Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal

Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal 29.07.2012, 11:59, Łukasz Kęczkowski 5124 komentarzy

Dzisiaj o godzinie jedenastej czasu polskiego rozpoczął się ostatni mecz Arsenalu podczas tegorocznego tournee po Azji. Tym razem rywalami Kanonierów byli gracze Kitchee, klubu z Hong Kongu. Podopieczni Wengera wyszli na to spotkanie w następującym składzie: Szczęsny - Djourou (c), Miquel, Eastmond, Gibbs - Diaby, Coquelin – Walcott, Oxlade-Chamberlain, Ryo - Chamakh.

Kolejno w 3. i 4. minucie bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, najpierw jedenastka, potem Henry. W obu akcjach dobrymi dośrodkowaniami popisał się skrzydłowy drużyny Kitchee.

W 8. minucie po błędzie Miquela prostopadłym podaniem idealnie obsłużony został Yago, który strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Kitchee!

Dopiero w 12. minucie Kanonierzy zdołali oddać pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej przez chińskiego bramkarza, jednak Theo Walcott posłał futbolówkę obok słupka.

Po sześciu minutach bardzo ładną kombinacyjną akcję rozegrali Ignasi Miquel z Marouanem Chamakhiem, jednak strzał Marokańczyka był zbyt lekki by zaskoczyć chińskiego bramkarza.

W 24. minucie Diaby agresywnym pressingiem zaatakował obrońcę Kitchee, szybko odegrał do Theo Walcotta, który ładnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy remis! 1:1.

W 26. minucie gracze Kitchee w bardzo interesujący sposób rozegrali rzut wolny. Jeden z zawodników przerzucił piłkę nad murem, a Roberto próbował pokonać Szczęsnego efektowną przewrotką, jednak nie udało mu się trafić czystko w futbolówkę, która minęła słupek bramki strzeżonej przez polskiego bramkarza.

29. minuta przyniosła kolejną bramkę dla Kitchee. Szczęsnemu udało się co prawda obronić strzał przewrotką Henry'ego, jednak przy dobitce Canceli był bez szans. 2:1 dla Kitchee!

Siedem minut później bliski zdobycia bramki był Marouane Chamakh. Po dośrodkowaniu Eastmonda Marokańczyk wyszedł najwyżej w powietrze, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Kitchee.

W 42. minucie trener Kitchee postanowił przeprowadzić zmianę. Boisko opuścił kapitan, Roberto, a na murawie zameldował się Chu. Warto nadmienić, że spotkanie to było ostatnim występem Hiszpana w barwach klubu z Hong Kongu.

W 45. minucie Kanonierom udało się wyprowadzić szybki kontratak, Chamakh ładnie wyłożył piłkę do Diaby'ego, jednak strzał Francuza w znacznej odległości minął bramkę Kitchee. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, a po chwili sędzia wysłał zawodników na krótki odpoczynek. Kitchee 2:1 Arsenal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził pięć zmian. Na boisku pojawili się Andre Santos, Gervinho, Aneke, Afobe oraz Jenkinson, a zmienili oni Gibbsa, Ryo, Eastmonda, Chamakha i Diaby'ego.

W 47. minucie ładnie między obrońców wbiegł Gervinho i wyłożył piłkę niekrytemu Afobe. Niestety Anglik trafił jedynie w słupek, a jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy to Arsenal był stroną dominującą i to podopieczni Wengera prowadzili grę.

W 52. minucie długim podaniem popisał się Cancela, Lo doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam z prawie zerowego kąta trafił w słupek.

Już trzy minuty później Yago ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam doszedł do niej Lo i ponownie próbował pokonać Wojtka Szczęsnego, jednak tym razem trafił prosto w polskiego bramkarza.

W 59. minucie Yago został zmieniony przez Carrilla, natomiast za Wanga wszedł Liu.

W 62. minucie po strzale z dystansu Aneke Kanonierzy domagali się karnego, gdyż uważali, że piłka trafiła obrońcę Kitchee w rękę. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki Arsenalu, lecz bardzo dobrze spisywała się obrona Kitchee.

W 67. minucie strzał głową Afobe minął bramkę Kitchee dosłownie o milimetry. Bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się w tej Akcji Alex Oxlade-Chamberlain.

