Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham

Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham 27.09.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 2306 komentarzy

Derby północnego Londynu stały na wysokim poziomie, ale kibice zgromadzeni na Emirates Stadium i przed telewizorem nie obejrzeli tylu bramek, ile by chcieli. Fanatycy Tottenhamu mogą być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego przez ich zespół, ponieważ Koguty byli zdecydowanie gorsi, a swoich okazji szukali jedynie po kontratakach. Właśnie jedna z takich akcji i indywidualny błąd Flaminiego zaowocowały bramką podopiecznych Pochettino, co mocno skomplikowało sytuację Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera w ogóle nie mieli pomysłu na dzisiejszy mecz, a kiedy już coś im wychodziło, to na ich przeszkodzie stawali Lloris i/lub Kaboul. Gospodarzom co prawda udało się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wygrać meczu, na co całkowicie zasługiwali. Dla Arsenalu dzisiejszy mecz jest utratą dwóch cennych punktów.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (28. Flamini) - Chamberlain, Wilshere (63. Sanchez), Ramsey (45. Cazorla), Özil - Welbeck

Tottenham: Lloris – Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier) - Capoue, Mason – Chadli (80. Bentaleb), Eriksen (62. Lennon), Lamela – Adebayor

Kanonierzy zaliczyli imponujący początek spotkania. Przez pierwsze dwie minuty gracze Tottenhamu nawet nie dotknęli piłki. U gospodarzy było widać ogromną determinację i wolę walki, z kolei goście często uciekali się do agresywnej gry.

W piątej minucie podopieczni Arsene'a Wengera przeprowadzili pierwszą akcję, która mogła zagrozić bramce Llorisa. Jack Wilshere uruchomił wychodzącego na wolną pozycję Aarona Ramseya, jednak strzał Walijczyka został zatrzymany przez byłego golkipera Lyonu.

Dominacja Arsenalu była widoczna. Zespół z czerwonej części północnego Londynu przeważał we wszystkich sektorach boiska i za wszelką cenę starał się uprzykrzyć życie zawodnikom Tottenhamu. W 14. minucie fantastycznie zachował się Danny Welbeck, który wręcz ośmieszył Vertonghena, po czym ruszył na bramkę pilnowaną przez Llorisa. Rajd Anglika został zatrzymany dopiero perfekcyjnym wślizgiem Kaboula.

W 21. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Danny Welbeck, który ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Chamberlaina, po czym oddał strzał na bramkę Llorisa. Dobrze ustawiony Francuz nie miał jednak problemów z interwencją.

Pięć minut później kolejna akcja gospodarzy z udziałem Ramseya, Welbecka i Wilshere'a. Ten ostatni zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Lloris znowu nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia zmiany. Urazy doznał Mikel Arteta, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

Kilka chwil później prawdziwy popis sędziowski dał Michael Oliver, który nie podyktował rzutu karnego po oczywistym wejściu Danny'ego Rose'a w kostkę Jacka Wilshere'a.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i uspokoiło. Tottenham próbował swoich okazji, by zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale polski golkiper za każdym razem dobrze czuwał przy sytuacjach Masona i Adebayora.

W 41. minucie piłkarze Arsenalu kolejny raz sprawdzili czujność Hugo Llorisa. Tym razem na dobry strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Chamberlain, ale francuski golkiper popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później świetny kontratak Kogutów zakończył się... fatalnym uderzeniem Nacera Chadliego, o ile w ogóle tę próbę można nazwać uderzeniem.

Złe wieści w Arsenalu, w doliczonym czasie pierwszej połowy boisko musiał opuścić Aaron Ramsey, który również nabawił się jakiegoś urazu. W jego miejsce wszedł Santiago Cazorla.

Tuż przed przerwą na strzał zdecydował się jeszcze Emmanuel Adebayor. Mimo że piłka zmierzała delikatnie obok bramki, Wojciech Szczęsny na wszelki wypadek sparował futbolówkę na rzut rożny. Dobra decyzja Polaka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie na Emirates Stadium.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od mocnego przyśpieszenia ze strony Arsenalu. W 50. minucie przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mesut Özil, który został jednak zatrzymany przez świetnie grającego dzisiaj Llorisa.

