Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United

Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United 14.02.2021, 19:39, Jakub Całka 810 komentarzy

Kanonierzy w dzisiejszym spotkaniu szukali przełamania po dwóch pechowych porażkach z Wolves i Aston Villą. Ekipa Mikela Artety wyczekiwane przełamanie znalazła i zrobiła to w świetnym stylu. Na The Emirates mogliśmy oglądać grad bramek, a Pierre-Emerick Aubameyang zdobył pierwszego od 2018 roku (Ramsey) hat-tricka dla Arsenalu w Premier League. Za sprawą wygranej nad ekipą Marelo Bielsy Kanonierzy zdobywają 3 punkty i tym samym wyprzedzają Pawie w tabeli.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Cedric - Ceballos (89'), Xhaka - Saka, Ødegaard (78' Elneny), Smith Rowe (62'Willian), - Aubameyang

Leeds: Meslier - Ayling, Cooper, Struijk, Alioski (53'Huggins)- Shackerleton - Raphinha, Klich (46' Roberts), Dallas, Harrison (46' Costa)- Bamford

Wynik po pięknej solowej akcji w 13 minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego była to pierwsza bramka po powrocie do składu Arsenalu. Kolejną okazję do strzelenia bramki Kanonierzy mieli w 29 minucie, kiedy to Aubameyang znalazł się przed 10 metrów od bramki rywala, ale jego dobre uderzenie świetnie zablokował wychowanek Arsenalu - Luke Ayling. W 34 minucie miała miejsce kontrowersja. Bukayo Saka popisał się doskonałym rajdem w pole karne rywala, gdzie był popychany przez Liama Coopera. Arbiter Stuart Attwell początkowo podyktował jedenastkę, lecz po podejściu do monitora VAR faulu się nie dopatrzył i decyzja o karnym została anulowana. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 40 minucie Błąd popełnił bramkarz rywali - Ilian Meslier, który faulował w szesnastce Bukayo Sakę i tym razem Kanonierzy otrzymali karnego, którego na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Ekipa Mikela Artety zdołała jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, bo świetne podanie Daniego Ceballosa wykorzystał podłączający się do ataku Hector Bellerin i zawodnicy drużyny z północnego Londynu schodzili do szatni w doskonałych humorach.

Widzący tragiczną grę swojego zespołu w pierwszej części spotkania Marcelo Bielsa zdecydował się przeprowadzić podwójną zmianę w nadziei, że zdoła odwrócić losy tego spotkania. Jednak nic z tego, ponieważ perfekcyjną wrzutkę Emile'a Smitha Rowe'a już 2 minuty po starcie drugiej połowy na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang, tym samym kompletując swojego pierwszego hat-tricka w barwach Arsenalu w Premier League. W 58 minucie niespodziewanie bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Pascal Struijk. W 69 minucie zaczęło się robić naprawdę niebezpiecznie dla Kanonierów, ponieważ piłkę dobre dogranie rezerwowego Tylera Robertsa na bramkę zamienił drugi zmiennik - Helder Costa - i Pawie złapały kontakt. Leeds nie było już jednak w stanie zdobyć więcej bramek, a obramowanie obijali zawodnicy Mikela Artety - Aybameyang, który trafił w poprzeczkę oraz Saka którego uderzenie trafiło w słupek. Kanonierzy jednak także nie byli w stanie zdobyć już bramki w tym spotkaniu i po dobrej grze zdobywają istotne w kontekście walki o europejskie puchary 3 punkty.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
grzegorz1211 komentarzy: 1031115.02.2021, 15:31

@Rafson95: Dla mnie powinno się go sprzedać w lecie. A czekanie do końca spowodowało że musieliśmy dać takie kontrakty Ozilowi, a ostatnio Aubie. Przez strach że się straci zawodnika, musieliśmy windować tygodniówki

Rafson95 komentarzy: 1058715.02.2021, 15:02

@grzegorz1211 napisał: "W styczniu 2022 to jak będzie w formie to bedzie mógł przebierać w ofertach i będzie za późno"

No nie wiem czy topowe kluby będą się tak zabijać żeby podpisać 31 letniego napastnika, który nawet jak był w najlepszej formie na wyspach to nawet nie aspirował do czołówki napastników.
Dać mu teraz kontrakt na 2 kolejne sezony to też jest jakaś opcja. Ale nie dłużej żeby sie nie skonczylo odliczaniem dni do konca umowy jak z Willianem czy Ozilem

Kanonierro komentarzy: 150315.02.2021, 14:53

hmm no może i 2letni kontakt by był ok. Sam nie wiem ale raczej spoglądam w stronę sprzedaży Francuza.. Według mnie zawsze bedzie miało miano tylko o 0.5 klasy lepszego od Giroud a może i taki sam ?? ale to juz odważna i ryzykowna teza. Ja wiem że będą dziury ale żeby sytuacja była prostsza to wiemy... LM ;)

grzegorz1211 komentarzy: 1031115.02.2021, 14:49

@Rafson95: W styczniu 2022 to jak będzie w formie to bedzie mógł przebierać w ofertach i będzie za późno

losnumeros komentarzy: 1319015.02.2021, 14:44

@Rafson95 napisał: "a jak będzie dziadował to puścić za darmo."

