Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd

Podział punktów w szlagierze 21. kolejki, Arsenal 0-0 Man Utd 30.01.2021, 19:26, Łukasz Wandzel 1233 komentarzy

Za nami szlagier 21. kolejki Premier League, w którym Arsenal podejmował na własnym stadionie Manchester United. Wyrównany mecz na Emirates Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, co wydaje się sprawiedliwym rezultatem. Żadna ze stron nie zdołała wykorzystać swoich szans, pomimo podobnej liczby dogodnych sytuacji. Kanonierzy w pierwszej połowie bardziej skoncentrowali się na obronie, licząc na kontry. Po przerwie częściej budowali akcje na połowie rywala, jednak wynik od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego pozostał bez zmian.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno – Cedric, Holding, Luiz, Bellerin – Xhaka, Partey – Pepe, Smith Rowe (83' Ødegaard) Martinelli (46' Willian) – Lacazette (90+4' Nketiah).

Manchester United: De Gea – Shaw, Maguire, Lindelof, Wan-Bissaka – McTominay (37' Martial), Fred – Rashford (80' Greenwood), Fernandes, Pogba – Cavani.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, lecz bez wielu groźnych sytuacji strzeleckich. W pierwszych minutach spotkania gra była kilkukrotnie przerywana. Za niepotrzebne trafienie łokciem Bruno Fernandesa żółtą kartkę obejrzał Cedric Soares. Obie drużyny miały kłopot z przebiciem się w pole karne. Dogodną okazję w 16. minucie miał Alexandre Lacazette, ale nie szukał partnerów do podania i uderzył prosto w Davida De Geę. Po stronie Czerwonych Diabłów najlepszą okazję miał Fred, który po rzucie rożnym uderzył sprzed szesnastki, ale jego strzał został strącony przez Bernda Leno.

Pierwsza połowa obfitowała w strzały niecelne. Swoich sił próbowali m.in. Bruno Fernandes czy Nicolas Pepe, jednak futbolówka często mijała słupki. Na 18 strzałów przed przerwą tylko 4 z nich były wymierzone w światło bramki. Arsenal wydawał się drużyną, która miała większe kłopoty w budowaniu akcji, ponieważ często atakowała mniejszą liczbą zawodników niż przyjezdni. Sytuacje, które wypracowywali sobie do tego momentu Kanonierzy, były efektem kontrataków.

Na drugą połowę zamiast Gabriela Martinellego wyszedł Willian. Brazylijczyk widoczny był przez kilka minut. Najpierw będąc niekrytym, anemicznie uderzył w kierunku bramki Davida De Gei. Jego strzału nie musiał bronić nawet sam Hiszpan, ponieważ zdążył zablokować go Aaron Wan-Bissaka. Po chwili jednak Willian popisał się dobrym podaniem w szesnastkę do Nicolasa Pepe, który z pierwszej piłki trafił w obrońcę. Najlepsza okazja pierwszego kwadransa po przerwie należała jednak do Manchesteru United. Goście rozegrali świetną kombinacyjną akcję z podaniem w okolice 5. metra, gdzie Cedric Soares sprzątnął piłkę sprzed buta Edisona Cavaniego.

W 64. minucie Alexandre Lacazette został faulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał sam poszkodowany i trafił w poprzeczkę! Kilkadziesiąt sekund później sporą szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Emile Smith Rowe, lecz powstrzymał go David De Gea. Przed końcem spotkania młodego pomocnika Arsenalu zastąpił Martin Ødegaard, debiutując tym samym w barwach Kanonierów.

Arsenal znacznie częściej niż w pierwszej połowie znajdował się na połowie rywala. Wywalczał stałe fragmenty gry, ale trudno mówić tu o większej szansie na przechylenie szali zwycięstwa od drużyny Ole Gunnara Solskjaera. Można powiedzieć, że oba kluby zmarnowały swoje piłki meczowe. W 81. minucie ostatnią groźną akcją londyńczyków był strzał Nicolasa Pepe. Iworyjczyk niepilnowany na skrzydle uderzył lewą nogą, a futbolówka minęła słupek. Z kolei w 88. minucie, po dośrodkowaniu Aarona Wana-Bissaki, szansę na 3 punkty zaprzepaścił Edison Cavani. Piłka po strzale Urugwajczyka nieznacznie minęła krótki słupek. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Oceń piłkarzy po meczu

