Rażąca nieskuteczność. Arsenal 0-0 Manchester City

Rażąca nieskuteczność. Arsenal 0-0 Manchester City 05.01.2011, 21:52, Sebastian Czarnecki 1567 komentarzy

Pomimo absolutnej dominacji, Kanonierzy ostatecznie remisują z drużyną Manchesteru City. Głównym czynnikiem, który wpłynął na wynik była rażąca nieskuteczność, jaką zaprezentowała nam cała drużyna Arsenalu.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku z serii MOTD

Tuż przed meczem nie wiadomo było, kto ostatecznie stanie między słupkami The Gunners, ponieważ Łukasz Fabiański nabawił się lekkiego urazu na przedmeczowej rozgrzewce. Kontuzja okazała się jednak niegroźna, ponieważ Łukasz ostatecznie wystąpił w pierwszym składzie.

Po pierwszym gwizdku sędziego do ataku ruszyli gospodarze, którzy chcieli szybko wyjść na prowadzenie. Już w 2. minucie spotkania Kanonierzy mogli osiągnąć swój cel. Samir Nasri przedarł się w pole karne Manchesteru City i uruchomił wybiegającego prawą stroną Wilshere'a. Anglik spróbował dośrodkowania do van Persiego, jednak ten minął się z piłką. Na linii końcowej futbolówkę opanował jeszcze Theo Walcott, który natychmiast dograł piłkę w pole karne, ale akcja skończyła się na obrońcach drużyny przeciwnej.

Dwie minuty później Wilshere zdecydował się na samotny rajd, zakończony strzałem z okolicy dwudziestego metra. Futbolówka jednak zmierzała prosto w ręce Harta, a ten nie miał problemów z jej złapaniem.

9. minuta i kolejna okazja The Gunners na objęcie prowadzenia. Tym razem na strzał zza szesnastego metra zdecydował się Robin van Persie, jednak trafił w słupek bramki strzeżonej przez Harta. Minutę później w polu karnym The Citizens miało miejsce ogromne zamieszanie, które postanowił wykorzystać Jack Wilshere. Anglik postanowił huknąć na bramkę Harta, jednak ten - z wielkim trudem - obronił uderzenie swojego rodaka.

Kolejne minuty to głównie gra w środkowej strefie boiska. Wciąż gigantyczną przewagę mieli podopieczni Arsene Wengera, jednak nie mogli jej przełożyć na bramki.

W 24. minucie Arsenal znowu miał okazję na zdobycie gola. Van Persie rozegrał krótko rzut wolny z Jackiem Wilsherem, a ten podaniem uruchomił Theo Walcotta. Anglik zdecydował się na uderzenie, jednak huknął tuż obok bramki.

28. minuta to najbardziej klarowna sytuacja dla Arsenalu na zdobycie upragnionej bramki. Samir Nasri zagrał z prawego skrzydła do wychodzącego Fabregasa, a ten z pierwszej piłki uderzył w słupek. Joe Hart mógł przez przypadek umieścić piłkę w swojej bramce, ale ta ostatecznie trafiła pod nogi Theo Walcotta, który nie zwlekał z oddaniem strzału, jednak również trafił w słupek.

W 34. minucie miała miejsce najgroźniejsza sytuacja Manchesteru City. Carlos Tevez został wypuszczony przez jednego ze swoich kolegów i ruszył rajdem w stronę bramki Fabiańskiego. Argentyńczyk zdecydował się na strzał z nieodpowiedniej pozycji i w rezultacie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Cztery minuty później miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Prawą stroną boiska ruszył Theo Walcott, ale ani na krok nie opuszczał go Vincent Kompany. Anglik znajdując wolne miejsce zdecydował się na dośrodkowanie, jednak piłka odbiła się od ręki Belga i wyszła na rzut rożny. Kanonierzy protestowali, ale ich wysiłek na nic się nie zdał - sędzia był nieugięty.

Tuż przed przerwą drużyna gości chciała zdobyć bramkę do szatni. W polu karnym Arsenalu znalazł się Yaya Toure, który wymanewrował obrońcami i zdecydował się na nietypowe zagrania. Z praktycznie pustej bramki wybił piłkę Johan Djourou, jednak ta trafiła pod nogi Carlosa Teveza. Kapitan The Citizens zdecydował się jeszcze na strzał z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.

Po gwizdku sygnalizującym rozpoczęcie drugiej połowy sytuacja się nie zmieniła. Dalej atakowali Kanonierzy, zaś drużyna gości dzielnie się broniła, ustawiając autobus przed polem karnym Harta. Praktycznie każdy atak podopiecznych Arsene Wengera był rozbijany przez niemalże bezbłędną dzisiejszego dnia defensywę Citizens.

