Porażka w finale Ligi Europy, Arsenal 1-4 Chelsea

Porażka w finale Ligi Europy, Arsenal 1-4 Chelsea 29.05.2019, 21:57, Łukasz Wandzel 3970 komentarzy

W każdym finale rozgrywek na murawę wychodzą dwa zespoły, które przebyły długą drogę, by powalczyć o trofeum w bezpośrednim starciu. Na sam koniec z tego samego boiska schodzą zwycięzcy i pokonani. Trzeba się pogodzić z tym, że Arsenal należy tym razem do tych drugich. Niestety, oznacza to dla Unaia Emery'ego i jego podopiecznych, że nie dodadzą do gabloty trofeum w tym sezonie, ale również nie zagrają w Lidze Mistrzów w przyszłym.

Co poszło nie tak? Po nieciekawej pierwszej połowie Chelsea szybko zadała trzy ciosy w drugiej, czym tak naprawdę wygrała ten finał. Wydawałoby się, że to wina defensywy Arsenalu, która szybko pogubiła się, gdy Oliver Giroud otworzył wynik. Jednak postawa całego zespołu, brak pomysłu na grę z przodu, spowodował, że to César Azpilicueta wzniósł puchar, a nie Laurent Koscielny. Zdecydowanie zabrakło siły ofensywnej, która zawsze ratowała kiepską obronę Kanonierów. Począwszy od niewidocznego Özila, ale kończąc na równie bezbarwnych występach Lacazette'a i Aubameyanga.

Arsenal: Cech - Sokratis, Koscielny, Monreal (66' Guendouzi), Maitland-Niles - Torreira (67' Iwobi), Xhaka - Kolasinac, Özil (77' Willock), Aubameyang - Lacazette.

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, David Luiz, Emerson - Kante, Jorginho, Kovacić (76' Barkley) - Pedro (71' Willian), Giroud, Hazard (89' Zappacosta).

W pierwszych minutach Chelsea utrzymywała się przy futbolówce dłużej, a piłkarze Arsenalu nerwowo weszli w to finałowe spotkanie. To jednak właśnie oni jako pierwsi przeprowadzili groźną akcję. Maitland-Niles wymienił podanie z Aubameyangiem, po czym dośrodkował w pole karne. Wybita piłka trafiła pod nogi Gabończyka, któremu zabrakło spokoju, by trafić w światło bramki.

Lepszy czas dla Arsenalu nadszedł po kwadransie. W jednej z sytuacji Granit Xhaka udanie przerzucił piłkę do Kolasinaca, który nie był na spalonym. Brakowało jedynie porządnej wrzutki od Bośniaka. Z kolei w 18. minucie sędzia mógł podyktować rzut karny Kanonierom, gdy w szesnastce wyłożył się Lacazette, ale arbiter słusznie nie wskazał na wapno. Granit Xhaka zaznaczył się jeszcze w 27. minucie, kiedy to poszukał szczęścia z dystansu. Szwajcar z kilkudziesięciu metrów uderzył prawą nogą i wyszło mu to lepiej niż zazwyczaj, gdy używa lewej. Futbolówka poleciała tylko centymetry ponad poprzeczką.

Chelsea także miała swoje momenty, ale zdecydowanie najgroźniejszą sytuacją przed przerwą był strzał Girouda, który zmusił Petra Cecha do klasowej interwencji. Wcześniej The Blues nie byli w stanie na tyle opanować piłki w polu karnym, by zdołać uderzyć, a kiedy udawało im się strzelać, to dostępu do bramki bronili stoperzy The Gunners.

