Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham

Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham 27.09.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 2306 komentarzy

Derby północnego Londynu stały na wysokim poziomie, ale kibice zgromadzeni na Emirates Stadium i przed telewizorem nie obejrzeli tylu bramek, ile by chcieli. Fanatycy Tottenhamu mogą być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego przez ich zespół, ponieważ Koguty byli zdecydowanie gorsi, a swoich okazji szukali jedynie po kontratakach. Właśnie jedna z takich akcji i indywidualny błąd Flaminiego zaowocowały bramką podopiecznych Pochettino, co mocno skomplikowało sytuację Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera w ogóle nie mieli pomysłu na dzisiejszy mecz, a kiedy już coś im wychodziło, to na ich przeszkodzie stawali Lloris i/lub Kaboul. Gospodarzom co prawda udało się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wygrać meczu, na co całkowicie zasługiwali. Dla Arsenalu dzisiejszy mecz jest utratą dwóch cennych punktów.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (28. Flamini) - Chamberlain, Wilshere (63. Sanchez), Ramsey (45. Cazorla), Özil - Welbeck

Tottenham: Lloris – Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier) - Capoue, Mason – Chadli (80. Bentaleb), Eriksen (62. Lennon), Lamela – Adebayor

Kanonierzy zaliczyli imponujący początek spotkania. Przez pierwsze dwie minuty gracze Tottenhamu nawet nie dotknęli piłki. U gospodarzy było widać ogromną determinację i wolę walki, z kolei goście często uciekali się do agresywnej gry.

W piątej minucie podopieczni Arsene'a Wengera przeprowadzili pierwszą akcję, która mogła zagrozić bramce Llorisa. Jack Wilshere uruchomił wychodzącego na wolną pozycję Aarona Ramseya, jednak strzał Walijczyka został zatrzymany przez byłego golkipera Lyonu.

Dominacja Arsenalu była widoczna. Zespół z czerwonej części północnego Londynu przeważał we wszystkich sektorach boiska i za wszelką cenę starał się uprzykrzyć życie zawodnikom Tottenhamu. W 14. minucie fantastycznie zachował się Danny Welbeck, który wręcz ośmieszył Vertonghena, po czym ruszył na bramkę pilnowaną przez Llorisa. Rajd Anglika został zatrzymany dopiero perfekcyjnym wślizgiem Kaboula.

W 21. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Danny Welbeck, który ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Chamberlaina, po czym oddał strzał na bramkę Llorisa. Dobrze ustawiony Francuz nie miał jednak problemów z interwencją.

Pięć minut później kolejna akcja gospodarzy z udziałem Ramseya, Welbecka i Wilshere'a. Ten ostatni zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Lloris znowu nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia zmiany. Urazy doznał Mikel Arteta, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

Kilka chwil później prawdziwy popis sędziowski dał Michael Oliver, który nie podyktował rzutu karnego po oczywistym wejściu Danny'ego Rose'a w kostkę Jacka Wilshere'a.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i uspokoiło. Tottenham próbował swoich okazji, by zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale polski golkiper za każdym razem dobrze czuwał przy sytuacjach Masona i Adebayora.

W 41. minucie piłkarze Arsenalu kolejny raz sprawdzili czujność Hugo Llorisa. Tym razem na dobry strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Chamberlain, ale francuski golkiper popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później świetny kontratak Kogutów zakończył się... fatalnym uderzeniem Nacera Chadliego, o ile w ogóle tę próbę można nazwać uderzeniem.

Złe wieści w Arsenalu, w doliczonym czasie pierwszej połowy boisko musiał opuścić Aaron Ramsey, który również nabawił się jakiegoś urazu. W jego miejsce wszedł Santiago Cazorla.

Tuż przed przerwą na strzał zdecydował się jeszcze Emmanuel Adebayor. Mimo że piłka zmierzała delikatnie obok bramki, Wojciech Szczęsny na wszelki wypadek sparował futbolówkę na rzut rożny. Dobra decyzja Polaka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie na Emirates Stadium.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od mocnego przyśpieszenia ze strony Arsenalu. W 50. minucie przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mesut Özil, który został jednak zatrzymany przez świetnie grającego dzisiaj Llorisa.

Cztery minuty później dobra akcja Arsenalu zakończyła się uderzeniem Mathieu Flaminiego zza pola karnego, ale nie był to strzał najwyższych lotów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a zwłaszcza lubią się mścić niedokładne zagrania. Fatalnie zachował się Mathieu Flamini, któremu bezproblemowo piłkę pod polem karnym wyłuskał Eriksen. Duńczyk podał do Lameli, a ten świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Chadliego. Belg nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i mamy 1-0 dla gości.

