Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United

Przełamanie w stylu! Arsenal 4-2 Leeds United 14.02.2021, 19:39, Jakub Całka 810 komentarzy

Kanonierzy w dzisiejszym spotkaniu szukali przełamania po dwóch pechowych porażkach z Wolves i Aston Villą. Ekipa Mikela Artety wyczekiwane przełamanie znalazła i zrobiła to w świetnym stylu. Na The Emirates mogliśmy oglądać grad bramek, a Pierre-Emerick Aubameyang zdobył pierwszego od 2018 roku (Ramsey) hat-tricka dla Arsenalu w Premier League. Za sprawą wygranej nad ekipą Marelo Bielsy Kanonierzy zdobywają 3 punkty i tym samym wyprzedzają Pawie w tabeli.

Arsenal: Leno - Bellerin, Luiz, Gabriel, Cedric - Ceballos (89'), Xhaka - Saka, Ødegaard (78' Elneny), Smith Rowe (62'Willian), - Aubameyang

Leeds: Meslier - Ayling, Cooper, Struijk, Alioski (53'Huggins)- Shackerleton - Raphinha, Klich (46' Roberts), Dallas, Harrison (46' Costa)- Bamford

Wynik po pięknej solowej akcji w 13 minucie otworzył Pierre-Emerick Aubameyang, dla którego była to pierwsza bramka po powrocie do składu Arsenalu. Kolejną okazję do strzelenia bramki Kanonierzy mieli w 29 minucie, kiedy to Aubameyang znalazł się przed 10 metrów od bramki rywala, ale jego dobre uderzenie świetnie zablokował wychowanek Arsenalu - Luke Ayling. W 34 minucie miała miejsce kontrowersja. Bukayo Saka popisał się doskonałym rajdem w pole karne rywala, gdzie był popychany przez Liama Coopera. Arbiter Stuart Attwell początkowo podyktował jedenastkę, lecz po podejściu do monitora VAR faulu się nie dopatrzył i decyzja o karnym została anulowana. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 40 minucie Błąd popełnił bramkarz rywali - Ilian Meslier, który faulował w szesnastce Bukayo Sakę i tym razem Kanonierzy otrzymali karnego, którego na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang. Ekipa Mikela Artety zdołała jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, bo świetne podanie Daniego Ceballosa wykorzystał podłączający się do ataku Hector Bellerin i zawodnicy drużyny z północnego Londynu schodzili do szatni w doskonałych humorach.

Widzący tragiczną grę swojego zespołu w pierwszej części spotkania Marcelo Bielsa zdecydował się przeprowadzić podwójną zmianę w nadziei, że zdoła odwrócić losy tego spotkania. Jednak nic z tego, ponieważ perfekcyjną wrzutkę Emile'a Smitha Rowe'a już 2 minuty po starcie drugiej połowy na bramkę zamienił Pierre-Emerick Aubameyang, tym samym kompletując swojego pierwszego hat-tricka w barwach Arsenalu w Premier League. W 58 minucie niespodziewanie bramkę zdobyli goście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową piłkę do siatki skierował Pascal Struijk. W 69 minucie zaczęło się robić naprawdę niebezpiecznie dla Kanonierów, ponieważ piłkę dobre dogranie rezerwowego Tylera Robertsa na bramkę zamienił drugi zmiennik - Helder Costa - i Pawie złapały kontakt. Leeds nie było już jednak w stanie zdobyć więcej bramek, a obramowanie obijali zawodnicy Mikela Artety - Aybameyang, który trafił w poprzeczkę oraz Saka którego uderzenie trafiło w słupek. Kanonierzy jednak także nie byli w stanie zdobyć już bramki w tym spotkaniu i po dobrej grze zdobywają istotne w kontekście walki o europejskie puchary 3 punkty.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Jakub Całka źrodło: Własne
losnumeros komentarzy: 1319015.02.2021, 10:21

@aguero10: Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale kontuzje ŚO w Live są spowodowane przez innych zawodników, VVD skasowany, Gomez na zgrupowaniu Anglii się załatwił, a Matip nie wiem. Do tego dodać śmierć matki Kloppa, który chyba na pogrzeb nie mógł lecieć. Wszystko w jednym czasie się skumulowało.

enrique komentarzy: 1933015.02.2021, 10:18

W życiu Kloppa teraz nie wywalą, dosłownie przed chwilą widziałem jakieś fotki od kibiców LFC przed stadionem ze wsparciem.
Gdyby nam się tak posypała drużyna (szczególnie w obronie) jak jemu to bylibyśmy pewnie w strefie spadkowej.

aguero10 komentarzy: 860415.02.2021, 10:11

@Tevez:

Plaga kontuzji ? Grając co kilka dni praktycznie tym samym składem to nie dziwne .
Do tego dochodzi biedna ławka i tak sie kończy Live . Ciekawe kiedy Klopinho odejdzie z Live.

