Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham!

Powtórka z rozrywki, czyli Arsenal 5-2 Tottenham! 17.11.2012, 14:40, Kuba Tomaszkiewicz 2166 komentarzy

Na The Emirates spotkały się dwie drużyny z północnego Londynu – Arsenal zagrał z Tottenhamem. Mimo braku Robina van Persiego i Tomasa Rosickiego, Santi Cazorla i spółka powtórzyli wynik z 26 lutego tego roku, wygrywając z Kogutami 5-2!

Głosuj na mecz Arsenalu w ankiecie Canal+!

Poniżej prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen – Wilshere, Arteta – Walcott, Cazorla, Podolski – Giroud

Tottenham: Lloris – Walker, Gallas, Verthogen, Naughton – Lennon, Huddlestone, Sandro, Bale – Defoe, Adebayor

Fani Kanonierów od początku bardzo głośno dopingowali swoich podopiecznych. Poza owacjami dla swoich ulubieńców nie szczędzili gwizdów dla Williama Gallasa i Emanuela Adebayora, byłych zawodników Arsenalu. Pierwsze minuty upłynęły jednak pod znakiem nieustannej walki w środku pola.

Jednak to wracający po kontuzji Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki już w 9. minucie. Po zamieszaniu w polu karnym bardzo przytomnie zachował się Gallas, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

Chwilę później już było 0-1. Po fatalnym błędzie Mertesackera Jermain Defoe znalazł się sam na sam ze Szczęsnym. Polak wybronił strzał Anglika, jednak przy dobitce Adebayora był już bezradny. 0-1.

Obrona Arsenalu niczego się nie nauczyła. W 13. minucie kapitalną sytuację stworzył sobie niepilnowany Aaron Lennon, jednak jego strzał minął minimalnie słupek.

W 17. minucie Olivier Giroud padł w polu karnym po interwencji Gallasa, jednak nie mogło być mowy o podyktowaniu jedenastki.

Dosłownie kilka sekund później znowu dał o sobie znać Adebayor. Po jego bezsensownym, brutalnym wślizgu w środkowej strefie boiska obejrzał on czerwoną kartkę.

Na pierwszą bramkową akcję kibice Arsenalu musieli czekać do 24. minuty. Po dośrodkowaniu Walcotta cudownym uderzeniem głową popisał się Per Mertesacker. To pierwsza bramka Niemca w barwach Kanonierów, który zrehabilitował się za błąd w 10.minucie meczu. 1-1.

Bardzo groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się po silnym podaniu Vermaelena w światło bramki. Polak swoim przyjęciem piłki pokazał, że jego wyszkolenie techniczne jest na bardzo wysokim poziomie.

W 31. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Jacka Wilshere’a świetnie głową uderzył Giroud, jednak jeszcze lepiej interweniował Lloris. Po chwili silnym uderzeniem pokazał się Cazorla, ale jego strzał minął poprzeczkę o pół metra.

Gracze Arsenalu nieco zlekceważyli osłabione Koguty, czego efektem był 70-metrowy rajd niewidocznego Bale’a, zakończony rzutem rożnym dla Tottenhamu.

Okres gry w środkowej strefie boiska przerwał Olivier Giroud w 40. minucie. Po raz świetnie uderzył głową, jednak po raz kolejny jego reprezentacyjny kolega znów okazał się lepszy.

Co nie udało się Francuzowi, udało się Lukasowi Podolskiemu. Jego strzał został zablokowany przez Gallasa, co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa. Piłka ku rozpaczy kibiców Tottenhamu powoli wtoczyła się do siatki.

Dosłownie chwilę później było już 3-1. Faulowany Santi Cazorla nie położył się, okiwał jednego z obrońców i wyłożył piłkę do Oliviera Giroud. Po raz kolejny nie popisał się William Gallas, który nie upilnował napastnika Kanonierów.