Zaledwie dwie minuty po straconej bramce Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania. Bohaterem mógł się okazać Per Mertesacker, który w derbach północnego Londynu strzelił już dwie bramki, ale tym razem jego uderzenie głową w fenomenalny sposób zatrzymał Hugo Lloris.

Arsene Wenger nie mógł patrzyć na nieporadność swoich podopiecznych w ofensywie, dlatego też w 63. minucie do boju posłał Alexisa Sancheza. Chilijczyk zmienił Jacka Wilshere'a.

W 73. minucie Calum Chambers oddał przepiękny strzał z półwoleja, z którym Hugo Lloris raczej by sobie nie poradził, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dobra próba młodego Anglika, zabrakło szczęścia.

A minutę później Arsenal doprowadził do wyrównania! Strzał Alexisa został zablokowany przez defensorów Tottenhamu, ale piłka wciąż utrzymywała się w posiadaniu Arsenalu. Danny Welbeck zamachnął się na futbolówkę i nie trafił w nią, ale nieporadność swojego rodaka celnym strzałem wykorzystał Alex Chamberlain. 1-1!

Kolejne minuty to całkowita dominacja ze strony Arsenalu, ale jednocześnie brak klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na tle reszty zespołu zdecydowanie wyróżniali się zwłaszcza Calum Chambers i Alex Chamberlain.

W doliczonym czasie gry Arsenal jeszcze próbował swoich sytuacji, ale defensywa Tottenamu skutecznie odpierała kolejne ataki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.09.2014, 15:56

Dzień doberek panowie. Jak dzień leci? Jaki wynik w środe obstawiacie?
@Dancer - Prędzej bym sobie nogi odciął

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:53

Maciek

Zla komenda. Prawidlowa jest bez spacji.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:50

Sprzedali byście Ramseya&Wilshere'a za Aguero/Suareza?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 15:47

gdy czytam te komentarze to wyglądam jak Flamini z obrazka z newsa.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:43

Maciek

Nigdy nie zdarzylo ci sie kliknac zly przycisk?

Maciek

Bellerin to jak narazie bardziej skrzydlowy, niz obronca. Chambers skoro jest transformowany to niech tam juz gra na stałe. Jenkinson nie ma takiego potensjalu jak Clyne, ktory w tym wypadku walczył by z Debuchym o sklad. Carl na wypozyczenie jeszcze raz

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 15:27

a sorx. to będzie mecz U19

mecz LM będzie na stronce Arsenalu. spoko, że akurat, gdy leci też na TVP...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:22

Kondogbia nie jest typowym DMem. To bardziej CM - taki Yaya Toure.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:21

Maciek

Chambers na CB wtedy.

Danielosik

Jest dobry, ale jeszcze mu troche brakuje do Rlnaldo ;)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.09.2014, 15:21

Na DM'a tylko i wyłącznie Kondogbia ...

dobra zwijam, dobrego dnia :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:20

Przypominam, ze mamy w skladzie rowniez Joela, ktory czeka na swoja szanse. Nie potrzebujemy nikogo na skrzydlo/napad. Pomoc /procz DMa/ rowniez jest kompletna.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.09.2014, 15:19

Dancer
No wiem, ale to jest prawda ... Sanchez taki szybki nie jest, a Ronaldo jest bardzo szybki ...

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:17

Danielosik

Ok, moze masz racje. Nie zmienia to faktu, ze jest 2:1.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:16

Ja bym bardzo chcial Stonesa, ale na niego nie ma niestety szans. Clyne tez by zalatwil problemy z obrona. Na DMa tylko Carvalho

Oggy komentarzy: 948929.09.2014, 15:15

RIVALDO700- piszę że Welbz to zadaniowiec a nie typowy skrzydłowy. Skup się dziadziu:P Pisałem już czemu nas BvB zjadło i nie będę pisać 2 raz:P
Danny to taki uniwersalny zapchajdziura z dobrym końskim zdrowiem. Będziemy cierpieć zanim się nauczy.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.09.2014, 15:15

Lubię Sancheza, ale ... szybkościowo to nie ma żadnych wątpliwości, że Ronaldo > Sanchez