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 330.01.2021, 23:17

Ja nie dowierzalem dziś, gdy go oglądałem Pepego pressujacego pod koniec drugiej połowy. Barista ładnie na niego wpłynął

bobslej22 komentarzy: 836230.01.2021, 23:17

@Garfield_pl: szybszy byłeś ;)

bobslej22 komentarzy: 836230.01.2021, 23:16

Laca w relacji napisał że wszystko spoko u niego spoko.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 23:16

Alexandre Lacazette on Instagram story, responding to his heavy collision with Harry Maguire: “All good over on this side. Thanks to the doctors for the support and fans for your concern ” [IG story: lacazettealex]

Z Laca wszystko ok na szczęście

Joker_224 komentarzy: 522230.01.2021, 23:14

Nie jestem na bieżąco trochę, więc...

Wiadomo co z Saką i Lacazettem?

Placio komentarzy: 256330.01.2021, 23:14

Wiecie co mnie dzisiaj najbardziej zaskoczyło ? To jak bardzo w przeciągu 3 gier zmienił się Pepe. Zdecydowanie poprawił grę w obronie , z przodu oprócz 2 decyzji wyglądał swietnie i stwarzał dużo zagrożenia. Jestem pod wrażeniem bo myślałem że już nic z niego nie będzie. Występy jak najbardziej na plus i oby tak dalej . Dzisiaj motm razem z Xhaka , ciężko mi to przychodzi ale Szwajcar zagrał 2 mecz z rzędu bezbłędnie.

kwiatinho komentarzy: 1313230.01.2021, 23:14

@Slaviola:
Wygląda na to że przy Parteyu ma inne obowiązki które zdecydowanie bardziej mu leżą. Grał cofniętego a przy jego braku mobilności to był spory problem. Teraz może grać wyżej i częściej grać do przodu. Psychicznie pewnie też czuje się swobodniej mając takiego przecinaka jak Thomas.

Być może Xhaka na drugą część sezonu to będzie wartość dodana

Perconte komentarzy: 62830.01.2021, 23:11

United w meczach Big 6 nie wygrało zadnego spotkania w tym sezonie i strzeliło tylko 1 gola i to z karnego. xD
Z mocnymi rywalami Ole ma pełne gacie.
W LM szybko odpadli, co dowodzi, że to za wysokie progi dla nich. Oby szybko wypadli z top 4 , bo marnują tylko miejsce w elicie.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 430.01.2021, 23:09

@Kiepomen: Dzięki formie Xhaki, prędzej znajdzie się na niego kupiec z rozsądną ceną. 2 miesiące temu to był Mustafi v2. Nikt by złamanego grosza za gościa nie dał, bo każdy widzi jego grę i każdy wie jak bardzo Arsenal jest zdesperowany, żeby się go pozbyć. Aktualnie może się ktoś pokusić na solidnego, doświadczonego pomocnika, a myślę, że nasz zarząd już się nauczył, że czasem warto sprzedać za gotówkę, tym bardziej, że pomimo kupna Parteya, dalej mówi się o Aouarze, czyli Arteta wciąż chciałby sprowadzić kogoś do środka.

adrianjestem komentarzy: 45730.01.2021, 23:05

Ale się uczepiliście tego xhaki. Rozumiem ze kiedy odcinało mu prąd średnio kilka jak nie kilkanaście razy na sezon. Ale teraz od kilku spotkać graj bardzo dobrze. Dziś dużo pewniej i na pewno dokładniej niż Partey. A gadanie ze gra tylko do tylu jest bezsenswone, bo od kilku kaczy ma przynajmniej kilka bardzo fajnych prostopadłych piłek do przodu, gdzie nawet po kilku jego zagraniach we wcześniejszych meczach strzelaliśmy gole.
Imo Partey dziś strasznie dokładnie, może nie był gotowy na 100% na dzisiejszy mecz. Xhaka od kilku spotkań gra bardzo dobrze i trzeba go chwalić jak zagra dobrze, a nie tylko po nim cisnąć bo taka moda.
Trochę trzeba być obiektywnym i oceniać zawodników za grę a nie za nazwisko

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 23:05

@ljungberg77 napisał: "@Rowerinho:
Gościu przegrywy we własnym gronie dobrze się czują bo nie widzą jakie z nich naiwniaki śmieszno żałosne. No ale pogadaj z ludźmi z zewnątrz co myślą o fanach Artety Pepe itd. to Ci buźka szybko zrzednie. Serio wstyd mi za ten klub. Uosobienie sredniactwa i minimalizmu, zaloze się że w wywiadach będą szczycić się czystym kontem :)))"