W 69. minucie kolejne zmiany zaplanował Arsene Wenger. Na boisku w miejsce Chamberlaina, Coquelina, Miquela, Djourou i Walcotta zameldowali się Arteta, Yennaris, Eisfeld, Song oraz Bartley.

W 77. minucie Gervinho popisał się indywidualną akcją z lewej strony, minął kilku obrońców i wyłożył piłkę Eisfeldowi, który bez problemu zapakował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. 2:2!

W 80. minucie żółtą kartkę za taktyczny faul w środku boiska otrzymał Andre Santos.

W 82. minucie Chuks Aneke chciał sprytnie pokonać chińskiego bramkarza, jednak golkiper Kitchee był na posterunku i z największym trudem wybronił strzał młodego Kanoniera.

Przez cały czas Arsenal prowadził grę, jednak w wybornej dyscpozycji była obrona Kitchee. W 91. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Jenkinson, piłkę lekko strącił Gervinho, jednak efektowną paradą popisał się chiński bramkarz i uratował remis dla swojej drużyny. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal na koniec tournee remisuje z Kitchee 2:2.

pauleta19

Myslalem o Diabym, bo Kokle na pewno nie jest jeszcze gotowy. Swoją drogą biorąc pod uwage jego warunki fizyczne, wg mnie nie nadaje sie na DP. Ma więcej walorów w ofensywie, co niejednokrotnie pokazał. Szczególnie na skrzydłach. Drybling, szybkość, świetne podanie (jeszcze nie idealne) to cechy ktore mogą pokusić Wengera o przesunięcie go bardziej do przodu.

mskafc komentarzy: 579603.08.2012, 14:35

youtube.com/watch?v=xqof0zIDMWs

trolololo "ben arfa vs abou diaby"

Wajdos komentarzy: 163503.08.2012, 14:35

Diaby nie jest defensywnym pomocnikiem...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2012, 14:32

triumphst666, Diaby nie da rady, ma więcej atutów w ofensywie niż w defensywie. Coquelin tylko w takiiej sytuacji może nas ratować, ale czy jest gotowy?

mskafc komentarzy: 579603.08.2012, 14:31

Sky Sport New reporting the Cazorla to Arsenal will be announced early next week

J(EIHF(UEHF(EUHF*UHSAIJCHIJSCHIUUHE*UCHWCJN

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:31

wronka =>co mamy Gazidisa podziwiać jaką ma wypaśną "nowiuśko koszulie"?

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 103.08.2012, 14:30

mir4ek, te frytki na głowie, to musi być song, to już przesądzone ;/

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:30

W tym sezonie w środku pola będziemy rozróżniać 2 pozycje.
ŚPO i "tych dwóch za nim"
Czyli:
ŚPO: Cazorla, Rosicky, Ramsey
ŚP: Song, Arteta, Wilshere, Diaby, Coquelin, Sahin(?)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 14:30

Wronka23@
Nie rób jaj ;]

wronka23 komentarzy: 408903.08.2012, 14:30

zobaczcie panowie na główną strone Arsenlu :)

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:29

triumphst666 Diaby jest bardzo silny ale jego odbiór często kończy się faulem, żaden z niego DM. Do tego na DM trzeba być odpowiedzialnym Abou no way.... wielkie ryzyko

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 14:28

ArseneAl

:]

Trzeba było napisać "Musk".

triumphst666 komentarzy: 257403.08.2012, 14:28

pauleta19@

No właśnie... A mnie sie wydaje, ze powinien grac bardziej z przodu. Songa na czas jego nieobecnosci juz lepiej zastąpiłby Diaby, ktory ma wszystkie te cechy ktore wymienies.

centralperk komentarzy: 8203.08.2012, 14:27

@ArsenalAl
Co w tym złego? :P
Przykład: Arteta może grać jako rozgrywający (CM) może się cofnąć w razie potrzeby (DM) tudzież zagrać bardziej z przodu. Ale ten przód bardzo naciągany dlatego że potrzebny jest nam ofensywny pomocnik z dryblingiem, strzałem i podaniem - Goetze a nie z samym podaniem. Taki Rosa tyle że 10 lat młodszy.

