Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham

Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham 27.09.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 2306 komentarzy

Derby północnego Londynu stały na wysokim poziomie, ale kibice zgromadzeni na Emirates Stadium i przed telewizorem nie obejrzeli tylu bramek, ile by chcieli. Fanatycy Tottenhamu mogą być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego przez ich zespół, ponieważ Koguty byli zdecydowanie gorsi, a swoich okazji szukali jedynie po kontratakach. Właśnie jedna z takich akcji i indywidualny błąd Flaminiego zaowocowały bramką podopiecznych Pochettino, co mocno skomplikowało sytuację Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera w ogóle nie mieli pomysłu na dzisiejszy mecz, a kiedy już coś im wychodziło, to na ich przeszkodzie stawali Lloris i/lub Kaboul. Gospodarzom co prawda udało się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wygrać meczu, na co całkowicie zasługiwali. Dla Arsenalu dzisiejszy mecz jest utratą dwóch cennych punktów.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (28. Flamini) - Chamberlain, Wilshere (63. Sanchez), Ramsey (45. Cazorla), Özil - Welbeck

Tottenham: Lloris – Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier) - Capoue, Mason – Chadli (80. Bentaleb), Eriksen (62. Lennon), Lamela – Adebayor

Kanonierzy zaliczyli imponujący początek spotkania. Przez pierwsze dwie minuty gracze Tottenhamu nawet nie dotknęli piłki. U gospodarzy było widać ogromną determinację i wolę walki, z kolei goście często uciekali się do agresywnej gry.

W piątej minucie podopieczni Arsene'a Wengera przeprowadzili pierwszą akcję, która mogła zagrozić bramce Llorisa. Jack Wilshere uruchomił wychodzącego na wolną pozycję Aarona Ramseya, jednak strzał Walijczyka został zatrzymany przez byłego golkipera Lyonu.

Dominacja Arsenalu była widoczna. Zespół z czerwonej części północnego Londynu przeważał we wszystkich sektorach boiska i za wszelką cenę starał się uprzykrzyć życie zawodnikom Tottenhamu. W 14. minucie fantastycznie zachował się Danny Welbeck, który wręcz ośmieszył Vertonghena, po czym ruszył na bramkę pilnowaną przez Llorisa. Rajd Anglika został zatrzymany dopiero perfekcyjnym wślizgiem Kaboula.

W 21. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Danny Welbeck, który ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Chamberlaina, po czym oddał strzał na bramkę Llorisa. Dobrze ustawiony Francuz nie miał jednak problemów z interwencją.

Pięć minut później kolejna akcja gospodarzy z udziałem Ramseya, Welbecka i Wilshere'a. Ten ostatni zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Lloris znowu nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia zmiany. Urazy doznał Mikel Arteta, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

Kilka chwil później prawdziwy popis sędziowski dał Michael Oliver, który nie podyktował rzutu karnego po oczywistym wejściu Danny'ego Rose'a w kostkę Jacka Wilshere'a.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i uspokoiło. Tottenham próbował swoich okazji, by zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale polski golkiper za każdym razem dobrze czuwał przy sytuacjach Masona i Adebayora.

W 41. minucie piłkarze Arsenalu kolejny raz sprawdzili czujność Hugo Llorisa. Tym razem na dobry strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Chamberlain, ale francuski golkiper popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później świetny kontratak Kogutów zakończył się... fatalnym uderzeniem Nacera Chadliego, o ile w ogóle tę próbę można nazwać uderzeniem.

Złe wieści w Arsenalu, w doliczonym czasie pierwszej połowy boisko musiał opuścić Aaron Ramsey, który również nabawił się jakiegoś urazu. W jego miejsce wszedł Santiago Cazorla.

Tuż przed przerwą na strzał zdecydował się jeszcze Emmanuel Adebayor. Mimo że piłka zmierzała delikatnie obok bramki, Wojciech Szczęsny na wszelki wypadek sparował futbolówkę na rzut rożny. Dobra decyzja Polaka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie na Emirates Stadium.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od mocnego przyśpieszenia ze strony Arsenalu. W 50. minucie przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mesut Özil, który został jednak zatrzymany przez świetnie grającego dzisiaj Llorisa.