Fabri4 komentarzy: 9982 newsów: 5015.02.2021, 10:09

Ja bym próbował wyciągnąć Esposito z Interu, na dobrego kozaka się zapowiada

Tevez komentarzy: 408715.02.2021, 10:03

Niesamowite co porobiło się z LFC w ostatnim czasie. No ale trudno się dziwić. Granie bez nominalnych stoperów to jakieś szaleństwo a do tego przez plagę kontuzji został zmuszony Klopp. Najbardziej to mi żal Hendersona który był totalnym kozakiem w pomocy a teraz kompletnie nie ogarnia na obronie przez co traci na tym on i cały zespół.

Wisnia44 komentarzy: 75915.02.2021, 09:57

@bizooon: Saka na 10?
Nie po to mamy ESR i nie po to sprowadziliśmy Odegaarda, żeby Saka tam grał.
Pomysł z 3 obrońców też dziwny. Nie gramy tak od dawna, wieć wątpie ze Arteta wystawi taki ustawienie.

veron komentarzy: 459515.02.2021, 09:55

@bizooon: 3 nie graliśmy od bardzo dawna więc dziwne jakbyśmy nagle tak wyszli, zresztą w Twoim drzewku jest tylko 1 środkowy pomocnik, za ofensywna taktyka

Wisnia44 komentarzy: 75915.02.2021, 09:42

@GenzoArs: Ja napisałem, że nie wierzę, że Saka i ESR nie zagrają w czwartek.
Nic o Aubie nie pisałem.
Osobiście uważam, że nie będzie wielu zmian w składzie na czwartkowe spotkanie.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 215.02.2021, 09:20

Ktoś wie co się dzieje z Nelsonem? Skoro jest zdrowy to dlaczego nie odszedł ani na wypożyczenie. Wiązałem z nim duże nadzieje gdy grał w Hoffenheim, a nie łapie się nawet na ławkę gdzie jest 9 rezerwowych.

Slaviola komentarzy: 1237715.02.2021, 09:19

Arteta nie wpuszcza Gabiego bo po prostu oszczędza chłopaka.

Brazylijczyk co chwila borykał się z problemami zdrowotnymi, więc nie można od razu ganiać Nim gdzie popadnie.

Chłopak jeszcze dostanie swoje szanse, jestem tego pewny.

Slaviola komentarzy: 1237715.02.2021, 09:17

@songoku95:

Taki przód wygląda całkiem spoko :)

songoku95 komentarzy: 2348615.02.2021, 09:07

@GenzoArs: być może masz racje, według mnie będziemy rotować, ale mogę się mylić.

Co innego gdyby była sytuacja, że gramy jeden mecz na wyjeździe a drugi u siebie. W tym przypadku musimy grać 2 na wyjeździe a piłkarzy ofensywnych w formie mamy 5 (ESR, Laca, Saka, Pepe no i po takim meczu może powiedzieć, że Auba).

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 915.02.2021, 09:05

@songoku95: @Wisnia44: i uważacie, że po takim występie Auba nie wyjdzie w pierwszym składzie?
nie wydaję mi się, żebyśmy chcieli lekceważyć Benficę.
Weźcie też pod uwagę, że Auba nie jest przeciążony, bo nie grał ostatnio za wiele

songoku95 komentarzy: 2348615.02.2021, 08:58

@Wisnia44: Taka luźna myśl. Może być tak, że zagra jeden i drugi :).

Wisnia44 komentarzy: 75915.02.2021, 08:55

@songoku95 napisał: "Martinelli-Laca-Pepe"
Wedug Ciebie nie zagra ani Saka ani ESR?

Szczerze wątpie. Według mnie oboje zagrają a jeden z nich na pewno.

songoku95 komentarzy: 2348615.02.2021, 08:47

Czyli pewnie z Benfica zagramy:

Martinelli-Laca-Pepe

Trzeba rotować bo mamy duży natłok meczy, na które dodatkowo trzeba pokonać dużo kilometrów.

A co do wyborów perosnalnych, wydaje mi się że po takim meczu nie ma się czego czepiać. Nawet tego Williana mu daruje.

kwiatinho komentarzy: 1313215.02.2021, 08:36

@FabsFAN:
Każda seria kiedyś się kończy. Soton wyjdzie z kryzysu i jeszcze nie jednemu faworytowi urwie punkty

Wisnia44 komentarzy: 75915.02.2021, 08:24

@Carpitu napisał: ". Moim zdaniem wczoraj nie zawalił przy żadnej bramce."
NIe do końca się zgodzę. Przy pierwszej bramce to on skakał do do piłki i przegrał pojedynek. Można rzec, że do spółki z Saką (ob grył zawodnika Leeds) mogli się lepiej zachować.

