Porażka w finale Ligi Europy, Arsenal 1-4 Chelsea

Porażka w finale Ligi Europy, Arsenal 1-4 Chelsea 29.05.2019, 21:57, Łukasz Wandzel 3970 komentarzy

W każdym finale rozgrywek na murawę wychodzą dwa zespoły, które przebyły długą drogę, by powalczyć o trofeum w bezpośrednim starciu. Na sam koniec z tego samego boiska schodzą zwycięzcy i pokonani. Trzeba się pogodzić z tym, że Arsenal należy tym razem do tych drugich. Niestety, oznacza to dla Unaia Emery'ego i jego podopiecznych, że nie dodadzą do gabloty trofeum w tym sezonie, ale również nie zagrają w Lidze Mistrzów w przyszłym.

Co poszło nie tak? Po nieciekawej pierwszej połowie Chelsea szybko zadała trzy ciosy w drugiej, czym tak naprawdę wygrała ten finał. Wydawałoby się, że to wina defensywy Arsenalu, która szybko pogubiła się, gdy Oliver Giroud otworzył wynik. Jednak postawa całego zespołu, brak pomysłu na grę z przodu, spowodował, że to César Azpilicueta wzniósł puchar, a nie Laurent Koscielny. Zdecydowanie zabrakło siły ofensywnej, która zawsze ratowała kiepską obronę Kanonierów. Począwszy od niewidocznego Özila, ale kończąc na równie bezbarwnych występach Lacazette'a i Aubameyanga.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal (66' Guendouzi), Maitland-Niles - Torreira (67' Iwobi), Xhaka - Kolasinac, Özil (77' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson - Kante, Jorginho, Kovacić (76' Barkley) - Pedro (71' Willian), Giroud, Hazard (89' Zappacosta).

W pierwszych minutach Chelsea utrzymywała się przy futbolówce dłużej, a piłkarze Arsenalu nerwowo weszli w to finałowe spotkanie. To jednak właśnie oni jako pierwsi przeprowadzili groźną akcję. Maitland-Niles wymienił podanie z Aubameyangiem, po czym dośrodkował w pole karne. Wybita piłka trafiła pod nogi Gabończyka, któremu zabrakło spokoju, by trafić w światło bramki.

Lepszy czas dla Arsenalu nadszedł po kwadransie. W jednej z sytuacji Granit Xhaka udanie przerzucił piłkę do Kolasinaca, który nie był na spalonym. Brakowało jedynie porządnej wrzutki od Bośniaka. Z kolei w 18. minucie sędzia mógł podyktować rzut karny Kanonierom, gdy w szesnastce wyłożył się Lacazette, ale arbiter słusznie nie wskazał na wapno. Granit Xhaka zaznaczył się jeszcze w 27. minucie, kiedy to poszukał szczęścia z dystansu. Szwajcar z kilkudziesięciu metrów uderzył prawą nogą i wyszło mu to lepiej niż zazwyczaj, gdy używa lewej. Futbolówka poleciała tylko centymetry ponad poprzeczką.

Chelsea także miała swoje momenty, ale zdecydowanie najgroźniejszą sytuacją przed przerwą był strzał Girouda, który zmusił Petra Cecha do klasowej interwencji. Wcześniej The Blues nie byli w stanie na tyle opanować piłki w polu karnym, by zdołać uderzyć, a kiedy udawało im się strzelać, to dostępu do bramki bronili stoperzy The Gunners.

To zmieniło się po przerwie. Początek drugiej połowy rozpoczął się koszmarnie dla Arsenalu, który stracił bramkę w 49. minucie, gdy Oliver Giroud, po podaniu Emersona, uderzył głową tuż przy słupku. Byłego kolegi z zespołu nie upilnował w tej sytuacji Laurent Koscielny. Arsenal przesunął się formacją defensywną do połowy boiska, szybko chcąc wrócić do gry. Jednak nie doszło do wyrównania, gdyż Chelsea podwyższyła prowadzenie. W 60. minucie Maitland-Niles wywrócił się z piłką w środku pola, a Kanonierzy nie zdołali pokryć jego pozycji. Niekryty Eden Hazard odnalazł w szesnastce Pedro, który lewą nogą pokonał Petra Cecha, 2-0.

Maitland-Niles to postać, która wyraźnie nie udźwignęła ciężaru tego spotkania. Chwilę po drugiej bramce dla rywali Anglik faulował Oliviera Girouda w polu karnym i Eden Hazard mógł podejść do jedenastki, przy której się nie pomylił. Unai Emery błyskawicznie, po utracie przez jego podopiecznych trzeciej bramki, zdecydował się na dwie zmiany. Za Monreala i Torreirę na murawie pojawili się Guendouzi i Iwobi.

To równie szybko przyniosło skutek, ponieważ Alex Iwobi momentalnie popisał się sprintem i był faulowany, a chwilę później wpisał się na listę strzelców po kapitalnym woleju, 1-3! Marzenia Kanonierów na powrót do tego meczu pogrzebał duet Girouda z Hazardem. Aubameyang stracił futbolówkę, czym skwitował swój bezbarwny występ, a przez co francuski napastnik Chelsea mógł miękko podać do Hazarda, który swoim drugim trafieniem przypieczętował wynik tego finału.

