Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham!

Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham! 17.11.2012, 14:40, Kuba Tomaszkiewicz 2166 komentarzy

Na The Emirates spotkały się dwie drużyny z północnego Londynu – Arsenal zagrał z Tottenhamem. Mimo braku Robina van Persiego i Tomasa Rosickiego, Santi Cazorla i spółka powtórzyli wynik z 26 lutego tego roku, wygrywając z Kogutami 5-2!

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+!

Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen – Wilshere, Arteta – Walcott, Cazorla, Podolski – Giroud

Tottenham: Lloris – Walker, Gallas, Verthogen, Naughton – Lennon, Huddlestone, Sandro, Bale – Defoe, Adebayor

Fani Kanonierów od początku bardzo głośno dopingowali swoich podopiecznych. Poza owacjami dla swoich ulubieńców nie szczędzili gwizdów dla Williama Gallasa i Emanuela Adebayora, byłych zawodników Arsenalu. Pierwsze minuty upłynęły jednak pod znakiem nieustannej walki w środku pola.

Jednak to wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki już w 9. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Gallas, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Chwilę później już było 0-1. Po fatalnym błędzie Mertesackera Jermain Defoe znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Polak wybronił strzał Anglika, jednak przy dobitce Adebayora był już bezradny. 0-1.

Obrona Arsenalu niczego się nie nauczyła. W 13. minucie kapitalną sytuację stworzył sobie niepilnowany Aaron Lennon, jednak jego strzał minął minimalnie słupek.

W 17. minucie Olivier Giroud padł w polu karnym po interwencji Gallasa, jednak nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

Dosłownie kilka sekund później znowu dał o sobie znać Adebayor. Po jego bezsensownym, brutalnym wślizgu w środkowej strefie boiska obejrzał on czerwoną kartkę.

Na pierwszą bramkową akcję kibice Arsenalu musieli czekać do 24. minuty. Po dośrodkowaniu Walcotta cudownym uderzeniem głową popisał się Per Mertesacker. To pierwsza bramka Niemca w barwach Kanonierów, który zrehabilitował się za błąd w 10.minucie meczu. 1-1.

Bardzo groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się po silnym podaniu Vermaelena w światło bramki. Polak swoim przyjęciem piłki pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie.

W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jacka Wilshere’a świetnie głową uderzył Giroud, jednak jeszcze lepiej interweniował Lloris. Po chwili silnym uderzeniem pokazał się Cazorla, ale jego strzał minął poprzeczkę o pół metra.

Gracze Arsenalu nieco zlekceważyli osłabione Koguty, czego efektem był 70-metrowy rajd niewidocznego Bale’a, zakończony rzutem rożnym dla Tottenhamu.

Okres gry w środkowej strefie boiska przerwał Olivier Giroud w 40. minucie. Po raz świetnie uderzył głową, jednak po raz kolejny jego reprezentacyjny kolega znów okazał się lepszy.

Co nie udało się Francuzowi, udało się Lukasowi Podolskiemu. Jego strzał został zablokowany przez Gallasa, co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa. Piłka ku rozpaczy kibiców Tottenhamu powoli wtoczyła się do siatki.

Dosłownie chwilę później było już 3-1. Faulowany Santi Cazorla nie położył się, okiwał jednego z obrońców i wyłożył piłkę do Oliviera Giroud. Po raz kolejny nie popisał się William Gallas, który nie upilnował napastnika Kanonierów.

Andre Villas-Boas od początku drugiej połowy zdecydował się na gruntowne przemeblowanie swojego składu. Na boisku pojawili się Clint Dempsey i Micheal Dawson. Gareth Bale rozpoczął grę na lewej obronie.

Koguty niczym ptaki drapieżne rzuciły się do ataków od początku drugiej połowy, jednak z tej przewagi nie wyniknęła żadna poważna sytuacja pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W 53 minucie urazu lewej ręki doznał Theo Walcott. Anglik jednak kontynuował grę mimo towarzyszącego mu bólu.