Andre Villas-Boas od początku drugiej połowy zdecydował się na gruntowne przemeblowanie swojego składu. Na boisku pojawili się Clint Dempsey i Micheal Dawson. Gareth Bale rozpoczął grę na lewej obronie.

Koguty niczym ptaki drapieżne rzuciły się do ataków od początku drugiej połowy, jednak z tej przewagi nie wyniknęła żadna poważna sytuacja pod bramką Wojciecha Szczęsnego.

W 53 minucie urazu lewej ręki doznał Theo Walcott. Anglik jednak kontynuował grę mimo towarzyszącego mu bólu.

W 60. minucie niepilnowany Santi Cazorla dostał cudowne podanie od Lukasa Podolskiego. Wystarczyło dostawić nogę, żeby piłka zatrzepotała w siatce. 4-1!

Od tego momentu gracze Arsena Wengera zaczęli się bawić na boisku. Strzałem z 20. metra popisał się Giroud, jednak piłka przeleciała tuż nad bramką.

Na uwagę zasługuje fantastyczna postawa Podolskiego w tym meczu. Poza akcjami prowadzonymi lewym skrzydłem pomagał Vermaelenowi w defensywie z Bale’m czy Lennonem.

W 71. minucie moment dekoncentracji Arsenalu w środkowej strefie boiska wykorzystał Tottenham. Gareth Bale uderzył z 20. metra tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Szczęsnego. 4-2!

Zmiana w Arsenalu. Zmęczonego Wilshere’a zastąpił Aaron Ramsey.

Po raz kolejny groźną akcję popisał się Bale. Walijczyk z ostrego kąta uderzył obok bramki Szczęsnego.

Theo Walcott w 76. minucie miał świetną okazję do zdobycia gola, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę, która wturlała się do rąk Hugo Llorisa. Po chwili piłkarze Arsenalu przeprowadzili kontrę 3 napastników na 2 obrońców którą zaprzepaścił Aaron Ramsey.

Po tej akcji zmęczonego Podolskiego zastąpił Andre Santos.

Podopieczni Wengera przez kilka minut nie dali powąchać piłki piłkarzom z White Hart Lane. Świetną okazję miał Vermaelen, ale skiksował będąc sam na sam z Llorisem.

W 86. minucie Arsene Wenger wykorzystał ostatnią zmianę. Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Oliviera Giroud.

I to właśnie Ox asystował przy piątej bramce dla Kanonierów! W 90. minucie Anglik wystawił piłkę do Theo Walcotta, który tylko dopełnił formalności. 5-2!

Do końca wynik nie uległ zmianie. Arsenal po raz kolejny pokonuje Tottenham 5-2!

Oglądaliśmy spektakl na najwyższym poziomie. Mimo słabszej gry Arsenalu w drugiej połowie, fani Kanonierów mogą być bardzo zadowoleni! Zwycięstwo nad odwiecznym rywalem cieszy podwójnie, a może nawet bardziej!

Tottenham Hotspur autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
allshaq komentarzy: 43318.11.2012, 13:30

na brzuch zadne a6w (mimo, ze skuteczne) tylko dieta !!!

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 118.11.2012, 13:30

np. Zanetti też kontuzji nie łapie a 40 lat tuż tuż ;)

Catalonczyk komentarzy: 519818.11.2012, 13:28

Marzag

Odnośnie Messiego nie zgodzę się z Tobą . Pamiętam jak za Ryjka Messi łapał kontuzje za kontuzją , dopiero za Guardioli się uspokoiło . Messi dostał nowego fizjoterapeute , oraz ... nie wysila się podczas meczu . Za trenerki Franka ( nie nie smudy) Messi zapierdzielał jak głupi . i kontuzje go nie oszczędzały . IMO jego kuracja nie miała nic wspólnego z kontuzjami , bo skoro wcześniej je łapał a teraz nie ? wszystko zależy od sztabu medycznego / fizjoterapeuty . Nie wiem w którym meczu Messi biegał przez całe 90 minut . Kiedyś już jakiś lekarz tłumaczył . że hormon który dostawał Messi nie ma nic wspólnego z kondycją , czy wydajnością Messiego . ( Przykład meczu z Realem , po pierwszej połowie był tak zmęczony że wymiotował ) .

