Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal

Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal 29.07.2012, 11:59, Łukasz Kęczkowski 5124 komentarzy

Dzisiaj o godzinie jedenastej czasu polskiego rozpoczął się ostatni mecz Arsenalu podczas tegorocznego tournee po Azji. Tym razem rywalami Kanonierów byli gracze Kitchee, klubu z Hong Kongu. Podopieczni Wengera wyszli na to spotkanie w następującym składzie: Szczęsny - Djourou (c), Miquel, Eastmond, Gibbs - Diaby, Coquelin – Walcott, Oxlade-Chamberlain, Ryo - Chamakh.

Kolejno w 3. i 4. minucie bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, najpierw jedenastka, potem Henry. W obu akcjach dobrymi dośrodkowaniami popisał się skrzydłowy drużyny Kitchee.

W 8. minucie po błędzie Miquela prostopadłym podaniem idealnie obsłużony został Yago, który strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Kitchee!

Dopiero w 12. minucie Kanonierzy zdołali oddać pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej przez chińskiego bramkarza, jednak Theo Walcott posłał futbolówkę obok słupka.

Po sześciu minutach bardzo ładną kombinacyjną akcję rozegrali Ignasi Miquel z Marouanem Chamakhiem, jednak strzał Marokańczyka był zbyt lekki by zaskoczyć chińskiego bramkarza.

W 24. minucie Diaby agresywnym pressingiem zaatakował obrońcę Kitchee, szybko odegrał do Theo Walcotta, który ładnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy remis! 1:1.

W 26. minucie gracze Kitchee w bardzo interesujący sposób rozegrali rzut wolny. Jeden z zawodników przerzucił piłkę nad murem, a Roberto próbował pokonać Szczęsnego efektowną przewrotką, jednak nie udało mu się trafić czystko w futbolówkę, która minęła słupek bramki strzeżonej przez polskiego bramkarza.

29. minuta przyniosła kolejną bramkę dla Kitchee. Szczęsnemu udało się co prawda obronić strzał przewrotką Henry'ego, jednak przy dobitce Canceli był bez szans. 2:1 dla Kitchee!

Siedem minut później bliski zdobycia bramki był Marouane Chamakh. Po dośrodkowaniu Eastmonda Marokańczyk wyszedł najwyżej w powietrze, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Kitchee.

W 42. minucie trener Kitchee postanowił przeprowadzić zmianę. Boisko opuścił kapitan, Roberto, a na murawie zameldował się Chu. Warto nadmienić, że spotkanie to było ostatnim występem Hiszpana w barwach klubu z Hong Kongu.

W 45. minucie Kanonierom udało się wyprowadzić szybki kontratak, Chamakh ładnie wyłożył piłkę do Diaby'ego, jednak strzał Francuza w znacznej odległości minął bramkę Kitchee. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, a po chwili sędzia wysłał zawodników na krótki odpoczynek. Kitchee 2:1 Arsenal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził pięć zmian. Na boisku pojawili się Andre Santos, Gervinho, Aneke, Afobe oraz Jenkinson, a zmienili oni Gibbsa, Ryo, Eastmonda, Chamakha i Diaby'ego.

W 47. minucie ładnie między obrońców wbiegł Gervinho i wyłożył piłkę niekrytemu Afobe. Niestety Anglik trafił jedynie w słupek, a jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy to Arsenal był stroną dominującą i to podopieczni Wengera prowadzili grę.

W 52. minucie długim podaniem popisał się Cancela, Lo doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam z prawie zerowego kąta trafił w słupek.

Już trzy minuty później Yago ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam doszedł do niej Lo i ponownie próbował pokonać Wojtka Szczęsnego, jednak tym razem trafił prosto w polskiego bramkarza.

W 59. minucie Yago został zmieniony przez Carrilla, natomiast za Wanga wszedł Liu.

W 62. minucie po strzale z dystansu Aneke Kanonierzy domagali się karnego, gdyż uważali, że piłka trafiła obrońcę Kitchee w rękę. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki Arsenalu, lecz bardzo dobrze spisywała się obrona Kitchee.

W 67. minucie strzał głową Afobe minął bramkę Kitchee dosłownie o milimetry. Bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się w tej Akcji Alex Oxlade-Chamberlain.