Cztery minuty później dobra akcja Arsenalu zakończyła się uderzeniem Mathieu Flaminiego zza pola karnego, ale nie był to strzał najwyższych lotów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a zwłaszcza lubią się mścić niedokładne zagrania. Fatalnie zachował się Mathieu Flamini, któremu bezproblemowo piłkę pod polem karnym wyłuskał Eriksen. Duńczyk podał do Lameli, a ten świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Chadliego. Belg nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i mamy 1-0 dla gości.

Zaledwie dwie minuty po straconej bramce Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania. Bohaterem mógł się okazać Per Mertesacker, który w derbach północnego Londynu strzelił już dwie bramki, ale tym razem jego uderzenie głową w fenomenalny sposób zatrzymał Hugo Lloris.

Arsene Wenger nie mógł patrzyć na nieporadność swoich podopiecznych w ofensywie, dlatego też w 63. minucie do boju posłał Alexisa Sancheza. Chilijczyk zmienił Jacka Wilshere'a.

W 73. minucie Calum Chambers oddał przepiękny strzał z półwoleja, z którym Hugo Lloris raczej by sobie nie poradził, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dobra próba młodego Anglika, zabrakło szczęścia.

A minutę później Arsenal doprowadził do wyrównania! Strzał Alexisa został zablokowany przez defensorów Tottenhamu, ale piłka wciąż utrzymywała się w posiadaniu Arsenalu. Danny Welbeck zamachnął się na futbolówkę i nie trafił w nią, ale nieporadność swojego rodaka celnym strzałem wykorzystał Alex Chamberlain. 1-1!

Kolejne minuty to całkowita dominacja ze strony Arsenalu, ale jednocześnie brak klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na tle reszty zespołu zdecydowanie wyróżniali się zwłaszcza Calum Chambers i Alex Chamberlain.

W doliczonym czasie gry Arsenal jeszcze próbował swoich sytuacji, ale defensywa Tottenamu skutecznie odpierała kolejne ataki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Oggy komentarzy: 948929.09.2014, 18:56

Tak sobie myślę czy Wenger nie chce skorzystać z triku jaki SAF robił. Kiedyś MU było ostro wspierane przez FA bo miało kawał repki angielskiej. Teraz jak my sięgniemy po to ... może Wengah time i miłosierni sędziowie?

royal87 komentarzy: 142429.09.2014, 18:49

Wenger niech wyciaga hajs ze skarpety i sciaga tiago silve

Baronesko komentarzy: 132929.09.2014, 18:47

We Wrocławiu w tym Pubie Uno są dalej spotkania kanonierów jak gramy?

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 18:45

Co do zastępcy Mertesackera - pod koniec okienka pojawiły się plotki dotyczące Sokratisa. BVB mogłaby być chętna na sprzedaż, gdyż maja Hummelsa, Suboticia i gracza, na którego liczy repra Niemiec - Gintera. A na prawej będzie tam wchodził Durm, więc pewnie istnieje szansa kupna Greka, który jest w stanie pokryć dwie pozycje.

Oggy komentarzy: 948929.09.2014, 18:42

MaciekGonner- +1 za wóz z węglem^^
Per będzie coraz wolniejszy a jeszcze może straci na grze w powietrzu - tak to możliwe. On nie pasuje go innego zespołu niż murujący bo w takim ma wszystko na zasięg szkity. Za jakiś czas będziemy na gwałt obrońcy szukać do 1 składu.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 18:40

Wenger idzie na zakupy, sprowadza Clyne'a, Stonesa i Carvalho i jedzie z czymś takim:

Szczęsny - Clyne, Stones, Chambers, Gibbs - Carvalho, Ramsey, Wilshere, Ox, Walcott - Welbeck

Wtedy mógłby mówić, że buduje CAŁĄ przyszłość angielskiej piłki.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 18:35

A co do zmian w składzie: Podolski pewnie odejdzie za rok, nie wiem jak z Cazorlą, ale strzelam, że maksymalnie dwa lata tu posiedzi, Rosicky pociągnie pewnie ten sezon do końca i się zastanowi co robić dalej, Mertesacker powoli będzie musiał zadowolić się pozycją rezerwowego, Flamini powinien zrobić wypad, a Arteta... chyba też powinien, ale nie zrobi, pewnie zostanie jeszcze sezon dłużej.

