Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham

Remis mimo lepszej gry, Arsenal 1-1 Tottenham 27.09.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 2306 komentarzy

Derby północnego Londynu stały na wysokim poziomie, ale kibice zgromadzeni na Emirates Stadium i przed telewizorem nie obejrzeli tylu bramek, ile by chcieli. Fanatycy Tottenhamu mogą być zadowoleni z jednego punktu wywalczonego przez ich zespół, ponieważ Koguty byli zdecydowanie gorsi, a swoich okazji szukali jedynie po kontratakach. Właśnie jedna z takich akcji i indywidualny błąd Flaminiego zaowocowały bramką podopiecznych Pochettino, co mocno skomplikowało sytuację Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera w ogóle nie mieli pomysłu na dzisiejszy mecz, a kiedy już coś im wychodziło, to na ich przeszkodzie stawali Lloris i/lub Kaboul. Gospodarzom co prawda udało się doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili wygrać meczu, na co całkowicie zasługiwali. Dla Arsenalu dzisiejszy mecz jest utratą dwóch cennych punktów.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta (28. Flamini) - Chamberlain, Wilshere (63. Sanchez), Ramsey (45. Cazorla), Özil - Welbeck

Tottenham: Lloris – Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier) - Capoue, Mason – Chadli (80. Bentaleb), Eriksen (62. Lennon), Lamela – Adebayor

Kanonierzy zaliczyli imponujący początek spotkania. Przez pierwsze dwie minuty gracze Tottenhamu nawet nie dotknęli piłki. U gospodarzy było widać ogromną determinację i wolę walki, z kolei goście często uciekali się do agresywnej gry.

W piątej minucie podopieczni Arsene'a Wengera przeprowadzili pierwszą akcję, która mogła zagrozić bramce Llorisa. Jack Wilshere uruchomił wychodzącego na wolną pozycję Aarona Ramseya, jednak strzał Walijczyka został zatrzymany przez byłego golkipera Lyonu.

Dominacja Arsenalu była widoczna. Zespół z czerwonej części północnego Londynu przeważał we wszystkich sektorach boiska i za wszelką cenę starał się uprzykrzyć życie zawodnikom Tottenhamu. W 14. minucie fantastycznie zachował się Danny Welbeck, który wręcz ośmieszył Vertonghena, po czym ruszył na bramkę pilnowaną przez Llorisa. Rajd Anglika został zatrzymany dopiero perfekcyjnym wślizgiem Kaboula.

W 21. minucie znowu z dobrej strony pokazał się Danny Welbeck, który ładnie przyjął piłkę po dośrodkowaniu Chamberlaina, po czym oddał strzał na bramkę Llorisa. Dobrze ustawiony Francuz nie miał jednak problemów z interwencją.

Pięć minut później kolejna akcja gospodarzy z udziałem Ramseya, Welbecka i Wilshere'a. Ten ostatni zdecydował się na mocny strzał z dystansu, ale Lloris znowu nie dał się zaskoczyć.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia zmiany. Urazy doznał Mikel Arteta, który musiał opuścić boisko. W jego miejsce wszedł Mathieu Flamini.

Kilka chwil później prawdziwy popis sędziowski dał Michael Oliver, który nie podyktował rzutu karnego po oczywistym wejściu Danny'ego Rose'a w kostkę Jacka Wilshere'a.

W kolejnych minutach spotkanie się wyrównało i uspokoiło. Tottenham próbował swoich okazji, by zagrozić bramce Wojciecha Szczęsnego, ale polski golkiper za każdym razem dobrze czuwał przy sytuacjach Masona i Adebayora.

W 41. minucie piłkarze Arsenalu kolejny raz sprawdzili czujność Hugo Llorisa. Tym razem na dobry strzał zza pola karnego zdecydował się Alex Chamberlain, ale francuski golkiper popisał się świetną interwencją.

Dwie minuty później świetny kontratak Kogutów zakończył się... fatalnym uderzeniem Nacera Chadliego, o ile w ogóle tę próbę można nazwać uderzeniem.

Złe wieści w Arsenalu, w doliczonym czasie pierwszej połowy boisko musiał opuścić Aaron Ramsey, który również nabawił się jakiegoś urazu. W jego miejsce wszedł Santiago Cazorla.

Tuż przed przerwą na strzał zdecydował się jeszcze Emmanuel Adebayor. Mimo że piłka zmierzała delikatnie obok bramki, Wojciech Szczęsny na wszelki wypadek sparował futbolówkę na rzut rożny. Dobra decyzja Polaka.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie na Emirates Stadium.

Druga odsłona meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza - od mocnego przyśpieszenia ze strony Arsenalu. W 50. minucie przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mesut Özil, który został jednak zatrzymany przez świetnie grającego dzisiaj Llorisa.

