Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United

Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United 14.02.2021, 19:39, Jakub Całka 810 komentarzy

Kanonierzy w dzisiejszym spotkaniu szukali przełamania po dwóch pechowych porażkach z Wolves i Aston Villą. Ekipa Mikela Artety wyczekiwane przełamanie znalazła i zrobiła to w świetnym stylu. Na The Emirates mogliśmy oglądać grad bramek, a Pierre-Emerick Aubameyang zdobył pierwszego od 2018 roku (Ramsey) hat-tricka dla Arsenalu w Premier League. Za sprawą wygranej nad ekipą Marelo Bielsy Kanonierzy zdobywają 3 punkty i tym samym wyprzedzają Pawie w tabeli.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Cedric - Ceballos (89'), Xhaka - Saka, Ødegaard (78' Elneny), Smith Rowe (62'Willian), - Aubameyang

Leeds: Meslier - Ayling, Cooper, Struijk, Alioski (53'Huggins)- Shackerleton - Raphinha, Klich (46' Roberts), Dallas, Harrison (46' Costa)- Bamford

Wynik po pięknej solowej akcji w 13 minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego była to pierwsza bramka po powrocie do składu Arsenalu. Kolejną okazję do strzelenia bramki Kanonierzy mieli w 29 minucie, kiedy to Aubameyang znalazł się przed 10 metrów od bramki rywala, ale jego dobre uderzenie świetnie zablokował wychowanek Arsenalu - Luke Ayling. W 34 minucie miała miejsce kontrowersja. Bukayo Saka popisał się doskonałym rajdem w pole karne rywala, gdzie był popychany przez Liama Coopera. Arbiter Stuart Attwell początkowo podyktował jedenastkę, lecz po podejściu do monitora VAR faulu się nie dopatrzył i decyzja o karnym została anulowana. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 40 minucie Błąd popełnił bramkarz rywali - Ilian Meslier, który faulował w szesnastce Bukayo Sakę i tym razem Kanonierzy otrzymali karnego, którego na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Ekipa Mikela Artety zdołała jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, bo świetne podanie Daniego Ceballosa wykorzystał podłączający się do ataku Hector Bellerin i zawodnicy drużyny z północnego Londynu schodzili do szatni w doskonałych humorach.

Widzący tragiczną grę swojego zespołu w pierwszej części spotkania Marcelo Bielsa zdecydował się przeprowadzić podwójną zmianę w nadziei, że zdoła odwrócić losy tego spotkania. Jednak nic z tego, ponieważ perfekcyjną wrzutkę Emile'a Smitha Rowe'a już 2 minuty po starcie drugiej połowy na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang, tym samym kompletując swojego pierwszego hat-tricka w barwach Arsenalu w Premier League. W 58 minucie niespodziewanie bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Pascal Struijk. W 69 minucie zaczęło się robić naprawdę niebezpiecznie dla Kanonierów, ponieważ piłkę dobre dogranie rezerwowego Tylera Robertsa na bramkę zamienił drugi zmiennik - Helder Costa - i Pawie złapały kontakt. Leeds nie było już jednak w stanie zdobyć więcej bramek, a obramowanie obijali zawodnicy Mikela Artety - Aybameyang, który trafił w poprzeczkę oraz Saka którego uderzenie trafiło w słupek. Kanonierzy jednak także nie byli w stanie zdobyć już bramki w tym spotkaniu i po dobrej grze zdobywają istotne w kontekście walki o europejskie puchary 3 punkty.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 22:36

@Nicsienieda:
Próbowałem zgadywać.... super, spoko, stabilnie, sensownie

Teraz będę bardziej czujny :D

TlicTlac komentarzy: 602514.02.2021, 22:34

Pszczółka Maja dzisiaj użądliła, fajnie, chciałbym Fulham w PL.