Minęła już godzina meczu, a wynik wciąż pozostawał bez zmian. Wtedy to na nieoczekiwany strzał z dystansu zdecydował się Robin van Persie. Holender oddał przepiękne uderzenie, po którym piłka zmierzała prosto w okienko bramki Harta. Angielski golkiper spisał się jednak bez zarzutu i w przepięknym stylu skierował futbolówkę na rzut rożny.

W 69. minucie Wenger desygnował do gry pierwszego rezerwowego. Andriej Arszawin zastąpił Theo Walcotta.

Kolejne minuty to powtórka z rozrywki. O ile pierwsza połowa była obfita w strzały ze strony Arsenalu, tak w drugiej połowie praktycznie ich zabrakło. Kanonierzy wręcz nie mogli się przedrzeć przez autobus Manchesteru City, który rozbijał wszystkie ataki gospodarzy.

W 82. minucie Wenger przeprowadza kolejną zmianę. Nicklas Bendtner w miejsce Jacka Wilshere'a.

W 90. minucie miała miejsce bardzo dziwna sytuacja. Bacary Sagna został wypchnięty przez Pablo Zabaletę poza linię boczną boiska, a następnie obaj zetknęli się swoimi czołami. Na twarzy Francuza malowała się ogromna złość i widać było, że nie zamierza prędko dopuścić. Gdyby obu zawodników szybko nie rozdzielił Vincent Kompany, nie wiadomo jakby to się zakończyło. Arbiter prowadzący tego spotkania zdecydowanie przesadził i obu panom pokazał czerwony kartonik. Na pewno sytuacja ta będzie budzić ogromne kontrowersje.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, Robin van Persie oddał strzał rozpaczy z rzutu wolnego, jednak na posterunku czuwał bezbłędny Hart.

Po 90. minutach i doliczonym czasie arbiter zakończył spotkanie. Zawodnicy gości mogą być zadowoleni ze swojej postawy, jednak widać było, że nie zależy im na niczym więcej, niż na remisie. Drużyna Arsenalu natomiast bardzo rozczarowała. Chęci na zdobycie bramki były ogromne, ale zawodnikom nie udało się wykorzystać wielu znakomitych okazji. Ostateczny rezultat: 0-0.

Arsenal Londyn: Fabiański, Sagna, Koscielny, Djourou, Clichy, Wilshere, Song, Fabregas, Nasri, Walcott, Van Persie

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Rosicky, Denilson, Arszawin, Chamakh, Bendtner, Squillaci

Manchester City: Hart - Richards, Kompany, Toure, Zabaleta - de Jong, Barry, Milner, Yaya Toure - Jo, Tevez

Ławka rezerwowych: Given, Bridge, Lescott, Boateng, Wright-Phillips, Vieira, Johnson

Manchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gunner_995 komentarzy: 655007.01.2011, 01:22

Fuck;D zamiast wschodzą miało być spadają xD Nie wiem co mnie opętało :)

evelred komentarzy: 369107.01.2011, 01:21

no ja też jakoś bardziej wierzę w Wellingtona niż w Ryo, ale zobaczymy jak będzie. liczyłem na to, że Wellington zagra w CC, ale widocznie jego talent nie jest tak wielki jak possebona

Gunner_995 komentarzy: 655007.01.2011, 01:21

No ten Silva zapowiada się dosyć ciekawie.
Z niego w przyszłości może być ktoś :)
Tylko że ja uważam że Brazylijczycy szybko stają się gwiazdami a potem wschodzą, wschodzą i jeszcze raz wschodzą...
Przykłady?
Ronaldo, Ronaldinho,Kaka,Roberto Carlos itd,itd...

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16807.01.2011, 01:18

Ktoś tu prawił, że po 60 minutach Ryo w jakimś pokazowym meczu wypluwał płuca, a co dopiero z Leeds.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 707.01.2011, 01:16

Na tego Ryo się tak nie napalajcie, ja już o wiele większe nadzieję wiążę z Wellingtonem... szkoda tylko, że nie dostał tego durnego pozwolenia.

