Porażka w szlagierze: Arsenal 0-3 Liverpool

Porażka w szlagierze: Arsenal 0-3 Liverpool 03.04.2021, 23:01, Jakub Całka 844 komentarzy

Dziś na The Emirates przyjechał zmagający się w tym sezonie z problemami i znajdujący się na 7. miejscu w tabeli mistrz Anglii - Liverpool. Wydawało się, że jest to najlepszy moment, by szukać swojej szansy na punkty w starciu z The Reds. Jeśli Arsenal miał jeszcze nadzieje na kwalifikację do europejskich pucharów poprzez ligę, to nie mógł pozwolić sobie na kolejną wpadkę i musiał ekipę Jurgena Kloppa pokonać. Podopieczni Mikela Artety nie wykorzystali jednak swojej szansy i zostali rozgromieni przez Liverpool 0-3.

Arsenal: Arsenal: Leno - Chambers, Holding, Gabriel, Tierney (46' Cedric) - Partey, Ceballos (58' Elneny) - Pepe, Odegaard, Aubameyang (77' Martinelli) - Lacazette

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Kabak(84' Williams), Philips, Robertson (61' Jota) - Fabinho, Thiago, Milner - Mane, Firmino(78' Wijnaldum), Salah

W pierwszej połowie gra toczyła się w większości w środku pola, lecz widać było znaczącą przewagę Liverpoolu. O przebiegu pierwszych 30 minut spotkania mówi sam fakt, że Kanonierzy nie byli w stanie oddać w nich ani jednego strzału oraz zaliczyli zaledwie jeden kontakt z piłką w polu karnym przeciwnika. Najpoważniejszą szansę na otwarcie wyniku w pierwszej części spotkania miał James Milner, który oddał groźny strzał zza szesnastki, lecz przeleciał on tuż obok słupka. Złe nastroje kibiców Kanonierów spowodowane złą grą pogłębiło zdarzenie z końcówki pierwszej połowy, w którego skutek z powodu kontuzji murawę opuścić musiał Kieran Tierney.

Początek drugiej połowy nie różnił się zbytnio od przebiegu pierwszej części - Liverpool dominował grę, a Arsenal szukał swoich szans z kontry. Losy spotkania odwróciła zmiana, którą przeprowadził w 61 minucie Jurgen Klopp. Na boisku pojawił się Diogo Jota i już 3 minuty po wejściu wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda i wpisał się na listę strzelców. Nie minęło 5 minut i błąd Gabriela wykorzystał Mohamed Salah, który strzałem po ziemi pokonał będącego dziś w nienajlepszej dyspozycji Bernda Leno. Niemiec zrehabilitował się za błąd przy drugiej bramce w 74 minucie, kiedy obronił sytuację sam na sam z Salahem, lecz nie był w stanie nic poradzić na strzał Diogo Joty, który w 82 minucie wykorzystał chaos w polu karnym Kanonierów i podwyższył wynik, a zarazem swój dorobek strzelecki w tym spotkaniu. Ekipa Mikela Artety zdecydowanie nie może być zadowolona ze swojej dzisiejszej dyspozycji oraz może już praktycznie zapomnieć o kwalifikacji do europejskich pucharów, chyba że wygra Ligę Europy. Sam Hiszpan oraz jego podopieczni nie mogą jednak długo opłakiwać porażki i muszą już zacząć przygotowania do bardzo ważnego czwartkowego spotkania ze Slavią Praga.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 21:40

@zdyp napisał: "emerson royal? w betisie jest teraz"
Tak, o nim coś było, ale nie widziałem go w meczu, jedynie kompilacja, ponoć defensywnie lepszy niż Lamptey, a ofensywnie podobnie, ale to jedynie z ploteczek, nic się więcej wypowiedzieć nie mogę, no dla mnie No name

Naburator komentarzy: 278404.04.2021, 21:39

@Garfield_pl: pewnie o tego chodzi Emerson Royal. Jeszcze mowa o Hakimim ale on bardziej pomocnik niż obrońca xd

Calyn komentarzy: 191604.04.2021, 21:39

A co do skrzydeł ja dalej wierze w Pepe, póki grał na LEWYM skrzydle to przezntował sie bardzo dobrze a potem nie wiadomo dlaczego Arteta go posadził na ławce a potem zmienił mu z powrotem na prawe. Ja rozumiem na zejście i strzał ale to robi nie przejdzie przy tym jak bronią dziś drużyny w EPL

zdyp komentarzy: 448104.04.2021, 21:37

@Garfield_pl napisał: "jakiś zawodnik Barcy"
emerson royal? w betisie jest teraz

Moegi14 komentarzy: 174004.04.2021, 21:37

Dobry wieczór, #ARTETAOUT, dobranoc.

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 21:32

@chicken1990: na PO Lamptey, Aarons, ale wolałbym tego 1. Ostatnio było jeszcze jedno nazwisko, ale wyleciało mi z głowy, jakiś zawodnik Barcy na wypożyczeniu aktualnie.