Za to Everton solidarnie ze sobą z poprzednich sezonów - jak ma okazje wyprzedzić Live - to tego nie robi :-)

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 22:34

Następne mecze Evertonu
City (H)
Liverpool (A)
Southampton (H)
Chelsea (A)

Po dzisiejszej porażce u siebie zakrawa na 1 pkt w 5 meczach. Liczę że niedługo Southampton się ogarnie bo ta liga potrzebuje dobrze grającego Soton. Ich mecze są ciekawe i mogą urwać punkty każdemu. 6 porażek z rzędu to ogromny kryzys ale mają trenera i piłkarzy którzy dadzą radę odbić się od dna

ostriket komentarzy: 665614.02.2021, 22:32

Inter na koszulkach ma nazwiska w krzaczki.. Czego to już się dla odrobiny hajsu nie zrobi....

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 114.02.2021, 22:31

@kwiatinho: s od sarkazm ;)

bizooon komentarzy: 698814.02.2021, 22:29

@MarkOvermars: daj wglad w te statystyki. Zgadzam sie ze powinien byc 4 wyborem aktualnie a jest 2 po Holdingu. Chyba fakrycznie te jego dlugie podania przemawiaja do Mikela. Zaden z pozostalych 3 srodkowyvh nie ma w tym aspekcie podejscia.

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 22:28

A cóż to oznacza? Jakaś legenda czy opis by się przydał

Nicsienieda komentarzy: 711 newsów: 114.02.2021, 22:27

@kwiatinho: Dlatego /s na końcu

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 22:23

Rzuciłem okiem na wyniki Villareal Unaia. Jedno się nie zmienia mnóstwo remisów. Walczą z Betisem o 13 remis w 23 meczach

xValorx komentarzy: 38014.02.2021, 22:11

Patrząc po skrócie meczu to mecz chyba nam się ułożył. Zastanawia mnie jak wyglądał nasz madrycki środek pola z generałem na czele?

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 22:10

@Nicsienieda napisał: "- Saka znowu bez asysty i gola, Pepe jest równie dobry /s"

Saka wywalczył rzut karny w niegroźnej sytuacji. 2:0 dało nam mnóstwo spokoju i dobiło piłkarzy Leeds.
Poza tym ma naturalny ciąg na bramkę i szarpał dzisiaj ile mógł.

To był jego dobry mecz

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 22:08

@sWinny:
LE to mimo wszystko europejskie puchary. Z punktu widzenia sportowego ale i marketingowego bardzo ważny aspekt.
To reklamy, sponsorzy, promocja, być może kibice już wrócą na stadiony no i dla jednego zespołu przepustka do grupy LM

Piłkarze chcą grać w meczach o stawkę i rywalizować w Europie.

Faktycznie szanse pewnie by wzrosły na Top4 gdybyśmy grali tylko jeden mecz w tygodniu jednak pewności o końcowy sukces nie ma.

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 22:02

@sWinny: Niech grają w LE, ale tylko 2 skład, zawodnicy z podstawy niech z ławki wejdą. Brzmi to jak FIFA, ale każda strona będzie zadowolona, a podstawa która została, może trenować be trenera, mają różnych asystentów.

Garfield_pl komentarzy: 2831314.02.2021, 22:00

@Dominik11 napisał: "Ta jasne oni się po nas przejadą i nie ma co się oszukiwać, zobacz jak oni grają a jak my. To że dziś wygraliśmy super, ale gdzie do City.

Aby blamażu nie było.

Tottenham , Liverpool rozjechali jak chcieli a my 1 pkt mamy zdobyć?

Wiara ok wierzę i ja ale szansę są 1%."

W tym sezonie wszystko możliwe, więc po końcowym gwizdku się przekonamy. Formę mimo 2 ostatnio porażek mamy niezłą, więc przy odrobinie szczęścia kto wie.

Swoją drogą oglądam Benfice właśnie, i jak ten ich lewy obrońca Grimaldo, będzie grał przeciwko Bukayo, to nie wykręci się z murawy ;) oczywiście po dzisiejszym występie tak wygląda. Nie wiedziałem że tam Otamendi, Verthogen, Tarabt, weigl grają. Chyba też ten Everton, to ten sam co nim się interesowaliśmy?

sWinny komentarzy: 786014.02.2021, 21:55

Prawdę mówiąc, jeżeli w przyszłym roku ma nie być LM na Emirates to ja za LE tez bym podziękował. Wiadomo, większa kasa, można ogrywać młodych itp, ale jednak wolałbym się sezon "przemeczyc" bez europejskich pucharów, skupić się na lidze, zbudować coś fajnego i wrócić z przytupem do LM :)

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 21:55

@MarkOvermars: Dla mnie sytuacja 50/50, ale Willian nie powinien być nawet na ławce.

