Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham

Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham 27.09.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 2306 komentarzy

Derby północnego Londynu stały na wysokim poziomie, ale kibice zgromadzeni na Emirates Stadium i przed telewizorem nie obejrzeli tylu bramek, ile by chcieli. Fanatycy Tottenhamu mogą być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego przez ich zespół, ponieważ Koguty byli zdecydowanie gorsi, a swoich okazji szukali jedynie po kontratakach. Właśnie jedna z takich akcji i indywidualny błąd Flaminiego zaowocowały bramką podopiecznych Pochettino, co mocno skomplikowało sytuację Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera w ogóle nie mieli pomysłu na dzisiejszy mecz, a kiedy już coś im wychodziło, to na ich przeszkodzie stawali Lloris i/lub Kaboul. Gospodarzom co prawda udało się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wygrać meczu, na co całkowicie zasługiwali. Dla Arsenalu dzisiejszy mecz jest utratą dwóch cennych punktów.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (28. Flamini) - Chamberlain, Wilshere (63. Sanchez), Ramsey (45. Cazorla), Özil - Welbeck

Tottenham: Lloris – Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier) - Capoue, Mason – Chadli (80. Bentaleb), Eriksen (62. Lennon), Lamela – Adebayor

Kanonierzy zaliczyli imponujący początek spotkania. Przez pierwsze dwie minuty gracze Tottenhamu nawet nie dotknęli piłki. U gospodarzy było widać ogromną determinację i wolę walki, z kolei goście często uciekali się do agresywnej gry.

W piątej minucie podopieczni Arsene'a Wengera przeprowadzili pierwszą akcję, która mogła zagrozić bramce Llorisa. Jack Wilshere uruchomił wychodzącego na wolną pozycję Aarona Ramseya, jednak strzał Walijczyka został zatrzymany przez byłego golkipera Lyonu.

Dominacja Arsenalu była widoczna. Zespół z czerwonej części północnego Londynu przeważał we wszystkich sektorach boiska i za wszelką cenę starał się uprzykrzyć życie zawodnikom Tottenhamu. W 14. minucie fantastycznie zachował się Danny Welbeck, który wręcz ośmieszył Vertonghena, po czym ruszył na bramkę pilnowaną przez Llorisa. Rajd Anglika został zatrzymany dopiero perfekcyjnym wślizgiem Kaboula.

W 21. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Danny Welbeck, który ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Chamberlaina, po czym oddał strzał na bramkę Llorisa. Dobrze ustawiony Francuz nie miał jednak problemów z interwencją.

Pięć minut później kolejna akcja gospodarzy z udziałem Ramseya, Welbecka i Wilshere'a. Ten ostatni zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Lloris znowu nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia zmiany. Urazy doznał Mikel Arteta, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

Kilka chwil później prawdziwy popis sędziowski dał Michael Oliver, który nie podyktował rzutu karnego po oczywistym wejściu Danny'ego Rose'a w kostkę Jacka Wilshere'a.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i uspokoiło. Tottenham próbował swoich okazji, by zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale polski golkiper za każdym razem dobrze czuwał przy sytuacjach Masona i Adebayora.

W 41. minucie piłkarze Arsenalu kolejny raz sprawdzili czujność Hugo Llorisa. Tym razem na dobry strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Chamberlain, ale francuski golkiper popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później świetny kontratak Kogutów zakończył się... fatalnym uderzeniem Nacera Chadliego, o ile w ogóle tę próbę można nazwać uderzeniem.

Złe wieści w Arsenalu, w doliczonym czasie pierwszej połowy boisko musiał opuścić Aaron Ramsey, który również nabawił się jakiegoś urazu. W jego miejsce wszedł Santiago Cazorla.

Tuż przed przerwą na strzał zdecydował się jeszcze Emmanuel Adebayor. Mimo że piłka zmierzała delikatnie obok bramki, Wojciech Szczęsny na wszelki wypadek sparował futbolówkę na rzut rożny. Dobra decyzja Polaka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie na Emirates Stadium.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od mocnego przyśpieszenia ze strony Arsenalu. W 50. minucie przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mesut Özil, który został jednak zatrzymany przez świetnie grającego dzisiaj Llorisa.

Cztery minuty później dobra akcja Arsenalu zakończyła się uderzeniem Mathieu Flaminiego zza pola karnego, ale nie był to strzał najwyższych lotów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a zwłaszcza lubią się mścić niedokładne zagrania. Fatalnie zachował się Mathieu Flamini, któremu bezproblemowo piłkę pod polem karnym wyłuskał Eriksen. Duńczyk podał do Lameli, a ten świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Chadliego. Belg nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i mamy 1-0 dla gości.

Zaledwie dwie minuty po straconej bramce Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania. Bohaterem mógł się okazać Per Mertesacker, który w derbach północnego Londynu strzelił już dwie bramki, ale tym razem jego uderzenie głową w fenomenalny sposób zatrzymał Hugo Lloris.

