Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 15:01

@TlicTlac napisał: "Tak szczerze, to dla mnie Tuchel to jest świetny trener,
według mnie lepszy od Pochettino,"

Porównujesz tego nieudacznika do Pochettino na serio czy żartujesz?

kwiatinho komentarzy: 1313131.01.2021, 14:57

@Kredens:
Żadne widmo sprzedania nie zaglądnęło mu w oczy bo nikt o tym nie myśli. Ma całkiem świeży kontrakt a Mikel jest z niego bardzo zadowolony.

To tylko my kibice co chwilę kogoś sprzedajemy i kupujemy nowego.

Jego progres formy prawdopodobnie wynika z przybycia Parteya. Xhaka z konieczności grał cofnietego pomocnika co jego brak mobilności i odcinanie prądu często doprowadzało do wylewu.

Teraz kiedy dużą część zadań przejął Thomas to Xhaka gra wyżej ma mniej odpowiedzialności i zdecydowanie więcej gra do przodu. Przykład meczu z Soton to wszystko potwierdza. Zagrał kilka świetnych piłek których nie powstydził by so KDB czy inny super asystent.

W nowej roli może czuć się zdecydowanie swobodniej a jego wtopy nie będą rownoznaczne ze stratą goli.
Teraz jego rola w drużynie i na boisku jest taka jaką pełni w reprezentacji Szwajcarii

Wydaje mi się że do końca sezonu jeszcze nie raz będziemy pod wrażeniem jego gry.

LukaModric komentarzy: 67531.01.2021, 14:57

@luko_PL: no tak beke cisne z burnley bo z nimi przegraliśmy jeszcze auba strzelil lol
to był bardzo kiepski dla nas okres

TlicTlac komentarzy: 601931.01.2021, 14:56

Tak szczerze, to dla mnie Tuchel to jest świetny trener,
według mnie lepszy od Pochettino,

więc...
upatruję tutaj szansy Barcelony w dwumeczu LM.
Jakoś ten kunszt Pochettino do mnie nigdy nie przemawiał.

luko_PL komentarzy: 109831.01.2021, 14:55

Mamy w miarę ok następne 3 mecze, trzeba 7 pkt wygarnąć Panowie

polishbrigadesx komentarzy: 1020831.01.2021, 14:54

Moim zdaniem jeżeli mamy bić się o najwyższe cele to z takimi zawodnikami jak xhaka czy Luiz daleko nie zajedziemy. Kilka meczów nie sprawi że przestaną być średniakami.

luko_PL komentarzy: 109831.01.2021, 14:53

@LukaModric: no tak.. Burnley mówisz.. ;]
Dobrze byłoby wygrać.

DeKa komentarzy: 964 newsów: 231.01.2021, 14:50

Ogrywamy gracza, on robi błędy, my narzekamy. Zaczyna grać dobrze, to sprzedajemy, bo kiedyś robił błędy. Powtórz x1000 #kanonierzy

LukaModric komentarzy: 67531.01.2021, 14:49

kibice Chelsea pewnie uradowani
pokonali burnley i fulham
następny klub mem

thegunners101 komentarzy: 248131.01.2021, 14:48

To, że Xhakę trzeba wymienić nie ulega wątpliwości. Tylko nie obwiniajmy go za upadek klubu.

Kowal96 komentarzy: 1759131.01.2021, 14:45

Ostatni mecz Alonso dla Chelsea to był mecz z West Bromem 26.09 tamtego roku. Teraz zagrał pierwszy raz od tamtego czasu i o razu bramka.

