Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting

Poskromić Lwy i awansować do ćwierćfinału – Arsenal vs Sporting 15.03.2023, 12:07, Dominik Kwacz 1725 komentarzy

Po pewnym zwycięstwie w derbowym starciu z Fulham, już w najbliższy czwartek Arsenal zmierzy się w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona. W pierwszym pojedynku padły cztery bramki, jednak żadna z drużyn nie potrafiła ostatecznie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Zarówno Lwy, jak i Kanonierzy do rewanżu podchodzą zatem bez przewagi i awans na papierze pozostaje sprawą otwartą.

Obie z drużyn są obecnie w wyśmienitej formie. Kanonierzy w 45 minut zamknęli mecz z aspirującymi do miana Best of the Rest The Cottagers po hat-tricku asyst Leandro Trossarda. Tym samym utrzymali 5 punktową przewagę nad Manchesterem City i na 11 kolejek przed końcem sezonu pozostają liderem Premier League. Sporting z kolei gładko ograł Boavistę 3:0 i podtrzymał passę 7 meczów bez porażki (5Z, 2R). Lizbończycy pomimo świetnej formy pozostają na czwartym miejscu w tabeli, tracąc 5 punktów do miejsca gwarantującego grę w eliminacjach Champions League.

Europejskie rozgrywki rządzą się jednak swoimi prawami. Arsenal na cztery ostatnie kampanie w Lidze Europy, dwa razy docierał do półfinału i raz zagrał w finale. W obecnej kampanii jest zdaniem wielu ekspertów i bukmacherów faworytem do zwycięstwa. W tegorocznych rozgrywkach londyńczycy nie stracili jeszcze bramki na własnym stadionie. Sporting radzi sobie z kolei dobrze w meczach domowych, ale o wiele gorzej na wyjazdach. W ostatnich meczach wyjazdowych fazy pucharowej EL bilans Lwów to dwa zwycięstwa, pięć remisów i aż osiem porażek. Wyjątkiem od tej reguły jest ostatni pucharowy wyjazd – rozgromienie duńskiego FC Midtjylland 4:0.

Mikel Arteta uznał, że pierwszy mecz był dobrym momentem, żeby dać odpocząć kilku mocno eksploatowanym graczom podstawowego zespołu. Z pierwszej jedenastki w Lizbonie od pierwszej minuty zagrało sześciu piłkarzy, a Gabriel Martinelli przez urazy Jesusa, Trossarda i Nketiaha zmuszony był zagrać na dziewiątce. Beneficjentem tej decyzji był m.in. Jakub Kiwior, jednak jego debiut raczej nie spowodował, że Gabriel Magalhães zacznie obawiać się o swoją pozycję. Uczciwie należy tu jednak dodać, że w bramce niepewnie grał również Matt Turner, a nonszalancja defensywna Zinczenki jedynie utrudniła zadanie Polakowi. Mając na uwadze stawkę nadchodzącego meczu, w rewanżu Hiszpan może jednak desygnować do gry mocniejszy skład. Urazy leczą jedynie Elneny i Nketiah. W zespole gości kontuzjowani są były piłkarz The Gunners - Hector Bellerin i Daniel Braganca.

Mimo braku zaliczki z pierwszego spotkania to Arsenal pozostaje faworytem. Kanonierzy będą się zapewne starali narzucić swoje warunki gry od pierwszych sekund, zdominować Sporting i jeśli tylko zagrają tak jak przed kilkoma dniami na Craven Cottage, powinni zameldować się w ćwierćfinale. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

Ranczomen komentarzy: 1225216.03.2023, 22:57

Patrząc na dzisiejszy mecz to ktoś chyba pomylił nazwiska i zamiast Goncalvesa sprowadził Vieire :X

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 116.03.2023, 22:57

@sebaarsenal napisał: "Ale se napytaliśmy. Guardiola siedzi na kanapie i ogląda z chciwym uśmieszkiem na twarzy."
Guardiola zaraz gra z liverpoolem mecz, Arsenal nie jest dla niego zmartwieniem do tego czasu.

aaron komentarzy: 335716.03.2023, 22:57

Jak oficjalnie deklarowałem się jako hejter Lokongi, tak oficjalnie deklaruje się jako hejter Vieiry.
Nie trawie ich po prostu. Czekam na zamknięcie mi mordy przez nich xD

XandeR komentarzy: 957116.03.2023, 22:57

Trzeba podziękować Vieirze za dodatkowe emocje. 10vs 11 gramy cały mecz, facet z 200 strat i zero użytku w defie. Uwielbiam go

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 816.03.2023, 22:57

White musi iść na środek obrony bo Rob z wodogłowiem nie wyrabia

Adi17 komentarzy: 293216.03.2023, 22:57

Jeszcze kur dogrywki brakowało... Kontuzje, dodatkowe granie, na razie ten wieczór o dupe potłuc.

Slaviola komentarzy: 1236416.03.2023, 22:57

Tak się spuszczają nad tym Sportingiem... a gdyby nie strzał życia jakiegoś no-name'a, to by już było po meczu.

TlicTlac komentarzy: 596716.03.2023, 22:57

Szkoda, że ten mecz z Palace nie jest przeniesiony przynajmniej na poniedziałek, bo tak to 2 dni i 15 godzin do kolejnego meczu (grają w niedzielę o 15); dobrze, że CP przynajmniej wczoraj grało.

minio7 komentarzy: 249316.03.2023, 22:57

Prawda jest taka, że odpadnięcie z LE może nam wyjść jedynie na dobre… nie ma sensu się zabijać o wygraną w tym meczu.