Carpitu komentarzy: 32915.02.2021, 08:10

Druga sprawa to ciągłe dyskusje o wyborach personalnych. Arteta ustali jakiś skład i jest tutaj podniecenie, gdy jednak przegramy to większość atakuje trenera, że skład był żenujący. W drugą stronę to samo. Ja mu daje czas, niech pracuje spokojnie. Jedna rzecz mnie w nim irytuje, a mianowicie minuty, w których dokonuje zmian.

Carpitu komentarzy: 32915.02.2021, 08:06

Podejrzewam, że Martinelli nie gra dlatego, że miał kontuzję przez długi okres czasu. Wrócił, pograł chwilę i znowu jakaś kontuzja.. Dajcie mu trochę czasu. Co do Luiza to nie bardzo rozumiem krytykę w tym sezonie. Sam go nie lubię, ale trzeba powiedzieć obiektywnie, że w zasadzie poza meczem z Wilkami gra dobrze. Moim zdaniem wczoraj nie zawalił przy żadnej bramce. Co nie zmienia faktu, iż nie widzę sensu, aby z nim przedłużać kontrakt.

Roki komentarzy: 315.02.2021, 08:05

Dobry mecz, oby tak dalej :D Szkoda straconych bramek, wynik byłby okazalszy :)

ziom komentarzy: 190015.02.2021, 07:59

@Pitu88: Pepe lepiej aby w pierwszym składzie wyszedł na Benficę niż Willian.Zespół z Lizbony ma kadrę na pierwszą dziesiątkę w Premeirship.Willian na tak dobrą drużynę to powinien siedzieć na ławce.Pepe to nasz jedyny zawodnik który potrafi sam zrobić coś z niczego i naprawdę rozwinął się w grze defensywnej dla drużyny.

Pitu88 komentarzy: 216615.02.2021, 07:34

Willian to niestety była pomyłka, choć przed transferem mało kto by się tego spodziewał. Pepe złapał formę i znów ławka, nawet nie wszedł? Chyba będzie w pierwszym na Benfice.

Joker_224 komentarzy: 522115.02.2021, 07:21

@swistak86: budować to należy swoich perspektywicznych a nie sabotażystów z Chelsea na emeryturze. Nie rozumiem ani Luiza w pierwszym składzie, ani tym bardziej Williana jako pierwszego zmiennika, kiedy jest Pepe, Martinelli czy swego czasu gloryfikowany przez Artetę Nelson

pierre_afc komentarzy: 1207115.02.2021, 07:18

Przecież Arteta wypowiedział się na temat tego czemu Martinelli nie gra. Chłopak po długiej przerwie spowodowanej kontuzją został wrzucony na głęboką wodę, bo szło nam fatalnie. Można stwierdzić, że Arteta zaryzykował zdrowie chłopaka po to żeby w drużynie coś się ruszyło. Udało się, też chociażby dzięki ESR. Jednak Brazylijczyk złapał ponownie uraz. Teraz Hiszpan go po prostu chroni, na pewno dostanie w najbliższym czasie swoje minuty.

lordpat komentarzy: 336615.02.2021, 07:10

@swistak86 napisał: "Arteta ewidentnie chce odbudować Williana,"
Jak on chce go odbudować?
Przecież on jest tak wolny, że Leno przy kontrach od linii bramkowej by go wyprzedził.

swistak86 komentarzy: 121215.02.2021, 06:58

Arteta ewidentnie chce odbudować Williana, chłop zgarnia mega tygodniówkę to żeby nie było znowu gadania że nie gra zawodnik z ogromną pensją to przy pewnym wyniku chce dać mu szansę na ogarnięcie się ot to cała tajemnica.

sWinny komentarzy: 786115.02.2021, 06:57

Odegaard: “The way they took me into the team - my teammates - and how they treated me, as well as the manager and everyone in the club, they helped me since the first minute.''''I feel really comfortable and a part of the team, so it's been easy to come in to this team because of the way they are and the way they treated me. I'm just really happy to be here and I'm proud to be a part of this team.”

harry86 komentarzy: 81915.02.2021, 06:30

Willian na 100% ma jakieś kompromitujące zdjęcia Artety bo inaczej nie da się wytłumaczyć wpuszczania tego nieudacznika na plac gry. Gabi jest miliard razy lepszy a i tak siedzi. Nie powinno być zdziwienia jak po prostu wkurzy się na Bariste i odejdzie w lato do zespołu, w którym będzie regularnie grał.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102015.02.2021, 06:28

@xray:

Wchodzenie w 80 minucie gdzie wygrywamy i nasi przestają grać w piłkę bo tak było, no to ciężko coś zrobić. Niech dostanie kilka meczy od początku , albo wchodzi w 80 minucie. Gość jest wpisany w 83 to co ma zrobić. Willian jest lepiej traktowany jest to niezrozumiałe.

xray komentarzy: 29315.02.2021, 02:00

@JacOsc:

Kiedys mowilem czemu podawanie ilosc goli/asyst na ilosc meczy jest bezsensowna bo nie oddaje rzeczywistosci.