Gdzie tak, my mamy przestać oddawać zawodników za darmo. Wiem, że ciężka sytuacja, ale ja bym podpisał kontrakt 2 letni i załatać inne dziury w drużynie.

losnumeros komentarzy: 1319015.02.2021, 14:40

@illpadrino: Dla mnie też był karny, nie interesowała go piłka i był spóźniony, lekko go popchnął jak dobrze pamiętam i tracił go.

Rafson95 komentarzy: 1058715.02.2021, 14:38

Ja bym poczekał do stycznia/lutego 2022 i wtedy na podstawie jego formy i chęci podjął decyzję o ew. nowym kontrakcie.
Jak będzie przydatny to przedłużyć umowę o rok, a jak będzie dziadował to puścić za darmo. Raczej Laca lepszej alternatywy nie będzie miał więć Arsenal powinien być dla niego priorytetem

Rafson95 komentarzy: 1058715.02.2021, 14:35

@Kanonierro:
No bo co zrobić.
Ja nie zagłosowałem wcale bo sam się zastanawiałem i nie wiem.

W lato z rocznym kontraktem to dostaniemy za niego najwyżej worek gruszek i nie wiadomo czy będziemy w stanie kupić za niego przynajmniej równie jakościowego zawodnika.
Pozwolić mu odejść rok później za darmo to też żaden interes.

Nowy kontrakt teraz też ryzoko, bo jest już nienajmłodszy i może zacząć dziadować.

Z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia

kaziu874 komentarzy: 675015.02.2021, 14:32

Otrzymane ostrzeżenia: 1/5
- (1) "chce grać Williamem - proszę bardzo, niech gra i w****ia tym dalej kibiców." (pozostało 182 dni)
Co raz fajniejsze te warny na kanonierach. Tak trzymać.

A jak zarząd podpisze nowy kontrakt z Luizem to wracamy do punktu wyjścia, bo niby zaczynamy pozbywać się słabych zawodników, a z innymi podpisujemy nowe kontrakty. No chyba że chcemy wrócić do LM z Luizem lub Holdingiem jako podstawowymi ŚO, to wtedy good luck Arsenal.

Kanonierro komentarzy: 150315.02.2021, 14:31

temat wałkowany, ale szokujące dla mnie jest ze 50% ze 159głosów jest za podpisaniem nowego kontraktu z Laca... o.O

damianARSENAL komentarzy: 855815.02.2021, 14:26

Co do karnego. W tym sezonie były już takie jaja, ze bez wątpienia się nam należał. Tyle.

alexis1908 komentarzy: 363415.02.2021, 14:20

@illpadrino: Jasne ze by był a jakby to taki Luiz faulował to jeszcze by z czerwona wyleciał.

alexis1908 komentarzy: 363415.02.2021, 14:18

@XandeR: Wilki cudem nie dostali 3/4 bo mogliśmy ten mecz zamknąć juz w pierwszych 15 min :) potem zla decyzja z czerwona kartka karny i strzał zycia Moutinho Wilki nawet jak grali w 11 na 9 nie potrafili sobie wypracować okazji tam :) Obydwie porażki pechowe bo druzyna gra na prawdę dobrze :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.02.2021, 14:17

@losnumeros:

Ja dla mnie był karny, bo wjechał mu prosto w nogi i wytrącił go z równowagi, a do piłki nie miał szans dojść.

W drugą stronę byłby karny na 90% + kartka. Mogę postawić na to 100zł.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141915.02.2021, 14:13

Myślicie, że Arteta usłyszy kiedyś hymn ligi mistrzów na żywo w kurtce Arsenalu?

losnumeros komentarzy: 1319015.02.2021, 13:58

David Luiz do Stuarta Atwella, gdy ten podbiegł do monitora VAR, aby sprawdzić na nim sytuację w polu karnym, gdzie Cooper faulował Sakę: "Rzut karny i czerwona kartka, tak jak w spotkaniu z Wolverhampton!"