Calyn komentarzy: 191604.04.2021, 21:31

@chicken1990: PO :chodza pogłoskli o Tariqu lampteyu ale oglądając chłopaka to raczej wahadło (ma fantazje)

chicken1990 komentarzy: 119804.04.2021, 21:26

@Calyn: tez właśnie go wymieniłem. I w takim kierunku musimy niestety szukać. Realnych opcji.

Br: Leno, Ryan
Po: ???, Cedric. Nikt realny i konkretny na tą pozycję mi do głowy nie przychodzi.
OŚP: Saliba, Holding
OŚL: Gabriel, Mari
OL: Tierney, ???
ŚP: Partey, Bissouma i na ławkę Xhaka i ??
ŚPO: Odegaard i ESR
PS: Saka, ???
LS: Martinelli, ???
N: Laca, Daka/Edouard

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 21:22

A propo wcześniejszego tematu o Guendo, kto wie, może zmądrzał.

Hertha Berlin Sporting director: "When you talk about Guendouzi and see his skills, you realize that he is a great player. I’ve also read that he had problems at #afc but here he behaves very well. He puts all of himself on the field. He is a great professional. [@guardian_sport]

Browny321 komentarzy: 14104.04.2021, 21:22

@chicken1990:
Oj tak siadło by bardzo.

Taki komentarzy: 204604.04.2021, 21:19

Moder.... centymetry.

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 21:18

@sWinny napisał: "Przyjemnie się Moder prezentuje. Lepiej niż Auba wczoraj."
Bardzo cieszy to, że wywalczył miejsce i oby z głową, a będą z niego ludzie. @chicken1990 napisał: "Środek Partey - Bissouma?"
To byłby bardzo dobry transfer wymienić Xhake na Bissoume.

Calyn komentarzy: 191604.04.2021, 21:17

@chicken1990: to byłoby coś i nawet realne

@sWinny: niska poprzeczka

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 21:16

@Browny321 napisał: "Co ty masz za podejście. Leczysz chyba porażki arsenalu porażkami innych klubów. Ciężkie masz życie jak sprawia Ci radość porażki innych bądź potknięcia. Popatrzmy lepiej co u nas się odwala."
Nic nie lecze, zwyczajnie mam satysfakcję z tego, bo dam sobie rękę uciąć, że z nas bekę cisnęli, więc i ja mogę z nich :) doskonale wiem gdzie jesteśmy, ale w niczym mi to nie przeszkadza, żeby mieć bekę z innych drużyn. Swoją drogą, jeśliby wczorajszy mecz zakończył się zwycięstwem, pewnie też byś cieszył się z porażek innych, no ale dziś Ci nie wypada? ;) mi niezależnie od wyniku AFC, każda strata punktów przez największych rywali sprawia przyjemność i nie widzę w tym nic złego, ani jakiejś rekompensaty, po prostu czysto z punktu rywalizacji jest to miłe uczucie :)

chicken1990 komentarzy: 119804.04.2021, 21:15

Środek Partey - Bissouma?

sWinny komentarzy: 772904.04.2021, 21:08

Przyjemnie się Moder prezentuje. Lepiej niż Auba wczoraj.

bigMick komentarzy: 107704.04.2021, 21:05

gdybynierzy.com

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11704.04.2021, 21:05

@dellz12: Gdyby.. ale są przed nami i mają lepsze perspektywy od nas zdecydowanie

dellz12 (zawieszony) komentarzy: 10704.04.2021, 21:01

Ale to United jest słabe, gdyby nie forma Bruno w 2020 i kupa farta, to oni by teraz byli za nami.

Browny321 komentarzy: 14104.04.2021, 21:01

@Garfield_pl:

bobocian komentarzy: 153904.04.2021, 21:01

Panowie i panie, jest tu jakaś duszyczka z Tarnobrzega? Pilna sprawa :)

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 20:58

@arsenallord napisał: "Tak jak my z Burnley ostatnio. Też się śmiałem"
Życie, ale wciąż cieszy mnie to że smerfy dostały baty od wba, a Willock załatwił Mou, i być może Ogs dostanie gonga od Brighton :D

Browny321 komentarzy: 14104.04.2021, 20:57

Ja to mam gdzieś czy utd dziś przegra, wygra czy zremisuje. Zwisa to mi szczerze. I tak będą wyżej od nas w tym i w następnym sezonie. My mamy 42 pkt po 30 kolejkach przecież to jest wynik na poziomie jakiegoś crystal pałace albo Watfordu jak zajęli 11 miejsce w pl. Oni pewnie będą wice mistrzem i znowu będą mieć lm. Czyli hajs im będzie się zgadzał a my będziemy w czarnej d..
Popatrzmy na naszą drużynę. LE to jedyna nadzieja chociaż patrząc na naszą grę to będzie ciężko. Wgl nasz klub to jest pośmiewisko i to jest przykre co się stało z tym klubem na przestrzeni 10/15 lat.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11704.04.2021, 20:56