Arsene Wenger nie mógł patrzyć na nieporadność swoich podopiecznych w ofensywie, dlatego też w 63. minucie do boju posłał Alexisa Sancheza. Chilijczyk zmienił Jacka Wilshere'a.

W 73. minucie Calum Chambers oddał przepiękny strzał z półwoleja, z którym Hugo Lloris raczej by sobie nie poradził, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dobra próba młodego Anglika, zabrakło szczęścia.

A minutę później Arsenal doprowadził do wyrównania! Strzał Alexisa został zablokowany przez defensorów Tottenhamu, ale piłka wciąż utrzymywała się w posiadaniu Arsenalu. Danny Welbeck zamachnął się na futbolówkę i nie trafił w nią, ale nieporadność swojego rodaka celnym strzałem wykorzystał Alex Chamberlain. 1-1!

Kolejne minuty to całkowita dominacja ze strony Arsenalu, ale jednocześnie brak klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na tle reszty zespołu zdecydowanie wyróżniali się zwłaszcza Calum Chambers i Alex Chamberlain.

W doliczonym czasie gry Arsenal jeszcze próbował swoich sytuacji, ale defensywa Tottenamu skutecznie odpierała kolejne ataki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
rage6 komentarzy: 54129.09.2014, 19:47

28'
Antonio Di Natale

To jest gość.

mitmichael komentarzy: 4924329.09.2014, 19:46

Mozna tez na TVP 1 poogladac z komentarzem Laskowskiego i Zewłakowa ale o tych komentatorach juz chyba ktos kiedys wspominał

lays komentarzy: 3987129.09.2014, 19:46

szkoda ze debuchy ma kontuzje... byl pewny i chambers mogl grac na dm

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 19:46

Razem z Perem, urodziny dzisiaj obchodzi tez Archie. Wszystkiego najlepszego :)

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:45

Ja łaskawie przypominam ludziom, że Vieira nie był typowym defensywnym pomocnikiem. Pamiętajmy, ze obok niego śmigał Gilberto.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:45

@arsenallord, takie moje zboczenie z tym czarnym DM. według mnie to właśnie brakuje czarnoskórego gracza jako przecinaka.

-czarni są bardzo silni
-środek ciężkości jest osadzony wyżej, więc mogą biegać o wiele szybciej. porównaj czarnoskórego gracza, który ma 190cm i waży 90kg i białego zawodnika, który ma identyczne warunki.
-zwykle mają długie nogi, co przydaje się w odbiorze

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:44

danielosik

Jak chcesz dramat, to obejrzyj sobie powrótkę meczu z Chelsea z zeszłego roku.

lays komentarzy: 3987129.09.2014, 19:42

Panowie niech ktos wytlumaczy mi co sie stalo bo widze poruszenie, a nie bylo mnie caly dzien bo we Francji jestem i wracam za tydz do Torunia

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.09.2014, 19:41

danielosik
Arsene Wenger, czyli jak przez dekadę wygrałem dwa trofea. Dramat dokumentalny.

arsenallord komentarzy: 29692 newsów: 11729.09.2014, 19:40

Jak ja widzę, że ktoś pisze, że DM musi być czarny to mnie krew zalewa. Najlepsi defensywni pomocnicy na świecie są biali, panowie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.09.2014, 19:39

Zna ktoś jakąś fajną komedie, albo dramat, jakieś sprawdzone filmy ?

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:38

Te kryteria dotyczące DM'a typu: duży, silny i czarny serio są fajnie. Heskey czy Anichebe byliby wprost idealni. :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:37

chyba nie wierzysz w to co piszesz. Jenkinson na 99% był dogadany z WHU przed transferem Chambersa. poza tym nie jest i nie będzie on zawodnikiem na miarę Arsenalu

wrzucaj nastoletniego Bellerina na obronę. to nie czas na niego.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:35

thide

Niezadowolenie z pozycji w zespole, BVB ma Suboticia i dwóch Niemców (czyli nie na sprzedaż) na środek obrony. Ginter tam wejdzie do pierwszego zespołu prędzej czy później. Dlaczego? Bo Niemiec.

Rider komentarzy: 242229.09.2014, 19:33

haxball.com/?roomid=~23ef4af4042fed3ffafe1a96fb0d167dc518131b87b2b28731247ea9f58abeac7

wbijać

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:33

NBW

Za rok będzie napastnikiem i wyrośnie na drugiego Henry'ego. :P

thide

Moim zdaniem Chambers ma warunki do grania w pomocy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:33

podaj mi powód, dla którego Sokratis miałby odejść z BVB

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 19:32

Ja moge sie poszczycic tym, ze w Chambersa wierzylem na CB od początku :) Co do niego przynajmniej sie nie mylilem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:32

kolejny PO? hłehłe. został DRUGIM RB. numerem jeden jest 29-letni zawodnik, który pogra jeszcze z 2-3 sezony i odejdzie.

nie ma się co bawić w półśrodki i kolejne zmienianie pozycji zawodnikowi. walnąć dużego, silnego murzyna na DM i byłby spokój na lata.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:31

MaciekGoooner

Wybacz, bujam w obłokach. ;(

Ale kurde, serio się zawiodę, jak nie będzie dwóch transferów w styczniu. Na dzień dzisiejszy brakuje obrońcy i defensywnego pomocnika w drużynie na gwałt. Jeśli Chambers grałby w pomocy, to będzie brakowało dwóch obrońców. Przy drugim rozwiązaniu duet Stones/Sokratis + Clyne mógłby być zbawieniem.