Co uważacie o tej sytuacji? Kanonierom należał się ten rzut karny, czy też sędzia podjął właściwą decyzję?
Armatki.net

Nie dziwię się, że to powiedział. Pewnie gdyby to było w naszym polu karnym to faul i żółta dla Luiza.

Rafson95 komentarzy: 1058715.02.2021, 13:57

Ehhhh Barcelona 2010/11 i pierdzielony ogór Nicklas Bendtner ;/

przykre wspomnienia

kaman17 komentarzy: 498915.02.2021, 13:37

@TW_Szczepan:
A ile grał meczów z Barceloną w wieku 19 lat, w których mógł ich ustawić?

Wilshere do drużyny miał wejście bardzo dobre, każdy bez wyjątków mówił, że to jeden z największych talentów od wielu lat, a mecz z Barceloną jest takim symbolem związanym z Wilsherem. Na jego przykładzie chciałem pokazać, że talent to nie wszystko i potrzeba dużo pracy, ale i szczęścia, aby kontuzje omijały. Talent miał na skalę światową, a gdzie jest teraz każdy wie. Saka teraz ma bardzo trudny okres przed sobą.

XandeR komentarzy: 971515.02.2021, 13:30

@Pitu88: z Wilkami cudem nie dostalismy 3-4 :0. Z AV juz bardziej pechowo

TW_Szczepan komentarzy: 188415.02.2021, 13:30

@kaman17: Te ustawianie Wilshere'a to jedno spotkanie z Barceloną?

kaman17 komentarzy: 498915.02.2021, 13:18

Saka gra mega fajnie i bardzo dojrzale, ale Wilshere w jego wieku ustawiał Xaviego i Inieste.
Jeszcze bardzo dużo pracy przed nim, żeby swój talent szlifować, a zmarnować jest bardzo łatwo. Trzymam mu mocno kciuki, bo gość robi mega dobre wrażenie.

Pitu88 komentarzy: 216615.02.2021, 13:18

@XandeR: tamte mecze pomimo, ze pechowe dla nas, ci nasi zawodnicy grali fajnie. Trzeba szukać pozytywów, zamiast tylko narzekać. Ten sezon jest tak dziwny, że a nuż ugramy to Top4...

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 915.02.2021, 12:35

@kuade: drugą połowę przegraliśmy, bo zeszliśmy z tonu.
Jak wygrywasz 4:0 to już nie biegasz jak przy wyniku 0:0 czy 1:0. Bielsa też by nie robił nagłych zmian przy wyniku 0:0.
Auba mógł spokojnie podwyższyć, bo wszedł pięknie w pole karne i mógł strzelać, ale uznał że może zaasystuje Odegaardowi przy jego pierwszej bramce z armatką na piersi. szkoda, że się nie udało.

bizooon komentarzy: 698815.02.2021, 12:08

@Chakaa: Jasne, dlatego ciekawe ile Grosik dostanie jako Gwiazda reprezentacji. Mam nadzieję że jego pomysł to gra za rozsądne pieniądze żeby pomóc wywalczyć pierwsze mistrzostwo w historii i gra w ME

losnumeros komentarzy: 1319015.02.2021, 12:07

@bizooon: Coś zarobi. Tylko ile? Tego nie wiem, pewnie sponsor coś dołoży.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52415.02.2021, 12:05

@damianARSENAL napisał: "Leno, Bellerin, Luiz, Gabriel, Cedric, Xhaka, ESR, Auba, Odegaard, Pepe, Lacazette
Saka musi odpocząć, gra wszystko."

Anglik w takim razie powinien odpocząć w lidze, nie w rozgrywkach, które mogą przynieść LM w przyszłym sezonie. Z Portugalczykami Saka musi zagrać. To obecnie najlepszy piłkarz Arsenalu.

Catalonczyk komentarzy: 519815.02.2021, 12:04

@Pitu88 napisał: "Kurde mamy teraz tylu zawodników w gazie, że dawno nie było takiego bogactwa wyboru ;)"

Do kolejnej porażki

Chakaa komentarzy: 191215.02.2021, 12:03

@bizooon: tylko tamten gośc miał chyba 40kzł i to miesięcznie zapewne, a Grosik ma 35 czy tam 40k funtow tygodniowo

ksowa90 komentarzy: 147315.02.2021, 11:55

@losnumeros: słupek Saki był po sygnalizacji spalonego - sam Saka na nim był przed strzałem

bizooon komentarzy: 698815.02.2021, 11:54

@losnumeros napisał: "Grosik niby do Pogoni Szczecin ma iść. W WBA inkasuje 40k na tydzień. Ciekawe ile w ekstraklasie będzie zarabiał? To chyba jego ostatnia szansa, na regularną grę."
Był kiedyś taki zawodnik Bartosz Ł. Łaził po Szczecińskich klubach i się chwalił że nic nie robi i 40k miesięcznie w Pogoni inkasuje. Ciekawe ile Grosik za powrót do Domowego klubu sobie miesięcznie zażyczy.

