Rażąca nieskuteczność. Arsenal 0-0 Manchester City

Rażąca nieskuteczność. Arsenal 0-0 Manchester City 05.01.2011, 21:52, Sebastian Czarnecki 1567 komentarzy

Pomimo absolutnej dominacji, Kanonierzy ostatecznie remisują z drużyną Manchesteru City. Głównym czynnikiem, który wpłynął na wynik była rażąca nieskuteczność, jaką zaprezentowała nam cała drużyna Arsenalu.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku z serii MOTD

Tuż przed meczem nie wiadomo było, kto ostatecznie stanie między słupkami The Gunners, ponieważ Łukasz Fabiański nabawił się lekkiego urazu na przedmeczowej rozgrzewce. Kontuzja okazała się jednak niegroźna, ponieważ Łukasz ostatecznie wystąpił w pierwszym składzie.

Po pierwszym gwizdku sędziego do ataku ruszyli gospodarze, którzy chcieli szybko wyjść na prowadzenie. Już w 2. minucie spotkania Kanonierzy mogli osiągnąć swój cel. Samir Nasri przedarł się w pole karne Manchesteru City i uruchomił wybiegającego prawą stroną Wilshere'a. Anglik spróbował dośrodkowania do van Persiego, jednak ten minął się z piłką. Na linii końcowej futbolówkę opanował jeszcze Theo Walcott, który natychmiast dograł piłkę w pole karne, ale akcja skończyła się na obrońcach drużyny przeciwnej.

Dwie minuty później Wilshere zdecydował się na samotny rajd, zakończony strzałem z okolicy dwudziestego metra. Futbolówka jednak zmierzała prosto w ręce Harta, a ten nie miał problemów z jej złapaniem.

9. minuta i kolejna okazja The Gunners na objęcie prowadzenia. Tym razem na strzał zza szesnastego metra zdecydował się Robin van Persie, jednak trafił w słupek bramki strzeżonej przez Harta. Minutę później w polu karnym The Citizens miało miejsce ogromne zamieszanie, które postanowił wykorzystać Jack Wilshere. Anglik postanowił huknąć na bramkę Harta, jednak ten - z wielkim trudem - obronił uderzenie swojego rodaka.

Kolejne minuty to głównie gra w środkowej strefie boiska. Wciąż gigantyczną przewagę mieli podopieczni Arsene Wengera, jednak nie mogli jej przełożyć na bramki.

W 24. minucie Arsenal znowu miał okazję na zdobycie gola. Van Persie rozegrał krótko rzut wolny z Jackiem Wilsherem, a ten podaniem uruchomił Theo Walcotta. Anglik zdecydował się na uderzenie, jednak huknął tuż obok bramki.

28. minuta to najbardziej klarowna sytuacja dla Arsenalu na zdobycie upragnionej bramki. Samir Nasri zagrał z prawego skrzydła do wychodzącego Fabregasa, a ten z pierwszej piłki uderzył w słupek. Joe Hart mógł przez przypadek umieścić piłkę w swojej bramce, ale ta ostatecznie trafiła pod nogi Theo Walcotta, który nie zwlekał z oddaniem strzału, jednak również trafił w słupek.

W 34. minucie miała miejsce najgroźniejsza sytuacja Manchesteru City. Carlos Tevez został wypuszczony przez jednego ze swoich kolegów i ruszył rajdem w stronę bramki Fabiańskiego. Argentyńczyk zdecydował się na strzał z nieodpowiedniej pozycji i w rezultacie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Cztery minuty później miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Prawą stroną boiska ruszył Theo Walcott, ale ani na krok nie opuszczał go Vincent Kompany. Anglik znajdując wolne miejsce zdecydował się na dośrodkowanie, jednak piłka odbiła się od ręki Belga i wyszła na rzut rożny. Kanonierzy protestowali, ale ich wysiłek na nic się nie zdał - sędzia był nieugięty.

Tuż przed przerwą drużyna gości chciała zdobyć bramkę do szatni. W polu karnym Arsenalu znalazł się Yaya Toure, który wymanewrował obrońcami i zdecydował się na nietypowe zagrania. Z praktycznie pustej bramki wybił piłkę Johan Djourou, jednak ta trafiła pod nogi Carlosa Teveza. Kapitan The Citizens zdecydował się jeszcze na strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.