Oj chciałbym zobaczyć jaki to z Ciebie jest twardziel w realu, i jak wszystkich po kątach rozstawiasz. Taki kozak, ekspert, nikt Ci nie podskoczy, taki twardziel, jak psikuta z chłopaki nie płaczą mi się krystalizuje przed oczami :D

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 23:02

@ljungberg77 napisał: "Jak wam się chce bić pianę po tych meczach a potem resetować i za dwa dni znów rysować drzewka i nakręcać... :)
To nieudaczniki i mięczaki a najgorszy Arteta. Stworzył zespół przeciętniaków dla przeciętniaków, najgorsze że zajedzie przy tym zdolnych młodych. Ten Luiz Willian Laca Bellerin Pepe i Xhaka itd. to największa kumulacja braku charakteru i bezbarwnosci jaką można oglądać w zawodowym sporcie, mają wyje#ane na klub na wyniki na fanów- taki vieira każdemu by po 10 min podbiegl i sprzedał takiego mocnego kopa w dupe że szybko by zadowolenie z siebie zeszło, po meczu odjeżdżają swoim ferrari a frajerzy przy laptopach/tv dalej w nich wierzą, serio to niebywałe :) Arsenal potrzebuje lidera i przede wszystkim wykopania tych przeplacanych cieci z managerem na czele"

Jakże zabawnie czyta się komentarze typa, który kompromituje się już tyle czasu, ale idzie w zaparte. W ogóle mi nie przykro, że nic Ci się nie sprawdza. Nie ma co wracać do przeszłości, bo czasy się zmieniają, piłka jest szybsza i nawet nie masz gwarancji że Viery, Keany, i inne legendy top klubów, miałyby miejsce w obecnych drużynach. Mają hajs to korzystają, było trenować, to byś teraz nie płakał z zazdrości ;) po drugie kiedyś w PL, mogli grać ostrzej, a teraz przepisy na to nie pozwalają, dodatkowo masz aktorów jak np Bruno, który lekko dotknięty turla się po boisku, jakby mu bokser lepe zasadził itd. Pokaż mi drużynę w obecnych czasach, gdzie są same kozaki, i na boisku nie oszczędzają nóg. Nawet Atletico już tak brutalnie nie gra, nie te czasy. No ale że brakuje argumentów jak dziś, to wymyślasz na siłę problemy ;)

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202330.01.2021, 22:59

@Rowerinho:

cinek92 komentarzy: 14530.01.2021, 22:57

Święci dziś nieźle ograbieni. Po co ten Var jest? Najpierw nie widzą ewidentnej ręki, a potem widzą niewidzialny spalony. Czym niby ten ings przekroczyl linie? Miało być sprawiedliwie.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:55

@TheRealBart napisał: "Nie zazdroszczę kibicom Świętych. Spalony, gdzie sędziowie na VARze interpretują, w którym miejscu "zaczyna się" ręka"
No taki spalony, to jest żenada że strony VAR. Ale przynajmniej, Soton zleje utd jeśli zagra tak jak dziś, ok stracili bramkę, ale byli lepsi, zabrakło skuteczności i niestety sędziowie trochę skrzywdzili.

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 22:55

@KapitanJack10 napisał: ". W lecie pierwszy do wymiany, ale mimo wszystko dzięki obecnej zwyżce formy, dalej możemy liczyć na zakończenie sezonu na przyzwoitym miejscu."
Jak będzie tak grał do końca sezonu(na co się zanosi), to nie ma szans, że odejdzie. Jaka jest w ogóle szansa, że znajdziemy kogoś lepszego za normalny hajs? bardzo mała. Jeśli robimy porządki, to pierwszy do outu jest Willock. Dzięki formie Xhaki możemy skupić się na innych pozycjach do wzmocnienia

I to jest niby spałony? xD
Już widzę jakby ings strzelił gola tym miejscem co mu kreskę rysował....