W 69. minucie kolejne zmiany zaplanował Arsene Wenger. Na boisku w miejsce Chamberlaina, Coquelina, Miquela, Djourou i Walcotta zameldowali się Arteta, Yennaris, Eisfeld, Song oraz Bartley.

W 77. minucie Gervinho popisał się indywidualną akcją z lewej strony, minął kilku obrońców i wyłożył piłkę Eisfeldowi, który bez problemu zapakował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. 2:2!

W 80. minucie żółtą kartkę za taktyczny faul w środku boiska otrzymał Andre Santos.

W 82. minucie Chuks Aneke chciał sprytnie pokonać chińskiego bramkarza, jednak golkiper Kitchee był na posterunku i z największym trudem wybronił strzał młodego Kanoniera.

Przez cały czas Arsenal prowadził grę, jednak w wybornej dyscpozycji była obrona Kitchee. W 91. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Jenkinson, piłkę lekko strącił Gervinho, jednak efektowną paradą popisał się chiński bramkarz i uratował remis dla swojej drużyny. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal na koniec tournee remisuje z Kitchee 2:2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 15:10

ArseneAl
Weź zwróć może na to jak się poruszają oni po boisku w trakcie meczu, bo mam wrażenie, że to co mówisz, opierasz na tym, że Song zaprezentował kilka efektownych ofensywnych rajdów, co może bardziej rzuca się w oczy i zapada w pamięć.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2012, 15:09

triumphst

Słabe jak barszcz.

lukasz845 komentarzy: 455603.08.2012, 15:07

Wojtek dostający czerwień ;)

Klama komentarzy: 3971 newsów: 203.08.2012, 15:06

Polska wersja też spoko - fantasyliga.wp.pl !

mskafc komentarzy: 579603.08.2012, 15:06

Potrzebuje jakichś ciekawych tapet do telefonu! Samsung galaxy s, android, coś polecicie?

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 15:05

@Demostenes
Przecież każdy ci powie, że w zeszłym sezonie Song częściej się podłączał do akcji ofensywnych niż Arteta. Już nawet same statystyki to pokazują (chociaż na tym się nie opieram).
Bez kitu nie wiem jakie ty mecze oglądasz :P

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 15:05

Myślicie że jest szansa że jeszcze dzisiaj poinformują o transferze Santiego?

triumphst666
Mówię tylko, że jak by Mu powiedział po sezonie, że widzi go w Realu to mógłby się ponownie skusić.
Oggy
Na pewno Coqa czeka jeszcze dużo pracy na siłowni, ale pamiętajmy, że ma on być tylko zmiennikiem na razie.
ArseneAl
Może oglądamy inne mecze? Nie wiem.

triumphst666 komentarzy: 257403.08.2012, 15:02

chamsko.pl/19730/Bojowa_babcia

Zobaczcie to... Spadłem.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 15:01

Co do Diaby'ego. Nieważne jest to gdzie zawodnik siebie widzi - ważne gdzie go widzi trener. Walcott na przykład widzi siebie na szpicy.

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:59

@Demostenes
To żeś teraz dowalił do pieca.
"To prawda, że Song się podłącza, ale zdecydowanie rzadziej niż Arteta"
Chyba na odwrót...

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:59

Demostenes-> nie uważasz że będzie ciężko Coqowi gdy będzie grał przeciw silnym i niezłym technicznie graczom. Za kilka lat Coq jak najbardziej da rade teraz za wcześnie jak dla mnie, niewątpliwie to świetny grajek. Powiem tak jesli drugi z CM będzie mocno asekurować i będzie grać agresywnie to być może sie to uda. Widze że lubicie ryzyko;p

triumphst666 komentarzy: 257403.08.2012, 14:57

Demostenes@

No to na marzeniach sie z lekka skonczylo, bo nie ma go nawet w składach treningowych (a jest np taki Alex...) wiec raczej chetnie przyszedłby pograc na ten rok. Tylko ciekawi mnie ta opcja pierwokupu jakby to wyglądało. Wczoraj gdzies wyczytalem, ze Mourinho nie chce go nigdzie oddawac, dopóki nie wyjasni sie sprawa z Chorwatem. Nadal nie wiadomo, czy Real wyciągnie go od rosołów.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:57