Cztery minuty później dobra akcja Arsenalu zakończyła się uderzeniem Mathieu Flaminiego zza pola karnego, ale nie był to strzał najwyższych lotów.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a zwłaszcza lubią się mścić niedokładne zagrania. Fatalnie zachował się Mathieu Flamini, któremu bezproblemowo piłkę pod polem karnym wyłuskał Eriksen. Duńczyk podał do Lameli, a ten świetnie uruchomił wybiegającego na wolne pole Chadliego. Belg nie zmarnował sytuacji sam na sam ze Szczęsnym i mamy 1-0 dla gości.

Zaledwie dwie minuty po straconej bramce Arsenal mógł doprowadzić do wyrównania. Bohaterem mógł się okazać Per Mertesacker, który w derbach północnego Londynu strzelił już dwie bramki, ale tym razem jego uderzenie głową w fenomenalny sposób zatrzymał Hugo Lloris.

Arsene Wenger nie mógł patrzyć na nieporadność swoich podopiecznych w ofensywie, dlatego też w 63. minucie do boju posłał Alexisa Sancheza. Chilijczyk zmienił Jacka Wilshere'a.

W 73. minucie Calum Chambers oddał przepiękny strzał z półwoleja, z którym Hugo Lloris raczej by sobie nie poradził, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dobra próba młodego Anglika, zabrakło szczęścia.

A minutę później Arsenal doprowadził do wyrównania! Strzał Alexisa został zablokowany przez defensorów Tottenhamu, ale piłka wciąż utrzymywała się w posiadaniu Arsenalu. Danny Welbeck zamachnął się na futbolówkę i nie trafił w nią, ale nieporadność swojego rodaka celnym strzałem wykorzystał Alex Chamberlain. 1-1!

Kolejne minuty to całkowita dominacja ze strony Arsenalu, ale jednocześnie brak klarownych sytuacji do strzelenia gola. Na tle reszty zespołu zdecydowanie wyróżniali się zwłaszcza Calum Chambers i Alex Chamberlain.

W doliczonym czasie gry Arsenal jeszcze próbował swoich sytuacji, ale defensywa Tottenamu skutecznie odpierała kolejne ataki gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1.

North London DerbyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.09.2014, 10:57

Dancer > no okej. i kto zagra z tyłu obok tragicznego obecnie Flama? ofensywny Rosicky czy jeszcze bardziej ofensywny Ox?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40029.09.2014, 10:52

Conrado

Nie wyjdziemy 4-1-4-1, bo nie ma Aarona. Wyjdziemy normalnie 4-2-3-1

Manwe komentarzy: 103629.09.2014, 10:52

Całe szczęście, że z Abou zdają się postępować racjonalnie co do jego występów. Teraz każda kontuzja Francuza może się równać zakończeniem kariery.

Manwe komentarzy: 103629.09.2014, 10:50

espnfc.com/arsenal/story/2060331/arsene-wenger-baffled-by-arsenals-midfield-injury-woes

Wenger nie rozumie:

There's no logic as it's two players who were not involved in the week -- no Arteta, not Ramsey -- and they had quite a light week for them. We have to analyse what happened there. I don't understand.

Tymczasem: goal.com/en-tz/news/5786/main/2014/01/23/4564363/arsenal-are-playing-russian-roulette-with-walcotts-career

Ramsey i Arteta są po urazach, Ramsey miał dość lekki uraz, ale właściwie prawie nie odpoczywał po nim, Arteta prawie dwa pełne mecze po kontuzji rozegrał i w trzecim złapał kontuzję.

Nieumiejętne wprowadzanie graczy po urazach + zbyt lekki / zbyt mocny reżym treningowy i są rezultaty. Tu nie ma pecha czy szczęścia, nawet złe stanięcie Mathieu to nie jest pech - coś takiego nie istnieje, jest to konsekwencja czegoś.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 229.09.2014, 10:43

Jak się fifa na pc sprawuje (tryb kariery) czy są jakieś zmiany względem poprzedniczki?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.09.2014, 10:41

masakra z tymi kontuzjami. przecież jak wyjdziemy 4-1-4-1 na Chelsea to dostaniemy takie baty jak w tamtym sezonie. jeszcze pewnie z Mesutem na skrzydle.. to jest niepojęte.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 229.09.2014, 10:41

ale cisza, może się skusze i napisze dissa na fabregaSSA ON pyte Murinjowi

Kowalczyk11 komentarzy: 325329.09.2014, 10:37

Turek , wolne sie kończą studentom to pewnie ludzie leża po melanżach świętujac zakończenie wakacji ;D Chociaż na studiach są cały czas wakacje właściwie.

No Merte 30 Ci stukneła czas odchodzić po tym sezonie.

