Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup!

Pucharowa posucha przełamana - Arsenal z FA Cup! 17.05.2014, 18:55, Łukasz Kęczkowski 13469 komentarzy

Wielu kibiców Arsenalu oczekiwało łatwego i przyjemnego do obejrzenia meczu, który miał zakończyć pucharową posuchę. Niestety gracze Wengera bardzo lubią utrudniać sobie życie i dawać fory rywalom, dlatego też w dzisiejszym spotkaniu postanowili dać strzelić sobie dwie bramki w przeciągu pierwszych dziesięciu minut. Wiarę w serca fanów przywrócił fenomenalny gol z rzutu wolnego Santiego Cazorli. Do przerwy Kanonierzy przegrywali 1:2. Na szczęście udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę i doprowadzić do remisu. Niestety w regulaminowym czasie gry utrzymywał się remis i do wyłonienia zwycięzcy potrzebowaliśmy dogrywki. W trakcie dodatkowych 30 minut znacznie przeważali gracze Arsenalu, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować bramką. Na szczęście w końcu udało się to Ramseyowi i po 8 latach, 11 miesiącach i 26 dniach udało się przełamać pucharową posuchę. Arsenal wygrywa FA Cup!

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Ramsey - Cazorla, Özil, Podolski - Giroud.

Hull City: McGregor; Davies, Bruce, Chester, Rosenior, Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Quinn, Fryatt.

W 3. minucie ujrzeliśmy pierwszą bramkę w tym meczu, niestety autorstwa gracza Hull. Huddlestone oddał strzał z dystansu, który odbił się od Chestera i zmylił Fabiańskiego. Polak próbował interweniować, lecz nie udało mu się nawet sparować futbolówki i ta wpadła do siatki. 1:0 dla Hull.

Pięć minut później drugą bramkę strzelili gracze Hull. Piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła uderzył głową jeden z graczy Tygrysów, ta odbiła się od słupka i spadła pod nogi Curtisa Daviesa, który bez zastanowienia wpakował ją do bramki i powiększył przewagę graczy Steve'a Bruce'a.

W 13. minucie bardzo bliscy strzelenia trzeciej bramki byli gracze Hull. Bruce uderzył głową, lecz jego strzał z linii bramkowej wybił Kieran Gibbs.

17. minuta i gol kontaktowy dla Arsenalu! Sędzia przyznał Kanonierom rzut wolny po faulu Bruce'a na Cazorli. Piłkę na około 30. metrze ustawił sobie sam poszkodowany i fenomenalnym uderzeniem pokonał McGregora! Piękny strzał Hiszpana i Arsenal przegrywa już tylko jedną bramką!

Cztery minuty później bliski wyrównania był Ozil, jednak po dośrodkowaniu Podolskiego Niemiec nie trafił w piłkę, a ta przeleciała dalej, do obrońców Hull.

W 28. minucie z groźną kontrą wyszli gracze Arsenalu, jednak podanie Ramseya do Girouda znacznie spowolniło akcję. Francuz próbował uderzyć na bramkę, jednak jego strzał został zablokowany przez Daviesa. Piłka spadła jednak do znajdującego się 40 metrów od bramki Podolskiego, który bez zastanowienia huknął ze znacznej odległości, jednak i ten strzał został zablokowany.

W 40. minucie na skrzydłowych Arsenalu zdenerwował się Koscielny i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjął piłkę, popędził lewą flanką i dośrodkował równie celnie co Sagna.

Cztery minuty później piłkę wywalczył Giroud, lecz był w słabej sytuacji do strzału, dlatego też zdecydował się na dośrodkowanie, niestety piłka nie trafiła do nikogo.

W 54. minucie z dystansu huknął Huddlestone, jednak piłka poszybowała nad bramką.

Dwie minuty później ładną akcję przeprowadzili gracze Hull, jednak wybornie w defensywie zaprezentował się Gibbs.

Po godzinie gry Wenger zdecydował się na pierwszą zmianę. Sanogo zastąpił Podolskiego.

W 64. minucie ładny strzał głową oddał Koscielny, jednak minimalnie chybił.

Dwie minuty później McShane zastąpił Bruce'a.

W 68. minucie w polu karnym Hull przewrócił się Santi Cazorla. Hiszpan bardzo domagał się rzutu karnego, jednak sędzia nie widział przewinienia.

W 70. minucie sędzia przyznał Arsenalowi rzut rożny, piłkę dośrodkował Santi Cazorla, po zamieszaniu w polu karnym ta spadła pod nogi Koscielny'ego, który bez roblemu z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Przy okazji bramkarz Hull staranował nogę francuskiego obrońcy, jednak Laurent był w stanie kontynuować grę. Mamy remis na Wembley!