ArseneAl
Moim zdaniem, to nie jest ta sama pozycja. To prawda, że Song się podłącza, ale zdecydowanie rzadziej niż Arteta, a także zdecydowanie częściej niż on zastaje z tyłu gdy rozgrywamy piłkę pod polem karnym przeciwnika.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:56

Oggy
Jako, że oglądam każdy mecz Arsenalu, to swoje twierdzenia o jego grze opieram na tym. Filmik przesłałem dodatkowo dla podparcia.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:55

Wg mnie nie chodzi o przepychanie tylko o to jak sie ustawić żeby zablokować kolesia bez faulu. Diaby jest że tak powiem nieprzyuczony do tych zadań nie zagra źle ale spadek jakości będzie spory:D Diaby szybciutko się wykartkuje

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.08.2012, 14:55

Caen's president says #Arsenal have had a second bid for striker M'Baye #Niang knocked back, warning there are three other clubs interested.

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:55

@Demostenes
Dżizas! A Song nie gra zarówno w ofensywie jak i w defensywie??
Przecież my nie gramy defensywnym pomocnikiem!!!
Pozycja Artety i pozycja Songa to ta sama pozycja.
Bo gdy jeden idzie do przodu to drugi zostaje i na odwrót.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:54

Midgardsorm
No jak będzie pierwokup to jestem jak najbardziej za. Chociaż trzeba pamiętać, że Real to podobno zawsze było marzenie Sahina i jak mu powiedzą za rok "wracaj do nas", to może nie podpisać z nami mimo pierwokupu i będzie p*zda.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:52

Demostenes--> YT:))) tam nawet jop i denilson dają rade:) Naprawde brakuje mu sporo do poziomu Songa w tym przecież to jasne nie mówie że odbiór u niego jest szczególnie słaby ale zdecydowanie za słaby jak na takie zadania jak dla Alexa. Song jesli chodzi o zastawianie sie jest niesamowity jeden z lepszych w anglii jak ma forme. Widziałem Coqa w ostatnim sezonie opuściłem w sumie chyba ze 4-5 meczy w ogóle AFC. Chłopak jest baardzo zdolny ale wrzucenie go za Alexa skończy się jak z Aaronem to za dużo dla niego.

LoveTheGunners komentarzy: 914003.08.2012, 14:52

Santi Cazorla will become a Gunner today after having a medical late last night. At £20m he will be Arsenal's record signing.
#EuroSport

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:52

ArseneAl
Czy to przypadkiem nie oznacza, że widzi siebie w grze na pozycji Artety, który "gra zarówno w ofensywie jak i w defensywie", a nie na pozycji nastawionej bardziej bądź to na atak (AM), bądź na obronę(DM)?

Magus komentarzy: 17103.08.2012, 14:52

Dokladnie Coquelin naprawde wiele pokazuje jak na swoj wiek. Zastanawiam sie czy Wenger nie bedzie chcial go wykorzystywac jako zmiennika Sagny. W koncu konkurencja w pomocy szykuje sie naprawde spora.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 14:51

Demostenes

Właśnie tą opcję pierwokupu Arsenal wciąż ponoć negocjuje.

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:51

@Oggy
Według ciebie Diaby nie potrafi się przepchnąć?

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:50

Dodam jeszcze, że moim zdaniem Coq jest talentem na miarę Jacka i AOC. Kupowanie DM, który by miał go blokować jest bezsensu.

MM10 komentarzy: 67503.08.2012, 14:49

I co z Cazorlą, Robinem i Sahinem? Nowe wiadomości? :)

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:49

@Demostenes
"Osobiście wolę ustawienie z trzema pomocnikami, ponieważ mogę brać udział w grze zarówno do przodu, jak i w defensywie. Myślę, że właśnie ta pozycja odpowiada mi najbardziej."
Abou Diaby

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:49

ArsenalAL jprd żartuje prawda ? Jesteśmy na stronie fanów klubu Premier League? Przypomnij sobie poprzedni sezon był taki mecz Man City- Swansea na początku, i łabędzie grały ładnie finezyjnie ale nie agresywnie szejki ich zdominowali fizycznie. Odbiór wymaga koniecznie siły wobez zawodników o niezłej technice i bardzo dobrym zastawianiu piłki. Nie wierze że musze to tłumaczyć;p