W 60. minucie niepilnowany Santi Cazorla dostał cudowne podanie od Lukasa Podolskiego. Wystarczyło dostawić nogę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. 4-1!

Od tego momentu gracze Arsena Wengera zaczęli się bawić na boisku. Strzałem z 20. metra popisał się Giroud, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Podolskiego w tym meczu. Poza akcjami prowadzonymi lewym skrzydłem pomagał Vermaelenowi w defensywie z Bale’m czy Lennonem.

W 71. minucie moment dekoncentracji Arsenalu w środkowej strefie boiska wykorzystał Tottenham. Gareth Bale uderzył z 20. metra tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. 4-2!

Zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Wilshere’a zastąpił Aaron Ramsey.

Po raz kolejny groźną akcję popisał się Bale. Walijczyk z ostrego kąta uderzył obok bramki Szczęsnego.

Theo Walcott w 76. minucie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, która wturlała się do rąk Hugo Llorisa. Po chwili piłkarze Arsenalu przeprowadzili kontrę 3 napastników na 2 obrońców którą zaprzepaścił Aaron Ramsey.

Po tej akcji zmęczonego Podolskiego zastąpił Andre Santos.

Podopieczni Wengera przez kilka minut nie dali powąchać piłki piłkarzom z White Hart Lane. Świetną okazję miał Vermaelen, ale skiksował będąc sam na sam z Llorisem.

W 86. minucie Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Oliviera Giroud.

I to właśnie Ox asystował przy piątej bramce dla Kanonierów! W 90. minucie Anglik wystawił piłkę do Theo Walcotta, który tylko dopełnił formalności. 5-2!

Do końca wynik nie uległ zmianie. Arsenal po raz kolejny pokonuje Tottenham 5-2!

Oglądaliśmy spektakl na najwyższym poziomie. Mimo słabszej gry Arsenalu w drugiej połowie, fani Kanonierów mogą być bardzo zadowoleni! Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy podwójnie, a może nawet bardziej!

DrORION komentarzy: 40818.11.2012, 14:47

Lech gra padake a Legia no ślicznie. Mokotów pozdrawia Poznaniaków :-)

sledziooo komentarzy: 88018.11.2012, 14:47

Zawsze się moich rodziców obcy pytali dlaczego mnie głodzą :P A ja po prostu tak mam :P

kubanczykpl komentarzy: 82618.11.2012, 14:46

aaaaa LEGIA 2:0 :))))))))))))))))))))

Me3mber komentarzy: 256118.11.2012, 14:45

Aktualnie 3 technikum i 77kg 183/185 (nigdy nie wiem XD) wzrostu.

HenryForever14 komentarzy: 63218.11.2012, 14:38

Ja zawsze byłem wysoki i chudy .. Jak się urodziłem ważyłem 3 kg i 60 cm długi . ; )

sledziooo komentarzy: 88018.11.2012, 14:36

Henry - :O Jestem na studiach i przy tym samym wzroście mam tylko 2 kg więcej :P

Me3mber komentarzy: 256118.11.2012, 14:32

Henry-> ja też nigdy na siłcę nie byłem, więc luz. Po prostu ćwiczę w domu ;)

HenryForever14 komentarzy: 63218.11.2012, 14:31

Ja jestem tak zwanym 'gimbusem' . Mam 178 cm wzrostu i 54 kg . Wolę chodzić na treningi w piłkę lub na basen . Od czasu do czasu zrobię brzuszki w domu . Ani razu nie byłem na siłowni . Także weźcie nie hejtujcie, bo nie każdy taki jest . Dziękuję, dobranoc.