To zmieniło się po przerwie. Początek drugiej połowy rozpoczął się koszmarnie dla Arsenalu, który stracił bramkę w 49. minucie, gdy Oliver Giroud, po podaniu Emersona, uderzył głową tuż przy słupku. Byłego kolegi z zespołu nie upilnował w tej sytuacji Laurent Koscielny. Arsenal przesunął się formacją defensywną do połowy boiska, szybko chcąc wrócić do gry. Jednak nie doszło do wyrównania, gdyż Chelsea podwyższyła prowadzenie. W 60. minucie Maitland-Niles wywrócił się z piłką w środku pola, a Kanonierzy nie zdołali pokryć jego pozycji. Niekryty Eden Hazard odnalazł w szesnastce Pedro, który lewą nogą pokonał Petra Cecha, 2-0.

Maitland-Niles to postać, która wyraźnie nie udźwignęła ciężaru tego spotkania. Chwilę po drugiej bramce dla rywali Anglik faulował Oliviera Girouda w polu karnym i Eden Hazard mógł podejść do jedenastki, przy której się nie pomylił. Unai Emery błyskawicznie, po utracie przez jego podopiecznych trzeciej bramki, zdecydował się na dwie zmiany. Za Monreala i Torreirę na murawie pojawili się Guendouzi i Iwobi.

To równie szybko przyniosło skutek, ponieważ Alex Iwobi momentalnie popisał się sprintem i był faulowany, a chwilę później wpisał się na listę strzelców po kapitalnym woleju, 1-3! Marzenia Kanonierów na powrót do tego meczu pogrzebał duet Girouda z Hazardem. Aubameyang stracił futbolówkę, czym skwitował swój bezbarwny występ, a przez co francuski napastnik Chelsea mógł miękko podać do Hazarda, który swoim drugim trafieniem przypieczętował wynik tego finału.

Chelsea FCLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thegunner4life komentarzy: 900701.06.2019, 21:22

Nasza obrona już by miała pełno w portkach i było by 3:0

Ech0z komentarzy: 1042701.06.2019, 21:22

Ale dupeczka chciała karierę zrobić. 50tys napalonych bolcow ciekawe czy by ją zadowolilo

Szogun komentarzy: 28764 newsów: 301.06.2019, 21:21

Jeszcze jakaś płeć piękna urozmaiciła finał.

@thegunner4life: Jasne trenują kciuki żeby wytykac palcami fauli których nie było.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.06.2019, 21:20

Redzikowi chyba galy wyskoczyly, kiedy zobaczyl te fanke wbiegajaca na boisko.

enrique komentarzy: 1924601.06.2019, 21:20

PANI SZUKA OKAZJI !!!

NaZawszeArsenal komentarzy: 123801.06.2019, 21:20

XDDD

enrique komentarzy: 1924601.06.2019, 21:19

Wiecie tak patrzę i nie wierzę... my po 1:0 z Chelsea pojechaliśmy od razu na wakacje choć było jeszcze sporo czasu, wszystko w dupie i cześć czołem, a Totki zapier... jak szalone.
Niby taki mały z nich klub w jaka mentalność ?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.06.2019, 21:18

@Patriko napisał: "@softgreat napisał: "czy jest jakis obronca lepszy od van dijka?"

Jest - Shkodran Mustafi"

Statystyki nie kłamią.

thegunner4life komentarzy: 900701.06.2019, 21:18

@Szogun:
Nasi też grają zawsze do końca. W czasie meczy Fornite

arsenallord komentarzy: 29745 newsów: 11701.06.2019, 21:18

Tottenham trochę lepszy niestety pod względem gry.

Szogun komentarzy: 28764 newsów: 301.06.2019, 21:17

Ale KFC walczy. Mają przynajmniej jakąś mentalność. Nie spuszczają głów i grają do końca. Niezależnie od wyniku. Za to szacunek . Chociaż i tak życzę im połamania nóg.

Patriko komentarzy: 529901.06.2019, 21:16

@softgreat napisał: "czy jest jakis obronca lepszy od van dijka?"

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 601.06.2019, 21:12

01:48 – Mohamed Salah’s opener for Liverpool is the second fastest goal in a Champions League final, only behind Paolo Maldni (00:50) for AC Milan versus Liverpool in 2005. Blocks.

