Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal

Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal 29.07.2012, 11:59, Łukasz Kęczkowski 5124 komentarzy

Dzisiaj o godzinie jedenastej czasu polskiego rozpoczął się ostatni mecz Arsenalu podczas tegorocznego tournee po Azji. Tym razem rywalami Kanonierów byli gracze Kitchee, klubu z Hong Kongu. Podopieczni Wengera wyszli na to spotkanie w następującym składzie: Szczęsny - Djourou (c), Miquel, Eastmond, Gibbs - Diaby, Coquelin – Walcott, Oxlade-Chamberlain, Ryo - Chamakh.

Kolejno w 3. i 4. minucie bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, najpierw jedenastka, potem Henry. W obu akcjach dobrymi dośrodkowaniami popisał się skrzydłowy drużyny Kitchee.

W 8. minucie po błędzie Miquela prostopadłym podaniem idealnie obsłużony został Yago, który strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Kitchee!

Dopiero w 12. minucie Kanonierzy zdołali oddać pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej przez chińskiego bramkarza, jednak Theo Walcott posłał futbolówkę obok słupka.

Po sześciu minutach bardzo ładną kombinacyjną akcję rozegrali Ignasi Miquel z Marouanem Chamakhiem, jednak strzał Marokańczyka był zbyt lekki by zaskoczyć chińskiego bramkarza.

W 24. minucie Diaby agresywnym pressingiem zaatakował obrońcę Kitchee, szybko odegrał do Theo Walcotta, który ładnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy remis! 1:1.

W 26. minucie gracze Kitchee w bardzo interesujący sposób rozegrali rzut wolny. Jeden z zawodników przerzucił piłkę nad murem, a Roberto próbował pokonać Szczęsnego efektowną przewrotką, jednak nie udało mu się trafić czystko w futbolówkę, która minęła słupek bramki strzeżonej przez polskiego bramkarza.

29. minuta przyniosła kolejną bramkę dla Kitchee. Szczęsnemu udało się co prawda obronić strzał przewrotką Henry'ego, jednak przy dobitce Canceli był bez szans. 2:1 dla Kitchee!

Siedem minut później bliski zdobycia bramki był Marouane Chamakh. Po dośrodkowaniu Eastmonda Marokańczyk wyszedł najwyżej w powietrze, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Kitchee.

W 42. minucie trener Kitchee postanowił przeprowadzić zmianę. Boisko opuścił kapitan, Roberto, a na murawie zameldował się Chu. Warto nadmienić, że spotkanie to było ostatnim występem Hiszpana w barwach klubu z Hong Kongu.

W 45. minucie Kanonierom udało się wyprowadzić szybki kontratak, Chamakh ładnie wyłożył piłkę do Diaby'ego, jednak strzał Francuza w znacznej odległości minął bramkę Kitchee. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, a po chwili sędzia wysłał zawodników na krótki odpoczynek. Kitchee 2:1 Arsenal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził pięć zmian. Na boisku pojawili się Andre Santos, Gervinho, Aneke, Afobe oraz Jenkinson, a zmienili oni Gibbsa, Ryo, Eastmonda, Chamakha i Diaby'ego.

W 47. minucie ładnie między obrońców wbiegł Gervinho i wyłożył piłkę niekrytemu Afobe. Niestety Anglik trafił jedynie w słupek, a jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy to Arsenal był stroną dominującą i to podopieczni Wengera prowadzili grę.

W 52. minucie długim podaniem popisał się Cancela, Lo doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam z prawie zerowego kąta trafił w słupek.

Już trzy minuty później Yago ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam doszedł do niej Lo i ponownie próbował pokonać Wojtka Szczęsnego, jednak tym razem trafił prosto w polskiego bramkarza.

W 59. minucie Yago został zmieniony przez Carrilla, natomiast za Wanga wszedł Liu.

W 62. minucie po strzale z dystansu Aneke Kanonierzy domagali się karnego, gdyż uważali, że piłka trafiła obrońcę Kitchee w rękę. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki Arsenalu, lecz bardzo dobrze spisywała się obrona Kitchee.

W 67. minucie strzał głową Afobe minął bramkę Kitchee dosłownie o milimetry. Bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się w tej Akcji Alex Oxlade-Chamberlain.

W 69. minucie kolejne zmiany zaplanował Arsene Wenger. Na boisku w miejsce Chamberlaina, Coquelina, Miquela, Djourou i Walcotta zameldowali się Arteta, Yennaris, Eisfeld, Song oraz Bartley.

W 77. minucie Gervinho popisał się indywidualną akcją z lewej strony, minął kilku obrońców i wyłożył piłkę Eisfeldowi, który bez problemu zapakował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. 2:2!

W 80. minucie żółtą kartkę za taktyczny faul w środku boiska otrzymał Andre Santos.

W 82. minucie Chuks Aneke chciał sprytnie pokonać chińskiego bramkarza, jednak golkiper Kitchee był na posterunku i z największym trudem wybronił strzał młodego Kanoniera.