Me3mber komentarzy: 256118.11.2012, 13:27

Dzięki panowie za odpowiedzi, zaraz rozejrzę się po waszych linkach :)
Co do mojego wyglądu to 77 kb i na brzuchu 0 fałd i tłuszczu. Faktycznie a6w to syf, nie polecam.

@Wielo, 63 pompki to średnio, będę z siebie zadowolony jak wykonam 100 poprawie technicznie, pozdro :D

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 13:26

NIE MA OPIER******* SIĘ ! xD

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 13:26

@D92 na kanale na yt ktory zapodałem są ćwiczenia na dolną część brzucha. Jak ktoś nie ma czasu na siłownię a ma jakieś akcesoria na chacie to ten kanał jest idealny, mówię wam

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 13:25

@marzag a6w jest skuteczne ale masakrycznie czasochłonne, w ostatnich tygodniach pod koniec zestawu nacierasz ok godziny brzuszki, cały czas. Ćwiczenia trzeba robić codziennie a nie wszyscy mogą wygospodarować sobie godzinę dzienne na same brzuchy

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 13:23

maciekbe, koksownia.com

David92 komentarzy: 640018.11.2012, 13:23

Tylko brzuszkami sie wypracuje bardziej gorna czesc brzucha a z dolna jest problem troche :/

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 13:23

haha widzę na k.com wszyscy koksują :D

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 13:19

@Me3mber
Ja też codziennie ćwicze, każdego dnia na inną partię mięśni.
Brzuszki codziennie robię 150 rano ( Po 50 i 100 przerwa 1-2 min) i 150 wieczorem zacząłem od początku wakacji czyli 30 czerwca i już efekty widać. Akurat brzuszki jako jedyną partię mieśni można robić codziennie bo nie potrzebują odpoczynku. Koledzy mi odradzali a6w bo efektów nie było.
63 pompki na raz to jest już wyczyn gratulacje;)
Polecam te 2 strony z których ja sobie trening ułożyłem:
kulturystyka.pl/atlas/

potreningu.pl/cwiczenia/mezczyzna

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 13:17

@me3ber jeśli chodzi o ćwiczenia na brzuch to przez parę lat próbowałem różnych zestawów, robiłem weidera, ten 8 min abs o którym mówisz, ale moim zdaniem najlepsze efekty daje ten program:
youtu.be/vkKCVCZe474
po nim nasz lvl 2 który jest juz mocno wymagający. Polecam zresztą cały ten kanał (passion4profession), są ćwiczenia na hantelki, fajne zestawy pompek itd. Nie ma co robić pompek na ilość, spróbuj po kolei robić programy z tego kanału na YT. Jeśli ćwiczysz długo a nie widzisz na sobie tego, co byś chciał to musisz po prostu zrzucić parę kg, mięśnie na pewno już tam są

Lolke komentarzy: 37818.11.2012, 13:16

Nie zobaczysz 6paka przy wysokim % tkanki tluszczowej. Najwazniejsza jest dieta.

Catalonczyk komentarzy: 519818.11.2012, 13:15

Me3mber

Nie możesz pić alko.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 13:15

me3mber, ja nigdy nie robilem tego a6w bo to podobno nie skuteczne, nie ma to jak robic brzuszki. Po przekroczeniu pewnej ilosci robisz az do znudzenia, to cwiczy tez charakter i sile woli, bo np po zrobieniu 100 brzuszkow wszystko cie boli, ale wiesz ze musisz zrobic wiecej wiec sie zmuszasz do wysilku bo wiesz ze to dla Ciebie dobre, po 200 cie przestaje bolec brzuch i robisz az do znudzenia, i dopiero gdy przestajesz to czujesz bol.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 618.11.2012, 13:14