Chelsea FCLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.06.2019, 19:51

@arsenallord

Odpalaj UFC i się nie przejmuj tym finałem

Ranczomen komentarzy: 1237001.06.2019, 19:49

@Adrian12543: @WilSHARE: Pozdrówcie Witowo w więzieniu.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11701.06.2019, 19:48

Ajazlx - Barca, mógłby być taki piękny finał. A tak trzeba się męczyć.

Qarol komentarzy: 1450201.06.2019, 19:48

@arsenallord:

No i pięknie. Mocne, lecz prawdziwe słowa.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11701.06.2019, 19:46

Powtarzam. Kto dzisiaj jest za Spurs nie jest prawdziwym kibicem Arsenalu.

Czeczenia komentarzy: 1249801.06.2019, 19:44

Aha, czyli żeby móc nie lubić KFC trzeba być z Londynu.

Ale możesz być nawet z Olkusza kiedy jesteś za AFC. Dziwne.

Yahoooo komentarzy: 103901.06.2019, 19:43

Kibicuje Arsenalowi już blisko 12 lat, a odkąd się przeprowadziłem do UK (8 lat temu) na poważnie. Oglądam praktycznie kazdy mecz, byłem na Emirates stadium , czuję się fanem na 100% a mimo to Tottenham jest mi obojętny. Nie cierpię za to Chelsea ;p Prawda jest taka że tylko londyńczycy którzy kibicują Arsenalowi z dziada pradziada wiedzą co to znaczy nienawisc do kurczaków. To tak jak w Polsce Widzew i ŁKS.

Qarol komentarzy: 1450201.06.2019, 19:38

@pLYTEK:

Nie chodzi o nienawiść, a o to, że lokalny rywal Twojego klubu, który zawsze był w jego cieniu i za plecami, ma szansę jako pierwszy wygrać LM.

Wstyd dla każdego fana Arsenalu do końca świata.

darek250s komentarzy: 10357 newsów: 501.06.2019, 19:35

Wiadomo, że Liverpool dzisiaj.

Najprostszy dzisiejszy wybór w moim życiu.

YNWA!

pLYTEK komentarzy: 412001.06.2019, 19:34

@Kowal96:

oby ? bo co ? :D

Pomimo sympatii do Kloppa, nie lubię czerwonych.

Mieszkając kilka tysięcy kilometrów od Londynu ciężko mi nienawidzić spursów za to, że są lokalnym rywalem... Sztuczna nienawiść

dranzer92 (zawieszony) komentarzy: 33201.06.2019, 19:30

@FabsFAN napisał: "Prawdziwy Londynczyk, patriota kibicuje dziś Tottenhamowi. Mogą oni przynieść chwale stolicy."
już w środe Londyn raz wygrał

pLYTEK komentarzy: 412001.06.2019, 19:29

@FabsFAN:

Przecież na tej stronie sami rodzeni londyńczycy, którzy wyssali nienawiść do tottenhamów wraz z mlekiem matki :)

Kowal96 komentarzy: 1759301.06.2019, 19:28

@pLYTEK napisał: "Come on You Spurs !"

Oby to była ironia.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.06.2019, 19:28

Jak to zawieszeni? Gdybym miał wymienić 10 aktywnych użytkowników których szanuję i poważam (i ich małżonki też), to prawdopodobnie znalazłyby się tam nicki @WilSHARE i @Adrian12543.

3 pkt z Chelsea
Porównaj wyniki z drużynami z Top6 w poprzednich sezonach. Reszta wtop typu Brighton Crystal Palace Wolves Everton itd to już kwestia mentalności piłkarzy i to głównie tych których zastał Emery przychodząc do Arsenalu. Piszesz że oglądasz 90% meczów?! Oglądam 100% i kibicuję Arsenalowi od ponad 20 lat zaczynało się od śledzenia wyników na telegazecie po wstawianie o 3 na mecze będąc za granicą.

pLYTEK komentarzy: 412001.06.2019, 19:21

@sWinny:

Kurek przeszedł nie tak dawno operację kręgosłupa

dranzer92 (zawieszony) komentarzy: 33201.06.2019, 19:20

Tak 3-0 dla Liverpoolu i będę zadowolony.

sWinny komentarzy: 786101.06.2019, 19:20

Czemu nie ma kurka u nas? Skończył karierę? Nie został powołany?

pLYTEK komentarzy: 412001.06.2019, 19:18

Come on You Spurs !

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.06.2019, 19:10

Kto wstawił reklamę w miejscu logowania? Musiałem się nakombinować, żeby się zalogować, bo reklama zasłaniała przycisk "Zaloguj".

