Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham!

Pokaz siły i klasy: Arsenal 3-0 West Ham! 14.03.2015, 16:57, 3396 komentarzy

Z uśmiechami na twarzach i z wielką radością wspominać będą pojedynek przeciwko West Hamowi United kibice Arsenalu. Ich ulubieńcy bez problemu pokonali rywala i zdobyli kolejne ważne punkty, które pomogą im w walce o czołową czwórkę. Największe pochwały należą się Olivierowi Giroudowi i Aaronowi Ramseyowi, ale dzisiejszy sukces to wynik postawy całego zespołu.

Przyjezdni walczyli dzielnie do utraty drugiej bramki. Ten cios całkowicie ich załamał i mimo dobrej postawy Songa czy Jarvisa, podopieczni Allardyce'a ponieśli wysoką porażkę. Kanonierzy natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Poniżej składy obu ekip:

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (72' Cazorla), Özil (83' Flamini), Alexis (65' Welbeck) - Giroud

West Ham: Adrian - O'Brien, Collins, Kouyate, Cresswell - Song, Noble (82' Nene), Nolan - Jarvis (75' Amalfitano), Downing - Sakho

W 5. minucie na szóstym metrze z futbolówką znalazł się Theo Walcott. Anglik, który powinien oddać szybki strzał, zawahał się i James Collins odebrał mu piłkę. Można dyskutować, czy była to czysta interwencja, ale na pewno gospodarze zaprzepaścili świetną szansę na szybkiego gola.

Po niecałym kwadransie gry Alexis Sanchez oddał uderzenie głową na bramkę Adriana. Golkiper Młotów popisał się jednak dobrą interwencją i nie doszło do otwarcia wyniku.

W 22. minucie piękne podanie na wolne pole otrzymał Matt Jarvis. Skrzydłowy West Hamu posłał wrzutkę w pole karne, ale wolej Kevina Nolana został zatrzymany przez Ospinę. Coraz ciekawsze widowisko na Emirates!

Kilkanaście chwil później swoją akcję przeprowadzili Kanonierzy. Aaron Ramsey, bardzo aktywny w pierwszej połowie, podał futbolówkę do Girouda, jednak strzał Francuza z ostrego kąta był niecelny.

W 27. minucie Chambers dośrodkowaniem znalazł w szesnastce rywali Ramseya. Walijczyk uderzył z powietrza, ale Adrian zatrzymał go świetną paradą.

W 33. minucie Ramsey posłał piękną prostopadłą piłkę do Theo Walcotta. Anglik oddał bardzo słaby strzał i Adrian nie miał problemów z jego wybronieniem. Niedługo potem golkiper West Hamu interweniował po raz kolejny - sparował na rzut rożny uderzenie Alexisa.

W 36. minucie Sanchez otrzymał pierwszy w tym spotkaniu żółty kartonik za faul na Adrianie.

Jeszcze przed przerwą The Gunners zmarnowali następną bardzo dobrą okazję. Najpierw Özil nie potrafił pokonać golkipera gości, a przy dobitce na pustą bramkę poślizgnął się Theo Walcott i jego strzał ciężko by opisać.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Olivier Giroud daje wreszcie prowadzenie Arsenalowi! Mesut Özil zagrał cudownie po ziemi w pole karne, Aaron Ramsey ustawił futbolówkę francuskiemu snajperowi, a ten potężnym strzałem pokonał Adriana! 1-0!

Zaraz po tym trafieniu Chris Foy zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej części gry Matt Jarvis zagrał ze skrzydła w pole karne Ospiny. Kolumbijczyk doznał kontuzji przy interwencji, lecz po krótkim czasie podniósł się z murawy i zmiana okazała się niepotrzebna.

Zawodnicy Arsenalu pozwolili zepchnąć się do defensywy, jakby prowadzili różnicą trzech trafień, a nie jednym. Jarvis i Song wyróżniali się na tle kolegów, ale nie potrafili pomóc im doprowadzić do wyrównania.

W 59. minucie byliśmy świadkami niecodziennej zmiany. Sędzia główny, Chris Foy, nabawił się kontuzji i jego obowiązki musiał przejąć Anthony Taylor.

Dominacja gości trwała, a The Gunners nastawili się na kontrataki. Jeden z nich w 63. minucie zmarnował Mesut Özil, który niecelnie podawał do Girouda. Zaraz potem Welbeck wszedł na boisko za Alexisa.