@M3mber
kulturystyka.pl/atlas/brzuch.asp

Hans_Zimmer komentarzy: 594818.11.2012, 13:14

Me3mber jeśli chodzi o brzuch to dieta jest najważniejsza. A co do hantli do wielkich mięśni na nich nie zrobisz :<

Me3mber komentarzy: 256118.11.2012, 13:11

Panowie mam problem. Robiliście kiedyś 6paka? Od hm czerwca ćwiczę regularnie na brzuch co dwa dni. Na początku zrobiłem cały program a6w i od tamtego czasu (około sierpnia) robię systematycznie abs 8 min na brzuszek. Efekty nie są imponujące. Oczywiście staram się jeść produkty bogate w białko itp. Macie może jakieś rady? Btw. mam też hantle 2x 10 kg max obciążenie i sobie ćwiczę, znalazłem ćwiczenia na necie i się do nich stosuję. Posiadam również drążek i robię program 100 pompek, rekord osobisty to na razie 63. Dzięki za jakiekolwiek rady w sprawie 6paka!

Hans_Zimmer komentarzy: 594818.11.2012, 13:09

Isco srisko!

Falcao ku*wa !

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 13:08

football-shirts.cba.pl/viewpage.php?page_id=27

Tanie koszulki Arsenalu krótki/ długi rękaw jak ktoś poszukuje.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 218.11.2012, 13:06

Z Isco będzie tak samo jak z Fabregasem, Pique czy kimkolwiek innym :)

'Od zawsze marzyłem żeby grać dla FCB/RM"

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 13:04

Isco jest dla nas nierealny już. Nigdy tyle kasy za 1 zawodnika Wenger nie da.

Lolke komentarzy: 37818.11.2012, 12:53

Z jakiego fejsa zdjecie Hiszpanow z Titim?

Hans_Zimmer komentarzy: 594818.11.2012, 12:53

vinio u nas też płaczą po przegranym meczu a po wygranym celują w mistrza ;)

veron komentarzy: 459518.11.2012, 12:48

6 - Six players in the PL this season have had more shots on target than Sunderland (15): Ba, Suarez, Bale, RVP, Tevez & Giroud.

6 piłkarzy ma więcej celnych strzałów na bramkę niż Sunderland, wymiatają chłopaki ze Stadium of Light :D

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 12:48

Jak dla mnie to nie uczciwe ze Messi bral te sterydy, ja rozumiem, ze byl chory i zeby zyc normalnie to musial je brac, ale kurcze teraz to cala reszta pilkarskiego swiata jest pokrzywdzona wzgledem niego, on nigdy nie zlapie kontuzji miesniowej, nigdy nie zlapie zadnego naciagniecia, po meczu sie blyskawicznie regeneruje, biega 90 minut bez przerwy, sprint za sprintem i sie nie meczy, zrobili z niego nadczlowieka.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 12:45

Wielo, swietny wiersz ;d

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 12:45

@wielo piękny wierszyk :D
@Arsenal23 no nie ma co, gość jest koksem i w każdej drużynie na świecie robiłby ogromną różnicę.

Wielo komentarzy: 147418.11.2012, 12:43

Roses are red Violets are blue Arsenal 5 Tottenham 2.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 12:39

Tatuaz Santiego jest napisane w elfickim jezyku z wladcy pierscieni, moze on tak naprawde jest Hobbitem?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.11.2012, 12:38

maciekbe

Najlepsi na świecie zawsze są zdrowi, a on jest najlepszym napastnikiem na świecie, bez dyskusji. Ostatnio pobił rekord Pelego w liczbie strzelonych goli w roku, ma 79, pewnie dojdzie do 100. Ale jednak sterydy mu trochę pomogły.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 118.11.2012, 12:36

Komentarz na fejsie zmiazdzyl "Nawet brzuch Santiego jest zadowolony"
xdd

tomekafc95 komentarzy: 413618.11.2012, 12:36

a mam pytanie jak cazorla to co on ma za tatuaz na rece ze zawsze go caluje moze ktos wie ? zastanawiam sie