Freo98 komentarzy: 644301.06.2019, 21:11

@Kowal96: ustawiał niby ziomków za soba, bardziej to tam widac ruch cycem w stronę piłki niż tej ręki

GROMALL komentarzy: 509001.06.2019, 21:10

miało być do* ;)

losnumeros komentarzy: 1318901.06.2019, 21:10

@Fanatic: Nowe zasady nie dotyczą finału jeszcze

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041301.06.2019, 21:10

I to jest atmosfera na finale europejskiego finału...

Fanatic komentarzy: 599101.06.2019, 21:10

chyba odz dzisiaj nowe zasady obowiązują m.in każda ręka to przewinienie nie wazne jak była ułożona takze karniak prawidlowy

Kowal96 komentarzy: 1759101.06.2019, 21:09

@Freo98:

No nie wiem, Var jest, sędzia jakby nie był pewny decyzji to by sobie sprawdził.

Po co w takim razie tak wysoko unosil rękę? Jak piłka leciała, to widać było, że ręką opada, czyli był ruch do piłki.

D14 komentarzy: 436601.06.2019, 21:09

@varosso:
Bramka llorente, gdzie najpierw piłkę odbił biodrem i później poszła po łapie. Skoro uważasz, że tam nie było ręki to tu tym bardziej.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19201.06.2019, 21:09

I tak kurczaki będą pisać, że nic nie było albo że nie powinien gwizdać, zeby nue popsuć meczu.

GROMALL komentarzy: 509001.06.2019, 21:08

15 min meczu a tu 3:3 zaraz będzie XD

PrzeArs komentarzy: 278401.06.2019, 21:08

W Londynie jest jeden Wielki Klub - Arsenal !!! Zadne Chelsea czy Totenhamy . Brawo live . Pyknac ich z 5-0 !!!

Ranczomen komentarzy: 1234601.06.2019, 21:07

Mam nadzieję, że LFC dokona dzisiaj czynu z art. 197 kk.

mitmichael komentarzy: 4924301.06.2019, 21:07

Karnego byc nie powinno, po co tym sedziom var potrzebny

Freo98 komentarzy: 644301.06.2019, 21:07

@Kowal96: przecież odbiła mu się od klatki

KapitanJack10 komentarzy: 5422 newsów: 401.06.2019, 21:07

Gdyby Totki to był Arsenal to tutaj już Sissoko byłby wyzywany od debili i sprzedawany za wszelką cenę

markiz0 komentarzy: 74801.06.2019, 21:07

Dla meczu to lepiej. Nie będą się już badać, bo muszą strzelić. Z kolei z perspektywy Tottenhamu lepiej, że dostali gola w 1 minucie niż w 90.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492501.06.2019, 21:07

Ta, po meczu. W tej edycji LM już tyle razy było po meczu... xd

Ech0z komentarzy: 1042701.06.2019, 21:06

Oj to musi boleć musi

Kowal96 komentarzy: 1759101.06.2019, 21:06

Przecież karny prawidłowy, o co wam chodzi?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.06.2019, 21:06

Nie powinno być karnego moim zdaniem

varosso komentarzy: 87001.06.2019, 21:06

@D14: Z kim? I jakiej niesłusznej? Zakładam ze Ci chodzi o mecz z City i o słusznej bramce.

Paczuszek komentarzy: 84301.06.2019, 21:06

Wolałbym uczciwą wygraną live,a nie taką z przypadku.

PrzeArs komentarzy: 278401.06.2019, 21:06

Brawo Liverpool !! Lać ten mini klubik. !!! !!

losnumeros komentarzy: 1318901.06.2019, 21:06

Jestem za Live, jednak karnego nie było.

D14 komentarzy: 436601.06.2019, 21:05

Karma wróciła po niesłusznej bramce llorente z Ajaxem. Bardzo dobrze =)

GROMALL komentarzy: 509001.06.2019, 21:05

1 min i już po meczu XD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.06.2019, 21:05