Tevez komentarzy: 408701.06.2019, 19:01

Na finał trzeba zmienić awatar.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.06.2019, 19:00

Włączajcie meczyk Polska vs USA w siatkę. Realizator co chwila jakieś piękne kobitki na trybunach pokazuje :P

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.06.2019, 18:59

@silvano95: @Ranczomen: to samo sobie pomyślałem :D

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.06.2019, 18:55

4/5 ostrzeżeń to słaba pora na przepychanki, panowie.

silvano95 komentarzy: 985001.06.2019, 18:46

@Redzik Juz jednego grajka z FC Basel kupiliśmy , za dobrze to nie wyszło

Ranczomen komentarzy: 1237001.06.2019, 18:46

@Redzik: Ja już podziękuję za piłkarzy z FC Basel.

silvano95 komentarzy: 985001.06.2019, 18:45

Pep w pierwszym sezonie jak grało ,jego City ? I ile musiał wydać pięniedzy na nastepny sezon by wygrac PL
Klopp pierwszy sezon miał słaby ale przejął drużyne w środku sezonu , później w każdmy sezonie powoli przebudowywał skład , wkładając 1-2 elementy i kupując grajków za 30 max 40 mln , nie takich oczywistych kto by powiedział Milner,Wajnaldum z Newcastle , Salah który w Romie grał przeciętnie.
Dopiero poprzednim sezonie wydali gigantyczne sumy ,ale dzięki miedzy innymi , sprzedając Coutinho.
Emery ma najciężej z nich , gdyż Arsenal ma na transfery 40-50 mln , jeszcze do tego cały czas jest jakiś burdel z przeszłości m.in Ozil , który musi posprzątać , a na to potrzeba czasu

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.06.2019, 18:42

Arsenal are being offered the chance to sign Colombia defender Eder Balanta from FC Basel. He has just one year to run on his contract with the Swiss club and is available for around £4m. Balanta, 26, can operate in central defence or at left-back. [Mirror]

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9201.06.2019, 18:38

Zakładając, że nie można mieć dobrych wyników i pięknej gry jednocześnie... co wybralibyście? To pierwsze czy drugie?

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 201.06.2019, 18:36

Też się już nie możecie doczekać?

Dominik11 komentarzy: 2025001.06.2019, 18:36

Dziś całym sercem za Live

@kwiatinho:
I od razu powiem, że oglądałem 90% meczów AFC, jak zawsze.

@kwiatinho:
Dla mnie jak najbardziej out, bo nie jest to trener, który ma to coś i nie wniesie nas na wyższy poziom.
Pierwsza sprawa to wyniki, które wcale nie są lepsze niż za Wengera. Powiedziałbym, że takie same, ale to wcale nie jest dla mnie kluczowe, bo na klub patrzę długofalowo, a nie w perspektywie jednego sezonu.
Gorsze jest to, że Emery jest zabójcą stylu gry, jego piłka jest dramatycznue nudna i przewidywalna. I nie widać żadnego wkładu.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.06.2019, 18:28

Ja jestem bardzo tolerancyjny, ale wspieranie Tottenhamu w jakimkolwiek meczu kibicowi Arsenalu po prostu nie przystoi.

No dobra, może z wyjątkiem sytuacji, gdzie wygrana kurcząt przyniesie korzyść Arsenalowi. Ale dziś wieczorem albo LFC, albo bezstronność.

Arsenal96l komentarzy: 502901.06.2019, 18:19

@thegunner4life: Jak to się mówi tu tego de besta przeciętnie zgadzam się xd

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5001.06.2019, 18:12

Ja to bym wolał kogoś z charakterem Fergusona za złotych czasów.

Traitor komentarzy: 10337 newsów: 2401.06.2019, 18:09

Temu chcialbym Mourinho w Arsenalu, przywrocilby mentalnosc zwyciezcow d o tego klubu

fabregas1987 komentarzy: 2583801.06.2019, 18:08

I właśnie tego brakuje w Arsenalu od dawien dawna:

kwiatinho komentarzy: 1313301.06.2019, 18:07

@Gunner012:
Rozumiem że Ty wyznaczasz standardy kto jest kibicem prawdziwym a kto nie?! Skoro już piszemy swoje zdanie na ten temat to każdy który chciałby żeby Emery out jest idiotą ale to moje osobiste zdanie. Mogę podyskutować na argumenty

Traitor komentarzy: 10337 newsów: 2401.06.2019, 17:40

Dzisiaj jeden z klubow przestanie byc memem. Szkoda, ze my dalej nim zostaniemy

fabregas1987 komentarzy: 2583801.06.2019, 17:38

@KapitanJack10: taki wynik w wieku 18 lat. odpowiednio prowadzona może osiągnąć nawet więcej od Radwańskiej. Z Halep raczej nie wygra, ale to i tak wielki wynik, awansuje o 41 pozycji w rankingu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.06.2019, 17:35

Pochettino bedac trenerem southampton i tottkow na 14 razy wygral z lfc tylko...3 razy.

thegunner4life komentarzy: 906101.06.2019, 17:28

@Arsenal96l:
Chodź psznie jeść całe te

Arsenal96l komentarzy: 502901.06.2019, 17:26

@thegunner4life: Mam tak samo panie Majorze :D

zly_kanonier komentarzy: 511101.06.2019, 17:26

@KapitanJack10: Po dobrej grze Linette, mam nadzieję, że Iga też się postawi Halep. Może być niezłe meczycho :D