Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
pioafc komentarzy: 4390 newsów: 216.03.2015, 19:58

Jak nie strzelimy jutro bramki w pierwszych 30-minutach, to moim zdaniem będzie pozamiatane. Patrząc na grę Monaco w tegorocznej LM, to im dalej w mecz tym grają lepiej.

grand92 komentarzy: 793716.03.2015, 19:57

maciekbe

powiem Ci że na tle wszystkich skandali jakie wywoływał Clarkson (przynajmniej skandale wg mediów bo dla mnie to zwykły brak dystansu do siebie) to ten jest najbardziej błahy , mam tylko nadzieje że to nie koniec Top Gear bo to coś na czym się wychowałem i mam ogromny sentyment do tego programu a jeszcze większy do całej ekipy

lordpat komentarzy: 336616.03.2015, 19:56

Trzeba przede wszystkim liczyc na stale fragmenty gry. Mamy Oliego, pera, kose.. Mozemy cos ugrac, poza tym, pokazalismy nie raz ze jestesmy niezli w odrabianiu strat patrz. Bayern, milan.. Tylko wtedy brakowalo nam szczescia, ktore jutro bedzie nam towarzyszyc.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.03.2015, 19:54

Ja się nie napalam na jutrzejszy mecz. Wierzę w awans ale jak się nie uda to trudno.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11716.03.2015, 19:53

laus---> Nie zapominaj o mnie :D ja w awans nie wierzę ;)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.03.2015, 19:53

Moim zdaniem będzie wyglądało to tak:
początek z grubej rury, będzie atak pozycyjny z wieloma strzałami, później oddamy piłke Monako i liczenie na kontry. A druga połowa to będzie nerwówka. Francuzi bedą walczyć o każdą sekunde.

maciekbe komentarzy: 1245816.03.2015, 19:53

@lays wiem, pomimo tego ma go jutro nie być w składzie.

@grand92 wiem pewnie tyle, co Ty. Wydaje mi się, że BBC pójdzie jednak po rozum do głowy i go przywrócą. Chyba, że Jeremy się na nich wypnie...

@maciekbe

słuchaj wiesz może coś nowego ws. Clarksona ?

Ashburton komentarzy: 450716.03.2015, 19:50

Kluczem będzie rozciągnięcie linii obrony Monaco na całej szerokości boiska, zagęszczenie środka pola, i posadzenie Pera na ławie, bo Monaco na bank będzie grało z kontry.

czusiek komentarzy: 78116.03.2015, 19:49

Ej kolega mi mówił o golu Piecha po asyście od Celebana z 80 metrów ktoś coś wie bo nie moge znaleźć tego

Locaporelchocolate komentarzy: 44916.03.2015, 19:49

maciekbe
To Rosa jest chory? Szkoda, na niego zawsze można liczyć. Już miałam wizję jak strzela gola dającego nam zwycięstwo.

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 19:48

Lays awans w lm finał walka o mistrzostwo. Spore ambicje nawet nikt nie pisze o fa cup Który Jest jedyną realna szansa dla nas :)

kubaburza123 (zawieszony) komentarzy: 33916.03.2015, 19:48

witam kibiców afc.
lol chodziłem dzisiaj po stronach MU i wszedzie piszą że jest szansa na mistrza xd
za tydzień z nami zagrają to bedzie płacz znowu że LVG out xd

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2015, 19:46

Ja wierzę zawsze od początku do końca! Jak to powiedział świętej pamięci trener Górski "Piłka jest okrągła, a bramki są dwie". Wszystko się może w tym meczu zdarzyć!

maciekbe komentarzy: 1245816.03.2015, 19:46

@Kowal Gabriel wskakuje do składu za Akpoma. W podstawie pewnie nie zagra. No i Rosa jest chory i też odpada. Szkoda, bo on w takich meczach błyszczy jak mało kto

mar12301 komentarzy: 2313616.03.2015, 19:44

Ciekawe jaki będzie typ redakcji na jutrzejszy mecz :)

Kowal96 komentarzy: 1758916.03.2015, 19:44

Arsenal boss, Arsene Wenger confirms defender Gabriel is in Arsenal squad to face Monaco tomorrow.

Nie wiem ile w tym prawdy :P

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 19:42

Hans, wczoraj jeszcze cisza, a dziś już każdy wierzy w awans. Po braku awansu będzie płacz

FadeIn komentarzy: 354716.03.2015, 19:42

qmpz

O tak lepiej ;-)

FadeIn komentarzy: 354716.03.2015, 19:41

qpmz

Sciagnij sobie sopcasta na androida. Zapisz w przegladarce strony z sopami i jedziesz. U mnje działa. Mam mecze w hd na tel za dara. Ewentualnie kupuj sobie kody na weeb tv i jak zainstalujesz sobie aplikacje kodi to możesz śmigać aż milo.