W 72. minucie Santiago Cazorla pojawił się na placu gry. Hiszpan zastąpił nieskutecznego dziś Theo Walcotta. Sam Allardyce również postanowił dokonać małej roszady w składzie i za Matta Jarvisa wprowadził w 75. minucie Morgana Amalfitano. Niedługo później Diafra Sakho został ukarany żółtą kartką.

W 81. minucie Giroud i Ramsey znów znaleźli się w świetle reflektorów. Walijczyk zagrał do Francuza, ten od razu wykonał podanie zwrotne i zawodnik z "16" na plecach spokojnie podwyższył prowadzenie! 2-0!

Kolejne zmiany w obu ekipach: Nene za Noble'a, Flamini w miejsce Özila.

Cóż za wejście Flaminiego! Cazorla podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a Francuz wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości! West Ham na kolanach, Arsenal pokazuje klasę! 3-0!

Trzy minuty doliczone zostały do drugiej części spotkania. Zaraz po ich upłynięciu sędzia zakończył mecz, a piłkarze i kibice gospodarzy mogli świętować pewne zwycięstwo! natomiast mogą w pełni skoncentrować się na meczu z AS Monaco, a w Monte Carlo czeka ich nie lada wyzwanie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Ham United autor: źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1758916.03.2015, 19:26

No a jutro Monaco pewnie wyjdzie 10-0-0, także będzie ciekawie ;D

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 19:26

O_Yuherowa jakie są konsekwencje odpowiedzi "tak"?

Kowal96 komentarzy: 1758916.03.2015, 19:25

FabsFAN* xD

Kowal96 komentarzy: 1758916.03.2015, 19:24

Kowal96

Miejmy nadzieję, że tak jutro nie będzie :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2015, 19:24

Wygramy to jutro! Nie ma czego się bać. Monaco wyjdzie zesrane, bo muszą bronić wyniku.

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 19:24

Lays

bedzie dokladnie taki sklad jak podales tyle ze Chambers zagra na prawej a w srodku Gabriel. Calum zagra bo ma lepsze dosrodkowania a Gabriel jest szybszy od Pera ktory w Monaco biegal na szczudlach :)

Kowal96
Moim zdaniem Monaco to bardziej wymagający rywal. Są o wiele bardziej zdyscyplinowani. Nazwałbym ich gorszą wersją Atletico ;d

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 19:22

Tak jak ogladalem ostatnie mecze w naszym wykonaniu to zauwazylem ze bramkarze druzyny przeciwnej robili kawal dobre roboty. De Gea byl najlepszym zawodnikiem w MU, z West Hamem Adrian tez wyjal dwie pilki ktory powinny byc zamienione na bramke (Ramsey i 2x Sanchez). Bramkarz Monaco musi miec zly dzien tego dnia :D

R700

Szczerze mówiac to... moim zdaniem Wenger wyjdzie bez kombinowania. Ta sama formacja. Nie będzie kombinowania z 3 obrońcami i szturmem.

Mam nadzieję tylko, że nie zagra Welbeck.

Ja bym chciał taki skład:

Ospina
Bellerin-Chambers-Kosa-Monreal
Coq-Ramsey
Ozil-Cazorla-Alexis
Giroud

Jesli tamci beda bronic to Ramsey jakims zagraniem moze kogos ladnie wypuscic :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.03.2015, 19:21

Borek dobry chlop ,, Wengerowi to ja nie wierze, ale Kloppowi jestem w stanie.''

hehe

Hans_Zimmer komentarzy: 594516.03.2015, 19:20

serio liczycie na 3-0 z monaco? pany... prosze was.

Dominik1990 komentarzy: 32016.03.2015, 19:20

Jeżeli jutro wygramy to stawiamze nasi zagrają w finale Lm

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.03.2015, 19:19

w Anglii sporo ludzi jest ciekawych jaki sklad wystawi Wenger na gonienie wyniku. Sam jestem ciekaw kto na lawe a kto w pierwszym skladzie.

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 19:18

berno90

Wiadomo ze niespodzianki sie zdarzaja, jednak ludzie zawsze wybieraja te bardziej prawdopodobna opcje. Gdyby trenerem byl kto inny jak Simeone to pewnie mozna by bylo sie zastanowic. Diego ich tak naladuje przed meczem ze przy dobrej skutecznosci to moze byc pogrom na Calderon.