LukaModric komentarzy: 67531.01.2021, 14:45

dlaChelsea po takich wzmocnieniach strzelali azpiliceta i alonso xd nicea z saliba 0 1 przegrywa

luko_PL komentarzy: 109831.01.2021, 14:44

Co Alonso zasadził o.O

Gofer999 komentarzy: 1470731.01.2021, 14:42

Nie wierzę że po tylu latach mierności są jeszcze osoby które chciałyby żeby Czapi został u nas na dłużej. :D

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 131.01.2021, 14:41

Panowie o której zamyka się okienko w Anglii? Myślicie, że kogoś jeszcze zakontraktujemy? Może LO, a może jeszcze jakaś niespodzianka?

grzegorz1211 komentarzy: 1030231.01.2021, 14:40

@KapitanJack10: Dokładnie to co napisałeś można powiedzieć o Lacazette

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 131.01.2021, 14:38

Jeśli chodzi o Xhakę to prawda jest taka, że dynamiczny i dobrze rozgrywający pomocnik dałby dużo więcej niż Granit. Te podania do tyłu kiedy partnerzy startują do kontry potrafią zirytować. Samo rozprowadzanie piłki trwa na tyle długo, że rywale zdążą się spokojnie ustawić. Ostatnio gra dobrze i przyznaję to mimo wielkiej niechęci do Szwajcara jednak uważam, że potrzeba nam kogoś lepszego.

Kredens komentarzy: 369831.01.2021, 14:37

@KapitanJack10:

uważam podobnie, sprzedać dziada, za dużo i za często miał wpadki, dlatego nie wierze, że długo się utrzyma w takiej wspaniałej formie. Widmo sprzedania zajrzało mu w oczy, to zapierdziela, a może nie daj boże walczy o jakiś lepszy kontrakt.

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 14:35

@Naburator: oglądałeś chelsea - wolves ? To tu jest to samo tylko tu chelsea raz trafiła. Dominacja niebieskich.

Naburator komentarzy: 278431.01.2021, 14:32

Panowie ogląda ktoś Chelsea? graja tak dobrze czy Burnley tak słabo? 0 sytuacji do 80 minuty prawie

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 14:32

@KapitanJack10 napisał: "Sprzedać i kupić innego. Bo czy może być gorzej? Nie da się zastąpić Xhaki w formie, który tak bohatersko wciągnął nas na 10 miejsce w tabeli? Czy my jesteśmy Burnley albo Crystal Palace?"

Xhaka przegrał Arsenalowi jeden mecz z Burnley. Beznadziejne wyniki do grudnia była spowodowane przez grę większości piłkarzy ale trzeba znaleźć jakiegoś jednego kozła który jest odpowiedzialny za całe zło z początku sezonu. Skąd tu tyle zawistnych komentarzy po takiej serii meczy to nie wiem. Ja zawsze będę bronił graczy AFC

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 14:30

@KapitanJack10: gufno prawda :D

kwiatinho komentarzy: 1313131.01.2021, 14:30

@Gunner72:
Teraz rozumiem. Sprzedali też Rafaela Leao za niezłą sumkę. Z tym że te pieniądze niewiele im dają poza napychaniem kieszeni właścicieli. Nie przekłada się to w żaden sposób na wyniki sportowe.

W tym sezonie co prawda są wysoko w lidze i pechowo skończyli na 2 miejscu grupę LE (wcześniej pokonali 3:0 Milan na San Siro) ale pewnie skończy się jak zawsze czyli poza podium i bez trofeów

KapitanJack10 komentarzy: 5410 newsów: 431.01.2021, 14:24

Wy tak serio o tym, że Xhaka powinien zostać? WTF.. Zawsze mądrzy po szkodzie, ale jak idzie o teraźniejszą decyzję, to wystarczy kilka ostatnich meczów i już jak chorągiewki zdanie zmieniają.

Xhaka na swoją pozycję symbolu upadku tego klubu pracuje już 4 lata. Odkąd on został generałem środka pola, wypadlismy z Ligi Mistrzów, zwolniliśmy 2 trenerów, prawie 3, a w tym sezonie zostaliśmy nawet nazwani drużyną walczącą o utrzymanie. 4 lata napieprzania na Szwajcara i słusznego obwiniania go o upadek klubu. Tyle razy już stawialiśmy na nim krzyżyk, że nikt nie jest chyba w stanie powiedzieć ile konkretnie, skandal w meczu z CP, gdzie już nawet szły personalne obelgi..
Ale to jeszcze nic. Ten sezon przechylił szalę goryczy. Wtopa za wtopą, Arteta na włosku utrzymuje stanowisko, a w środku tego kabaretu Granit, który jak się jeszcze z przecieków okazało strzela jakieś fochy.. Już nie było przebacz.

