Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United

Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United 14.02.2021, 19:39, Jakub Całka 810 komentarzy

Kanonierzy w dzisiejszym spotkaniu szukali przełamania po dwóch pechowych porażkach z Wolves i Aston Villą. Ekipa Mikela Artety wyczekiwane przełamanie znalazła i zrobiła to w świetnym stylu. Na The Emirates mogliśmy oglądać grad bramek, a Pierre-Emerick Aubameyang zdobył pierwszego od 2018 roku (Ramsey) hat-tricka dla Arsenalu w Premier League. Za sprawą wygranej nad ekipą Marelo Bielsy Kanonierzy zdobywają 3 punkty i tym samym wyprzedzają Pawie w tabeli.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Cedric - Ceballos (89'), Xhaka - Saka, Ødegaard (78' Elneny), Smith Rowe (62'Willian), - Aubameyang

Leeds: Meslier - Ayling, Cooper, Struijk, Alioski (53'Huggins)- Shackerleton - Raphinha, Klich (46' Roberts), Dallas, Harrison (46' Costa)- Bamford

Wynik po pięknej solowej akcji w 13 minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego była to pierwsza bramka po powrocie do składu Arsenalu. Kolejną okazję do strzelenia bramki Kanonierzy mieli w 29 minucie, kiedy to Aubameyang znalazł się przed 10 metrów od bramki rywala, ale jego dobre uderzenie świetnie zablokował wychowanek Arsenalu - Luke Ayling. W 34 minucie miała miejsce kontrowersja. Bukayo Saka popisał się doskonałym rajdem w pole karne rywala, gdzie był popychany przez Liama Coopera. Arbiter Stuart Attwell początkowo podyktował jedenastkę, lecz po podejściu do monitora VAR faulu się nie dopatrzył i decyzja o karnym została anulowana. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 40 minucie Błąd popełnił bramkarz rywali - Ilian Meslier, który faulował w szesnastce Bukayo Sakę i tym razem Kanonierzy otrzymali karnego, którego na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Ekipa Mikela Artety zdołała jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, bo świetne podanie Daniego Ceballosa wykorzystał podłączający się do ataku Hector Bellerin i zawodnicy drużyny z północnego Londynu schodzili do szatni w doskonałych humorach.

Widzący tragiczną grę swojego zespołu w pierwszej części spotkania Marcelo Bielsa zdecydował się przeprowadzić podwójną zmianę w nadziei, że zdoła odwrócić losy tego spotkania. Jednak nic z tego, ponieważ perfekcyjną wrzutkę Emile'a Smitha Rowe'a już 2 minuty po starcie drugiej połowy na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang, tym samym kompletując swojego pierwszego hat-tricka w barwach Arsenalu w Premier League. W 58 minucie niespodziewanie bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Pascal Struijk. W 69 minucie zaczęło się robić naprawdę niebezpiecznie dla Kanonierów, ponieważ piłkę dobre dogranie rezerwowego Tylera Robertsa na bramkę zamienił drugi zmiennik - Helder Costa - i Pawie złapały kontakt. Leeds nie było już jednak w stanie zdobyć więcej bramek, a obramowanie obijali zawodnicy Mikela Artety - Aybameyang, który trafił w poprzeczkę oraz Saka którego uderzenie trafiło w słupek. Kanonierzy jednak także nie byli w stanie zdobyć już bramki w tym spotkaniu i po dobrej grze zdobywają istotne w kontekście walki o europejskie puchary 3 punkty.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
AerodynamiC komentarzy: 27714.02.2021, 20:37

Jak nie wierzę w zabobony tak na widok Williana pocą mi się ręce, ten koleś to nasz zły talizman.

sickstick komentarzy: 280714.02.2021, 20:36

@Gunner72 napisał: "Willian: + szczerze mówiąc, mógł mieć asystę (słupek Saki + spalony), zaliczył bodajże jedną stratę, grał DO PRZODU. Cień piłkarza, ale dziś dość wyrazisty ten cień"
Willian zaliczył dzisiaj 5 strat przy 10 kontaktach z piłką :D

Garfield_pl komentarzy: 2831314.02.2021, 20:31

Mikel Arteta says Kieran Tierney has a bigger chance of playing against Benfica than Thomas Partey.

sickstick komentarzy: 280714.02.2021, 20:31

@prawondowski napisał: "Nie oglądałam meczu, ale bardzo ciekawi mnie Odegaard.
Jak grał w dzisiejszym spotkaniu?"