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202330.01.2021, 22:51

To nieudaczniki i mięczaki a najgorszy Arteta. Stworzył zespół przeciętniaków dla przeciętniaków, najgorsze że zajedzie przy tym zdolnych młodych. Ten Luiz Willian Laca Bellerin Pepe i Xhaka itd. to największa kumulacja braku charakteru i bezbarwnosci jaką można oglądać w zawodowym sporcie, mają wyje#ane na klub na wyniki na fanów- taki vieira każdemu by po 10 min podbiegl i sprzedał takiego mocnego kopa w dupe że szybko by zadowolenie z siebie zeszło, po meczu odjeżdżają swoim ferrari a frajerzy przy laptopach/tv dalej w nich wierzą, serio to niebywałe :) Arsenal potrzebuje lidera i przede wszystkim wykopania tych przeplacanych cieci z managerem na czele.

Dziadyga komentarzy: 838630.01.2021, 22:50

Ładne emocje w koncowce meczu South-AV :D

bizooon komentarzy: 698830.01.2021, 22:50

@Elastico07 napisał: "Wyjdzie ESR.Skad taki wniosek w ogóle?"
Chwilowe zacmienie. Wyjda obaj i to w sumie proste

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:46

@Slaviola napisał: "Wszystko pod publikę, by zdobyć kolejne "lajki", by być cały czas na "ustach ludzi"
Ok, rozumiem że celebryci tak mogą myśleć, ale zwykłe szaraki? Wśród znajomych mam kilku co nagle zaczęło, i mam taką beke, bo oni tak z każdą akcja mają, mija zajawka w sieci, to im też mija ta " pasja " :D

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:44

@Slaviola napisał: "Też muszę przyznać rację.

Xhaka to chyba największe zaskoczenie drugiej części sezonu, i to w całej lidze!

SZOK że On tak mocno się zmienił.

Może jednak to nie przypadek że Granit jest kapitanem repry Szwajcarii i tak mocno go tam wszyscy chwalą?!"

Mimo wszystko, niech to będzie podniesienie kwoty transferu i latem wjeżdża zastępstwo, jako człowieka go w sumie lubię bo charakter ma, ale ba boisku, przynajmniej w Arsenalu jednak więcej lipy, niż porzadnej gry i dla obu stron to będzie najlepszy scenariusz ;)

Slaviola komentarzy: 1237730.01.2021, 22:43

@Garfield_pl:

Wszystko pod publikę, by zdobyć kolejne "lajki", by być cały czas na "ustach ludzi".

kkam195 komentarzy: 138030.01.2021, 22:43

@Kiepomen napisał: "Nie sądziłem, że to powiem, ale tak chyba przekonuje się do Xhaki. Co gość ma spokój z piłką przy nodze to mogę śmiało powiedzieć, że czołówka ligi. Pomimo swoich ułomności jemu ciężko jest w ogóle zabrać piłkę i zawsze znajduje dobra opcje do grania. Prawdziwa forma kapitana Arsenalu."
Wcześniej trzeba było ściągnąć partnera, który go uzupełnia i może nie bylibyśmy w takim dołku w ostatnich sezonach.

@Rafson95 napisał: "Xhaka kaleczy w Arsenalu od 5 lat, nie róbmy z niego dobrego piłkarza po kilku udanych meczach."

Tyle, że on nie ma nagle "szczęścia" czy coś, on na prawdę odżył i gra świetnie. Zobaczymy czy podtrzyma tę formę, oby tak!

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 430.01.2021, 22:43

@Rafson95: Co nie zmienia faktu, że ostatnie mecze ma udane. W lecie pierwszy do wymiany, ale mimo wszystko dzięki obecnej zwyżce formy, dalej możemy liczyć na zakończenie sezonu na przyzwoitym miejscu.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:42

@Slaviola napisał: "Mimo iż dzisiaj jie wygraliśmy, ja widziałem pozytywy, do tego widać że nie zatraciliśmy tej iskry która w Nas się wzbudziła wtedy w meczu z Chealsea.

Szkoda że to nie 3 pkt, ale zawsze apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Wiadomo, lepiej by było spuścić dziś łomot mułom, bo przynajmniej na debilpage zapanowała by ODPOWIEDNIA atmosfera ;)"

Myślę, że jeszcze mecz z Soton i Olę będzie zwalniany, jak już nie jest :D przed chwilą szli po mistrza, a teraz 1pkt na 6 a w przyszłym tygodniu mecz u siebie z Soton i Evertonem :D

Slaviola komentarzy: 1237730.01.2021, 22:42

@Kiepomen:

Też muszę przyznać rację.

damianARSENAL komentarzy: 855930.01.2021, 22:42

Dla mnie Xhaka był dziś pewniejszy niż Partey.
Aż nie wierze, ze to pisze...