Locaporelchocolate komentarzy: 44916.03.2015, 19:39

Nie widzę jutro Walcotta od pierwszej minuty na boisku. Na koniec ewentualnie może wejść. W podstawie już wolę Rosę.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 19:39

Chciałabym, żeby nasi kibice śpiewali o naszych piłkarzach takie piosenki jak kibice tureccy o Dembie Bie. youtube.com/watch?v=ktEWJ-ZHvvE

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2015, 19:38

Walcott się przyda pod koniec jak już obrońcy będą zmęczeni.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1416.03.2015, 19:36

pioafc, ja mimo wszystko upatruje w nim nadzieje. Jak zagra to zapewne bedzie miał ze 2 setki, moze którąś wykorzysta. A klepanie Ozilem, Cazorlą i bez skrzydeł da taki efekt, że skonczy się 0:0.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11716.03.2015, 19:34

Walcott to co najwyżej może sobie grać w końcówka spotkań w takiej formie.

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 19:34

pewnie nie.

qmpz komentarzy: 10016.03.2015, 19:34

Panowie
Czy znacie jakąś aplikację na telefon lub stronę internetową, gdzie mogę oglądać mecze? Chodzi mi głównie o dzisiejsze spotkanie liverpoolu oraz jutrzejszy mecz arsenalu.

Locaporelchocolate komentarzy: 44916.03.2015, 19:34

O_Yuherowa A tam zaraz drabina. Wystarczyłoby żeby Per go podsadził.

pioafc komentarzy: 4390 newsów: 216.03.2015, 19:33

Walcott nie ma szans wyjść jutro w podstawowym składzie. Nie w takiej formie.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 19:33

@Hans_Zimmer
Pewnie i tak byś nie dostał tego Pulitzera.

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 19:32

O_Yuherowa nie mam już babci gnido.

harry86 komentarzy: 81816.03.2015, 19:32

Ja wierzę, oby się jutro udało. Mam nadzieję, że chłopcy się jutro postarają, chociaż jak patrze co wyrabia Walcott z setkami to tracę nadzieję w korzystny wynik. Oby zagrał Chambers na ŚO bo z Perem nasze szanse maleją.
Jardim nie jest głupi, postawi autobus i będzie liczył na kontry. A widziliśmy jak je oni potrafią wyprowadzać. Oby jutro cała drużyna zagrała super mecz.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 19:31

@Loca
Ospina to taki krasnoludek, że musiałby stać na drabinie, żeby to sięgnąć.

Będziesz mógł napisać o tym książkę, za którą może dostaniesz Pulitzera, więc jest szansa, że babcia będzie z ciebie dumna.

FadeIn komentarzy: 354716.03.2015, 19:31

Chembers na srodku na Monaco ? Hahhahah

Dobre żarty.

Bellerin/Chambers- Per-Kosa-Monreal

Inaczej nie bedzie. Gabriel nie wejdzie w pierwszej 11. Forgiet it.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2015, 19:29

Postawimy swoje warunki to Monaco nie będzie wiedziało co się dzieje. Monaco to nie jest aż taka wysoka półka jak to inni mówią. W tamtym meczu zabrakło nam skuteczności. Jakbyśmy wszystko wykorzystali to Monaco by jęczało i kwiczało. Są spokojnie do ogrania, ale tak jak tu niektórzy piszą ... Wszystko w naszych nogach!

ASM 0:4 AFC

Szybki gol na 1:0 a'la vs Bayern i będzie z górki.

Schodzę na ziemie. Wiem, że będzie cięzko wygrać 3:1 ale wierzę że damy radę, bo wiem, ze stać nas na to. Bayern na AA mogliśmy pokonać 2:0 to i dwie bramki przewagi nad Monaco są w naszym zasięgu. Nie mogę się doczekać meczu, a że spisują nas na straty to i lepiej, bo zdejmują z nas presji a i ewentualny awans będzie lepiej smakował.
Jeszcze tylko 23 godziny. :D

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11716.03.2015, 19:29

haha Monaco obsr.... hahaha
A Arsenal na luzie co? Bo przecież jak odpadniemy, to się nic nie stanie? I co to jest strzelić 3 gole...

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 19:27

Monaco obsrane? gdyby musieli bronić 1-0 nooo 2-0 ale 3-0? Zwłaszcza że grają u siebie.

Locaporelchocolate komentarzy: 44916.03.2015, 19:27