Parę razy ładnie rozprowadził, pograł kilka ładnych klepek z Ceballosem czy Saka. Szału nie było, ale ogólnie występ na plus, w dodatku wydaje się być dokładnie takim piłkarzem jakiego nam brakowało.

enrique komentarzy: 1932914.02.2021, 20:30

@Pietraszko: Zagwarantowane minuty.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141914.02.2021, 20:29

William ma coś w kontrakcie, że musi zagrać x minut czy Mikel jest ślepy? Co jest bardziej prawdopodobne?

Simao12 komentarzy: 775214.02.2021, 20:29

Serio ktoś jeszcze podważa rolę Żwirka w repce?

prawondowski komentarzy: 414.02.2021, 20:25

Nie oglądałam meczu, ale bardzo ciekawi mnie Odegaard.
Jak grał w dzisiejszym spotkaniu?

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 20:24

@MarkOvermars: Ja jestem ArtetaOut ponieważ, gdy zmienił Emeryta, to zespół wyglądał zdecydowanie lepiej, nawet Ozil grał w miarę oraz pokonał Kloppa i Guardiole. Jednak początek sezonu, do meczu z CFCz to była klapa i to była oznaką na zmianę trenera. Jednak teraz jest inaczej, do końca sezonu jeszcze daleko i zobaczymy co się wydarzy. Myślałem, że Willian będzie lepiej wyglądał, tym bardziej, że wyglądał znakomicie przed zmianą klubu.

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 20:21

@Rafson95: A środek Luzi- Partey i Xhaka, dałby radę? Thomas sam potwierdził, że ma niesamowity drybling oraz widać w nim spokój, nie panikuje gdy ma rywala na plecach. To wtedy ustawienie z trójką w środku, bez ŚPO, ewentualnie zmiana w przerwie i wprowadzamy 10 lub odwrotnie na początku spotkania.

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1214.02.2021, 20:18

Benfica 21:15. Ktoś robi research? xd oprócz mnie?

grzegorz1211 komentarzy: 1031214.02.2021, 20:10

@tomaszszef napisał: "William wchodzi i 2 gole lecą"
Jak William wszedł to było 4:1

Rafson95 komentarzy: 1058914.02.2021, 20:10

@losnumeros:
Grał tak w Chelsea kiedyś.
Moim zdaniem mógłby się sprawdzić, ale teraz jak mamy Xhake w formie to raczej nie ma sensu grać tam Luizem kosztem Szwajcara.

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 20:09

Propo Luiza. Co wy myślicie o Luize jako DP? Pojęcie ma bo grał na tej pozycji, nie jest ostatnim obrońcą i ma niesamowite celne długie zagrania.

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 20:07

@losnumeros: nie no ja Arteta out nie jestem, niech pracuje. Ten i kolejny sezon powinnien jeszcze dostać. Oceniam bardziej poszczególnych zawodników. Luiz i Willian to chyba najgorsze co mogło nas spotkać w tym sezonie

Pablo11 komentarzy: 82614.02.2021, 20:06

@losnumeros: dobra to działam dzięki!!!

tomaszszef komentarzy: 155014.02.2021, 20:06

William wchodzi i 2 gole lecą . Naprawdę to jest jakis pechowy zawodnik nic nie wnosi do gry . Jak wchodził to wiedziałem że nic dobrego ZNOW nie będzie. Odeegard na plus . Tego zawodnika bym kupił. Widać w nim to coś. Szkoda ostatnich 2 meczy bo by bylo fajnie teraz .

Gorrann komentarzy: 213914.02.2021, 20:06

@damianARSENAL: dzięki za odpowiedź!

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 20:04

@Pablo11: Wpisz w google fullmatchesandschow, wyskoczy ta strona lub inne z całymi meczami. Fajna opcja na powtórkę gdy nie można obejrzeć i nie zna się wyniku.

mel75 komentarzy: 71114.02.2021, 20:02

@Gorrann: w pierwszej połowie jak dla mnie jedyny który zawiódł to ESR. Niewidoczny poza asystą no ale grał na skrzydle czy nie na swojej pozycji. Auba mógł skończyć mecz z 4 golami bo była też poprzeczka). Ceballos zajebiste zawody , Gabriel odesłał Holdiniego do LE.

Pablo11 komentarzy: 82614.02.2021, 20:00

Ma ktoś może linka do meczu?

harry86 komentarzy: 81914.02.2021, 20:00

Brawo za mecz ! 3 pkt są a to najważniejsze. 6 pkt straty do 4 Liverpoolu, wiadomo nie ma co liczyć na TOP4 ale TOP6 w zasięgu

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 20:00

@MarkOvermars: Cebula out po sezonie i nie ma co się zastanawiać nad tym, lepszy byłby Ramsey na powrót niż Hiszpan. Mimo, że jestem ArtetaOut, tak widzę progres w zespole i z osądem poczekam do końca sezonu. Jak będę się mylił, to przeproszę, ale po sezonie, na razie wstrzymuje się z wypowiedzią Arteta Out/In, bo widać zmianę gry zespołu. Wydaje mi się, że Luiz to byłby lepszy DM niż ŚO, bo mu czasem prąd odcina.