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 21:45

@losnumeros: może nie ma posłuchu u Williana? Wiele młodszy od niego nie jest xd ciężko stwierdzić

Dominik11 komentarzy: 2023314.02.2021, 21:43

@gabilondo napisał: "Ale po co ma wchodzić? To nie Aklasa, jest słaby to siedzi w boxie."

A dlaczego wchodzi Willian? Przecież on się przewraca o własne nogi.

Garfield_pl komentarzy: 2831314.02.2021, 21:43

@Dominik11 napisał: "Przypominam że gramy jeszcze z Live, Chelsea, Man City , Leicester , Tottenham, Everton, Burnley, Sheffield United, WHU, Newcastle , Fulham, WBA, CP, Brighton także z Top4 to spokojnie.

WBA, CP, Fulham, Sheffield, Newcasle tutaj powinno być w kazdym meczu 3 pkt. Ale Burnley na wyjeździe tam zawsze nam się trudno gra.
Everton tutaj może będzie 3 pkt
Tottenham ,Chelsea, City , Live , Leicester może być ciężko o 1 pkt
WHU 3 może oni są w formie na pewno lepszej niż my.

Także nie napalajcie się bo możemy być w drugiej 10 w lidze."

Jak widać po wynikach tej kolejki, rozdawanie 3 pkt z drużynami walczącymi o utrzymanie nie ma sensu, a najlepsze rozwiązanie to skupianie się na kolejnym meczu. Poza tym inne drużyny też zagrają ze sobą i nie ma co kalkulować,.Wygrywajmy, a jak się nie uda to remisujmy, i zobaczymy gdzie skończymy. Jeszcze sporo może się wydarzyć i to w każdą stronę, dla każdej drużyny, tak zakręcony jest ten sezon. Dziś ważne 3 pkt, i jedziemy dalej, z City u siebie, więc jest szansa na 1 pkt, a być może 3. Przed nimi mecz LM, a jeśli zleją Everton, co możliwe patrząc na grę Evertonu dziś, to może ciut spuszcza z tonu. Gdyby tak Tierney wrócił i Partey cudem, to nie jesteśmy bez szans.

gabilondo komentarzy: 102414.02.2021, 21:42

@DawidAFC napisał: "Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego Chambers nie wejdzie nawet na kilka minut na murawę, dostępny już jest od jakichś dobrych 10 czy 15 meczów.

Mógł przecież dziś wejść na końcówkę zamiast Holdinga."

Ale po co ma wchodzić? To nie Aklasa, jest słaby to siedzi w boxie.

Dominik11 komentarzy: 2023314.02.2021, 21:40

Bardzo mnie martwi że ostatnio Gabi nie gra.

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 21:38

@KapitanJack10: Bezbłędna interpretacja.

KapitanJack10 komentarzy: 5444 newsów: 414.02.2021, 21:36

Tak na poważnie, to uważam, że to 4:2 jest dla nas lepszym rezultatem, niż by było 4:0. Bycie skutecznym i człapanie do końcowego gwizdka to nic nowego, cieszylibyśmy się z pewnego zwycięstwa i szybko zapomnieli. W momencie gdy Leeds strzeliło na 4:2, można było zauważyć u naszych lekką panikę "O Boże, to znów się dzieje". Pawie poczuły wtedy krew i ruszyły pełną parą, jednak nam udało się przetrzymać gorszy moment i wygrać.
To był taki zimny prysznic, bez straty punktów, bardzo dobry materiał do analiz i dobre doświadczenie dla młodych, którzy chcą się uczyć gry na wysokim poziomie.