Po gwizdku sygnalizującym rozpoczęcie drugiej połowy sytuacja się nie zmieniła. Dalej atakowali Kanonierzy, zaś drużyna gości dzielnie się broniła, ustawiając autobus przed polem karnym Harta. Praktycznie każdy atak podopiecznych Arsene Wengera był rozbijany przez niemalże bezbłędną dzisiejszego dnia defensywę Citizens.

Minęła już godzina meczu, a wynik wciąż pozostawał bez zmian. Wtedy to na nieoczekiwany strzał z dystansu zdecydował się Robin van Persie. Holender oddał przepiękne uderzenie, po którym piłka zmierzała prosto w okienko bramki Harta. Angielski golkiper spisał się jednak bez zarzutu i w przepięknym stylu skierował futbolówkę na rzut rożny.

W 69. minucie Wenger desygnował do gry pierwszego rezerwowego. Andriej Arszawin zastąpił Theo Walcotta.

Kolejne minuty to powtórka z rozrywki. O ile pierwsza połowa była obfita w strzały ze strony Arsenalu, tak w drugiej połowie praktycznie ich zabrakło. Kanonierzy wręcz nie mogli się przedrzeć przez autobus Manchesteru City, który rozbijał wszystkie ataki gospodarzy.

W 82. minucie Wenger przeprowadza kolejną zmianę. Nicklas Bendtner w miejsce Jacka Wilshere'a.

W 90. minucie miała miejsce bardzo dziwna sytuacja. Bacary Sagna został wypchnięty przez Pablo Zabaletę poza linię boczną boiska, a następnie obaj zetknęli się swoimi czołami. Na twarzy Francuza malowała się ogromna złość i widać było, że nie zamierza prędko dopuścić. Gdyby obu zawodników szybko nie rozdzielił Vincent Kompany, nie wiadomo jakby to się zakończyło. Arbiter prowadzący tego spotkania zdecydowanie przesadził i obu panom pokazał czerwony kartonik. Na pewno sytuacja ta będzie budzić ogromne kontrowersje.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, Robin van Persie oddał strzał rozpaczy z rzutu wolnego, jednak na posterunku czuwał bezbłędny Hart.

Po 90. minutach i doliczonym czasie arbiter zakończył spotkanie. Zawodnicy gości mogą być zadowoleni ze swojej postawy, jednak widać było, że nie zależy im na niczym więcej, niż na remisie. Drużyna Arsenalu natomiast bardzo rozczarowała. Chęci na zdobycie bramki były ogromne, ale zawodnikom nie udało się wykorzystać wielu znakomitych okazji. Ostateczny rezultat: 0-0.

Arsenal Londyn: Fabiański, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Wilshere, Song, Fabregas, Nasri, Walcott, Van Persie

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Rosicky, Denilson, Arszawin, Chamakh, Bendtner, Squillaci

Manchester City: Hart - Richards, Kompany, Toure, Zabaleta - de Jong, Barry, Milner, Yaya Toure - Jo, Tevez

Ławka rezerwowych: Given, Bridge, Lescott, Boateng, Wright-Phillips, Vieira, Johnson

youtube.com/watch?v=XaYpPOvcahI&feature=related

Hi, nie przypomina ci to wszystkich rapowych kawałków? Przebija tylko "flowem", czy jak wy to tam mówicie. :D

popekns komentarzy: 742006.01.2011, 23:31

W każdym bądź razie coś jest nie tak z naszym Charlie.Wiedziałem, żeby go tak ostro nie traktować o godzinie 19.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.01.2011, 23:30

@how
WŁAŚNIE! To staram się wytłumaczyć patrykowi :D :*

@Vpr
Budyń jem, a za bananami nie przepadam! Ale Wy macie dziwne skojarzenia :D Poza tym ktoś musiał na gifie ujeżdżać Hasacza :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.01.2011, 23:30

"W sumie to jego muzyka niewiele się różni od tego polskiego rapu, o którym ktoś tu pisał - tylko że Gracjan nie podkłada sobie "bitów"."