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:27

@Wajdos
Dlatego właśnie chce wypożyczyć Sahina - zastępstwo w miejsce Jacka i zastępstwo w miejsce Songa jak wyjedzie na PNA.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:27

pauleta dokładnie gra obronna Sahina jest zbyt słaba na DM podkreślam że w Anglii musi być jeden silny i czyszczący zawodnik nawet jeśli gra realnie b2b jak Song. Bez tego zostaniemy stłamszeni w środku agresywną grą pamiętacie np rewanż z Newcastle kto nam będzie Tiotego stopował ? Nuri ? no way tiote go weźmie pod pache i do przodu;p;p;p

szymonst komentarzy: 158903.08.2012, 14:26

Z czwórką Song-Arteta-Sahin-Cazorla plus do tego Rosa, Ramsey w dalszej rezerwie możnaby tworzyć naprawdę ciekawe układy w pomocy. Jak powoli zacznie wracać Jack to już w ogóle będzie bajka.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2012, 14:24

triumphst666, Sahin to nie pozycja Rosy, Jack'a i Ramsey'a, chyba, że Wenger zechce go przerobić. Na razie grywał na głęboko grający pomocnik (DMF/CMF).

Dla mnie Sahin nie jest ani silny, ani wysoki, ani nawet agresywny i nie zastąpi Songa podczas wyjazdu na PNA.

Rotacja na linii M'VilaArtetaSong by miała sens, a Sahin mógłby tylko zastępować Mikela.

Wajdos komentarzy: 163503.08.2012, 14:24

Wlasnie, jedynej rzeczy nie rozumiem. Skoro Wenger traktuje Songa jako najwazniejsze ogniwo, spaja defensywe z pomoca idealnie - to dlaczego wiedzac ze 'pol sezonu' Songa nie bedzie nikogo nie kupil?

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:23

"Chodzi o to że prędzej CM zagra na DM czy AM aniżeli AM na DF czy na DF na AM."
Mózg rozje*any.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:23

centralperk najlepiej pewnie tak jak w BVB czyli zamiast artety, Nuri nie ma ciągu na bramke za to świetne długie podanie i strzał, niezła orientacja na boisku technika też fajna:) napewno nie jest to typ AM

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:22

@Oggy
Dokładnie. My już nie gramy typowym DP.

triumphst666 komentarzy: 257403.08.2012, 14:21

Ok w takim razie sorry za pomyłke, ogolnie to źle wyraziłem myśli:P. Chodzilo mi o to, ze ta pozycja (wg mnie) byłaby dla niego świetna. To samo myśle o Jacku. Przed kontuzją na jakiej grał pozycji? Niby nieco cofniety, ale mysle, ze po kontuzji powinien grać bardziej z przodu. Dla mnie to będzie nasz przyszły Fabs. Tyle ze bardziej wierny.

mir4ek komentarzy: 100703.08.2012, 14:21

BREAKING: Arsenal have agreed to sell Alex Song to Barca for £16m! pic.twitter.com/ahM3Cqsb

centralperk komentarzy: 8203.08.2012, 14:21

@Oggy
Ja wiem, że to nowoczesny football i pożyteczny dla klubu. Chodzi o to że prędzej CM zagra na DM czy AM aniżeli AM na DF czy na DF na AM. Dlatego wolałbym transfer ofensywnego pomocnika bo rozgrywających mamy dwóch Jack/Arteta z czego Hiszpan może się cofnąć. Wolę żebyśmy strzelili jedną więcej aniżeli zaczęli grać na zero z tyłu. Dlatego transfer Cazorli byłby dużym krokiem do przodu. A Sahin? Właśnie dlatego się pytam... Gdzie On właściwie się najlepiej czuje?