Problemem Arsenalu jest, że opaskę kapitańską dano Artecie, który nie jest zawodnikiem na pierwszy skład, vice jest Mertesacker, który póki co zawodzi w tym sezonie, a dalej Rosicky, który w ogóle nie gra. Kosa gra, ale nie wiem, czy ma odpowiedni charakter do posiadania opaski. Trzeba będzie chyba ją przekazać już niedługo do Aarona lub Jacka.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 18:31

A jak się chce Anglika na obronę, to chyba trzeba się zainteresować Stonesem. Może grać na środku i na prawej stronie defensywy. Chociaż Everton pewnie rzuciłby kwotę ok. 20 mln funtów póki co.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 18:29

Co do Kosy - ja bym się nie zdziwił, gdyby jeszcze przez następne 4 lata miał miejsce w podstawowym składzie. Jak chociażby John Terry.

Oggy komentarzy: 948929.09.2014, 18:27

MaciekGooner- ale Per jak zupełnie straci dynamikę to będzie bezużyteczny. Zobacz na Ferdinanda i Nestę. Obaj świetnie się ustawiali ale te ułamki sekund zaczęło im brakować. Za to Kosa może zmienić styl gry jak kiedyś Maldini na przykład więcej czytania gry niż walki.

marimoshi komentarzy: 471629.09.2014, 18:26

W FM2011 ściągnąłem Paco do Jagi za 4 mln euro :D

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 18:25

Klauzula Paco Alcacera serio wynosi 15 mln euro? Gdyby tak, to bym się porządnie zastanowił nad nim.

marimoshi komentarzy: 471629.09.2014, 18:24

W Ramseya ludzie też wątpili :D

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 18:24

Ja tam wątpię, że z Jenkinsona będzie jeszcze cokolwiek.

marimoshi komentarzy: 471629.09.2014, 18:20

Ten sezon będzie dla niego przełomowy.

marimoshi komentarzy: 471629.09.2014, 18:17

16-letni Mystkowski z Jagi już dwie asysty w meczu z Podbeskidziem. Dodam,że kolejny mecz w wyjściowym składzie gra 17;letni bramkarz Drągowski

marimoshi komentarzy: 471629.09.2014, 18:13

Ja mam nadzieję na Cienkiego na RB. W defie solidny,a ostatnio poprawił wrzutki (w meczu z United jego każda wrzutka była groźna)

gooner1992 komentarzy: 57729.09.2014, 18:10

Ktos jeszcze chetny na fife 14? niuchacz juz zostal zgwalcony ;D

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 18:05

Tin Jedvaj - juz nie Anglik, ale rowniez bardzo ciekawy RB. Jego bardzo bym chcial w Arsenalu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.09.2014, 18:03

Kurzawa

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 18:02

Thide

Clyne - dobry, perspektywiczny RB, Anglik.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 17:59

łatwiej znaleźć dobrego CB, niż dobrego RB.

-Rudiger
-Depay (pamiętam, gdy pisałem, że będzie zaskoczeniem na WC :))
-Meyer
-Kurzawa
-Batshuayi
-Boetius
-Calhanoglu
-Mane
-Tielemans oczywiście, ale za tego gościa życzyliby sobie z 20 milionów+.

thide
Według mnei dobrze sobie poradzi. Ten zespół co jest może jeszcze pograć 2 lata max. Przez ten czas uzupełni skład. Myślę, że wprowadzi młodzież...

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 17:49

MaciekGoooner , przed kosą jeszcze 3-4 sezony grania na najwyższym poziomie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 17:47

jestem ciekaw, jak Wenger poradzi sobie z zastępowaniem zawodników
robi po 3 transfery na okienko.

Ashburton komentarzy: 446129.09.2014, 17:45

Dancer

Pan redaktor, tak? To mógłby pan powiedzieć czy te forum tu będzie czy nie?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 17:44

Przepraszam, ale mam problemy z internetem...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 17:43

Szczęsny gra regularnie. Sancheza też omijają póki co kontuzje

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 17:43

Wróciłem ;) Każdemu się błędy zdarzają. Nieczesto popełniam błędy, ale nieraz sie przytrafia.

MaciekGooner
A kto w Arsenalu gra regularnie? Chyba tylko Giroud grał regularnie w tamtym sezonie. W tym nie ma nikogo takiego... ;/

fabregas1987 komentarzy: 2570629.09.2014, 17:42

no po przerwie reprezentacyjnej fajnie to będzie wyglądać, ale na razie chyba Chamberlain na ŚP

maciek987 komentarzy: 296629.09.2014, 17:42