Martinelli zagral w 8 meczach, to fak. Ale lacznie gral zaledwie 361 minut, czyli w sumie gral 4 mecze, nie 8.

Nie mowie ze asysta na 4 mecze to wybitny wynik, ale patrzac na to ze nie gral przez dluzgi czas przez kontuzje, a teraz jak gra to tylko przez polowe/krotki czas to da sie zrozumiec jego slabe statystyki.

Pozdrawiam

Rafson95 komentarzy: 1059215.02.2021, 01:34

Ja stawiam że nie odejdzie do końca kontaktu. Nikt mu nie da 180 tys juz. Chyba że pójdzie do jakichś Chin albo kataru, ale on chyba nie chce opuszczać Londynu

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.02.2021, 01:27

@Rafson95:

Miarka się przebrała po prostu. Jak na Arsenal to aktualnie mamy taki rozkwit młodych, że szkoda tego nie wykorzystać przed kolejnym sezonem, (ESR / Martinelli / Saka / Balogun/ Guendouzi -wypo, ale dalej nasz) a ten wpuszcza Wiliana w takim momencie.

Wybaczę mu jedynie wtedy kiedy się okaże, że to celowa zagrywka przed sprzedaniem go za jakieś 10 baniek w lato, ale jednak w to wątpie.

JacOsc komentarzy: 93615.02.2021, 01:27

Martinelli w tym sezonie 8 meczów, 1 asysta. Na razie niech chłop ogarnie siłkę i pozbiera kolana, a potem pogadamy

Rafson95 komentarzy: 1059215.02.2021, 01:16

@illpadrino:

Pamiętam jak kiedyś jechałem tego ogóra po podobnej zmianie a Ty go broniłeś. Chyba z WBA.

Ciesze się, że przejrzałeś na oczy i jesteś już po właściwej stronie

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.02.2021, 00:44

Jak dla mnie to Gabi będzie u nas jeszcze ten sezon i przyszły.

Sam będzie chciał odejść jak mu się nie zapewni minut na boisku bo chłop zna swoją wartość i wie co gra...

Na pewno przy Artecie i jego Wilianie w 70minucie długo tutaj nie posiedzi taki grajek bo mógłby biegać w kilku klubach z topki.

Arteta to niezły szeryf pod tym względem. Kolejnego dzieciaka nam wyoutuje przez swoje widzi mi się...

Dramat.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 315.02.2021, 00:41

@kwiatinho:
Soton w obecnej formie powinni pyknac i moze jakis remisik z Kloppami.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 315.02.2021, 00:36

Wilian 5 błędnych podań w 10 kontaktach z piłką wchodząc od 62min.

Tyle samo zaliczył ESR do 62 minuty...

Kurtyna.

Rafson95 komentarzy: 1059215.02.2021, 00:17

@MarioG:
To wie tylko Arteta.

MarioG komentarzy: 121914.02.2021, 23:49

Jakim cudem Willian gra a Gabi M. nie? Co Mikel widzi w tym starym Brazylijczyku który gra na poziomie Puchacza

MarkOvermars komentarzy: 915014.02.2021, 23:42

@bizooon: wystarczy że wpiszesz luiz statsc2022 to wyskoczy Ci strona z premier leaguee

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11714.02.2021, 22:59

@cycatewiewiorki: Oglądałem. Myślałem, że zrobi większą karierę.

kwiatinho komentarzy: 1313214.02.2021, 22:56

@Gunner915:
Masz rację aczkolwiek wszedł gdy było już 4:1

sidtsw komentarzy: 311614.02.2021, 22:51

@Gunner915: no to jest gruba zagadka, przeciez Diet Pep musi byc tego swiadomy

Gunner915 komentarzy: 282114.02.2021, 22:46

dlaczego Willian wchodzi przy 4:0 kosztem Gabiego? Kiedy ten chlopak ma grac i sie rozwijac? Willian to dziad to pozbycia sie, a w mlodego trzeba inwestowac!

cycatewiewiorki komentarzy: 41214.02.2021, 22:42

To jest ten Josh Maja z Sunderlandu. Kto oglądał serial ten wie.

papiez4 komentarzy: 36214.02.2021, 22:37

@ostriket: a widziałeś jakie krzaczki mieli na bluzach nasi jak wychodzili dzisiaj na boisko?