Przez cały czas Arsenal prowadził grę, jednak w wybornej dyscpozycji była obrona Kitchee. W 91. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Jenkinson, piłkę lekko strącił Gervinho, jednak efektowną paradą popisał się chiński bramkarz i uratował remis dla swojej drużyny. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal na koniec tournee remisuje z Kitchee 2:2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Luki342 komentarzy: 275503.08.2012, 17:58

kurde szkoda mi tego del potro z argentyny zagral piekny mecz

MM10 komentarzy: 67503.08.2012, 17:58

Ana oficjalce Wojtek, Olivier, Lukas mają tylko nowe profile, czemu tylko oni?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:58

Wronka23@
A czyli to od was ;p

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50303.08.2012, 17:57

U mnie na śląsku przed chwila się ulewa skończyła. ;)

damian

Dzięki że wklejasz linki które są poniżej, a RVP to fotomontaż.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:54

DamianARSENAL@
Fajnie,kilka komentarzy wcześniej to samo wstawił A1886 @ -.-
Także dzięki bo bym nie zauważył gdybyś nie wstawił.

JP3 komentarzy: 175503.08.2012, 17:53

I co? Macie jakieś gorące newsy transferowe, bo jestem za granica i nic nie wiem...

damianARSENAL komentarzy: 852903.08.2012, 17:52

gettyimages.co.uk/Search/Search.aspx?assettype=image&artist=Stuart+MacFarlane

Sesja zdjęciowa na nowy sezon, jest i Robin :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:50

Opolskie pozdrawia :
Ulewa + burza ;]

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 17:50

Transfer Didaca do VCF anulowany heh poszukiwania zastępcy Alby znowu ruszają x )

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:49

@peciakk
się rozumie ^^
dobra, lepiej już tak nie spamuję bo warna dostanę ;p

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:48

@choina
Chyba przejdę się w kościele z tacką. . .może nazbieram.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2012, 17:47

Nie wiedziałem że Bendtner, Van Persie, Mertesacker mają takie same ręce, tułów, klate.

Gunner48@
Profesjonalnie w klubie tak. Ale z kumplami na mini-boiskach nigdy ! Kocham piłkę nożną ale coś ostatnio stwierdziłem że wolę ją bardziej na luźno ;p Dla mnie dalej dzień bez piłki jest dniem stracony więc grywam na boiskach szkolnych itp ale to taki mini-meczyki :D

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 17:41

@Papcio wątpię żeby w weekend ogłosili, jeżeli nie dzisiaj to pewnie w poniedziałek.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952103.08.2012, 17:41

gettyimages.co.uk/Search/Search.aspx?contractUrl=2&assetType=image&family=Editorial&p=Arsenal+London

Nowe zdjęcia profilowe dla piłkarzy i sztabu na Arsenal.com

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:40

PapCio123@
Wątpię by potwierdzili w weekend pewnie poczekają do poniedziałku/wtorku.

PapCio123 komentarzy: 107703.08.2012, 17:40

potwierdzenie bedzie w sobote pewnie kolo 10-11 rano

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 17:39

Merci są spoko, ale do najwytrzymalszych to nie należą ;), mój kumpel miał takie turfy to moment mu sie zdzierały.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:38

Gunner48@
No wiem ja tam od razu ostrzegłem chłopaków bo ja mam wybuchowy charakter :P Spokój,spokój ale jak coś mnie wkurzy albo ktoś coś zepsuję to od razu agresor i 5 min szału i znów mam chill ^^

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:38

@Me3mber
Bez http, www

Me3mber komentarzy: 256103.08.2012, 17:37

img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/35/50/78/2535507838

armata_pl -> ja kupiłem ostatnio takie tylko korki i jestem mega zadowolony, doskonale się piłką operuje http://img11.allegroimg.pl/photos/oryginal/25/35/50/78/2535507838

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 17:37

Widzę że Midgardsorm też się nie możesz doczekać :D, ja od rana odświeżam a.com i nic ;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 17:35

Cholera! Oni to robią specjalnie! Wiedzą, że chmara ludzi okupuje stronę Arsenal.com w oczekiwaniu na tą jedną wiadomość i celowo opóźniają ogłoszenie transferu, by zebrać jak największą ilość wejść.

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:34

@peciakk
Miła atmosfera jest ważna, o ile nie najważniejsza. Całkiem inaczej się gra z ambitnymi, zaprzyjaźnionymi kumplami aniżeli "gwiazdami". Chyba nie muszę Ci tego mówić, bo to oczywiste :P

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 17:33

Bali -> też warto o nich wspomnieć jeżeli chodzi o wytrzymałość właśnie. W budowie podobne do kaiserów ;)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:31

Gunner48@
No wiesz ja zdygany przychodzę no nowego klubu a tam mnie przyjęli jak swojego:P Był tam pseudo-chrzest i nic więcej :D Uśmiałem się jak nigdy a to dopiero 1 trening był ;)

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:31

@armata
Kiedyś tez chciałem kupić sobie kaisery. Genialne korki, a co najważniejsze mega wytrzymałe.

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 17:31

armata jak chcesz wytrzymałe to kup Copa Mundial ;)

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:29

@peciakk
O 1 poziom wyżej. Liga bardzo wymagająca, sezon temu walczyli o mistrza. Jednak w nadchodzących rozgrywkach będzie WALKA o środek tabeli [trzon zespołu z rocznika 93 odszedł, dlatego] Ogólnie atmosfera bardzo dobra :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:29