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:47

Oggy
youtube.com/watch?v=qy7dIJiLBHU
Jak dla mnie daje rade w odbiorze.

triumphst666 komentarzy: 257403.08.2012, 14:46

Demostenes@

Nie ma problemu, mówisz i masz. Po prostu zarówno Song jak i Coq różnią sie od siebie niesamowicie i ten pierwszy (wg mnie) nadaje sie bardziej na DP co jest logiczne.

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:46

@Oggy
Człowieku co tym masz z tą siłową grą? Przecież to nie rugby. Oni nie mają się pociskać z barów tylko dobrze odbierać i podawać.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:45

ArseneAl
To jest ciekawe, że dla Ciebie Abu może być zmiennikiem dla DM i AM, ale jako zmiennika na CM koniecznie trzeba wypożyczyć Sahina, bo nie ma tam nikogo. Tak na prawdę jak nie Abu, to z powodzeniem może grać tam Ramsey (i moim zdaniem to dla niego lepsza pozycja). Jak dla mnie to bez opcji pierwokupu nie powinniśmy w ogóle o Sahinie rozmawiać.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:44

Demostenes---> song doskonale gra ciałem Coq nie potrafi tego. Co więcej siłowa gra Francisa to żart będą go przestawiać jak pionka: Yaya Toure vs Coq, Coq vs Tiote, Coq vs Essien/Ramires ;)))

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 14:43

Demostenes

Ale co innego, jeśli ta opcja pierwokupu by była.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:42

szymonst
To jest inna bajka. Ale taką opcję podobno Real wykluczył.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:41

Mnie zastanawia jedno. Song jest przez wszystkich uważany za świetnego DM, mimo iż ma zapędy ofensywne, a Coq grający podobnie już się nie nadaje. wtf? Moim zdaniem on w pełni zasługuje, żeby zastąpić Songa na czas PNA i świetnie się przy tym spisze.

szymonst komentarzy: 158903.08.2012, 14:41

@Demostenes - bez opcji pierwokupu to nie ma co ryzykować. Ale z nią wynoszącą nawet 15-20 mln to już inna bajka.

Kredens komentarzy: 370803.08.2012, 14:41

@ Mid..

to pewnie będzie grał jak najrzadziej i wchodził z ławki ;)

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 14:40

ArseneAl => mistrzu nie rozumiesz że w dwójce CM jeden musi być bardzo dobry w odbiorze i silny fizycznie heh? Tylko kibice mogą ustawić słabą fizycznie całą pomoc na BPL o ewentualnie dziennikarze;p

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 14:39

szymonst
Pytanie tylko czy dobre dla klubu jest, żeby świetnie grającego w zeszłym sezonie Artete posadzić na ławkę dla wypożyczonego na rok bez opcji pierwokupu Sahina? Jak dla mnie nie.

triumphst666 komentarzy: 257403.08.2012, 14:39

Demostenes@

Zgadza sie:). Chodzi tylko o rozkminke, co zrobic kiedy Song ucieknie walczyc o puchar, a my nie zrealizujemy transferu M'Vili? Stąd padło hasło Diaby jako wyjscie awaryjne.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 14:38

Mirror podaje, że za Cazorlę zapłacimy 16 milionów funtów, które mogą wzrosnąć do 20 milionów, w zależności od jego występów.

ArseneAl komentarzy: 2341703.08.2012, 14:38

@Demostenes
No i co z tego?
Przecież ta dwójka za ŚPO i tak gra w tejh samej linii.
Arteta też nie jest DP, a w zeszłym sezonie grał głębiej w defensywie od Songa...

szymonst komentarzy: 158903.08.2012, 14:37

Oj nie wiem czy Arteta by obronił swoją pozycję przed Sahinem. Jak Turkowi pozwoli się znów rozwinąć skrzydła to Hiszpana posadzi na ławce. Ale konkurencja jest dobra dla klubu.

mskafc komentarzy: 579603.08.2012, 14:37