Gunner915 komentarzy: 282115.02.2021, 11:53

Saka gra wszystko, bo jest najlepszy. Na Benfice od 1 minuty na placu boju, nie ma innej opcji.

losnumeros komentarzy: 1319015.02.2021, 11:42

@Pitu88 napisał: "gadanie. Słupek Saki i poprzeczka Auby. Jakbyś gdybali, to Arsenal mógłby wybrać chyba z 7:2"

Słupek i poprzeczka, to strzał niecelny.

damianARSENAL komentarzy: 855815.02.2021, 11:41

Czy mi się wydaje czy nasi kibice niżej ubolewają, ze Liverpool jest w dołku? Co to się porobiło... zamiast się cieszyć to jest smutek bo przeciwnik gra piach

Dziadyga komentarzy: 837715.02.2021, 11:36

@filo94 napisał: "Henderson jest cieniutki jak wiórki kokosowe... Może ma cechy przywódcze, ale poza tym poziom Xhaki"

I zdobył wszystko w piłce klubowej praktycznie a Xhaka co? Nie jest wybitny,ale cienki na pewno tez nie co oczywiste.

bizooon komentarzy: 698815.02.2021, 11:35

@Wisnia44: Oby tak nie było, ale podejrzewam że coś na pewno Mikel odwali zeby zmyła była

damianARSENAL komentarzy: 855815.02.2021, 11:22

Na Benfice spróbowałbym tak:

Saka musi odpocząć, gra wszystko.

Slaviola komentarzy: 1237715.02.2021, 11:17

Ciekawe czy Auba "wrócił" na stałe, czy to tylko chwilowa wzwyżka formy...

XandeR komentarzy: 971515.02.2021, 11:04

@Pitu88:

Przegralismy z AV I Wilkami, ogralismy beniaminka i mowisz o gazie?

Pitu88 komentarzy: 216615.02.2021, 11:02

@kuade: gadanie. Słupek Saki i poprzeczka Auby. Jakbyś gdybali, to Arsenal mógłby wybrać chyba z 7:2

Pitu88 komentarzy: 216615.02.2021, 11:01

kuade komentarzy: 73715.02.2021, 11:00

Nie chcę być negatywny, ale jakby nie było to drugą połowę przegraliśmy 2-1. A pierwszą gdyby nie 3 błędy bramkarza mogliśmy spokojnie skończyć 0-0. Ale i tak porządny mecz, więc no bad feelings

Slaviola komentarzy: 1237715.02.2021, 10:48

@enrique:

A kto Go nie lubi ;)

To z jakim zaangażowaniem Gabi biega po boisku, to aż serce rośnie!

Jak tu Go nie kochać ;)

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 215.02.2021, 10:35

Henderson jest cieniutki jak wiórki kokosowe... Może ma cechy przywódcze, ale poza tym poziom Xhaki :D

enrique komentarzy: 1932415.02.2021, 10:31

@Slaviola: Sorry po prostu lubię Gabiego strasznie podoba mi się ta jego chęć do gry - kiedy w wielu meczach połowa naszych chodziła po boisku on naprawdę się starał biegał próbował.
Talent w jego wieku potrzebuje minut jak powietrza a zamiast je dostawać Arteta wystawia ten odpad z CFC który truchta sobie jak dziecko we mgle nie no serio ciśnienie mi rośnie.
Od teraz robię jak ten koleś z twittera - Willian wchodzi ja wyłączam mecz mam to gdzieś.

paw3u komentarzy: 563115.02.2021, 10:28

Zdziwię się jeśli nie wyjdziemy na Benfice najmocniejszym składem. Liga Europy to teraz jedyna przepustka na LM w przyszłym sezonie.

Slaviola komentarzy: 1237715.02.2021, 10:27

@enrique:

Ja tylko szukam przyczyn.

Bez spiny :)

losnumeros komentarzy: 1319015.02.2021, 10:26

enrique komentarzy: 1932415.02.2021, 10:21

@Slaviola: Ale na co go oszczędza ? Na transfer ?
Chłopak zaliczył gorszą pierwszą połowę z United to w ramach kary zmiana w przerwie, a potem przyspawanie do ławki na kolejne 3 mecze ?

Mam wyliczyć ile gorszych całych meczów zagrał Willian a w kolejnym i tak wychodził w pierwszym ?