Kowal96 komentarzy: 1758916.03.2015, 19:18

Tylko tutaj sprawa jest trudniejsza, bo trzeba wywalczyć 3-0, chociaż rywal niż Muły mniej wymagający, tak mi się wydaję

Locaporelchocolate komentarzy: 44916.03.2015, 19:18

RIVALDO700
Skoro oni mówią, że przegramy to znaczy, że wygramy. Po obejrzeniu tego video wierzę jeszcze bardziej w pozytywny wynik.

Kowal96 komentarzy: 1758916.03.2015, 19:17

Mi się wydaje, że damy radę. Przełamaliśmy się z mułami, to czemu nie z Monaco?

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 19:17

To zależy jak zaczniemy. Nim dalej wm ecz tym bedziemy grali coraz chaotyczniej. Trzeba wpakowac w 1 polowie przynajmniej 1 bramke.

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 19:16

Tak samo jak nikt sie nie spodziewal ze w pierwszym meczu przegramy 3-1 tak nikt sie nie spodziewa ze odrobimy straty wiec wszystko w glowach pilkarzy, bo w nogach co musza miec to maja...

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.03.2015, 19:15

lays
Przed meczem Arsenalu ?:P To chyba nikt sie nie spodziewal, ze city przegra .

Marzag komentarzy: 41259 newsów: 116.03.2015, 19:13

W pierwszym meczu gdyby nasi piłkarze nie byli antyskuteczni i obrońcy nie bawili się w amatorów to by wynik był inny, to był po prostu mecz w którym tylko Coquelin się wywiązał ze swoich obowiązków i nikt więcej niestety, prawdopodobieństwo że znów będą tak fatalnie pudłować i robić tak naiwne i dziecinne błędy w obronie jest bardzo bardzo małe.

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 19:11

R700

Ich to nie ma co oglądać.

Przed meczem z City na Etihad :D Jak to oni powiedzieli? '' 1 pewaniczek na City ''

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 19:09

Pilkarzy trzeba bedzie naladowac przed meczem, tzn raczej powinni sami to zrobic, sami powinni jako druzyna sie zebrac i tutaj kapitan czy ktokolwiek powinien odpowiednio zmotywowac wszystkich bo w umiejetnosci motywacyjne Wengera to ja nie wierze.
Wychodzac na ten mecz trzeba zagrac jak zwierze, nie jak pilkarze tylko jak dzikusy ktore robia churagonowe ataki. Najlepsza obrona jest atak, nieustanny pressing, mega agresywnosc, mega intensywnosc, tylko w taki sposob jestesmy w stanie awansowac, ewentualnie jakas szybka czerwona kartka dla gracza Monaco.
Po porazce z Milanem chyba nikt sie nie spodziewal ze ten mecz uda sie nam odrobic a bylo mocna szansa. Z Bayernem to chyba wszyscy nas spisali na straty i mowili ze w Monachium to jeszcze wieksze becki dostaniemy. Owszem Monaco super broni ale taka gra jak z West Hamem czyli na 1 kontakt lub 2 mozna kazda obrone na swiecie rozmontowac.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.03.2015, 19:06

youtube.com/watch?v=4xHamqhH-7I

borek i kolton o rewanzu MON-AFC i Bvb vs Juve

losnumeros komentarzy: 1318916.03.2015, 19:06

Ja bym jutro jednak Aarona nie chciał nie wiadomo jak zagra, nie warto sugerować się 1 dobrym meczem, PER jutro nie może zagrać bo inaczej nie będziemy mieli szans na awans.

O_Yuherowa komentarzy: 2216.03.2015, 19:05

@FabsFAN
Pewnie nie rozumiesz połowy wyrazów. :P

@maciekbe
A propos PW. Nie byłeś pierwszym bohaterem.
postimg.org/image/jf8hc18n3/

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11716.03.2015, 19:04

Jak jutro mamy wygrać 2-0, to już bym wolał przegrać ten mecz.

berno90 komentarzy: 72916.03.2015, 19:03

Michalm1 no niby masz racje ze na wyjazdach gra kaszanę, ale myśle ze nie można patrzeć tylko na alt.
Leverkusen gra dość dobrze na wyjazdach. A wiadomo ze jak trafia jedna bramkę to alt moze z tego nie wyjsć :)

Stawiam jednak na awans alt.

kaziu874 komentarzy: 673316.03.2015, 19:03

I co najwazniejsze nasi tak nie pierdziela glupot przed meczem o jakosci itd, jak to przed wieloma waznymi meczami bywalo (a pozniej klops i w dupala). Byly tylko wypowiedzi Giroud czy Ozila o pewnosci i walce o korzystny wynik, no zobaczymy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 19:01

Maciekbe
Jeśli nie wiesz o co chodzi, chodzi o pieniądze !:)

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 19:00

Ważny mecz jutro, więc nasi najlepsi gracze znikną.