@Garfield_pl: Tak jak my z Burnley ostatnio. Też się śmiałem

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 20:56

@arsenallord napisał: "Nie nie będzie. Trzeba patrzeć na siebie a nie Tottenham czy United"
Mnie zawsze cieszą porażki tych drużyn, więc mnie cieszy niezależnie od tabeli itd, tym bardziej że słabiakami,gdzie te drużyny były zdecydowanie faworytami :D

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 20:54

@Patriko napisał: "Co wy z tym zniszczonym Guendozim xd tak naprawdę nikt z was nie wie czy nie wroci z wypożyczenia i niedostanie ponownej szansy w Arsenalu a nawet jeśli nie to dalej 21 letni perspektywiczny piłkarz który może zrobić karierę w innym klubie."
Póki co w Arsenalu sam sobie zniszczył karierę i nikt nie mówi, że nie może tego naprawić, ale w Hercie też szału nie robi chyba. Choć wczoraj Fabrizio wrzucił coś o wywiadzie chyba z dyrektorem Herty na temat m.in Guendo i ciekaw jestem jaka to była wypowiedź, ale jeszcze nie czytałem. Miał chłopak papiery na grę, ale głowa lub ego poszły nie w tą stronę póki co, a szkoda.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11704.04.2021, 20:53

@Simpllemann: Dla wyznawców Artety to argument że np. Dziś United przegra

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52404.04.2021, 20:51

@Garfield_pl napisał: "Miej gdzie chcesz, ale jeśliby utd przegrało, to nawet nasz tragiczny wczorajszy mecz, będzie osłodzony frajerskimi wynikami totków, smerfow i utd"

A później rzut oka na tabelę. Prawdziwa słodycz.

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11704.04.2021, 20:50

@Garfield_pl: Nie nie będzie. Trzeba patrzeć na siebie a nie Tottenham czy United

Patriko komentarzy: 520704.04.2021, 20:49

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 20:47

@arsenallord napisał: "W dupie mam tego gola, nic nam nie daje"
Miej gdzie chcesz, ale jeśliby utd przegrało, to nawet nasz tragiczny wczorajszy mecz, będzie osłodzony frajerskimi wynikami totków, smerfow i utd :D

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 20:44

Może by tak duet Moder - Partey stworzyć :)

O Welbz gratki!

zdyp komentarzy: 448104.04.2021, 20:29

@Garfield_pl: tez prawda
mhm widocznie 'ego zlatana' wlaczylo mu sie ciut za wczesnie, lol

damianARSENAL komentarzy: 842604.04.2021, 20:25

Arteta zniszczył Guendo bo Hiszpan powinien za rączkę przyprowadzać młodego francuza i uczyć jak powinien zachowywać się 20 latek na treningach.

chicken1990 komentarzy: 119804.04.2021, 20:24

@sWinny: Tylko zbudowanie Williana kosztowało grę w osłabieniu przez pół sezonu, co podobnie jest czynione w przypadku Auby. Jedyny piłkarz tak na prawdę przez niego zbudowany to chyba Sterling xD

Garfield_pl komentarzy: 2708004.04.2021, 20:19

@zdyp napisał: "guendo zniszczyl, hehe"
Guendo zniszczył się sam :)

sWinny komentarzy: 772904.04.2021, 20:19

No Guendo można by zaliczyć gdyby siedział na trybunach. Ale chłopak jest na wypożyczeniu i może się rozwijać.
Czake podniósł z poziomu mułu do poziomu trochę ponad mulem( a to i tak dużo). Willian też w końcu ruszył.

Cały Arsenal? Cały Arsenal to trzyma podobny poziom od czasu Emeryta i końcówki AW. Więc tutaj nie widzę regresu

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11704.04.2021, 20:16

@sWinny: Cały Arsenal prawie?

chicken1990 komentarzy: 119804.04.2021, 20:13

@sWinny: Niby nikogo nie zniszczył, ale czy też kogoś zbudował?

zdyp komentarzy: 448104.04.2021, 20:12

@sWinny: guendo zniszczyl, hehe

sWinny komentarzy: 772904.04.2021, 20:11

@arsenallord: A kogo ten Arteta tak zniszczył? Bo ja widzę, że odbudowal(czy nie wiem jak to nazwać) takiego Czake. Co jest sporym osiągnięciem. Nie widzę żeby kogoś zniszczył

arsenallord komentarzy: 29572 newsów: 11704.04.2021, 20:07

Arteta by Halaanda nawet dał radę zniszczyć

sWinny komentarzy: 772904.04.2021, 20:07

Moder w pierwszym składzie na Old Trafford.
Na wembley zdobył bramkę to i tutaj może ukuje.
Popatrze

Taki komentarzy: 204604.04.2021, 20:04

@dellz12: Aha. To trzeba tak zrobić, żeby następcą Firmino nie został.

veron komentarzy: 459204.04.2021, 19:59

co do tego "incydentu" w meczu Valencii, że gościu zszedł z boiska i się popłakał, to czy jakby mu obrazili rodzinę to też tak by zrobił? czy tylko rasizm tak boli?