Rażąca nieskuteczność. Arsenal 0-0 Manchester City

Rażąca nieskuteczność. Arsenal 0-0 Manchester City 05.01.2011, 21:52, Sebastian Czarnecki 1567 komentarzy

Pomimo absolutnej dominacji, Kanonierzy ostatecznie remisują z drużyną Manchesteru City. Głównym czynnikiem, który wpłynął na wynik była rażąca nieskuteczność, jaką zaprezentowała nam cała drużyna Arsenalu.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku z serii MOTD

Tuż przed meczem nie wiadomo było, kto ostatecznie stanie między słupkami The Gunners, ponieważ Łukasz Fabiański nabawił się lekkiego urazu na przedmeczowej rozgrzewce. Kontuzja okazała się jednak niegroźna, ponieważ Łukasz ostatecznie wystąpił w pierwszym składzie.

Po pierwszym gwizdku sędziego do ataku ruszyli gospodarze, którzy chcieli szybko wyjść na prowadzenie. Już w 2. minucie spotkania Kanonierzy mogli osiągnąć swój cel. Samir Nasri przedarł się w pole karne Manchesteru City i uruchomił wybiegającego prawą stroną Wilshere'a. Anglik spróbował dośrodkowania do van Persiego, jednak ten minął się z piłką. Na linii końcowej futbolówkę opanował jeszcze Theo Walcott, który natychmiast dograł piłkę w pole karne, ale akcja skończyła się na obrońcach drużyny przeciwnej.

Dwie minuty później Wilshere zdecydował się na samotny rajd, zakończony strzałem z okolicy dwudziestego metra. Futbolówka jednak zmierzała prosto w ręce Harta, a ten nie miał problemów z jej złapaniem.

9. minuta i kolejna okazja The Gunners na objęcie prowadzenia. Tym razem na strzał zza szesnastego metra zdecydował się Robin van Persie, jednak trafił w słupek bramki strzeżonej przez Harta. Minutę później w polu karnym The Citizens miało miejsce ogromne zamieszanie, które postanowił wykorzystać Jack Wilshere. Anglik postanowił huknąć na bramkę Harta, jednak ten - z wielkim trudem - obronił uderzenie swojego rodaka.

Kolejne minuty to głównie gra w środkowej strefie boiska. Wciąż gigantyczną przewagę mieli podopieczni Arsene Wengera, jednak nie mogli jej przełożyć na bramki.

W 24. minucie Arsenal znowu miał okazję na zdobycie gola. Van Persie rozegrał krótko rzut wolny z Jackiem Wilsherem, a ten podaniem uruchomił Theo Walcotta. Anglik zdecydował się na uderzenie, jednak huknął tuż obok bramki.

28. minuta to najbardziej klarowna sytuacja dla Arsenalu na zdobycie upragnionej bramki. Samir Nasri zagrał z prawego skrzydła do wychodzącego Fabregasa, a ten z pierwszej piłki uderzył w słupek. Joe Hart mógł przez przypadek umieścić piłkę w swojej bramce, ale ta ostatecznie trafiła pod nogi Theo Walcotta, który nie zwlekał z oddaniem strzału, jednak również trafił w słupek.

W 34. minucie miała miejsce najgroźniejsza sytuacja Manchesteru City. Carlos Tevez został wypuszczony przez jednego ze swoich kolegów i ruszył rajdem w stronę bramki Fabiańskiego. Argentyńczyk zdecydował się na strzał z nieodpowiedniej pozycji i w rezultacie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Cztery minuty później miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Prawą stroną boiska ruszył Theo Walcott, ale ani na krok nie opuszczał go Vincent Kompany. Anglik znajdując wolne miejsce zdecydował się na dośrodkowanie, jednak piłka odbiła się od ręki Belga i wyszła na rzut rożny. Kanonierzy protestowali, ale ich wysiłek na nic się nie zdał - sędzia był nieugięty.

Tuż przed przerwą drużyna gości chciała zdobyć bramkę do szatni. W polu karnym Arsenalu znalazł się Yaya Toure, który wymanewrował obrońcami i zdecydował się na nietypowe zagrania. Z praktycznie pustej bramki wybił piłkę Johan Djourou, jednak ta trafiła pod nogi Carlosa Teveza. Kapitan The Citizens zdecydował się jeszcze na strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.

Po gwizdku sygnalizującym rozpoczęcie drugiej połowy sytuacja się nie zmieniła. Dalej atakowali Kanonierzy, zaś drużyna gości dzielnie się broniła, ustawiając autobus przed polem karnym Harta. Praktycznie każdy atak podopiecznych Arsene Wengera był rozbijany przez niemalże bezbłędną dzisiejszego dnia defensywę Citizens.