Joker_224 komentarzy: 522114.02.2021, 19:59

Współpraca Odegaard - Ceballos z pierwszej połowy wyglądała bardzo obiecująco, szkoda że w drugiej połowie to usiadło

Gunner72 komentarzy: 167814.02.2021, 19:57

Oceny:
Leno: + jeden ze słabszych meczy Niemca. W rozegraniu bardzo fajnie, co prawda nie miał dużo do powiedzenia przy dwóch bramkach, ale nie wyczyniał cudów jak to zwykle (bo też nie było okazji), stąd tak niska jak na niego nota
Bellerin: ++ bardzo dobrze w ofensywie- bramka, robienie wiatru, ale drugi gol na jego konto. Trochę mnie martwi to jego wchodzenie wślizgami, oby kiedyś nie skończyć w dziesiątkę przez niego
Luiz: ++ bez większego babola, fajne wejścia w ofensywę, dość dobrze w rozegraniu i świetnie w ustawieniu. Razem z Gabrielem wyłączyli całkowicie Bamforda
Gabriel: +++ zagrał po prostu, jak w przeciągu pierwszych trzech miesięcy w AFC. Niesamowicie mi imponuje jego balans ciała, to takie agresywne wychodzenie do przodu, podania, umiejętność padnięcia na murawę gdy to potrzebne. Lider defensywy, przy takiej formie Mari nie ma na co liczyć
Cedric: ++ na początku słabo i nadal nie przekonuje mnie na LO, ale jak na niesprzyjające warunki, to dziś naprawdę fajnie. Taki mały pracuś, który wkłada serducho. Dodatkowo, kilka fajnych odbiorów pod polem karnym
Ceballos: ++ dziś mi się bardzo podobał, był wszędzie, grał ryzykownie, ale miał bodajże tylko jedną stratę. Piękna asysta, bardzo fajny mecz w jego wykonaniu
Xhaka: - dziś najsłabszy na boisku. Od meczu z Chelsea był bardzo dobry, dziś znowu wóz z węglem, kilka strat, przyćmiony przez Ceballosa. Niemniej, bramki nie wpadły z jego winy, a coś tam wyczyścił na przedpolu
Odegaard: ++ moim zdaniem naprawdę dobry mecz, on posiada tę swobodę gry, prezentuje się bardzo elegancko, często pokazuje się w bardzo właściwym miejscu. Gdyby była możliwość wykupu, byłbym bardzo za
Saka: +++ wywalczenie karnego i pół (dość kontrowersyjna sytuacja, ale sędzia miał prawo nie podyktować), mógł skończyć z golem, piękny drybling w polu karnym. Dotychczas najlepszy gracz Arsenalu
ESR: - no niestety, widać, że zbyt intensywne tempo dla Emila. Stara się, nawet zaliczył asystę, ale od 2-3 meczy nie daje tej jakości jaką powinien. Dobrze, że został zmieniony i oby dostawał więcej szans, bo jest to talent
Aubaaameyang: +++ MOTM 3 gole 3 plusy. Pierwszy hattrick od 3 lat w PL. Ten mecz doskonale pokazał jak ważnym graczem jest PEA. I sypię głowę popiołem za niedocenie go na ŚN
Zmiany:
Elneny: +/- fajnie napędził jedną akcję i to chyba wszystko z komplementów. Zmiana na potrzeby bronienia wyniku
Holding: +/- chyba nawet nie dotknął piłki. Nie mogę nic powiedzieć o tej zmianie.
Ogółem jeden z lepszych meczy wizualnie w PL w tym sezonie. Dużo akcji, goli, fajne tempo, pressing. Pierwsza połowa całkowita dominacja, druga to silniejsze Leeds. Niemniej zasłużona wygrana, bramkarz Leeds też swoje dołożył. Fajnie zneutralizowany środek Leeds. Ja jestem zachwycony, i choć do TOP4 dzieli nas 6 punktów, tak nadal uważam że powinniśmy cisnąć tylko LE i PL traktować bez większych emocji. Arteta bardzo dobre zmiany moim zdaniem, zmiana na Holdinga od razu bardzo zagęściła naszą obronę, bo Leeds zbyt bardzo się rozkręcało. To spotkanie mogło się skończyć 4:4, 4:3, 5:3, 6:3 itd, bardzo fajny mecz

alexis1908 komentarzy: 363514.02.2021, 19:56

Bardzo cieszy ze Auba już chyba na dobre wrócił do strzelania :)

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 19:56

@losnumeros: wiesze co nie wiem Cebula mnie średnio przekonuje żeby 25 mln po sezonie za niego wykładać. Odegard wygląda jakoś lepiej. ESR gra ladnie ale faktycznie potrzebuje odpoczynku. Nie mogę za to zdzierżyć Luiza w obronie. Pierwsza bramka na jego konto

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 19:55

@MarkOvermars napisał: "Ten sezon jest naprawdę walnięty, gramy w kratkę, w większości słabo a mimo to po 24 meczach tracimy tylko 6 pkt do czwartego Liverpoolu :P"

A mogliśmy być wyżej, gdyby sędziowie nas nie wyruchali w meczu z Wolves i AV.