W 79. minucie niepilnowany Kieran Gibbs stanął oko w oko z McGregorem. Niestety Anglik pomylił dyscypliny i próbował wykopać piłkę poza stadion.

Dwie minuty później pięknym strzałem w dolny róg bramki popisał się Giroud, jednak cudowną paradę zaserwował nam McGregor.

90. minuta i ładne uderzenie Sanogo. Niestety obok bramki. Cztery minuty później wyborną wrzutką za boisko popisał się Sagna. Pięć doliczonych minut nie przyniosło rozwiązania i potrzebna będzie dogrywka.

W 3. minucie dogrywki celnie dośrodkował Ramsey, do piłki doszedł Giroud, jednak trafił tylko w poprzeczkę, cóż za niefart.

Sześć minut później ładną akcję przeprowadzili Kanonierzy, sam na sam wyszedł Ramsey, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bez bramek, wciąż 2:2 na Wembley.

W przerwie Wenger przeprowadził dwie zmiany. Ozila i Cazorlę zastąpili Rosicky i Wilshere.

19. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Ładną kombinacyjną akcję wykończył Aaron Ramsey strzałem przy krótkim słupku. Bardzo ładną asystą piętą popisał się Olivier Giroud. 3:2 dla Arsenalu!

W 24. minucie błąd popełnili obrońcy Hull. Wycofali piłkę do bramkarza, a nie spojrzeli, że podają ją wprost do Sanogo. Francuz nie był jednak w stanie zdobyć swojej pierwszej bramki dla Arsenalu, gdyż dobrze interweniował McGregor.

W 26. minucie o stan przedzawałowy kibiców Arsenalu przyprawił Fabiański. Polak wyszedł z bramki i został minięty przez Aluko. Gracz Hull oddał strzał z ostrego kąta, i piłka przeleciała wzdłuż linii bramkowej. Na szczęście nie ma bramki.

Dwie minuty później na kolejny strzał zdecydował się Sanogo, jednak ponownie został on obroniony.

FA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
grand92 komentarzy: 793729.05.2014, 20:16

mam do was pytanie , bo na fanpage'u Twarowskiego i Nahornego wybierają zespół grający najnudniejszty futbol w tym sezonie i dużo osób podaje Chelsea a kibice Chelsea sie burzą , ja osobiście uważam że grali straszną kupę dla oka aczkolwiek dosyć skuteczną , a co wy myślicie ?

turysta komentarzy: 608929.05.2014, 20:16

BREAKING NEWS: Liverpool are close to agreeing a fee of around Ł9m for Rickie Lambert (Sky Sports News)

mówiłem, że będzie wałek z Lallaną?

mówiłem

ArseneAl komentarzy: 2341729.05.2014, 20:16

Rozsprzedana? Gdzie?
Maszyna rzuci 20 mln i myśli, że ściągnie Lallanę?
Lovren tym bardziej nigdzie nie odejdzie.
Lamberta mogą sobie brać bo to drewniak i będzie grał tylko gorzej.

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 20:15

Pięknie, przegrali :C

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 20:13

niestety a kolejne sety będą trudniejsze

Alonso komentarzy: 1282429.05.2014, 20:12

Szkoda Soton, jedna z fajniejszych drużyn w PL zostanie rozsprzedana. Oby Ci co dokonują rozmontowania pożałowali tego za rok/dwa gdy (mam nadzieję) Soton pokaże nowe talenty :)

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 20:06

Ajajaj przewaga zaczęła drastycznie topnieć

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 20:05

e tam Lambert, AFC niedlugo pozyska Morate

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.05.2014, 20:04

haxball.com/?roomid=~299255891808af02da7c01fdcb1e649466e488992e2b65e22bf0f92300f9c65a7

barto32 komentarzy: 164729.05.2014, 20:00

Siema chce ktos kupić doładowanie z T-mobile 50zl za 40zl??
Bo moja babcia źle sobie kupiła i nie mam co z tym zrobić .. -.-

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 19:56

Dobry początek siatkarzy z Brazylią

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 19:56

Ładnie sobie Polacy radzą z Brazylijczykami :)

damianARSENAL komentarzy: 853429.05.2014, 19:55

robimy deal, Benzema i Di Maria za Giroud&Podolski

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 19:55

czyli co smerfy rozkupia 50 procent Atletico, a czerwoniaki southampton? to AFC nie bedzie gorsze i rozkupi polowe Realu Madryt, CR7,Bale i Benzema czekaja na samolot do Londynu...