Mskafc

Kup welbecka na atak, jest niesamiwity, u mnie ma ok. 26 meczy 36 bramek ;) jezeli chcesz dm to schnederlin jest super ;)

veron komentarzy: 459229.09.2014, 02:25

a Sociedad też nie lepsze, wygrali 4:2 z Realem i... z nikim więcej i są na 15 miejscu :p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 02:12

niezly kryzys maja baskowie z ath bilbao , na 6 meczów tylko 1 wygrana. W tabeli PD dopiero na 16 miejscu.

mskafc komentarzy: 579629.09.2014, 02:05

skrob

Ok dzieki za pomoc, tylko zarowno ramires fernandinho czy remy sa strasznie drodzy, na razie mnie nie stac. Welbeck ma lepsze statystyki od Lukaku a jest tanszy o 15k, takze poprobuje sobie roznych formacji, ale zostane raczej przy Dannym :/ Kupilem tydzien temu w piatek ps4, takze bawie sie na tej maszynie :)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.09.2014, 02:00

Po prostu pograj trochę i popróbuj różne formacje sobie, aż znajdziesz odpowiednią, metodą prób i błędów. Ja tak robiłem.

Dobra, zawijam spać, powodzenia w FUCIE. Ja też kupiłem 15 i zaczynam grać. Ja na ps3, a Ty? Jak to samo to dodaj mnie: "skrobinho" to czasem można zagrać ;)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.09.2014, 01:58

@mskafc
Ja gram 4-5-1, z kompem różnie, ale w FUT zawsze tą, jakoś mi pasuje.

Varela ok, szybki, dobre strzały.

Napastnicy to obczaj Benteke(w 14 czołg, szybki, silny, skoczny, maszyna do strzelania bramek), Remy czy właśnie Lukaku.

Ja wolę grać 1 napastnikiem, każdy ma swoją wizję gry, nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak masz grać, bo każdy gra inaczej.

Ja z tą 4-5-1 raczej się nie spotkałem, żeby ktoś grał.
W 14 do I ligi doszedłem, ani razu nie spadłem z żadnej ligi, więc najgorszy nie jestem, ale też nie miałem super składu, bo nie grałem na tyle często, żeby mieć na to hajs :D

mskafc komentarzy: 579629.09.2014, 01:27

Jeszcze kwestia formacji, nie wiem ktora grac, ktora bedzie mi odpowiadac najbardziej :/ tez preferuje szybka gre pilka. Czy w ogole w fut oplaca sie miec DMF ?

mskafc komentarzy: 579629.09.2014, 01:26

ups, slabiak

futhead.com/15/squads/1963406/

mskafc komentarzy: 579629.09.2014, 01:25

skrobinho

nigdy w zyciu nie gralem w FUT, to jest moja pierwsza potyczka z graniem z ludzmi przez neta. sytuacja wyglada nastepujaco, mam taki sklad ( tak kupilem coiny na allegro :D nie mam za bardz czasu farmic )

Z tym, że chce sprzedać na$riego, jest totalnie bezuzyteczny dla mnie, pojdzie za jakies 12k, bedę mial jakies 30k coinów i bede potrzebowal napastnika, pokusze sie chyba o Lukaku za okolo 19, no i zostaje ta dwojka, lewoskrzydlowy i jakiś typ za capou, moze byc Fernandinho, jesli nie jest drogi.. nie wiem ile mi zostanie kasy na potencjalnego LW ale Varela jest super szybki i tani..

TakKrzysiu komentarzy: 893629.09.2014, 01:23

19TOMEK91
@
A czy ja coś mówie? Dziadka bardzo lubie. Wręcz kocham go niczym wnuczek.

mskafc komentarzy: 579629.09.2014, 01:19

Ok wezme pod uwage, dzieki. Zaraz ( tylko dostane reszte lomotu ) przedstawie Ci swoja sytuacje

19TOMEK91 komentarzy: 156929.09.2014, 01:19

Krzysiu
no dobrze ze jest, bo nie kazdy wchodzi na stos stron ;) w końcu to k.com i tu jest wszystko :)

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.09.2014, 01:13

@mskafc
No to w sumie nie ma się co znać. Zależy jakich zawodników preferujesz. Ale jako, ze grywam trochę to polecałbym Ci:
1.Fernandinho/Ramires
2.Paulinho/Dembele/Wilshere
3.Sandro/Tiote

No chyba byś potrzebował kogoś kto trochę ogarnia w defie, bo Cabella to typowo ofensywny zawodnik.
Mi się super gra Fernandinho -szybki, dobry drybling, strzały, odbiór, podania, przechwyty. Taki b2b.

Paulinho i Ramires też mi pasują.
Ja ogólnie preferuję graczy dość szybkich.