Rafson95 komentarzy: 1058914.02.2021, 19:54

@NineBiteWolf napisał: "Naprawdę myślicie, że zarząd Arsenalu to aż tacy dyletanci?"

Nie wierze w taką klauzulę.
Ale odpowiadając na pytanie z cytatu - tak. Naprawdę myślę, że zarząd Arsenalu mógłby się na coś takiego zgodzić.

Pamiętacie klauzulę Chamberlaina, gdzie musieliśmy płacić Soton za każdym razem kiedy OX rozegrał ponad 20 minut w meczu?

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 19:54

@Power10: Odegard na plus

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 19:53

@MarkOvermars: Jestem zaskoczony występem Auby, Saka jak zawsze znakomicie, oby Odegaard mógł zostać kupiony, Cebula źle też nie zagrał, jedynie ESR potrzebuje odpoczynku, chłopak jest zajechany. Mikel tego nie widzi?

alexis1908 komentarzy: 363514.02.2021, 19:53

@Power10: Dobry mecz Ode będzie z niego dużo pociechy :)

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 19:53

Gorrann komentarzy: 213914.02.2021, 19:52

@damianARSENAL: a Cedric, Luiz?
Leno poprawny?

Garfield_pl komentarzy: 2831314.02.2021, 19:51

@Power10 napisał: "Niestety nie mogłem obejrzeć meczu. Jak zagrał Ødegaard?"
Całkiem dobry mecz, biega w obronie, przegląd pola mega, potrzebuje kolejnych meczów i będzie pożytek z niego. Na pewno nie człapie jak jego poprzednik ;)

damianARSENAL komentarzy: 855914.02.2021, 19:51

@damianARSENAL: Bellerin mimo bramki*

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 19:50

@losnumeros: ceballos i willian słabo, auba i saka na plus. Dla mnie Saka motm ciągnął cała naszą grę

GunnerKaspi komentarzy: 70714.02.2021, 19:50

Też nie obejrzałem spotkania dzisiaj. Urodziny dziewczyny wypadają na 14.02.

Ze statystyk cieszy przełamanie Auby, ale czy rzeczywiście miał taki ciąg na bramkę?

damianARSENAL komentarzy: 855914.02.2021, 19:50

@Gorrann: Auba 3 bramki to mówi samo za siebie, Saka jak zwykle na poziomie, Bellerin mimo brak słaby w obronie, Willian dramat, Gabriel przyzwoicie, podobał mi się Ceballos, ESR tez bez dramatu a Odegaard więcej niz przeciętnie. To moje zdanie.

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 19:50

@NineBiteWolf: Pomyliłem z kasą wypłacaną za x występów, jeszcze raz przepraszam.

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 19:48

@NineBiteWolf: Sorry zła interpretacja.

Gorrann komentarzy: 213914.02.2021, 19:47

Mógłby ktoś napisać jak spisali się poszczególni zawodnicy?
Byłbym wdzięczny za opis kto się spisał na plus, a kto poniżej oczekiwań.

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 19:47

@NineBiteWolf napisał: "Naprawdę myślicie, że zarząd Arsenalu to aż tacy dyletanci? Umieszczanie tego typu klauzuli w kontrakcie to byłby strzał w stopę."

Kluby zgadzają się na takie klauzule i nie wiem dlaczego cię to dziwi.

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 914.02.2021, 19:47

Klich zagrał tak marnie czy Bielsa stwierdził że nie ma jużo co grać?

arsenalfreak komentarzy: 26814.02.2021, 19:47

Ten ich bramkarz 3 bramy zawalił, gdyby dziś nie zwariował to nie wiem czy byłyby te 3pkt.

damianARSENAL komentarzy: 855914.02.2021, 19:46

Szkoda po prostu tych straconych bramek...

xValorx komentarzy: 38014.02.2021, 19:45

Jak do tego doszło?

polishbrigadesx komentarzy: 1022514.02.2021, 19:44

Średni mecz w naszym wykonaniu pierwsza połowa dobra druga słaba dużo błędów w obronie.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102014.02.2021, 19:43