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 15:11

Sprzedanie Mesuta mogłoby na nowo rozpocząć lawine transferów out , no bo skoro poleciał Ozil to czemu teraz nie Theo i tak dalej ? Trzymajmy się tego co jest i liczmy na lepsze , poza tym każdy ze mną się zgodzi że problemy są inne , mianowicie def pom i stoper. Każdy chwalił nasza genialną obrone w zeszłym roku za mecze z ogórami , ciężko sie dziwic że z takimi dawaliśmy rade mając turbo Ramseya i Kościelnego , ale niestety z lepszymi rywalami Kościelny nie zagra za dwóch Ramsey tez nie - on w ogóle nie wiadomo kiedy teraz zagra rzecz jasna.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.09.2014, 15:11

Ozil słaby ?! co wy ćpiecie ?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:11

Zarowno Giroud, jak i Alexis to napastnicy. Maja po prostu inna charakterystykę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 15:10

oggy

widziales super zastawienie z bvb , po czym zmarnowal setke.

Akurat z welba to zaden ale...skrzydlowy gdzie gral w united

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:09

W zeszlym sezonie bylo mowione, ze Ozil gra slabiej, bo nie ma szybkich zawodnikow, tak jak w realu. Teraz dostal szybkich zawodnikow i dalej gra słabo.

Szybkosciowo:

Benzema

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 15:09

Na ścianę nie zagra, bo nie ma do tego warunków. to tak jakby napisać, że Giroud nie jest napastnikiem, bo nie jest szybki i nie dobiegnie do długich piłek.

Kociek komentarzy: 116129.09.2014, 15:08

@Dancer -

+1.

Nic dodac nic ujac ;)

Oggy komentarzy: 948929.09.2014, 15:08

RIVALDO700- to może ujmę to inaczej. Nie napastnik => nie ma skilla do gry jak napastnik. Nikt nie jest jakimś graczem z istoty. Danny po prostu jest cieniutki w tym. Zauważ że nie umie grać na ścianę. To co ma z CF'a?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 15:06

oggy

poruszyles ciekawy temat, bo wszem i wobec oglosiles, ze welbeck to nie napastnik.

A moim zdaniem tak , tylko lipa z wykonczeniem.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:06

Kociek

Oni maja Arsenal w sercu, bo sa zwiazani z klubem od dawna, albo nawet od zawsze. Dlatego uwazam, ze bezsensu wystawiac Sanogo, skoro mamy mlodego, zdolnego Akpoma, ktory bedzie sie staral zagrac lepiej niz potrafi.

Oggy komentarzy: 948929.09.2014, 15:03

RIVALDO700- Ozil nawet na ciężkiej bani zagra świetną piłkę na wolne pole. Widziałem to milion razy odkąd go oglądam ma to wyuczone i na "iziku". On zależy od gry pozycyjnej tych co przed nim. Arsenal to nie jest dobry dla niego klub (bajzel w grze).

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:03

Prawda jest taka, ze za 1,5 miesiaca majac z przodu Welbecka, Walcotta i Alexisa, Ozil musi zaczac grac tak, jak potrafi. Nic go juz nie usprawiedliwi.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:01

Thide

Chelsea nie dominuje ligi? Sa zdecydowanie najlepsi w BPL

Thide

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 15:01

nie to zeby cos, ale troche niebiezpiewczne zaczyna byc to , ze czytam, ze ozil nadal nie bedzie posylal fajnych pilek, bo welbeck to nie napastnik.

Za duzo tu czasami usprawiedliwiania niemca na rozne sposoby.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 15:00

R700

W LM rowniez gral, a ta juz mozna porownac, bo gral tam przeciwko Angielskim i Niemieckim zespołom

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 15:00

no to tutaj ta sama sytuacja. Chelsea nie dominuje ligi.

Kociek komentarzy: 116129.09.2014, 14:59

Juz nie przesadzajcie ze nie ma zadnej ikony w tym klubie. Ja bym powiedzial nawet wiecej, Theo, Jack i Gibbs maja Arsenal w sercu i pokazuja to na boisku. Koscielny to samo. Duzo bylo plotek o jego rzekomym odejsciu a ten potrafi wrzucic na instagrama zdjecie kiedy przychodzil do nas i podpisac je - najlepszy dzien mojego zycia. Nie czesto sie to trafia u pilkarzy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 14:59

Thide

Porownalem Real do Chelsea.

Moim zdaniem Welbeck będzie tylko lepszy. Trzeba dac mu szanse, jak kazdemu innemu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 14:58

oggy

aha czyli welbeck to nie napastnik.

No to cholera AFC ma problem.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 14:57

dancer

nie porownywalbym la ligi i BPL pod wzgledem fizycznosci gry naprawde.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 14:56

nie ma sensu porównywać RM z Arsenalem. Arsenal nie dominuje w lidze. Arsenal nie gra tylko w ataku.