A Sandro/Tiote no to typowi DM, silni, dobry odbiór.

No i jeszcze zależy ile hajsu masz ;)

TakKrzysiu komentarzy: 893629.09.2014, 01:13

CR700@
Dobrze Cie mieć dziadek. Inaczej nie wiedziałbym jak wejść na lfc pl

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 01:08

nie wiem czy wiecie, czerwonka ma swoja mini afere.

Otoz sakho na meczu derbowym decyzja brendiego nie zalapal sie do meczowego skladu , nawet na lawe, wiec Zdenerwowany sakho opuscil stadion przed meczem.

the times donosi, ze lfc moze ukarac sakho finansowo, a sakho moze zrobi out w zime.

praptak komentarzy: 881929.09.2014, 01:08

@Takkrzysiu
Oj tam tylko czasem :P

TakKrzysiu komentarzy: 893629.09.2014, 01:07

praptak@
Nie wina głupiego że jest głupi bo nie jest w stanie o tym wiedzieć. Sam czasem piszesz bzdury.

CR700@
Arsenal jest lepszy. Przynajmniej w przyrządzaniu śniadanka.

mskafc komentarzy: 579629.09.2014, 01:04

SKROBINHO

potrzebuje info kogo kupic na pozycje CAM/CM obok cabelli w formacji 442 :(

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.09.2014, 01:03

Cholera jednego to kluby moga zazdroscic chelsea i atletico, sa to mianowicie mistrzowie stalych fragmentów gry a w szczegolnosci głowek. Ta passa w tych klubach pod tym katem ciagnie sie latami.

praptak komentarzy: 881929.09.2014, 01:03

@TakKrzysiu
Dokładnie. Przed 23.00 nie da sie z nikim pogadać bo sami dekle bywają.

TakKrzysiu komentarzy: 893629.09.2014, 00:51

no dobra nie miałem być ten najgorszy bo zwykle używam mózgu ale nie chciałem żeby bliska mi osoba wyszła na tę złą ^^ . Ja nie pije alko od zeszłego sylwka. Fajnie wytresować charakter. Polecam każdemu, bo na tej stronie burdel sie robi. To chore że fajnych ludzi można sie poradzić i ich poczytać dopiero w nocy.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.09.2014, 00:47

@mskafc
Hahaha, a na czym tu się znać?

TakKrzysiu komentarzy: 893629.09.2014, 00:44

ok już sobie poradziłem. mooseq, szogun, dzieki, użyłem mięty, miodku, herbatki, (bananka;p) i paru innych spraw, jest lepiej. Teraz jajka i męska zrobie. Zawsze to ja miałem byc ten najgorszy a ratuje świętoszka ^^ chyba rozwój zarządał słowa.

BigPower komentarzy: 2672 newsów: 229.09.2014, 00:40

Najlepiwej nie pić alkoholu tylko bakać

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 729.09.2014, 00:39

Potwierdzam.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 329.09.2014, 00:37

TakKrysiu Kanapka z bekonem jajkiem i pomidorem. Pozwala na szybsze pozbycie się alkocholu z organizmu a reszta pobudza aktywność tak stwierdzili Brytyjscy naukowcy.

mskafc komentarzy: 579629.09.2014, 00:36

halo halo, zna sie ktos dobrze na FUT 15? :)

mooseq komentarzy: 63229.09.2014, 00:33

@takkrzysiu
ja zawsze piłem cole albo coś podobnego, cukier pobudza :)

TakKrzysiu komentarzy: 893629.09.2014, 00:27

Pytanie:
Co proponujecie jako odtrutke kiedy ktoś bliski dał sie porwać zabawie i przesadził (jak to czasem bywa) z alko? Bo widze to cierpienie i przypomina mi sie 16 lat. Zaznacze że woda z cytrynką i miodkiem poszła w ruch, zaraz spacer nocny. Coś do zażycia by pomóc?

mwk komentarzy: 96929.09.2014, 00:19

O, widzę, że nie tylko ja mam jutro dzień adaptacyjny - w tym że ja rozpoczynam II stopień. A jeśli chodzi o niechodzenie na wykłady, to u mnie zawsze sprawdzano obecność, mimo że niby były nieobowiązkowe.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 229.09.2014, 00:19

Yhym.... Czyli mamy tak naprawdę mamy sezon bez Mathieu i Oliviera? Bo jak mają wrócić na wiosnę to zanim wrócą do formy to minie sezon.

Szkoda, co roku to samo :/

Modlić się teraz tylko o brak kontuzji w obronie. Szczególnie, żeby Kosa nie złapał kontuzji, bo jak jego nie będzie to każda drużyna z BPL będzie w nas wchodzić jak w masło...

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52429.09.2014, 00:15