Kluczem do zwycięstwa i próby awansu jest gra Ramseya, Cazorli i Giroud, na pewno nei Sancheza i Ozila.

kaziu874 komentarzy: 673316.03.2015, 19:00

Co do jutrzejszego meczu to nie mozna od poczatku grac na pale do przodu, bo bedzie to co na Emirates - kontra i 3:0. A kontry bedzie trzeba rozbijac w zarodku, dlatego nie wiem dlaczego 90% osob tutaj w swoich drzewkach ze skladem wstawia Pera. Ani nie jest zbyt pomocny pod bramka przeciwnika, ani szybki, jedynie co by moglo go bronic na jutro to stale fragmenty Monaco, ale oni tez nie maja jakichs gigantow, wiec spokojnie Chambers/Monreal moga zagrac na srodku. Ja osobiscie jutro ide do knajpy w koszulce Arsenalu na mecz (pewnie wielu anglikow bedzie dawalo niezle docinki w moja strone) i trzymam kciuki.

michalm1 komentarzy: 702016.03.2015, 18:59

berno90

Nie sugeruj sie pierwszym meczem bo Atletico na wyjazdach gra kaszane. U siebie to zupelnie inna druzyna. Smialo na Atletico wal, ja gram nawet handicap.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 116.03.2015, 18:58

Jutro obstawiam 2:0 dla nas i klasyczne ,,ZNOWU JEDNA BRAMKA :( :( :(' ''

haszclique komentarzy: 10316.03.2015, 18:58

Myślę, że jutro bardzo kluczowymi graczami będą Ozil, Sanchez(który w takim ważnym meczu ''obudzi'' swą formę), oraz Giroud, który będzie chciał udowodnić Monaco, że mecz na Emirates to była tylko ''wpadka'' przy pracy :)

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11716.03.2015, 18:56

Ja obstawiam jutro remis, 1-1.

maciekbe komentarzy: 1245816.03.2015, 18:56

@mitmichael dokładnie, tym bardziej szkoda, że daliśmy się tak wydymać na ES. Bo Monaco jest do ogrania i jutro najprawdopodobniej ich pojedziemy, no ale nie trzema bramkami, kaman

mitmichael komentarzy: 4924316.03.2015, 18:54

@Trequartista
Ale Monaco przy 0-0 a tym bardziej przy 1-0 bedzie sie broniło jak Chelsea całym składem i nie strzelimy za chiny ludowe tak jak nie strzelilismy Chelsea tak grajacej

maciekbe komentarzy: 1245816.03.2015, 18:53

@JaniKK etam, pisałem PW czy chce się całować i nie odpisuje. To jakieś oszustwo

berno90 komentarzy: 72916.03.2015, 18:52

Pany kompletnie nie wiem jak obstawić mecz alt.madryt vs leverkusen bo niestety nie oglądałem pierwszego meczu.
poradzi ktoś cos?

lays komentarzy: 3987116.03.2015, 18:52

Fabs

Ale nasi byli typowo obsrani, w rewanzach zawsze graja dobrze... wiedza, ze nie maja nic do stracenia i nie sa juz obsrani.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.03.2015, 18:52

Moze ktos z Monaco jutro bedzie mial taki dzien konia jak Walters przeciwko chelsea pewnego razu.

Trequartista komentarzy: 536616.03.2015, 18:52

Mitmichael
Nie, i tak musimy trzy strzelić.
Mam nadzieję, że wyjdziemy zmotywowani jak z Bayernem w przegranym meczu rok temu

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.03.2015, 18:51

Maciekbe ma cichą wielbicielkę, musisz się pilnować teraz kolego;)

MatArsenal9870 komentarzy: 216716.03.2015, 18:50