Ale jednak! Xhaka zagrał 3 dobre mecze. Generał środka pola! Tak, znowu można mu zaufać, musi zostać, jest niezastąpiony! Żałosne.
A jak dalej uważacie, że ważna jest obecna forma, a nie to co było wczoraj, to spójrzcie w tabelę. Arsenal w czołówce w tabeli formy, ostatnie 7 meczów, 5 wygranych, 2 remisy, bilans 14-2. I to między innymi zasługa Xhaki. A w tabeli? 10 miejsce, a pod nami niektórzy mają mniej meczów rozegranych. Żeby piąć się w tabeli nie dość, że musimy wygrywać, to liczyć na stratę punktów takich tuz jak West Ham, Everton czy Aston Villa.
A wszystko dzięki wspaniałej grze na początku sezonu, czyli między innymi Xhaki.
Bilans zysków i strat pokazuje, że Xhaka robi więcej złego niż dobrego dla tego klubu.

Gunner72 komentarzy: 167831.01.2021, 14:23

@kwiatinho:
Sprzedali Pepe za 80M, a Gabriela za 30M. Dodatkowo Osimhen poszedł za 70 M do Napoli.
Gabriela kupili za 3M, Pepe za 10M, Osimhena za 23M. Czyli na 3 grajkach wyszli 144M do przodu. Teraz ściągneli Botmana za 8M, który wyrasta na jednego z najlepszych w L1 na ŚO. A mimo to są w top3 L1 z 1 punktem do lidera i zaległym meczem.

Spejsik komentarzy: 342531.01.2021, 14:17

@grzegorz1211: Dokładnie :)

kwiatinho komentarzy: 1313131.01.2021, 14:16

@Gunner72 napisał: "Lille umie w transfery. Sprzedają po wysokich cenach, chociażby 110M nam, ale ściągają nieoszlifowane diamenciki za bezcen. Fajny klub"

rev komentarzy: 161531.01.2021, 14:12

Najlepsze źródło informacji transferowych Arsenalu - TheAFCBell, znika z sieci :(

grzegorz1211 komentarzy: 1030231.01.2021, 14:11

@Spejsik: opinia jest jak dziura w dup.. , każdy ma własną

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 14:10

@Marzag: Taki Partey wykonuje tę samą robotę co Xhaka tylko dużo lepiej. Między tymi dwoma osobami jest przepaść.
No wczoraj to widziałem :) . Oglądajmy mecze nie livescore

ELAdzik komentarzy: 250931.01.2021, 14:09

@Pietraszko: mówisz o sobie więc bardzo dobrze. Nie dawno jechałeś tu po Pepe, a teraz jesteś jego naczelnym obrońca czy co?

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 14:06

Kto dziś gra dobrze w tym arsenalu ??
Leno?? przed sezonem było że to słaby bramkarz oddać go zostawić martineza jest 100 razy lepszy.
Holding ?? latem go sprzedać za jakieś marne 5mln nic z niego nie będzie drewniany ciągle niepewny
Luiz?? o tu wyzwiska były już konkretne mimo że sam nie jestem do niego przekonany to w ostatnich meczach zamyka usta krytykom
Laca ?? sprzedać go gdziekolwiek nic z niego nie będzie, on już w arsenalu nie zagra dobrze
Tylu menadżerów na tej stronie, nikt nie rozumie że zawodnicy mają kontuzje potrzebują czasu żeby dojść do swojej normalnej dyspozycji, najlepiej żeby latem przyszła nowa jedenastka do arsenalu wtedy nie dało by się ich hejtować.
Ambicje tego klubu, rozwala mnie to. Ambicją tego klubu jest żeby zawodnicy wychodzący na murawę zostawiali serducho na boisku i jeździli na tyłkach walcząc o rezultat. Macie teraz ambicje żeby dostać się do top 6. Pozostał bardzo ambitny cel.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2021, 14:04