HATERS GONNA HATE

kamil_malin komentarzy: 933206.01.2011, 23:30

@ Charlie
Deluxe jest dobra. :)

Wódka przede wszystkim musi być zimna. Polecam oblać wodą, owinąć w papier toaletowy, następnie po raz kolejny oblać wodą i do zamrażarki. Wychodzi ideał. :)

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1106.01.2011, 23:29

@Charlie
Uważaj, bo sprowadzisz dziecko Trolla, które będzie nam spamowało "budyń to świetny deser ale nie sprawdza się jako sanki" :D

SamirRosicky komentarzy: 285306.01.2011, 23:29

Charlie popadł w jakąś psychodelę i samouwielbienie ;d

Gunner_995 komentarzy: 655006.01.2011, 23:29

patryk----> Nie słyszałem nigdy kolesia, ale nutka którą podałeś jest dobra :)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 706.01.2011, 23:28

Haha, Gracjan strasznie alternatywnie zaczyna brzmieć. xD

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56706.01.2011, 23:28

Banan, budyń... Jeez, Charlie, dla twojego dobra starałem się uniknąć tej interpretacji, a ty sobie sam w kolano/stopę/plecy strzelasz :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.01.2011, 23:28

@bac
Ofc, że nie ;) ja mam zawsze rację, a jak jej nie mam to patrz punkt pierwszy :D

@kamil
Właśnie! Patrz, Vpr wie, że lubię sobie pohasać! :D Has! Has! Has! :D Dodatkowo lubię budyń! :D

arsenal22 komentarzy: 64206.01.2011, 23:27

szogun jest za co jest :) a po za tym jeszcze lubie scorpionsow :)

Gunner_995 ->
Ta pani teraz preferuje electro-disco-wioche.

popekns komentarzy: 742006.01.2011, 23:25

@Patryk
Słyszałeś piosenkę 3xKlan-Ano bo Ty?

kamil_malin komentarzy: 933206.01.2011, 23:25

@ Charlie
Cienki masz ten avek, nie pasuje do Twojej osobowości. :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56706.01.2011, 23:25

Griz > ojjj nie, Kiedy Umieram zostaje na miejscu :P Ale postawiłem na bardziej klasyczne granie, żeby How też się ucieszył :P
Pewnie i tak nie obejrzał :(

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9806.01.2011, 23:25

G995 -> Łap: youtube.com/watch?v=VhdHwphvhxU

Nie wiem czy znasz Vinni'ego, ale jak nie to poznaj. Ten kawałek jest świetny, a jego nowa płyta również dobra. W dodatku Vinnie Paz to underground, a nie mainstream ^^

Charlie -> "nawet każdy następny avek patryka878 nie ma do niego startu :D"

Gunner_995 komentarzy: 655006.01.2011, 23:24

Made in Poland to jest to ;D

Najlepsze zaczyna się od 2:10 :)

youtube.com/watch?v=OiK2Cs1Ww-E

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27306.01.2011, 23:23

Vpr-----> oho, to już wiem co stanie na piedestale, na którym jeszcze do niedawna było "Kiedy Umieram":P

SamirRosicky komentarzy: 285306.01.2011, 23:23

CharlieTheUnicorn ->
Chyba sesja dała Ci się we znaki ;d tylko jakiś odwrotny efekt.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1106.01.2011, 23:22

@Charlie
Ale wiesz, miałeś mi powiedzieć, czy Finlandia, czy Bols, czy coś innego, ale jak mówisz, że i tak wyjdzie na Twoje (pff) to się nie zgadzam :P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.01.2011, 23:21

@popekns
Mam najlepszego avatara na stronce teraz i nawet każdy następny avek patryka878 nie ma do niego startu :D

arsenal22 komentarzy: 64206.01.2011, 23:19

panowie ja zawsze lp sluchalem ale daliscie tu manowar to normalnie zajebiste!!

Gunner_995 komentarzy: 655006.01.2011, 23:19

patryk----> Co ty za jakieś porno stronki podajesz ? ;D

SamirRosicky -> wiem. Kopiowałem twój link żeby zobaczyć co tam jest i jakimś cudem dodałem go jako komentarz.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3006.01.2011, 23:19

@patryk878
Ja Ci mogę na kiblu lepiej zarapować, a podkład będzie nawet lepszy niż w tych śmiesznych "piosenkach" :D

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 706.01.2011, 23:19

@GrizAFCfun
Nie bardzo dobry, tylko zdecydowanie najlepszy, bo i na ich przełomie właściwie powstał. Szkoda tylko, że do takich strasznie mainstreamowych Zeppelinów każdemu innemu późniejszemu zespołowi z pokrewnych gatunków jest tak (mniej lub bardziej) daleko. :P

@popekns
Co za głupi komentarz. Co to za różnica, gdzie powstaje muzyka? Ma być dobra. Jakbym myślał tymi kategoriami to bym słuchał Waszki G albo czegoś takiego.