Minęła już godzina meczu, a wynik wciąż pozostawał bez zmian. Wtedy to na nieoczekiwany strzał z dystansu zdecydował się Robin van Persie. Holender oddał przepiękne uderzenie, po którym piłka zmierzała prosto w okienko bramki Harta. Angielski golkiper spisał się jednak bez zarzutu i w przepięknym stylu skierował futbolówkę na rzut rożny.

W 69. minucie Wenger desygnował do gry pierwszego rezerwowego. Andriej Arszawin zastąpił Theo Walcotta.

Kolejne minuty to powtórka z rozrywki. O ile pierwsza połowa była obfita w strzały ze strony Arsenalu, tak w drugiej połowie praktycznie ich zabrakło. Kanonierzy wręcz nie mogli się przedrzeć przez autobus Manchesteru City, który rozbijał wszystkie ataki gospodarzy.

W 82. minucie Wenger przeprowadza kolejną zmianę. Nicklas Bendtner w miejsce Jacka Wilshere'a.

W 90. minucie miała miejsce bardzo dziwna sytuacja. Bacary Sagna został wypchnięty przez Pablo Zabaletę poza linię boczną boiska, a następnie obaj zetknęli się swoimi czołami. Na twarzy Francuza malowała się ogromna złość i widać było, że nie zamierza prędko dopuścić. Gdyby obu zawodników szybko nie rozdzielił Vincent Kompany, nie wiadomo jakby to się zakończyło. Arbiter prowadzący tego spotkania zdecydowanie przesadził i obu panom pokazał czerwony kartonik. Na pewno sytuacja ta będzie budzić ogromne kontrowersje.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, Robin van Persie oddał strzał rozpaczy z rzutu wolnego, jednak na posterunku czuwał bezbłędny Hart.

Po 90. minutach i doliczonym czasie arbiter zakończył spotkanie. Zawodnicy gości mogą być zadowoleni ze swojej postawy, jednak widać było, że nie zależy im na niczym więcej, niż na remisie. Drużyna Arsenalu natomiast bardzo rozczarowała. Chęci na zdobycie bramki były ogromne, ale zawodnikom nie udało się wykorzystać wielu znakomitych okazji. Ostateczny rezultat: 0-0.

Arsenal Londyn: Fabiański, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Wilshere, Song, Fabregas, Nasri, Walcott, Van Persie

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Rosicky, Denilson, Arszawin, Chamakh, Bendtner, Squillaci

Manchester City: Hart - Richards, Kompany, Toure, Zabaleta - de Jong, Barry, Milner, Yaya Toure - Jo, Tevez

Ławka rezerwowych: Given, Bridge, Lescott, Boateng, Wright-Phillips, Vieira, Johnson

Manchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
AlexSong7 komentarzy: 35209.01.2011, 16:47

Tak jak wcześniej napisałem, nasza skuteczność najgorsza jaka mogła być.

concrete13 komentarzy: 869807.01.2011, 12:54

słyszeliście ? ..Paweł Brożek chce zdobyć z Trabzonsporem "mistrzostwo POLSKI" :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:45

kubala - no 1 znam w sumie calkiem ciekawe , chociaz ja tez nie gustuje w takiej muzyce , nie slucham tez za mocnej muzyki

Takie ulubione kapele to : Rise Against i Ignite
Do tego bardzo sobie lubie czasami posluchac muzyki z lat 80... Queen , Modern Talking etc. :)

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 207.01.2011, 12:41

stefcio > a coś takiego?
youtube.com/watch?v=G_MfVD3EAiI&feature=player_embedded
youtube.com/watch?v=uwesbN_8sp4&feature=player_embedde

imo daje radę :) choć gustuję w muzyce typu Metallica, AC/DC, Airbourne ; )

Pinguite komentarzy: 1502007.01.2011, 12:40

stefcio15 -> Posłuchaj sobie Tiny Turner :)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16807.01.2011, 12:40

@kubala

Świetny filmik. 3:59 najlepsze.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:39

To tak idealnie , bardziej jesli juz mam ochote gustuje w muzyce typu : Nelly Furtado , Timbaland , Timberlake etc.

aRamsey komentarzy: 948607.01.2011, 12:38

@stefcio,
wpisuj w jutuba Lady Gaga i Justin Biber i masz! ;p

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:36

Panowie jak wam sie nudzi , moze macie jakies fajne kawalki popowe , bo nie mam co sluchac , a jakos nie mam dzisiaj ochoty na Hip-Hopy , Reggae i tymbardziej jakies ostrzejsze granie:)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.01.2011, 12:28

Z tego filmiku co podał Kubala sytuacja 3:26 - 3:30
wymiata. Ta interwencja miooodzio ^ ^

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 207.01.2011, 12:27

youtube.com/watch?v=u3L2_Z2V2tg

Polecam wszystkie 3 kompilacje tego użyszkodnika :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:24