Cztery minuty później dobra akcja Arsenalu zakończyła się uderzeniem Mathieu Flaminiego zza pola karnego, ale nie był to strzał najwyższych lotów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a zwłaszcza lubią się mścić niedokładne zagrania. Fatalnie zachował się Mathieu Flamini, któremu bezproblemowo piłkę pod polem karnym wyłuskał Eriksen. Duńczyk podał do Lameli, a ten świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Chadliego. Belg nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i mamy 1-0 dla gości.

Zaledwie dwie minuty po straconej bramce Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania. Bohaterem mógł się okazać Per Mertesacker, który w derbach północnego Londynu strzelił już dwie bramki, ale tym razem jego uderzenie głową w fenomenalny sposób zatrzymał Hugo Lloris.

Arsene Wenger nie mógł patrzyć na nieporadność swoich podopiecznych w ofensywie, dlatego też w 63. minucie do boju posłał Alexisa Sancheza. Chilijczyk zmienił Jacka Wilshere'a.

W 73. minucie Calum Chambers oddał przepiękny strzał z półwoleja, z którym Hugo Lloris raczej by sobie nie poradził, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dobra próba młodego Anglika, zabrakło szczęścia.

A minutę później Arsenal doprowadził do wyrównania! Strzał Alexisa został zablokowany przez defensorów Tottenhamu, ale piłka wciąż utrzymywała się w posiadaniu Arsenalu. Danny Welbeck zamachnął się na futbolówkę i nie trafił w nią, ale nieporadność swojego rodaka celnym strzałem wykorzystał Alex Chamberlain. 1-1!

Kolejne minuty to całkowita dominacja ze strony Arsenalu, ale jednocześnie brak klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na tle reszty zespołu zdecydowanie wyróżniali się zwłaszcza Calum Chambers i Alex Chamberlain.

W doliczonym czasie gry Arsenal jeszcze próbował swoich sytuacji, ale defensywa Tottenamu skutecznie odpierała kolejne ataki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282429.09.2014, 14:19

12MARCIN05
Potrzebny jest doświadczony stoper, a bocznych to jest 4-5 zależy kogo liczyć.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 14:18

tak czystko hipotetycznie. Gdyby ktos dawal 50-60 mln za Ozila, kto tu z userów chetnie by optował za sprzedaniem?

Adeusz94 komentarzy: 85929.09.2014, 14:16

Panowie, grał ktoś z Was w NBA 2k11? Bo ja zamówiłem sobie i za parę dni pewnie ją dostanę i w związku z tym mam pytanie - jak zaktualizować składy? Jest jakiś patch czy w menu można to zrobić? Ktoś próbował to robić?

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.09.2014, 14:14

Dancer Clyna chciałem rok temu jako kogoś zamiast Jenkinsona i nadal byłby to dobry transfer jeśli Nasz tegoroczny nabytek zostałby na stałe przekwalifikowany na ŚÓ a predyspozycje na to ma więc może nie byłoby to takie głupie z tym,że wiemy jakie ceny Święci sobie życzą za swoich graczy.To okienko ich nieco rozbestwiło.

12MARCIN05 komentarzy: 68129.09.2014, 14:14

Alonso
A więc mówisz, że nie potrzeba nam obrońcy? xD

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 14:13

Trzeba kupić Def pomocnika i Stopera , potem myśleć o zwolnieniu Sanogo i Podola a w ich miejsce sprowadzenia napastnika do walki o podstawe z Welbeckiem.

grzegorz1211 komentarzy: 1028429.09.2014, 14:11

youtube.com/watch?v=limji78Y1tM

Alonso komentarzy: 1282429.09.2014, 14:08

Tak Clyne, kolejny transfer z serii potrzebuje na inna pozycje ale go kupię.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 14:02

Kupilbym na miejscu Wengera Clyne'a z Southampton. Mlody, zdolny, Anglik. Gibbs-???-Chambers-Clyne. Podobno mamy budowac reprezentacje Anglii, to moglby byc kolejny krok do tego

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 13:53

Dla mnie cały czas zagadką jest nie wyjście w podstawie Sancheza z totkami , może chciał specjalnie dać go na zmiane na zmęczonych nie wiem , ale może i dobrze że go oszczędza bo jak tak dalej pójdzie to za 2tyg nie bedzie komu grać.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 13:51

Nasri przeszedl operacje, wypada city na miesiac

Cska vs bayern przy pustych trybunach jutro , za to ze fani cska odpalili race w meczu z roma.

royal87 komentarzy: 142429.09.2014, 13:47

rivaldo w takim razie 2 pln poszło w plecy :P

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 13:45

Kowalczyk

Rosicky i Ozil powinni wejsc pod koniec meczu.

