Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ArsenalChampion komentarzy: 807631.01.2021, 13:20

@Gunner18AFC: Oczywiście ze mozna skrytykować piłkarza jeśli zagrał słabo, a Partey wczoraj akurat zagrał najsłabszy mecz w barwach Arsenalu.Co tez nie oznacza ze grał słabo, ale jeśli jakiegoś piłkarza krytykujesz to tez wypada podać dobra argumentacje a ty wyskakujesz z czymś takim: @Gunner18AFC napisał: "Partey znowu bez szału. Nadal nie widzę w nim tej jakości i umiejętności na poziomie klasa światowa. Jaracie się nim chyba tylko dlatego, że potrafi grać inaczej niz Xhaka. Czekam aż naprawdę pokaże cos wielkiego, bo tyle kasy za defensywnego pomocnika powinno oznaczać, że to gracz z najwyższej półki." @Gunner18AFC napisał: "Mecz podobny jak ten z Totkami, w którym został zdjęty po 45 minutach."
Nie dziw sie ze ktoś sie z tobą w takim przypadku nie zgodzi, bo akurat Partey pokazał w poprzednich meczach ogromną jakość i wiekszośc osób to po prostu widziała. Mam wrazenie ze w tym przypadku próbujesz na siłe pójść pod prąd z opinią

grzegorz1211 komentarzy: 1030231.01.2021, 13:18

@Spejsik: O Xhake i ciągle go krytykują.

Garfield_pl komentarzy: 2820131.01.2021, 13:18

@Gunner18AFC napisał: "właśnie, nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu i tak też napisałem, podparłem się ststystykami. Przytoczyłem również 45 minut w meczu z Totkami, wypadł w nich podobnie przeciętnie i wtedy każdy widział, że zagrał średnio. Po prostu wtedy widzieliście jak zagrał. Teraz rozumiesz czy mam dalej tłumaczyć?

Nie napisałem, że został zdjęty przez to, że zagrał słabo ale faktycznie, mogło to tak zabrzmieć.

Holdinga akurat zawsze uważałem za dobrego obrońcę, chociaż miałem chwilę zwątpienia. Proszę nie odpowiadaj mi więcej. Dyskusja z tobą jest straszna."

Nie był najlepszy, a i tak utd nie dało nam rady, na Totki wrócił po kontuzji, która się odnowiła, teraz musi dojść do formy, ale jeśli ty płaczesz i nie uważasz go za topke na swojej pozycji, a wyznacznikiem jakości piłkarza jest dla Ciebie cena, która nijak się do tego ma, to nie ma o czym gadać. Nie wiem czy zauważyłeś, ale teraz piłkarze ledwo znani kosztują niewiele mniej. Po drugie nie każdy mecz będzie na 100% celnych podań, odbiorów itd., tak jak nie w każdym obrońca i bramkarz zachowa czyste konto, czy napastnik strzeli gola. Wczoraj zagraliśmy solidnie, utd nie dało rady, bo Bruno i Pogba byli wyłączeni, a że nie zawsze celnie podał Partey, to nie oznacza, że nie wywiązał się z zadań. Zagrał nie najlepiej o czym sam powiedział, ale Ty robisz drame jakby miał co najmniej co mecz strzelać gola i mieć asystę, a to nie po to ten gracz w AFC i cena nie ma kompletnie znaczenia. Zresztą zobacz sobie na wydatki innych klubów i czy faktycznie Ci piłkarze są warci tych pieniędzy?

Spejsik komentarzy: 342531.01.2021, 13:16

@grzegorz1211: O co mają ból dupy? :D

kwiatinho komentarzy: 1313131.01.2021, 13:16

@Gunner18AFC napisał: "Kluczowy gracz, który nie powoduje, że zespół z nim w składzie zdobywa więcej punktów. Jeśli dalej będziemy mieć takich kluczowych piłkarzy to nie wygrzebiemy się z dołka.