@Reamoner napisał: "No kurza motyka takie argumenty dają dzieci z klas 4-6 jak się uczą pisać wypracowania."
To, że tak piszesz nie znaczy że tak jest. To że Xhaka wolno podaje i podaje niemal zawsze najbezpieczniejsze zagranie jest faktem i jeśli to są dla Ciebie zalety to nie wiem jak wyglądają dla Ciebie wady. Dorzucając do tego, że bywaja sytuację, że odcina mu mózg co też zaletą nie jest.

Xhaka to jest zawodnik którego jakby się Arsenal pozbył to by nikt tego nie zauważył, zamiast niego mógłby grać ktoś bystry i utalentowany i wtedy byłby duży progres. Taki Partey wykonuje tę samą robotę co Xhaka tylko dużo lepiej. Między tymi dwoma osobami jest przepaść.

Moim zdaniem Arsenal ma ambicje do tego by być w ścisłej topce zespołów na świecie. Zawodnicy tacy jak Xhaka nie przybliżają do tego.

arsenalfreak komentarzy: 26831.01.2021, 14:04

xhaka był zawsze beznadziejny a teraz kilka meczy gra poprawnie na mocne powiedzmy 6/10 - to powód do skakania z radości do góry?
gra na kluczowej pozycji i przez 5 lat nic tu nie pokazał podobnie jak np. Bellerin czy Lacazette a oczekiwania były b. duże...
ludziom naprawdę niewiele trzeba żeby byli szczęśliwi bo wystarczy przestać przegrywać po 4 mecze z rzędu i już euforia ale ja jak niewielu fanów tutaj zwyczajnie oczekuje więcej i nie cieszą mnie takie mecze jak wczoraj, takie mecze trzeba wygrywać no ale żeby wygrywać trzeba mieć jaja i charakter a my niestety tego ciągle i ciągle nie mamy

thegunners101 komentarzy: 248131.01.2021, 14:01

Poza tym Xhaka ma wielki wpływ na organizację gry. Dwa razy oglądałem Arsenal z wysokości trybun i to zawsze Xhaka pomagał w ustawieniu, pokrzykiwał, pokazywał się do piłki. Pewnych rzeczy w tv nie widać, Szwajcar gra u każdego trenera i to nie jest przypadek. Nigdy to nie będzie mój ulubiony zawodnik, ale pewnych rzeczy mu odmówić nie można.

kwiatinho komentarzy: 1313131.01.2021, 13:59

@Gunner18AFC:
Co to znaczy że nie ma wpływu na wyniki? Żeby się o tym przekonać to musieli byśmy zagrać te same mecze bez niego. Chyba zgadzamy się że określenie że nie ma wpływu jest głupie. Każdy piłkarz ma wplyw. Być może gdyby w jego miejscu w tych meczach grał inny piłkarz może byśmy przegrali te spotkania.

Nigdzie nie wyczytałem że ktoś go gloryfikuje za wczorajsze spotkanie. Zagrał przeciętnie jak na swoje możliwości a i tak był całkiem niezły. W swojej grze często zagrywa niekonwencjonalne podania bardzo mocne płaskie ale w kierunku którym przeciwnik się nie spodziewa. Dlatego że to nie są proste zagrania to zdarzają mu się niecelności albo straty. To jest ryzyko które podejmuje. Czasami za długo prowadzi piłkę sle wkład w drużynę i jej wyniki ma olbrzymi.

Nie rozumiem co masz na myśli że nie ma wkładu w lepsze wyniki? Nie odbiera piłek? Nie przecina groźnych ataków? Nie wyprowadza piłki?

Może wcześniej nie interesowałeś się jak on gra może myślałeś że jak kosztuje 50 mln to będzie strzelał gole i asystował?

