Raport: Kanonierzy w reprezentacjach

Raport: Kanonierzy w reprezentacjach 27.03.2011, 14:08, Kamil Pniak 22 komentarzy

Czternastu Kanonierów zostało powołanych do reprezentacji swych krajów na międzynarodowe spotkania. Część meczy już się odbyło. Oto jak prezentowali się poszczególni gracze Arsenalu w minionych starciach.

Aaron Ramsey: Walia - Anglia 0:2

Ramsey był w tym spotkaniu kapitanem reprezentacji Walii. Pomocnik Arsenalu rozegrał pełne 90 minut, ale mimo starań młodego Kanoniera jego drużyna przegrała dwoma bramkami na Millenium Stadium w Cardiff. Już po siedmiu minutach Frank Lampard z rzutu karnego dał prowadzenie Anglikom. Na 2:0 podwyższył Darren Bent po podaniu Ashleya Younga. Walijczycy bez punktów zamykają tabelę grupy G.

Jack Wilshere: Walia - Anglia 0:2

Jack grał 82 minuty w sobotnim meczu. Dziewiętnastolatek zaliczył dobry występ w pomocy reprezentacji Anglii. Anglicy dzięki temu zwycięstwu awansowali na pierwsze miejsce grupy G, w której to zrównali się punktami z Czarnogórą. Reprezentacje Lwów Albionu czeka jeszcze we wtorek towarzyskie spotkanie na Wembley z Ghaną.

Robin van Persie: Węgry - Holandia 0:4

Robin w piątkowy wieczór strzelił bramkę w meczu z Węgrami. Holenderski napastnik wykorzystał w 62. minucie podanie Gregory'ego van der Wiela i podwyższył wynik meczu na 4:0. Kilka minut wcześniej napastnik Arsenalu asystował przy bramce Kuyta. Van Persie rozegrał pełne 90 minut. Holendrzy z kompletem zwycięstw przewodzą w swej grupie eliminacyjnej do Euro 2012. We wtorek reprezentacja Oranje podejmować będzie Węgrów w Amsterdamie.

Samir Nasri, Gael Clichy i Bacary Sagna: Luksemburg - Francja 0:2

Samir Nasri oraz Bacary Sagna zaliczyli 90 minut w piątkowym meczu Francji z Luksemburgiem. Nasri, który był kapitanem Trójkolorowych, miał asystę przy bramce Mexesa w 28 minucie. Blisko kwadrans przed końcem spotkania na 2:0 podwyższył Yoann Gourcuff. Gael Clichy nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Francuzów czeka jeszcze we wtorek towarzyska potyczka z Chorwatami w Paryżu.

Tomas Rosicky: Hiszpania - Czechy 2:1

Rosicky rozegrał pełne 90 minut w przegranym meczu swej reprezentacji z Hiszpanią. Niespodziewanie prowadzenie objęli w tym meczu nasi południowi sąsiedzi, za sprawą pięknego strzału Plasila. Dwie bramki Davida Villi pozbawiły marzeń Czechów o wywiezieniu choćby punktu ze stadionu Los Cármenes w Granadzie.

Andriej Arszawin: Armenia - Rosja 0:0

Andriej został zmieniony w 90 minucie spotkania z Armenią. Rosjanie sprawili swym rodakom niemiła niespodziankę, remisując tylko z niżej notowanym rywalem. Reprezentację Sbornej czeka jeszcze we wtorek towarzyski mecz z Katarem w Doha.

Nicklas Bendtner: Norwegia - Dania 1:1

Duński napastnik Arsenalu rozegrał 90 minut w zakończonym remisem spotkaniu z Norwegią. Duńczycy przeważali w tym starciu, ale nie potrafili wykorzystać nadarzających się okazji. We wtorek czeka ich towarzyskie spotkanie ze Słowacją.

Henri Lansbury i Kieran Gibbs: Dania U21 - Anglia U21 0:4

Obaj Kanonierzy powołani na to spotkanie nie znaleźli się nawet na ławce rezerwowych młodzieżowej reprezentacji Anglii. W poniedziałek ekipę Young Lions czeka mecz z Islandią w Preston.