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11729.05.2014, 19:50

pelek---> To wszystko wina związku, który zatrudnia naszych trenerów.

kaziu874 komentarzy: 674429.05.2014, 19:49

turysta --> jesli Liverpoolowi uda sie sprowadzic ta 3 to zrobia super interes.

Di Natale też Ci było szkoda? :P
mieli wszystko w swoich rękach i dał dupy, mnie by awans w taki sposób nie cieszył, jedna dobra rzecz że Glik pogra. Dawno nie było tylu Polaków z tak silną pozycją w porządnych klubach, to jest kpina że repra jest na tak niskim poziomie.

grochal14 komentarzy: 193329.05.2014, 19:46

Juz widze jak Southampton sprzedaje polowe skladu, tak samo jak Atletico...

turysta komentarzy: 608929.05.2014, 19:42

arsenallord

Jasne, ale wątpię żeby sympatia lub jej brak ze strony Bournemouth kiedykolwiek nam się przydała.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2014, 19:39

Fajnie że Torino zagra w LE, bo trochę szkoda mi było Cerciego gdy nie strzelił karnego w ostatniej minucie

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11729.05.2014, 19:39

turysta---> Sprytne. Tak jak Moutinho i James Rodriguez. Trochę nie ładne zachowanie.

turysta komentarzy: 608929.05.2014, 19:35

kaziu

póki co nic pewnego, ale wychodzi na to, że Chcemy wziąć trio Lallana, Lovren, Lambert

Southampton musi przekazać 25% z kwoty tranferu Lallany klubowi Bournemouth

a jakby dać dużo na Lovrena i Lamberta, a na Lallanę mało i Southampton tym samym mało będzie musiało oddać?

#sprytne

kaziu874 komentarzy: 674429.05.2014, 19:33

turysta --> skad info?

Czeczenia komentarzy: 1249429.05.2014, 19:25

Jeżeli Arsenal kupi bramkarza, to nie ważne kiedy, bo jego cena nie wzrośnie po MŚ. Nie wzrośnie, bo nie jesteśmy łączeni z żadnym GK, który na tych MŚ zagra.

Aurier, jeżeli przyjdzie, to bez znaczenia kiedy to ogłoszą. I tak się przed MŚ w Londynie nie pojawi, i tak. Dogadani mogą być już przecież od tygodni, tylko czekają z ogłoszeniem decyzji. A nawet gdyby nie, to przecież cena za niego nie wzrośnie z 8 do 18 mln, prawda?

Wenger jest jaki jest, trzeba czekać. Nie wiadomo nawet, czy on Auriera pod uwagę bierze. Tylko on wie co mu po głowie chodzi.

turysta komentarzy: 608929.05.2014, 19:25

kupujemy Rickiego Lamberta jako zmiennika, dobre jajca

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2014, 19:23

To co Ciro zostaje no i zobaczymy Kamila w LE ; )

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 19:22

O to nawet spoko, niby Parma zasłużyła sobie, ale wolę Torino ze względu na Glika, no i IMO oni dłużej mogą powalczyć.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2014, 19:21

Tak to juz pewne! Parma nie dostała licencji na grę w LE.

songoku95 komentarzy: 2348629.05.2014, 19:20

tak, to już pewne info.

Mihex komentarzy: 2360429.05.2014, 19:19

Kanonier to już oficjalne? W sensie, że Parmy nie dopuszczą?

KArooo23 komentarzy: 190329.05.2014, 19:09

To prawda, że Sagna potwierdził, że odchodzi?

Hans_Zimmer komentarzy: 594629.05.2014, 19:09

Myślę, że jest to oficjalne konto ponieważ Per na fejsie mu życzył powodzenia.

Cysiowo komentarzy: 193129.05.2014, 19:02

Dołączenie do Facebooka
7 godz. temu

Wątpię że oficjalny.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.05.2014, 18:59

Polskie podworko

Maciej Jankowsli/Ruch Chorzów/ zostanie pilkarzem Wisły Kraków.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.05.2014, 18:59

No tak, zapomniałem, że turniej finałowy odbędzie się we Włoszech.

MarcinKanonier komentarzy: 133129.05.2014, 18:57

Kaziu

Raczej oficjalny bo nawet per do niego pisal

Kysio2607 komentarzy: 1336029.05.2014, 18:55

Camilo

mówisz o siatkarskiej LŚ? Włosi to gospodarz turnieju finałowego, więc grają dla grania tylko :P

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.05.2014, 18:54

Z grupy awansują 2 zespoły, czyli któraś z wielkich firm odpadnie.

kaziu874 komentarzy: 674429.05.2014, 18:51