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 13:53

@Marzag: bla bla bla, pitolenie gadanie nic nie wnoszące rzucanie słów na wiatr. Dlaczego granit nie powinien tu grać ?? bo jest słaby, bo jest drewniany, bo arsenal ma ambicje, bo z granitem arsenal nie będzie grał pięknie, bo za wolno podaje, bo podaje do tyłu.

LukaModric komentarzy: 67531.01.2021, 13:52

niedawno cały dzień była dyskusja o.pepe
dziś będzie xaka xd

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 131.01.2021, 13:44

@Pietraszko napisał: "Kilku użytkowników, a dokładniej naczelnych hejterów od dawna prowadziło krucjatę przeciwko takim grajką jak Xhaka, Pepe, Willian i teraz są tego efekty."
O jakich efektach piszesz?

No jak ktoś gra słabo albo jest za słaby na ambicje jakie ma zespół (np Xhaka) to będzie krytykowany, jak ktoś tego nie rozumie to jest to coś dziwnego.

Spejsik komentarzy: 342531.01.2021, 13:43

@grzegorz1211: To wiem w swoim imieniu.
Jak od meczu z CP uważam, że nie powinien być go już w klubie. Obojętnie jakby grał, według mnie, takie zachowanie nie powinno być miejsca, a mecz z Leeds jeszcze powiększył moja wrogość do tego zawodnika.
Jednocześnie nie mogę zaprzeczyć, że ostatnio gra w miarę dobrze, co nie zmienia mojej oponi, że nie powinno być go już w Arsenalu.

Kowal96 komentarzy: 1759131.01.2021, 13:40

Smerfy 1-0

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 331.01.2021, 13:40

@kwiatinho: pisząc bez wpływu na wyniki miałem na myśli to, że jego obecność w składzie nie przekłada się na większą liczbę punktów. (to znaczy wynik, a nie gra) Napisałem, że wczoraj zagrał średnio a poprzednie mecze miał co najwyżej dobre. (opinia, nie fakt)

Ataki personalne w obliczu braku argumentów są bardzo słabe. Domena dzieci właśnie.

@Garfield_pl: zagrał średnio i to samo napisałem. Dramy nie robię bo nigdzie nie napisałem, że jest słaby. Z moich postów można bardziej wyczytać, że spodziewałem się po nim więcej. Dalej widzę, że tego nie rozumiesz.

@ArsenalChampion: wyskoczyłem najpierw z tym, a później w obliczu ataków podpierałem się statystykami. No i Pepe już nie jest nowy.

Ja już dziękuję za dyskusję wszystkim. Nie mam nic więcej do powiedzenia, dalsze posty do niczego nie doprowadzą.

Podsumowując. W mojej opinii Partey zagrał wczoraj średnio. Podobnie jak te 45 minut z Totkami.

grzegorz1211 komentarzy: 1030231.01.2021, 13:33

@Spejsik: Można sam go nieraz krytykowałem, ale ostatnio gra dobrze. A większość to robi z urzędu.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 13:28

Kilku użytkowników, a dokładniej naczelnych hejterów od dawna prowadziło krucjatę przeciwko takim grajką jak Xhaka, Pepe, Willian i teraz są tego efekty. Zawistni ludzie wszędzie szukają jakiegoś kozła ofiarnego, by się na nim wyżyć za swoje porażki życiowe. Chyba każdy wie o jakich użytkowników chodzi.

Spejsik komentarzy: 342531.01.2021, 13:24

@grzegorz1211: A to nie można go krytykować? :D

Joker_224 komentarzy: 520731.01.2021, 13:23

@shark31: jeden z komentarzy pod tym:

" Xhaka would be rated much higher and appreciated if he played for another team, arsenal fans just love to hate on their own players "

I w sumie...coś w tym jest jakby szerzej spojrzeć

ArsenalChampion komentarzy: 807631.01.2021, 13:20

@Gunner18AFC napisał: "A zapomniałem, jest nowy, dużo kosztował, bardzo go wyczekiwaliśmy więc wszystko co robi musi być świetne."
To tez argument z dupy, bo przykładowo taki Pepe jest tutaj najbardziej hejtowanym zawodnikiem własnie przez swoją cenę