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 13:43

Dancer , o ile Jack bedzie dostępny to dobry skład dałeś. Może dałbym Rose na środek żeby spróbował sie zrehabilitować za soton ale nie wiem Santi zagrał ostatnio dobrze. Jakby nie bylo kontuzje wykończą nas za pare tyg.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 13:41

R700 ma tak wysoka emeryture, ze dla niego 6k to nic. Tez stracilem kase na tym meczu..

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 13:40

Jako etatowy wtapiacz pieniędzy u buka współczuje z całego Arsenalowego serca.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 13:31

Kowalczyk11

tak

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 13:30

teraz troche zobaczymy, na co stac united 2 kolejne mecze to everton i chelsea.

Co do meczu Chelsea-AFC to troche lipa z takimi grajkami jak Ozil czy Cazorla, mianowicie to bedzie fizyczny mecz, a obywaj nie grzesza walka o pilke. Juz widze oczami wyobrazni jak latwo daja sie przepychac bez walki. Co jak co , ale z chelsea nie mozna sie dac stlamsic wlasnie w tym aspektach gry.

Ten mecz jest bardziej dla walczakow typu Wilshere, Sanchez itp.

royal87 komentarzy: 142429.09.2014, 13:30

''Fabian Delph chociaż odrzucił propozycję nowego kontraktu z Aston Villą Birmingham, to jednak nie musi obawiać się o swoją przyszłość w Premier League.

24-letnim defensywnym pomocnikiem "The Villans" mocno zainteresowane są Arsenal i Everton - donosi poniedziałkowy "The Sun".

Wychowanek Leeds United w Birmingham spędził w sumie pięć lat i zaliczył 90 spotkań, w których zdobył trzy gole. Na swoim koncie ma również dwa występy w kadrze Anglii. ''
goal.pl

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 13:29

Rivaldo , postawiles te 6tys na west ham w weekend ?

Czeczenia komentarzy: 1248429.09.2014, 13:19

Kontra? Nie spodziewam się, by to Arsenal prowadził grę. Na pewno nie przy 0:0.

Zresztą wychodząc trójką: Jack, Abou i Mathieu, to można od razu skupić się na następnych meczach. Flamini generalnie pewniak, chociaż w środę kolejne losowanie kontuzjowanego, więc...

W każdym bądź razie Wilshere i Diaby niekoniecznie będą gotowi na weekend. Nie na Chelsea. Właściwie, to zgraja Wengera jedzie na SB modlić się o cud. Nic więcej nie pozostało.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 13:15

Wyboru między Flaminim a Coquelinem to najbardziej uzdolnieni pisarze z epoki Antyku nie potrafiliby ubrać w słowa w swoich tragediach.

lays komentarzy: 3987129.09.2014, 13:13

Flamini? to ja juz wole coqa... Flamini nie mysli nic na boisku

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 13:12

jestem ciekaw czy jak bedzie mecz AFC-United , to czy united tez tak spuchnie okolo 60 minuty. Zarowno z whu i lisami , od 60 minuty nie istnieli, to byla wrecz obrona czestochowy.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 13:11

Na Chelsea preferowałbym w pomocy Wilshere'a, Diaby'ego oraz niestety Flaminiego. Oczywiście każdy z nich bardziej skupiony na defensywie niż ataku. Na skrzydłach fajnie byłoby zobaczyć w takim wypadku Oxa i Sancheza, tak pod kontry. Obawiam się, że Ozil może być całkowicie bezproduktywny. W takim wypadku trzeba byłoby dać rozgrywać piłkę Chelsea i liczyć na kontry.

Ale o czym ja marzę... AW chce zawsze prowadzić grę, boję się, że Ozil będzie się odbijał od Mikela czy Maticia - jedna kontra, gol i po meczu. ;(

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.09.2014, 13:09

lays a tak to jest kupa i beznadziejna gra ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 13:07

LVG ma jedna rzecz ktora u mnie plusuje, mianowicie malo narzeka i zwala wine na sedziow, zarowno z lisami i czerwona kartka rooneya sie zgodzil i nie szuka wymowek ala mourinho.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52429.09.2014, 13:04

RIVALDO700
No tak, strzela praktycznie z każdej możliwej pozycji.