Garfield_pl komentarzy: 2831314.02.2021, 21:36

@XandeR napisał: "Ograliśmy wielkiego beniaminka! Walczymy o Ligę mistrzuf! Wiatr zawial i nastroje zmienione"
Zawiedziony, że wygrana? Nie ma za bardzo i czym marudzić to na siłę próbujesz? Biedaku, jakże Arsenal Ci zmarnował niedzielę, ale to dobrze, cierp ;)

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 21:35

@MarkOvermars napisał: "nie wydaje mi się, że słaba dyspozycja Williana jest winą Artety"

To znaczy, że Arteta nie potrafi z wszystkich wydobyć lepszej formy, młody jest, jednak zawodnik musi od siebie też wymagać.

Dominik11 komentarzy: 2023314.02.2021, 21:35

Także nie napalajcie się bo możemy być w drugiej 10 w lidze.

kaman17 komentarzy: 499014.02.2021, 21:34

Według mnie pierwsza bramka trochę na konto Luiza, bo za mało agresywnie atakował piłkę tylko czekał aż spadnie mu na głowę.
Druga bardziej Bellerina, bo źle się ustawił i nie stał tam gdzie powinien.
Ogólnie ESR nie grał dzisiaj fajerwerków, ale dzięki niemu utrzymywaliśmy się przy piłce wtedy, kiedy traciliśmy ją po wejściu Williana.
Bardzo fajna pierwsza połowa pary Cebula-odegaard.

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 21:32

@XandeR:
Z ciekawości przejrzałem kilka Twoich ostatnich komentarzy.... jak to mówiła moja śp babcia ciekawość nie popłaca

Jesteś naczelnym marudą:

W niedzielę kolejny wpierdziel? Bez Parteya znów nie będziemy w stanie wyprowadzić piłki do przodu?

Srary a nie puchary. Nawet jak jutro ugrają remis to z Lisami znów w pupke

Nawet jak kupimy Neymara i Messiego, to nadal mamy Artete

Walentynki są. Gotowi na dymanko od Bielsy

knedel999 komentarzy: 37814.02.2021, 21:31

Nie widzialem dzis calego meczu ktos mi powie czy Odeggard gral dobre zawody ?

XandeR komentarzy: 971814.02.2021, 21:28

@axe:

Wierzę, dla Live, Tottkow, Manu i MC

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 21:26

Aubameyang: Oczywiście, dużo dla mnie znaczy zdobycie trzech bramek - jestem zawodnikiem, który cały czas ciężko trenuje i chce dawać z siebie jak najwięcej, zarówno dla mojej rodziny, jak i dla całego zespołu. Będąc szczerym, ostatni czas był dla mnie ciężki, ale teraz czas na to, by uśmiech powrócił na moją twarz - czas zacząć zdobywać bramki i wygrywać spotkania.

axe komentarzy: 66514.02.2021, 21:26

Wierzycie w top 4 ?

Pitu88 komentarzy: 216614.02.2021, 21:26

A te dwa gole to nie poszły dziś na konto Luiza? Jak dla mnie jest słaby. Willian też beznadzieja, nic nie wnosi, taki drugi Ozil, gramy z nim w 10.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 114.02.2021, 21:25

Ważne zwycięstwo i cenne 3 punkty. Wysoka wygrana pomoże odbudować pewność siebie po ostatnich wpadkach z Wilkami i Villą. Auba MOTM. Super zawody Gabriela, Bellerina i Cedrica. Nieźle Ceballos. Luiz nieskoncentrowany i bardzo irytujący w rozegraniu. Xhaka do wyniku 4:0 ok, ale później trochę nerwowo co przełożyło się na sporą ilość niedokładnych zagrań. Szwajcar bardzo denerwuje kiedy czeka na faul naciskającego rywala. Połowy z nich bym nie odgwizdał na miejscu arbitra. Kiedyś się na tym przejedzie bo to bardzo lekkomyślna zagrywka. W końcu dobre sędziowanie. Pierwszy karny na Bykayo słusznie odwołany. Podobnie było w sytuacji z Beamfordem kiedy został zablokowany przez Gabriela i Cedrica. Czekamy na czwartek.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.02.2021, 21:24

Mógł przecież dziś wejść na końcówkę zamiast Holdinga.