Partey jest elementem układanki. Póki co bez większego wpływu na wyniki. Ciągle element niepełnej układanki. Wy go uważacie już za piłkarza kompletnego. Klasa światowa. Już jest Bogiem. Piłkarze w takiej formie są wynoszeni na piedestał. Żałosne. Wygraliśmy z nim w składzie chyba 4 mecze na 10 czy tam 11. Naprawdę wpływ ogromny. Kluczowy piłkarz.

Wydajemy kupę kasy na piłkarzy, którzy nie wpływają na wyniki. Nie podoba mi się to."

Ile Ty masz lat? 11? 13? Partey bez wpływu na wyniki? Odstawiłeś leki? Z nim w składzie drużyna zyskała niezbędny balans. Rozbija ataki rywali często ma przechwyty w ważnych częściach boiska dodał mnóstwo fizyczności i ustabilizował akcje.

Jeśli dla Ciebie piłkarz mający wpływ na wyniki to taki który asystuje i strzela gole to u nas jest takich tylko dwóch i proponuję zostać fanem Kevina De Bruyne.

Jak czytam wypociny takich fachowców to mam wrażenie że całe doświadczenie zdobył w FMie albo Fifie

grzegorz1211 komentarzy: 1030231.01.2021, 13:14

Ciągłe ocenianie Xhaki, z punktu widzenie meczu z CP, jest idiotyczne. Obecnie Xhaka gra dobrze, jest jednym z liderów naszej drużyny. A niektórzy nadal mają ból dupy

shark31 komentarzy: 601331.01.2021, 13:13

Apropos Xhaki, polecam:

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 331.01.2021, 13:12

Za wczorajszy mecz wypada pochwalić Pepe bo trochę szumu zrobił ale powinien chociaż jedną bramkę strzelić.

Holding kolejny bardzo pewny mecz.
Leno również w końcu równa forma, bez baboli.
Xhaka jak na swoje standardy świetnie.

xValorx komentarzy: 38031.01.2021, 13:10

@Gunner18AFC: czyli według Ciebie Partey nie jest lepszy od naszych pozostałych środkowych pomocników? W jego miejsce Elnany?

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 331.01.2021, 13:08

A zapomniałem, jest nowy, dużo kosztował, bardzo go wyczekiwaliśmy więc wszystko co robi musi być świetne.

sidtsw komentarzy: 309531.01.2021, 13:07

@mallen: czyzby to był ten kret :-)

markiz0 komentarzy: 74631.01.2021, 13:07

Niedawno prawie bylismy w strefie spadkowej, widze apetyciki szybko urosly. Ja sie ciesze, bo w koncu gramy jak profesjonalna druzyna, a nie banda amatorow. Praca Pepe w defensywie to cos pieknego. Tak btw. to myslalem, ze kibice United z tym mistrzostwem to sobie jaja robia, ale gdy czytalem wczoraj komentarze na devilpage to sporo osob naprawde tam mysli, ze bija sie o mistrza. Mistrz powedruje w tym roku do City i to z przewaga kilkunastu punktow nad drugim zespolem.

xValorx komentarzy: 38031.01.2021, 13:07

@kajkaj21: to tylko moja opinia. Najwięcej długich piłek do przodu, o zgrozo zagrywają Holding czy Luiz. Granit jest najwyżej solidnym graczem. W ataku daje zdecydowanie za mało.

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 331.01.2021, 13:07

xValorx komentarzy: 38031.01.2021, 13:00

@Vassiriki: śmieszne

ArsenalChampion komentarzy: 807631.01.2021, 12:59

@Gunner18AFC: Ta szczególnie ze w meczu z Tottenhamem, Partey był jedynym piłkarzem który napedzał akcje Arsenalu.
Wczoraj zagrał swój najsłabszym mecz w barwach Arsenalu, a i tak był mocnym punktem i ja juz sobie nie wyobrazam środka pomocy bez Ghańczyka, dla mnie to jest absolutnie nasz kluczowy piłkarz.