Carlos Vela: Meksyk - Paragwaj 3:1

Vela nie zagrał w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym w Oakland. Meksykanie wygrali za sprawą dwóch bramek Chicharito oraz trafienia Guardado. Reprezentacja Paragwaju zdobyła honorową bramkę na 5 minut przed końcem spotkania, a strzelił ją Riveros.

Emmanuel Eboue oraz Marouane Chamakh swoje mecze w ramach eliminacji do Pucharu Narodów Afryki rozgrywać będą dzisiaj.

Reprezentacje autor: Kamil Pniak źrodło: Arsenal.com
siloe21 komentarzy: 63428.03.2011, 17:06

Arsenalhooligan Robin van Persie :) van z małej litery :)) . Ja też kibicuje Holandii bo Polsce nie ma po co :)tylko Wojtusiowi i Łukaszowi :)

Arsenalhooligan komentarzy: 24028.03.2011, 08:40

Moja ulubiona reprezentacja to Holandia.Cieszy mnie fakt ze gra jeszcze dla niej Robin Van Persie.

karlo komentarzy: 906927.03.2011, 22:56

Nasi bardzo dobrze sobie radzą w reprezentacjach jakby na to nie spojrzeć. To cieszy.

beny komentarzy: 103927.03.2011, 20:40

xqvz
niezły żart to ze gourcouff strzelil gola dla takiej potegi jak luksemburg nie oznacza ze jest lepszy od cesca przeciwnie bo w lyonie nasz yoan gourcouff gra piach

Nasri123456 komentarzy: 8227.03.2011, 20:36

dobre spotkania naszych zawodników

HellSpawn komentarzy: 618527.03.2011, 19:13

Wilshera faulowali ciągle, a ten wstawał i walczył dalej :) Swietne mecze Nasriego,Robina i Wilshera.

Czeczenia komentarzy: 1248427.03.2011, 16:24

Francuzi mają najładniejsze stroje meczowe na świecie.

Co do spotkań, to zasadniczo nie ma o czym mówić, bo nie wydarzyło się nic niespodziewanego. No, może warto pochwalić Robina.

Szef komentarzy: 1303527.03.2011, 16:17

brawo dla Robina, forma dalej jest dobra

MatArsenal9870 komentarzy: 216727.03.2011, 16:13

Wishere się rozwija w reprezentacyjnie, Nasri zagrał przyzwoicie, Arsha ma niedosyt z tego meczu tak jak Rosa, szkoda, że szanse na euro straciła Walia z Ramseyem na czele.

DARKING komentarzy: 33127.03.2011, 15:22

A moze po prostu czesc spotkan reprezentacyjnych?
Ciesze sie ze jest ta przerwa, normalnie kamien z serca. Juz nie moglem sie patrzeć na tą ich nieporadność pol rezerwowym składem...

titi_henry komentarzy: 356827.03.2011, 15:15

JA wlasnie tez slyszalem, ze ostatecznie poprawna forma jest "meczów" :)

Swoja droga niezle nasze armatki w reprezentacjach sobie poradzily.

imhooo komentarzy: 3927.03.2011, 15:13

"Część meczy już się odbyło."
A nie przypadkiem meczów? Bo meczy to koza ;) Chociaż może obie formy są poprawne...

@Cudi,
Lansburego z powodu kontuzji, a Gibbsa nie wiadomo...

btw. Jack z Ghaną może być kapitanem wg. Sky Sports :p Nie będzie Terrego, Cole'a, Lamparda, Rooneya, Dawsona. Jedynymi poważniejszymi kandydatami są Johnson i Barry.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9827.03.2011, 14:57

Ciekawe z czego wynika brak Lansbury'ego i Gibbsa w kadrze U21... Szkoda, że nie zagrali.

Najbardziej cieszy bramka Robina no i to, że jak na razie nie ma żadnych kontuzji ;)

Ciasteck2 komentarzy: 446727.03.2011, 14:55

Dobre występy naszych Kanonierów, to cieszy ;)

clash123 komentarzy: 188027.03.2011, 14:51

martwi mnie kieran gibbs, pol roku temu debiutowal w pierwszej reprezantacji a teraz nie lapie sie nawet do under 21 , ma chlopak wielki potencjal, mam nadzieje ze to chwilowa znizka formy

damian199656 komentarzy: 762627.03.2011, 14:42

czekam na gola Wilshera w reprezentacji. może z Ghaną?

mlody13 komentarzy: 337427.03.2011, 14:35