GreKa komentarzy: 320316.03.2023, 22:57

Najgorsze, zmiana Nelsona , wchodzi Saka a go nie ma na boisku. Strasznie to wygląda...swoją drogą dogrywka to dlaczego Ode nie może wejść?

Pitu88 komentarzy: 215616.03.2023, 22:56

Pięknie. Potrafiliśmy zawodników z kontuzjami, teraz jeszcze nasi się wymęczą. Rywale w premier league na pewno się cieszą.

sebaarsenal (zawieszony) komentarzy: 156216.03.2023, 22:56

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 116.03.2023, 22:56

Teraz powinniśmy przejąć inicjatywę i rozegrać po swojemu. I dobrze by było jakby Odegaard za Vieire wszedł, na karne się przyda. Mamy 30 minut na strzelenie gola, to kupa czasu.

Yave komentarzy: 170316.03.2023, 22:56

@amiapsycho napisał: "nie no daj jeden przykład bo chyba z przyzwyczajenia se komentarz napisałeś"
zgadzam się z Tobą bo całkiem nieźle prowadzi mecz, ale co zablokował beznadziejnym ustawieniem strzał Ziny w 1 połowie to nie wybaczę

Gunerxxx komentarzy: 235116.03.2023, 22:56

@enrique: kogo wpuścił? :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.03.2023, 22:56

No i dogrywka

nicniewymysle komentarzy: 42316.03.2023, 22:55

@BizoNxd6 właśnie to jest śmieszne- niby Nas cisną całą połowę, a gdyby nie strzał życia to 1:0 i tyle.
Eh, ja pierdziu...

DexteR_000 komentarzy: 756216.03.2023, 22:55

@Slaviola: Bo jestesmy ble w drugiej połowie...

enrique komentarzy: 1894916.03.2023, 22:55

Najgorszy możliwy scenariusz.
Teraz tylko się modlić by nie było kolejnych kontuzji.

Wisnia44 komentarzy: 75816.03.2023, 22:55

@enrique napisał: "W dogrywce zdjąłbym White'a bo on już ledwo chodzi, a jak się posypie w dogrywce, przy kontuzji Tomiego..."
Ale kto za niego? Jedynie Tierney, ale chyba lepiej wprowadzić Ode a Szkot niech zagra w lidze.

Garfield_pl komentarzy: 2707616.03.2023, 22:55

Beka z tym materiałem poglądowym xD

sWinny komentarzy: 772916.03.2023, 22:55

Nasi grają jakby nie chcieli wygrać. A Vieira to nie wiem co robi w tym klubie, tym bardziej na murawie.

Filiparsenal komentarzy: 65716.03.2023, 22:55

czy Bodo czy PSV czy Sporting z kazdym zespolem w lidze europy nie wygladamy jakos imponująco jakby jakoś nam się nie chciało?

BizoNxd6 komentarzy: 285616.03.2023, 22:54

Taką bramę nam strzelić z połowy masakra.

kubex komentarzy: 573516.03.2023, 22:53

Holding to tykająca bomba.. jeszcze żeby czerwieni nie dostał

nicniewymysle komentarzy: 42316.03.2023, 22:53

Xhaka niedomaga dzisiaj. Poza bramką kiepsko.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 116.03.2023, 22:53

@Barney napisał: "Bez formy bo zagrał ostatni mecz średni w lidze xD

Najdziwniejszy gracz u nas w sezonie"

No saka od dwóch spotkań nie strzelił gola, kryzys ewidentny.

Slaviola komentarzy: 1236416.03.2023, 22:53

Mam wrażenie że komentatorzy przy każdym zagraniu Sportingu się spuszczają nad Nimi, a gdy my coś gramy to jesteśmy ble.

minio7 komentarzy: 249316.03.2023, 22:53

To co? Dzisiaj gol w 95?

enrique komentarzy: 1894916.03.2023, 22:53

kubex komentarzy: 573516.03.2023, 22:52

ale nam niepotrzebna ta dogrywka... ale trzeba wygrać!

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812816.03.2023, 22:52

Lahoz pajac,ale jak na niego to nie jest tak tragiczny.To Arsenal w 2 polowie jest tragiczny.

MuodyWenger komentarzy: 1556 newsów: 1216.03.2023, 22:52

Szkoda, chciałem sobie Igę obejrzec

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 116.03.2023, 22:52

Fajny mecz dla Artety bo będzie miał dobry materiał dotyczący poszczególnych zachowań piłkarzy. Będzie nad czym pracować.

grzegorz1211 komentarzy: 1026916.03.2023, 22:52

@Theo10: W dogrywce jest dodatkowa zmiana o ile się nie mylę

minio7 komentarzy: 249316.03.2023, 22:52

@MuodyWenger: bo odpowiadasz na wiadomości, których nie napisałem więc czemu się dziwisz?

MuodyWenger komentarzy: 1556 newsów: 1216.03.2023, 22:51

@minio7: dobra typie kończę ten bezsensowny dialog. Czuję się jakbym rzucał groxhem o ścianę

Theo10 komentarzy: 818516.03.2023, 22:51

@3rdpitch: wszystkie zmiany już wykorzystane, więc Ode nie wejdzie.

Saka coś bez formy ostatnio.

sebaarsenal (zawieszony) komentarzy: 156216.03.2023, 22:51

Naprawdę my się bronimy w 90 minucie meczu? Boże co za koszmarny mecz. Jeszcze będzie dogrywka.