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 331.01.2021, 12:56

@Garfield_pl: właśnie, nie był to najlepszy mecz w jego wykonaniu i tak też napisałem, podparłem się ststystykami. Przytoczyłem również 45 minut w meczu z Totkami, wypadł w nich podobnie przeciętnie i wtedy każdy widział, że zagrał średnio. Po prostu wtedy widzieliście jak zagrał. Teraz rozumiesz czy mam dalej tłumaczyć?

Spejsik komentarzy: 342531.01.2021, 12:55

@thegunners101 napisał: "Xhaka - można o nim wiele powiedzieć, ale on zawsze daje z siebie maxa i mam wrażenie, że poszedłby w ogień za klub."
Już dwa razy pokazał jak idzie w ogień za klub :D

thegunners101 komentarzy: 248131.01.2021, 12:48

Partey wczoraj średnio zagrał, zresztą sam to napisał i chce się poprawić. Xhaka - można o nim wiele powiedzieć, ale on zawsze daje z siebie maxa i mam wrażenie, że poszedłby w ogień za klub. Raz niestety miał wielką wpadkę i gra zbyt nierówno, żeby go oceniać pozytywnie, ale na pewno w ostatnich meczach jest liderem. Zresztą jednym z kilku.

Garfield_pl komentarzy: 2820131.01.2021, 12:45

@Gunner18AFC napisał: "polecam zdjąć te twoje różowe okulary. Wg sofascore

Celne podania 34/45
13 strat
5 wygranych pojedynków na 8
58 kontaktów z piłką. Wybitne ststystyki. Doprawdy.

Mecz podobny jak ten z Totkami, w którym został zdjęty po 45 minutach."

Oglądaj po prostu mecze, nie był to najlepszy jego mecz a i tak schowali razem z Xhaką Pogbe i Bruno do kieszeni, a w meczu z Totkami miał kontuzje, więc słabe argumenty. Obejrzyj mecze bez Parteya i zobaczysz jaka była różnica. Żałosne narzekanie na gracza, bo kosztował 50 baniek. To jak z Holdingiem, który nie kosztował tyle, woec jest slaby

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 12:44

Ławka Chelsea wygląda doprawdy imponująco :P
Przypomniała mi się nasza ławka w meczu z united, to jakiś koszmar miejmy nadzieje że Saka i Kieran na wilki będą dostępni i wypoczęci.

SMTX komentarzy: 204831.01.2021, 12:33

Czy na tej stronie po paru względnie dobrych meczach kogokolwiek, zawsze musi się pojawić grupa spuszczaczy, który będą go gloryfikować. Xhaka na pewno nie jest jednym z najgorszych graczy Arsenalu, ale uśredniając jest po prostu przeciętny. Gdyby to był rezerwowy, coś jak Elneny to byłoby w porządku, ale to jest od kilku lat kluczowa postać Arsenalu, która definiuje to jak gramy. A sumarycznie gramy przeciętnie, jak na standardy Arsenalu słabo.

lordpat komentarzy: 336631.01.2021, 12:32

@Reamoner:
Od dawna na tej stronie sarkazm stracił już całkowicie jakikolwiek wydźwięk :(

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 12:32

@xValorx napisał: "Dla mnie po prostu Granit nie pasuje do drużyny grającej ładnie dla oka."

Od kiedy celem Artety jest Arsenal grający ładnie dla oka?

kajkaj21 komentarzy: 50331.01.2021, 12:26

@xValorx napisał: "nie umie/nie lubi popychać akcji do przodu. Szuka bezpiecznych piłek, dlatego zazwyczaj gra do tyłu."
Żeby pisać takie głupoty to trzeba być przesiąkniętym nienawiścią do Xhaki. Szwajcar robi najwięcej przerzutów do przodu w tej drużynie. Nie da się grać tylko do przodu, czasem trzeba wycofać piłkę albo zagrać bezpiecznie. Ten opis to raczej do Eleneny'ego pasuje.