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:40

@Slaviola napisał: "Widać że mu się mózg zlasował po tych uderzeniach na ten głupi łeb XD"
Ja to generalnie mam beke, bo kolejny trend wymyślony na insta fb i huk wie czym jeszcze, i nagle wszyscy morsuja :D to straszne, jak ludzie nie mają własnego zdania, pomysłu na siebie itd...

Rafson95 komentarzy: 1059530.01.2021, 22:39

Panowie, apeluje o rozsądek!

Slaviola komentarzy: 1237730.01.2021, 22:38

Pitu88 komentarzy: 216630.01.2021, 22:38

Arsenal dziś lepszy, ale widać brak Saki, trochę mniej Tierneya, bo Cedric gra dobrze. Pepe kolejny dobry mecz. Zresztą wszyscy raczej dobrze, szkoda, ze nie dopisało ciutkę szczęścia...

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 22:37

Moegi14 komentarzy: 177530.01.2021, 22:36

Nketiah juz zaciera rączki.

kkam195 komentarzy: 138030.01.2021, 22:36

@damianARSENAL napisał: "świetny Pepe"
Wydaje mi się, że Arteta go ostro zj***ł po ostatnim meczu. O to chodzi, żeby podawał albo kończył po dryblingu. Dzisiaj jak tylko troszeczkę więcej szczęścia by miał, to mógłby nam wygrać mecz. :D

damianARSENAL komentarzy: 855930.01.2021, 22:35

Oglądałem do 80min. Co jest z tym Lacazettem? :o

Slaviola komentarzy: 1237730.01.2021, 22:35

Tak rzecz biorąc, to Pepe zaczyna się ogarniać, a przy odrobinie szczęścia mógłby dzisiaj mieć co najmniej jednego gola!

gabilondo komentarzy: 102430.01.2021, 22:33

@Pietraszko napisał: "Świetny mecz? Brak gola, asysty, nawet nie dał okazji bramkarzowi się pomylić bo strzelał niecelnie. Mecz poprawny, ale dalej nie odpalił."
Zażyj leki i połóż się spać, dobranoc.

Slaviola komentarzy: 1237730.01.2021, 22:33

Widać że mu się mózg zlasował po tych uderzeniach na ten głupi łeb XD

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:33

@ELAdzik napisał: "jak schodził to jakby wciąż miał ciemno przed oczami. Oby to nie było nic poważnego."
Może to być wstrzasnienie, ale tak czy siak uderzył głową, i tą walecznoscią, mógł się wyoutować z meczu z wilkami
Auba pewnie dopiero na AV wróci, ale mimo wszystko na ataku może też Martinelli zagrać. Oby jednak Auba był już na wtorke gotowy, jest nam potrzebny, i reszta chłopaków również.

Elastico07 komentarzy: 1256830.01.2021, 22:33

@Kiepomen napisał: "A pamiętasz jak gra Auba na ataku? No właśnie."
Tak ale pamiętam też jego ostatni mecz i 2 bramki.To kwestia czasu aż wróci do formy ale zakładam że chodzi Ci o to że lepsze stary kręci na skrzydle jednak SN nie jest mu obce.

Garfield_pl komentarzy: 2831330.01.2021, 22:30

Widzieli? Szpila to po tych łomotach co dostaje regularnie, to z myśleniem na bakier :D

Kiepomen komentarzy: 435030.01.2021, 22:29

@Elastico07 napisał: "Przecież jest Auba.Ogarnij sie"
A pamiętasz jak gra Auba na ataku? No właśnie.

damianARSENAL komentarzy: 855930.01.2021, 22:28

Mogliśmy wygrać ale najważniejsze ze nie przegraliśmy. Bardzo dobra druga połowa, świetny Pepe. Jesteśmy nadal w grze, lecimy panowie.

Elastico07 komentarzy: 1256830.01.2021, 22:28

@adrianjestem napisał: "Co Ty człowieku za mecz oglądałeś ? Partey klasa ? Xhaka najgorszy ?
Xhaka dużo lepiej zagrał niż Partey"

Zgadzam się.Partey dziś dużo strat,to jego najgorszy mecz w AFC ale nie był fatalny.Xhaka dziś generał.W defie był świetny.

Elastico07 komentarzy: 1256830.01.2021, 22:27

@bizooon napisał: "Nie łódź.y się. Po dobrym meczu dzisiaj z ławki na Wilki wyjdzie Willian na 10 choc tam sie nie sprawdzil ani"