XandeR komentarzy: 971814.02.2021, 21:21

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 21:19

Independent: David Luiz ma wkrótce otrzymać propozycję przedłużenia umowy z Arsenalem.

Mikel Arteta bardzo ceni wpływ Brazylijczyka na zespół, a zwłaszcza młodszych zawodników.

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 21:16

@bizooon: wg statystyk w tym sezonie po jego błędach stracilismy juz 4 bramki. Dzisiaj nie pokrył przy rożnym, bramka na jego konto także. Poza tym jest tragiczny. Potrafi zagrać dwa/ trzy mecze na wysokim poziomie po czym popełnić błąd niczym niedoświadczony młokos. Liczyłem na to, że będzie uzupełnieniem składu a nie będzie kluczowym zawodnikiem w układance Artety

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 21:13

@losnumeros: nie wydaje mi się, że słaba dyspozycja Williana jest winą Artety

lukasz845 komentarzy: 455614.02.2021, 21:12

@Garfield_pl: zobacz jaki dziwaczny skład wystawił Ancelotti, nie ma się co dziwić, że takie Fulham ich klepie ;)

Garfield_pl komentarzy: 2831314.02.2021, 21:06

Everton :D

grzegorz1211 komentarzy: 1031214.02.2021, 21:02

@enrique: Gabi jest po kontuzji i myślą że Arteta wie kiedy go wprowadzić

bizooon komentarzy: 698814.02.2021, 20:54

@MarkOvermars napisał: "Luiz i Willian to chyba najgorsze co mogło nas spotkać w tym sezonie"
Luiz to poza Wolves cos odwalil w tym sezonie? Bardziej Pepe dawal ciala do 16ej kolejki

enrique komentarzy: 1932914.02.2021, 20:54

@grzegorz1211: Ale wiesz że przez te bezsensowne wejścia Williana Gabi od 2 spotkań nie powąchał murawy ?

Garfield_pl komentarzy: 2831314.02.2021, 20:53

David Luiz is set to be offered another extension at Arsenal, as Mikel Arteta greatly values his influence on a young team & he performs a key role in the side. [@MiguelDelaney, Independent] #afc https://t.co/Xz7hQEM8un

bizooon komentarzy: 698814.02.2021, 20:45

@grzegorz1211: no dzisiaj wprpwadzenie Williana mozna zrozumiec ale typ gra co mecz z przerwa na te mecze gdzie ESR zablyszczal. A to przesada sroga

grzegorz1211 komentarzy: 1031214.02.2021, 20:41

@Pietraszko: A ja wolę jak Arteta wprowadza Williama przy 4:1 niż przy 0:0.Nie żebym był obrońcą Williama, ale trzeba rotować kadrą żeby ci najważniejsi w kadrze mogli odpocząć

losnumeros komentarzy: 1319014.02.2021, 20:40

W obecnych czasach gdzie wiadomo, ile zarabiają piłkarze, wysokie oczekiwania wobec zawodnika i klubu, presja na młodych, potrzebny jest w zespole dobry psycholog, oprócz trenera i Wenger o tym wspominał e książęce.

Mam na Facebooku polubioną stronę z różnymi historiami byłych graczy. Jedna z nich, chyba najlepsza: Dzień przed ważnym meczem( nie pamiętam LM/ liga/ puchar oraz drugiego nazwiska) do jednego z pokoi wszedł brazylijski Ronaldo i namawiał, żeby kolega poszedł z nim na imprezę. Oczywiście tamten jest zły, jak tak można i tłumaczy Ronaldo o jaką grają stawkę, na to Ronaldo: " Jutro wygramy, a ja strzelę 2 bramki, a teraz chodź na imprez." W następnym dniu, Ronaldo strzelił 2 bramki, a jego zespół osiągnął to co miał, kolega Ronaldo napisał, że to była jego z jednych najlepszych w życiu nocy.