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 12:24

@lordpat: doceniam błyskotliwość wypowiedzi. Ciesze się że tak pięknie się różnimy. Make love not war :)

Vassiriki komentarzy: 17831.01.2021, 12:23

@lordpat @xValorx słówko do was

kolejne mecze proponuję oglądać z włączonym ekranem

lordpat komentarzy: 336631.01.2021, 12:21

On pasuje co najwyzej do Teczy Skierniewice.

xValorx komentarzy: 38031.01.2021, 12:19

@Reamoner: ciekawe czy więcej takich zagrań jesteś w stanie mi przypomnieć? Idąc tym tropem to Tirney powinien grać na skrzydle skoro zdobył taką bramkę. Dla mnie po prostu Granit nie pasuje do drużyny grającej ładnie dla oka.

AR14 komentarzy: 131031.01.2021, 12:14

@kuade

Tez biorę w ciemno zawodnika co wlatuje w 3 diablow i leci sobie do przodu jakby był Patrickiem Długim Vieira

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 12:13

@xValorx: misiu najważniejsze że jest w 1 składzie arsenalu który ja chce oglądać. Kreatywny nie jest, to sobie zobacz jaką piłkę dograł do tierneya w dogrywce z Newcastle, to zobacz jaką piłe dograł do Pepe gdy wyrównywaliśmy z Soton, robacz jego udział przy drugiej bramce w tym samym meczu. Ty w ogóle oglądałeś jakiś mecz arsenalu w tym sezonie :) . Pozdrowionka :)

enrique komentarzy: 1919031.01.2021, 12:13

Lubicie się kłócić oj lubicie...

lordpat komentarzy: 336631.01.2021, 12:10

@xValorx napisał: "najważniejsze, że Czaka nie pasuje do Arsenalu jaki chcemy oglądać. Nie nadaje się do gry kombinacyjnej, nie umie/nie lubi popychać akcji do przodu. Szuka bezpiecznych piłek, dlatego zazwyczaj gra do tyłu."
Dokładnie, podpisuje się rekami, nogami i czym tylko się da. Brawa za mówienie niewygodnej dla większości tutaj prawdy objawionej.

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 12:07

@cvp: to twoja opinia, ile było środków pola arsenalu od przyjścia granita to szwajcar zawsze był pewniakiem a do niego dorzucani zawodnicy których już nie zliczę, zawsze to szwajcar był tym pewniejszym. Nie jaraj się tak tym parteyem to wczoraj zagrał jak by głowę miał zupełnie gdzie indziej, zaliczył tyle głupich podań i groźnych strat że czyste konto można nazwać szczęśliwym.
Najłatwiej podniecać sie kimś nowym "O torreira pomocnik światowego formatu nareszcie w Arsenalu", "O Guendozi jaki to jest kozak, będzie ŚP arsenalu na lata" "O Coqelin jaki to walczak, granit nam nie potrzebny" Gdzie oni wszyscy są ?? :)

xValorx komentarzy: 38031.01.2021, 12:06

@Reamoner: najważniejsze, że Czaka nie pasuje do Arsenalu jaki chcemy oglądać. Nie nadaje się do gry kombinacyjnej, nie umie/nie lubi popychać akcji do przodu. Szuka bezpiecznych piłek, dlatego zazwyczaj gra do tyłu. Może i w szatni jest ważny ale do tego nie musi grać w 1 składzie. Może trzeba zaproponować mu posadę w sztabie Artety?

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 331.01.2021, 12:06

@Kiepomen: masz problemy z czytaniem? Napisanie, że zagrał średni mecz to hejt?

Przyznam ci rację, nie mamy sensu kontynuować tej dyskusji, a powód tego wymyśliłeś sobie sam.

Pablo11 komentarzy: 82631.01.2021, 12:06

David Ornstein z „The Athletic” uważa, że Ashley Maitland-Niles z Arsenalu stał się w ostatnich godzinach celem transferowym Leicester City.

lordpat komentarzy: 336631.01.2021, 12:04

@KapitanJack10 napisał: "A może wywalają go racjonalnie myślący ludzie, którzy nie dają się kolejny raz złapać na zwyżkę formy koszmarnego zawodnika? Jesteśmy w środku tabeli między innymi przez jego grę na początku sezonu, więc dlaczego mamy go zostawiać? Bo teraz grał dobrze? Znowu go zostawimy, on wróci do swojej gry na początku przyszłego sezonu i będziemy płakać, że go nie oddaliśmy."