Dancer

Jonesa bym chciał, ale United go nie puści. I nie tylko dlatego, że nie dostali Vermy.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:30

Umtiti jest do wyciągnięcia za grosze. 4-5 milionów euro. chciałbym, żeby Monreal odszedł, ale wtedy trzeba byłoby następnego gracza. Sporting szykuje zastępstwo za Carvalho. ma być to Anderson Esiti.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:28

a Piszczek był napastnikiem. Wenger może rozważać wypuszczenie Szczęsnego na DM i co z tego? Chambers nie ma warunków do bycia DM. no i na dodatek nie jest czarny.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:26

thide

Z wypowiedzi Wengera o Chambersie, co MaciekGoooner podawał: "I'd consider playing him in midfield".

Chambers w juniorach właśnie śmigał na pozycji defensywnego pomocnika.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 229.09.2014, 19:26

róbcie ktoś rooma w haxa

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 19:25

Zamiast Stonesa czuje Jonesa. Wenger go chcial, zanim ten wyladowal w MU. Teraz ma na niego pieniadze, wiec go kupi.

Jasiek5821 komentarzy: 38329.09.2014, 19:25

gooner1992
wyslij :wiktor1899

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:24

zaraz przesuniecie Chambersa na ST.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:23

Ktoś z dwójki Sokratis/Stones + Clyne, przy przesunięciu Chambersa do pomocy dwóch obrońców to konieczność.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:23

Chambers będzie grał na RB, zobaczyta!

na rynku jest bardzo mało graczy na tę pozycję i myślę, że na CB przyjdzie może 2 graczy, którzy ogarną też LB i RB. DM raczej oddzielnie

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511629.09.2014, 19:23

Rób ktoś kalambury na kurniku. ;p

maciek987 komentarzy: 296629.09.2014, 19:22

Gdyby tak Stonesa i Clyne'a sprowadzić, to byłbym w niebie :D

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:22

thide

Jeśli chciałby przesunąc Chambersa do pomocy, to musiałby sprowadzić dwóch obrońców, inaczej byłby szaleńcem. Już teraz brakuje jednego. Gdyby tak serio miałoby się stać i przyszedł Sokratis/Stones i Clyne, to byłbym zadowolony.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 19:22

Zaczalem caly dzien mowic o tym Clynie i teraz kazdy go do skladu wstawia :D

gooner1992 komentarzy: 57729.09.2014, 19:21

Fifa 14 PC, jakis kozak sie znajdzie? ;D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:20

@Doktor, na pewno nie. ponoć Wenger szuka graczy, którzy zagrają na 2-3 pozycjach. głównie CB, który zagra na RB, CB grającego też na LB i DM.

CB+LB=UHMTITI
CB+RB=STONES

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:19

sprawdziłem canal + sport i tnie jak cholera. jakość też nie powala.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:18

Szczęsny - Clyne/Debuchy, Stones/Sokratis, Kosa, Gibbs - Chambers, Wilshere/Ramsey, Ozil/Wilshere/Ramsey, Walcott/Ox, Sanchez - Welbeck/Giroud

Ciekawe czy dałoby radę powalczyć o takie coś w styczniu?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:18

to looknij.tv podzieli los sitem, goodcast, radio81. myślę, że zawiną się do końca roku.

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 329.09.2014, 19:16

Zamiast xbmc looknij.tv

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:15

Chambers mógłby serio wyglądać ciekawie na pozycji defensywnego pomocnika. Wtedy Wenger mógłby się serio połakomić o Clyne'a i Stonesa jednocześnie i rozwijać angielską piłkę. Choć przy Stonesie to Kosa musiałby zostać liderem defensywy, bo Anglik raczej nie jest zawodnikiem, który krzyknąłby na kolegów.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:13

Dzięki za pocieszenie, choć i tak jest mi mocno wstyd z tego powodu. No cóż, posypuję głowę popiołem.

paw3u komentarzy: 562629.09.2014, 19:10

zna się ktoś na komputerach? Chodzi mi o odinstalowanie/usunięcie systemu z komputera.

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:09

Napisałem puści przez ó, idę się pociąć ze wstydu ;(

Doktor komentarzy: 770629.09.2014, 19:08

Stones na dzień dzisiejszy to koszt pewnie koło 20-25 mln funtów, taniej Everton go nie póści, kasę raczej mają, na Lukaku trochę wydali, ambicje też pewnie mają dość spore. Stones na dzień dzisiejszy jest im niezbędny, Distin ma już swoje lata (choć i tak traktuję go jak fenomen, my się zastanawiamy jak będzie wyglądał Kosa w wieku 33. lat, a Francuz już przecież dobiega do czterdziestki).

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.09.2014, 19:08