Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2014, 17:41

bmwz5
Wiem wiem nie biorę tego na poważnie dodaje co jest :P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 17:39

@Kanonier
Nie przejdzie. Chce grać, a u nas z miejsca przegrałby rywalizację ze Szczęsnym.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2014, 17:35

Arsenal prowadzi rozmowy w sprawie transferu Juanfrana. Obrońca mistrzów Hiszpanii miałby być następcą Bacary'ego Sagny w Arsenalu.

Arsenal chce ściągnąć rezerwowego bramkarza Manchesteru City, Costela Pantilimona - czytamy w Daily Express. Miałby być on zastępcą Łukasza Fabiańskiego. Byłby odpowiedzialny za wprowadzenie rywalizacji o wyjściową pozycję z Wojciechem Szczęsnym.

Daily Express wiem wiem.

Hans_Zimmer komentarzy: 594629.05.2014, 17:34

bambo nie wspomniał ani słowa o waszym ukochanym sznederlejnie. Chyba się nie zna co? :(

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2014, 17:30

Widzę BF3 darmowy na origin do 3 czerwca

No no. ; p

Ashburton komentarzy: 451429.05.2014, 17:26

Cesc widziany w Londynie? Może zakupy robił.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 17:26

@Alex
Eto. Zdecydowanie.

Berczi komentarzy: 125229.05.2014, 17:26

Transfery są już oficjalne, ponieważ kluby chcą kupić zawodników przed MŚ. Od 1 lipca do końca sierpnia zawodnicy będą rejestrowani w rozgrywkach danego klubu (np. LM i La Liga)

AlexVanPersie komentarzy: 806429.05.2014, 17:25

Kogo byście woleli z ostatnich pogłosek? Obaj i tak na krótki okres(buy-back Moraty)

@grzegorz1211
Jeszcze bardziej widać jak się PSG wygłupiło... taki Benatia za 35mln, a tamci Luiza za 50, ahhahah. Chyba najbardziej przepłacony zawodnik w historii jak dla mnie.

KArooo23 komentarzy: 190329.05.2014, 17:17

Fakt. Historia z Nietykalnych jest ujmujaca, film wzrusza, a do tego są momenty, w których można się pośmiać. Super film :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34129.05.2014, 17:16

@99942
en.wikipedia.org/wiki/Transfer_window
Oficjalnie w Anglii 1 lipca zaczyna się okienko. Teraz robią transfery, ale od tamtego dnia ci piłkarze oficjalnie będą w nowych klubach. A trwa do końca sierpnia/1 września.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.05.2014, 17:15

Panowie jak to wygląda z okienkiem transferowym w tym roku? zawsze było od 1 lipca a tu już widze kilka oficjali.. hmm?

KArooo23 komentarzy: 190329.05.2014, 17:14

@99942
tja, kończy się ostatniego dnia sierpnia.

Dobra, czas na mistrzostwo Arsenalem w fmie, jakby ktoś miał jakiś rap do polecenia, to może na pw, czy coś, siemanko :)

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 129.05.2014, 17:13

Nietykalnych nie ogląda się tylko dla śmiechu. Gwoli ścisłości, to komediodramat. Dla mnie bardzo ujmujący film, w dodatku ze świetną muzyką od Einaudiego.

lays komentarzy: 3987129.05.2014, 17:12