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 12:33

Arsenal4Ev3R, wątpie, ten mecz MUSIMY wygrać jeśli nie chcemy ryzykować utratą wyjścia z grupy, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli to wyjdzie rezerwa na olympiakos i ktoś z podstawowego składu żeby mógł złapać kontuzje po głupim dryblingu ;p

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 12:30

stefcio15, moim zdaniem to wszystko kwestia wiary w siebie, jeśli widzieli że przegrywają 0-2 po błędach Cecha ale wyglądają dużo lepiej niż Reading to ich cisneli aż dostali karnego, czy tam dwa i 2 bramki wypracowali, później doszło zmęczenie, i niepewność i daltego grają tak jak grają, mogą nie wyjść z grupy w LM w PL też mogą nic nie ugrać to przestają wierzyć w swoje siły "Z drużynami jest tak jak z pięknymi kobietami, jeśli jej dostatecznie tego nie mówisz to zapomina, że jest piękna" o Chelsea się mówi, że osłabła od 2 ostatnich meczów w LM, moim zdaniem teraz będzie grała w kratkę.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 218.11.2012, 12:30

soł słittt :D

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141418.11.2012, 12:30

Klama w sumie to masz rację. Niech gra !!!

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068718.11.2012, 12:28

Ciekawe czy na środowy mecz z mistrzem Francji będzie zastosowana jakaś rotacja.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 218.11.2012, 12:27

i tak i nie
No, ale Karol zasługuję na grę od początku - Możdżeń jest bez formy, Lovrencić na skrzydło i Linetty na ŚPO .

Boss22 komentarzy: 10318.11.2012, 12:27

Witam wie ktos moze gdzie znajde tabele strzelcow premier league?

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 12:26

Chelsea ma problem, jak mają grać bez Maty. Ze Swansea nie dali rady, wczoraj wyszli bez Hiszpana i nie istnieli. Wpuścili go koło 60' i od razu zaczęło trybić, chyba z 5 kluczowych podań w szesnatkę ale sturridge nie mógł niczego trafić. Tak jak wczoraj pisał Topek, u nas może być tak samo, jak zabraknie Santiego.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141418.11.2012, 12:24

Klama
w podstawie może nie, ale w II połowie :P Chciałbym aby Arsenal go kupił do rezerw. Bo już się nim interesuje BVB i pewnie nas uprzedzą, a ziomek ma potencjał i k$%^$o duży :/

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223718.11.2012, 12:22

Marzag - to też, ale wiem, że było kilka meczów, że szczęśliwie strzelali w ostatnich minutach. Pierwsze co przychodzi na myśl to wygrane spotkanie 4-2 z Reading. Tam długo utrzymywał się stan 2-2, ale w 88. czy 89. strzelili ze spalonego na 3-2 i w doliczonym czasie ich dobili.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 218.11.2012, 12:22

żeby dzisiaj Karol Linetty wyszedł w podstawowym składzie Lecha .

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 118.11.2012, 12:21

stefcio15, oni zabiegali swoich przeciwnikow bo mieli wieksza swiezosc

maciekbe komentarzy: 1245818.11.2012, 12:16

@kwiatinho update: nie chodzi jednak o 100 spotkań pod rząd bez przerwy, tylko o jego ostatnie 100 spotkań, które zagrał. W żadnym nie był zmieniony w trakcie meczu. Nie wiem, czy wyraziłem się jasno. W sumie nie jest to jakiś wielki wyczyn, wydaje mi się, że sporo zawodników osiągnęło coś podobnego.

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141418.11.2012, 12:16

Dziwi mnie gra nogami Żiru, nie sądziłem, że będzie tak ogarniać :)

Do nienawiści do tej drużyny tak wychowano, wychowano Nas i bez powodu i bez przyczyny śpiewamy dziś na cały świat: A LEGIA K...!!!