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:20

crisadus--> właśnie tyle że sahin operował chyba przed bednerem/kehlem ale głowy nie daje. Sahin w grze obronnej nie ma porównania z songiem i nawet chyba z artetą.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 14:20

Wajdos

Wciąż staramy się o Nianga.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 203.08.2012, 14:20

Kurde, my akurat styczeń mamy taki ciężki, a w styczniu znów zabraknie Gervinho, Songa i Chamakha ;// Masakra

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2403.08.2012, 14:19

co tam

wronka23 komentarzy: 408903.08.2012, 14:19

Murawski znowu w kadrze ja pier..dole :/

crisadus komentarzy: 850703.08.2012, 14:18

@triumphst666
Sahin to typowy ŚP. Podobny zawodnik do Artety. W Borussi grał w parzę z Benderem/Kehlem, a przed nimi biegał Goetze/Kagawa na pozycji OPŚ.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:17

triumphst666
ŚPO?
transfermarkt.de/en/nuri-sahin/profil/spieler_31095.html

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:17

triumphst666---> nie zgadzam się on głębiej gra raczej typ rozgrywającego jego role w BVB przejął teraz Gundogan zobacznie jak on gra macie wtedy odpowiedź;)

FrancescFabregas04 komentarzy: 93803.08.2012, 14:17

Manchester Utd goalkeeper Anders Lindegaard signs new four-year contract at the club. - Sky Sports, nie wiem czy było.

triumphst666 komentarzy: 257403.08.2012, 14:15

centralperk@

To kreatywny ŚPO i rozgrywanie idzie mu swietnie. Tak jak wspomnialem, pod nieobecnosc Rosy i Wilshere'a byłby to strzał w dyche. Tego brakowało nam w poprzednim sezonie. Jedyne prostopadłe podania (w moim odczuciu ozdoba zeszłego sezonu) rzucał Song, który ma przeciez inne obowiązki i kiedy nie było Artety, nie miał kto go pokryć z tyłu... Czasem miałem wrazenie, ze te zapędy kameruńczyka to efekt jego frustracji, ze rozegranie z przodu mamy tak nieporadne. Tak jakby wolał wziąć sprawy w swoje rece:P.

Najlepsza opcja? Wypożyczyć Sahina i kupić M'Vile, co przy kupnie Cazorli jest coraz mniej mozliwe:).

Wajdos komentarzy: 163503.08.2012, 14:13

Po kupnie Cazorli i wypozyczeniu Sahina juz nikt inny nie przyjdzie. Boss chce miec pelny sklad w Niemczech.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:13

centralperk--> nie uważasz że powoli odchodzimy od podziału na pozycje DM i CM szczególnie ale nawet CM i AM(ofensywny pom)? Wydaje mi się że Wenger daży do wymienności pozycji w pomocy.

crisadus komentarzy: 850703.08.2012, 14:13

Football Association potwierdziło, że macz o Tarczę Wspólnoty między Manchesterem City i Chelsea zostanie rozegrany na Villa Park 12 sierpnia o godzinie 17:00.

lukasz845 komentarzy: 455603.08.2012, 14:12

po za tym przydałby się jakiś porządny ŚO, bo pod nieobecność Kosy lub Vermy była tragedia

crisadus komentarzy: 850703.08.2012, 14:11

@LoveTheGunners
Tydzień przed ligą, czyli 11-12 sierpień.

crisadus komentarzy: 850703.08.2012, 14:10

Zawsze Mikel może grać jako defensywny pomocnik, pod nieobecność Alexa Songa. Arteta w wielu spotkaniach grał bardziej asekuracyjnie i pozwalał hulać kameruńczykowi.

LoveTheGunners komentarzy: 914003.08.2012, 14:10

panowie kiedy jest EL CA$HICO? tzn meczo tarcze wspolnoty miedzy Cehlsea a City? ;D

centralperk komentarzy: 8203.08.2012, 14:07

No właśnie o to mi chodzi. Na jakiej nominalnej pozycji gra Sahin? Rozgrywający jak Jack i Arteta czy OM jak Ramsey i Rosicky? Potrzebny nam jest ofensywny pomocnik a nie rozgrywający bo Ramsey to kpina a Rosicky już swoje lata ma a do tego łamie się dość często. Z drugiej strony na pozycji DM mamy tylko Songa, który jest kapitalny ale jest sam. Diaby to niewiadoma a reszta (czyt. Coquelin to dziecko) Jedynie Frimpong ma zadatki na dobrego grajka ale musi iść na wypożyczenie jeszcze raz. Cieszy możliwy transfer Cazorli. Czekam na info z oficjalki bo to by po trochu rozwiązało nasze rozegranie z przodu.

lukasz845 komentarzy: 455603.08.2012, 14:07