Gunner_995 komentarzy: 655007.01.2011, 01:14

No ja jeszcze zostałem ;D
Mi też się tak wydaje... Chociaż w poniedziałek może dostanie szansę.
Z Arsenem nic nie wiadomo. Może da mu ostatnie 15 min żeby się pokazać ;)

Gunner_995 komentarzy: 655007.01.2011, 01:10

Jak tam myślicie panowie, że nasz nowy Azjatycki pocisk będzie miał jutro okazję do debiutu ? :)

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27307.01.2011, 01:04

Ja również zmykam. Dobranoc;)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56707.01.2011, 00:50

7 stycznia nas zastał... :P Najwyższy czas do spania, see you later :D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27307.01.2011, 00:48

how-----> miałem na myśli to, ze tez czasem posłucham klasyki, lecz bardzo rzadko w porównaniu do ciężkiego brzmienia:P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56707.01.2011, 00:46

Griz > oczywiście kojarzysz początki Sentenced, kiedy chłopaki grali rasowy death, a do mikrofonu ryczeli kolejno Tenkula i Jarva? Więc Chaosbreed jest znacznie bliższe tej stylistyce niż późniejszym dokonaniom ekipy z Oulu :D
Dorobili się tylko EP i jednego albumu - "Brutal". Jarva może nie tak świetny jak na North From Here, ale wciąż klasa.
Nie będę robił z K.com warezu, ale... :P

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16807.01.2011, 00:44

@howareyou

Ja tylko wymieniłem te, które znajdują się u mnie w piwnicy. ^^ A co się tyczy tego, co napisałeś, to się zgadzam. Od nich się to wszystko zaczęło.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27307.01.2011, 00:43

Vpr----> Chaosbreed? Nic mi to nie mówi. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o te klimaty, to slucham głownie Sentenced. Poisonblack i Charon rzadziej.

Zawsze jakoś wolałem Norwegię i tamtejszy Black Metal \m/ Co prawda nie tam się narodził ten znakomity gatunek (Venom), ale tam bardzo się rozwinął, dzięki takim zespołom jak Burzum, Mayhem i Gorgoroth.

kamil_malin komentarzy: 933207.01.2011, 00:42

Dobra idę sobie jakiegoś filma obejrzę. ;)

Branoc, miłej rozmowy.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 707.01.2011, 00:41

@GrizAFCfun
Nie chce mi się tego przeglądać, po prostu nie kręci mnie to, czego słuchasz. :P

@Vandal
A tam, wymieniłeś kilka zupełnie różnych, bardziej znanych zespołów. Gdyby wymieniać jakichkolwiek NAJWAŻNIEJSZYCH w historii muzyki rozrywkowej prekursorów, najbardziej znaczące inspiracje to należałoby zacząć od Roberta Johnsona i jemu podobnych, potem iść przez The Beatles i Hendrixa i - jeśli kogoś to interesuje - dotrzeć do jako-takiego początku metalu w potaci Black Sabbath.

arsenal22 komentarzy: 64207.01.2011, 00:41

wejdz do mnie na team speak 3 pogadamy :)

arsenal22 komentarzy: 64207.01.2011, 00:40

vpr tez tak mysle to zle!!

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56707.01.2011, 00:40

Co to? Wszyscy spać poszli? Ja się tak nie bawię!

arsenal22 komentarzy: 64207.01.2011, 00:34

vandal a judas priest/.??

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27307.01.2011, 00:33

Charlie----> teraz to przesadziłeś! Sam słuchasz byle gówna, a klasykę nazywasz "crapem":<

how-----> lastfm.pl/user/HellraiserAFC

przejrzyj bibliotekę, w sumie 10 odtworzeń Led Zeppelin, Pink Floyd, Queen chyba będzie:P

arsenal22 komentarzy: 64207.01.2011, 00:32

ej ludzie moze wejdzmy na jakas konferencje w sensie kazdy na skype albo team speka 3 (mam kanal) i pogadajmy?? tak razniej by bylo w nocy.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16807.01.2011, 00:32

U mnie w piwnicy na ścianach widnieją takie zespoły jak Maiden, Metallica, AC/DC, Black Sabbath, Led Zeppelin. IMO Ścisła czołówka jeśli chodzi o Rock/Metal. Aż strach pomyśleć co będzie widniało na ścianach za 50 lat. ;x

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56707.01.2011, 00:32

Griz > Ville. Za pazur z czasów Down i Frozen, za klimat Cold White Light, Crimson i Funeral Album, za niezłe zdolności instrumentalne i kompozytorskie w Poisonblack (choć i Aika Multaa Muistot czy Let Go to jego dzieła) i za całą otoczkę - to cholernie barwna postać, z ciekawym poczuciem humoru.

J-P ma fantastyczny głos, ale jakoś unika agresywnego śpiewu, chociaż stać go na taki (choćby In Trust of No One czy koncertowa wersja Rush nim uciekł z PB).

No i jest jeszcze niezniszczalny Taneli Jarva, niepowtarzalny gość! Ryk zwierzęcia i zero, kompletnie zero techniki :D Cały jego growl to zdzieranie gardła, stąd przerwa po Sentenced i tylko nieśmiały nawrót do deathu po latach w postaci Chaosbreed (znasz? :D).

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 707.01.2011, 00:28