James
Zaczął mecz na skrzydle ale schodził często do środka. Jeśli się nie mylę to po wejściu Cazorli, Ozil został już w centralnej części boiska.

lays komentarzy: 3987129.09.2014, 13:04

À le Wenger zawalil tego def pomocnika... GDYBY DOSZEDL TO BYLBYM PEWNY zwyciestwa z city i tottkami a tak?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 12:56

simple

no dobra ta skutecznosc balo, hehe

on te staty tak wyrobil tym, ze potrafi z 8 strzałow w meczu lutnac z 20 metrów , tylko siedem nawet nie trafi w bamke.

James komentarzy: 167429.09.2014, 12:53

simpllemann
wlasnie juz przeczytalem ja po weselach wiec troche nie ogarniam a powiedzcie Ozil gral na skrzydle znowu ?

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52429.09.2014, 12:52

RIVALDO700
Niezła skuteczność.

James
Masz w newsie napisane.

James komentarzy: 167429.09.2014, 12:51

mam prosbe, napisze ktos jak wygladal nasz mecz ?

songoku95 komentarzy: 2348629.09.2014, 12:46

genzo
Ox jest ofensywny, ale patrząc na to że mamy do wyboru na ta pozycje Rose, Diabiego, OXa i młodzików to OX jest najlepszym wyborem ze względu na to że ostatni mecz Rosy to porażka, poza tym jego bezsensowne faule, mogą nam tylko utrudnić, wystarczy że jest zabijaka Flamini.
Diaby na pewno nie zagra od 1st minut w tak ważnym meczu, brak rytmu meczowego, jak wześniej wspomniałem to ważny mecz, wiec tempo będzie wysokie, bardzo wysokie, więc nie napalajcie się na Diabiego.
Biorąc pod uwagę formę Oxa i to że Wenga mowił że chce z niego zrobić ŚP to własnie ów Anglik najprawdopodobniej zagra z Galata na ŚP.

assain333 komentarzy: 23029.09.2014, 12:43

40 paczek kupionych i wyszło coś takiego.

https:// ww.easports.com/pl/fifa/ultimate-team/web-app/show-off?showoffId=kSH7hBfgnLnDb:ps3

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 929.09.2014, 12:39

Przy dobrym wyniku możnaby za Diabiego wstawić Koklę, niech też się ogrywa, bo do stycznia ktoś będzie musiał grać

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 12:36

*oddane

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 12:35

Za Sky

Balotelli , ostatnie 20 meczów w BPL /city i lfc/ , odanne strzaly na bramke -63
gole...1

hehe

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 929.09.2014, 12:33

@songoku95
tym składem grzebiesz nasze szanse na 0 z tyłu. Ox jest zbyt ofensywny, żeby go w linii z Flamem stawiać.
Wydaje mi się, żę Diaby mógłby zacząć od pierwszych minut i zagrać 45-55 minut. Jeśli nie Flamiani---Diaby to będzie trzeba grać 4-1-4-1, a wtedy będzie klapa

grzegorz1211 komentarzy: 1028429.09.2014, 12:29

Jest coś wiadomo o kontuzjach?? Na jak długo wypadli Jack, Ramsey i Arteta??

songoku95 komentarzy: 2348629.09.2014, 12:01

ja u siebie ide bo nie znam wystarczająco dobrze uczelni więc musze iść.

Olivier komentarzy: 25129.09.2014, 11:18

Czyli "Witamy w wszystkich studentów w roku szkolnym, bla, bla, bla, bla" Chyba jednak sobie odpuszczę.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 229.09.2014, 11:12

Olivier > tak jak standardowa inauguracja

ja bym cos takiego widzial coq-diaby-ozil, przynajmniej gorzej nie bedzie niz jest

Olivier komentarzy: 25129.09.2014, 11:12

Opłaca mi się iść na rozpoczęcie roku czy same nudy tam ?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 11:04

Conrado

Tego nie wiadomo, ale jego uraz nie jest powazny. Na 99% bedzie mogl zagrac

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 11:01

na studiach cały czas wakacje? proszę cię. tak było X lat temu.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.09.2014, 11:01

Dancer > a Jack będzie na pewno dostępny? nie jestem na bieżąco obecnie.

z miłą chęcią widziałbym w składzie Diaby'ego ale to niemożliwe, szkoda zmiany już w pierwszej połowie.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 10:58