Me3mber komentarzy: 256118.11.2012, 14:31

maciekbe-> ja ZAWSZE byłem chudy i teraz jestem szczupły, tylko, że zacząłem ćwiczyć to masy mięśniowej przybyło :D

Wszedziesz*
Oczywiscie nie do mnie, ale jak przechodze kolo takiej grupki lub w samym internecie.

Kuba93 komentarzy: 25918.11.2012, 14:26

http:// anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=237685

Ars3n komentarzy: 1235418.11.2012, 14:25

Maciekbe
Wszdzie gdzie teraz wejde to zaraz gadaja 'ile chodzisz juz, ile na klate bierzesz'. Ostatnio taki szkielet przyszedl na silownie to chcial sie popisac i wzial na na klate tyle, ze sie pod nia dusil.

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 14:23

gimbusy to są tak wychudzeni że nie muszą ćwiczyć a im sześciopaki widać ...

szarolek komentarzy: 50818.11.2012, 14:23

Na premiership.pl
piszą, że w zimie do nas przyjdzie Lewis Holtby :D Podobno już wszystko ustalone. Cieszyłbym się z takiego transferu.

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 14:22

@arsen u gimbusów ? przecież oni ważą po 50 kg, o jakiej masie tutaj mówimy :P

Ars3n komentarzy: 1235418.11.2012, 14:20

Tematy o masie na k.com :l ostatnio to temat numer1 wsrod gimbusow.

bobslej22 komentarzy: 836218.11.2012, 14:14

Wielo>>> Taaa średniak tylko szkoda że jechał Arsenal jak chciał.

maciej598598 komentarzy: 184518.11.2012, 14:06

Wielo

też tak sądze wole Gotze ale on jest chyba mało dostępny.

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 14:04

Ten Holby to średniak po co on nam? Ox, Gervinho, Walcott, Arshavin są lepsi

maciej598598 komentarzy: 184518.11.2012, 14:04

Arsenal994

troche mnie to zaskoczyło bo nie był zbyt często wymieniany w mediach jako nasz cel.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 14:03

veron, ta druga to nie jego, tylko tego goscia co probowal wbic do bramki pilke ale mu sie zesliznela po glowie

veron komentarzy: 459518.11.2012, 13:59

Marzag>>>
nie zapadł Ci w pamiec a miał 2 asysty w tym co było 2:2 :)

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 13:54

Arsenal994, niespecjalnie zapadl mi w pamiec w meczach z schalke

Arsenal994 komentarzy: 24518.11.2012, 13:52

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=237685

piszą że holby wybrał Arsenal ciekawe czy prawda?

steveaoki komentarzy: 76618.11.2012, 13:50

No nareszcie jakieś porządne tematy na Kanonierzy.Com o masie!!!

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 13:43

Me3mber, spalisz dużo tkanki tłuszczowej dzięki dużej ilości brzuszków, ja byłem zadowolony z efektów w każdym razie, teraz się rozleniwiłem to efekty aż takiego nie ma, ale wciąż widać kaloryfer jak napne brzuch ;p

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 13:43

może dla Ciebie jak je źle wykonujesz
ja już mam kaloryfer widoczny przez to "katowanie brzucha"

Ramsi komentarzy: 312918.11.2012, 13:42

O właśnie miałem wczoraj zacząć pakować, ale Arsenal wygrał i było zbyt dużo ciekawych meczy więc mi się nie chciało. KOX

veron komentarzy: 459518.11.2012, 13:42

Jak to nie ma ciekawego meczu, teraz jest, na EUROSPORCIE finał mistrzostw świata w futsalu, Brazylia - Hiszpania :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594818.11.2012, 13:41

Wielo mięśnie brzucha też muszą odpocząć nie gadaj głupot, a katowanie codziennie 200-300 brzuszków też jest bezsensowne.

maciej598598 komentarzy: 184518.11.2012, 13:39

Karol Linetty w pierwszym składzie Lecha na Legie.

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 13:39

Ale lipa nie ma dziś żadnego ciekawego meczu do obejrzenia...