Dokładnie; O to właśnie chodzi.

Gość jest najgorszym piłkarzem w Premier League. Nie bez powodu chciał go Guardiola i zalicza od meczu z Tottenhamem dobre występy. To tylko złudzenie. Tak naprawdę to piłkarz poziomu Ekstraklapy, który czasami pofarci i zakręci się dobrze, żeby fajnie wypaść.

Gość to totalna porażka. Alfa i omega upadku Arsenalu.

Nawet Pan nie pomyśl, że Xhaka mógł być kiedykolwiek po naszej stronie. Pomyślenie jest zbrodnią wobec Arsenalu.

kuade komentarzy: 73731.01.2021, 12:01

Jeśli to jest najgorszy Partey jakiego możemy widzieć to biorę w ciemno

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141931.01.2021, 11:57

Powyłaziły trolle z devilpage i chcą sprzedać najlepszego piłkarza stycznia w Arsenalu. Mnie zastanawia co wam daje to trollowanie? Macie bana na waszej stronie, że tu wchodzicie i piszecie głupoty?

cvp komentarzy: 110531.01.2021, 11:57

@Reamoner napisał: "Granit zawsze był tu kozłem ofiarnym zawsze porażki były przez niego, a zwycięstwa pomimo tego że był na boisku. Czasami urywało mu łeb i nie myślał na boisku, za co należała się krytyka w jago kierunku, ale czasem głupie wyzwiska ostra szydera hejt jaki na niego spłyną to naprawde pod niejednym nogi by się ugieły. A to wina tego że on nie potrafi przejść obok spotkania nie dając 100% zaangarzowania idąc w pressing goniąc za przeciwnikiem, robiąc najwięcej km z całej drużyny.
Może jestem dziwny ale od przyjścia tu jest moim ulubionym piłkarzem, jest tu najdłużej dlatego jest narażony na najgorsze oceny razem z baleronem. Najlepiej kupić piłkarza i mówić sobie coś w nim jest ale musimy czekać, o 10 mecz i zaliczył asyste, zanim zacznie się wylewać krytyka na takiego zawodnika to już go w tym klubie nie ma."

Bo grał padakę. Gość był spowalniaczem, a i popełniał masę błędów. Jakby zabrać Parteya z boiska, to znowu będzie grał byle co.

Reamoner komentarzy: 467431.01.2021, 11:53

PtoOk komentarzy: 220031.01.2021, 11:50

@Slaviola: jak "wróci" do swojej formy to nikt za niego nie da nawet paczki gwoździ

DavidSilva21 komentarzy: 338131.01.2021, 11:44

@ZielonyLisc napisał: "Wczorajszy powrót Gabiego w 29 minucie aby wybić piłkę tuż sprzed buta Rashforda to coś pięknego."
Powrót genialny.
Gabi zagrał wczoraj lepiej w defensywie niż w ofensywie, szkoda że nic nie zdziałał z przodu.

Slaviola komentarzy: 1237731.01.2021, 11:42

Ja bym jednak dał szansę Granitowi.

Jeśli do końca sezonu będzie grać tak jak teraz, to moim zdaniem powinien zostać w klubie.

Jeśli wróci do swojej "normalnej" dyspozycji, wtedy out!

Barney komentarzy: 2097731.01.2021, 11:40

@Slaviola:

Dzięki

Kiepomen komentarzy: 432931.01.2021, 11:40

@Gunner18AFC: Partey zszedł po 45 minutach z kontuzją a nie dlatego, że słabo grał. Na resztę szkoda czasu odpowiadać, bo widzę, że po prostu hejt przysłania Ci racjonalny obraz sytuacji.