Duzo jest takich filmikow :)

Chociazby crossbar challenge , tez milo sie to oglada:)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.01.2011, 12:24

kubala --> pracuj pracuj ;D

"By Ahmed Abdulahi" ;D

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 207.01.2011, 12:23

armata > hmm... No to może DJ vs Chelsea?
youtube.com/watch?v=7mgSNS3Cjrk

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:22

how - nam sie tutaj zaczynaja robic tacy mali mistrzowie , takie riposty mozna czasami ujrzeć:D

Arkadius92 komentarzy: 169807.01.2011, 12:21

@Stefcio15
Ja mam 100dniówkę :) będzie grubo ;d

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:21

IceMan - kurde ,pomimo tej sytuacji i minki ":|" i tak chce mi sie niestety smiac z twojego stwierdzenia , czarny humor masz opanowany ... :D

concrete13 komentarzy: 869807.01.2011, 12:21

how -> chodziło Mi tylko i wyłącznie o zakłopotanie :P ..

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.01.2011, 12:21

howareyou --> hahaha xD dobre ;D

stefcio--> godzine temu kumpel dzowni i sie pyta gdzie jestem, mowie ze w domu, a ten zebym był u niego pod domem o 20. Jeszcze wcześniej hala. Więc cały piatek zajęty ;) Ale sądze ze sobote bedzie na kacu ;P

kubala--> nie wiem czy uda Ci sie naprawić to co zrobiles za posrednictem Arona ;P

Arkadius92 komentarzy: 169807.01.2011, 12:19

@concrete13
A ciekawe o czym Ty byś myślał? Lepiej zostawić ten temat. Jeśli to jest prawda to tylko współczuć.

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 207.01.2011, 12:18

Zmieniamy temat!!oneone11!!

Aaron wraca do London Colney po pięciotygodniowej przygodzie w Nottingham Forest. Dwa razy zagrał od początku i trzy razy wbiegał z ławki. Musi jeszcze wrócić do optymalnej formy. Myślę, że za niedługo będziemy go oglądać na boisku : )

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 707.01.2011, 12:18

@concrete
A w twoim przypadku ta cała Dominika ma coś wspólnego z masturbacją?
Wiesz, tak tylko pytam... :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:18

armata - haha rzeczywiscie wszyscy odrazu sie uciszyli , zaklopotanie z kazdej strony , jakies plany na weekend panowie?

concrete13 komentarzy: 869807.01.2011, 12:17

stefcio -> racja ..i dobrze, że Dominiki teraz nie ma :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.01.2011, 12:17

aż frekwencja spadła na forumm.. ;p

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:14

concrete - no lepiej zakonczmy temat , bo to sie troche robi niesmaczne zmieszane z zaklopotaniem...

concrete13 komentarzy: 869807.01.2011, 12:12

a tak swoją drogą to ciekawe o czym On wtedy myśli :( ...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 12:03

Aaa Kubala jestem na mistrzach , super ;) A mojego wczorajszego widzieliscie , dawajcie mocne to bedzie glowna :D

mistrzowie.org/146242/Pilka

armata - ucieczka nie , raczej "zwolnienie" i po 3 lekcjach do domu :)

Arkadius92 komentarzy: 169807.01.2011, 11:59

mistrzowie.org/140378/Tzn
Padłem ;d

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.01.2011, 11:58

kubala5 --> dostales ode mnie "dobre!" ;D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 707.01.2011, 11:57

Ta stronka ssie. Chociaż raz widziałem, jak coś wklejaliście - też się tam pojawiłem, ale jako statysta.

BTW Przestańcie już bo syn Krzysia pewnie teraz tutaj siedzi i mu się smutno jeszcze zrobi przez was. :(

concrete13 komentarzy: 869807.01.2011, 11:48

stefcio -> chyba dwóch oficjalnie..bo kto wie ile na boku ^^ .. dzisiaj był w jakimś porannym programie ..już miałem przełączyć na inny kanał ale zaczął mówić o Arsenalu to zostawiłem..

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 407.01.2011, 11:48

stefcio --> czyżby ucieczka ze szkoly? ;D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 707.01.2011, 11:47

Kurde... to trzeba powiedzieć Patrykowi, żeby przestał z tatą tak często o piłce rozmawiać. :

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 11:45

conrete -Ibisz ma syna? Pewnie niedlugo bedzie starszy od ojca:)

concrete13 komentarzy: 869807.01.2011, 11:44

bacary -> co do Ibisza..to jego syn niby kibicuje Arsenalowi i dzwoni do taty po każdym meczu i opowiada mu jak grali Polacy..Fabiański,Szczęsny i...... Kościelny :) !

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223707.01.2011, 11:41

No ja np. ze szkoly juz wrocilem , wiec tez sie czuje jakbym mial dlugi weekend:)