Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal

Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal 29.07.2012, 11:59, Łukasz Kęczkowski 5124 komentarzy

Dzisiaj o godzinie jedenastej czasu polskiego rozpoczął się ostatni mecz Arsenalu podczas tegorocznego tournee po Azji. Tym razem rywalami Kanonierów byli gracze Kitchee, klubu z Hong Kongu. Podopieczni Wengera wyszli na to spotkanie w następującym składzie: Szczęsny - Djourou (c), Miquel, Eastmond, Gibbs - Diaby, Coquelin – Walcott, Oxlade-Chamberlain, Ryo - Chamakh.

Kolejno w 3. i 4. minucie bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, najpierw jedenastka, potem Henry. W obu akcjach dobrymi dośrodkowaniami popisał się skrzydłowy drużyny Kitchee.

W 8. minucie po błędzie Miquela prostopadłym podaniem idealnie obsłużony został Yago, który strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Kitchee!

Dopiero w 12. minucie Kanonierzy zdołali oddać pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej przez chińskiego bramkarza, jednak Theo Walcott posłał futbolówkę obok słupka.

Po sześciu minutach bardzo ładną kombinacyjną akcję rozegrali Ignasi Miquel z Marouanem Chamakhiem, jednak strzał Marokańczyka był zbyt lekki by zaskoczyć chińskiego bramkarza.

W 24. minucie Diaby agresywnym pressingiem zaatakował obrońcę Kitchee, szybko odegrał do Theo Walcotta, który ładnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy remis! 1:1.

W 26. minucie gracze Kitchee w bardzo interesujący sposób rozegrali rzut wolny. Jeden z zawodników przerzucił piłkę nad murem, a Roberto próbował pokonać Szczęsnego efektowną przewrotką, jednak nie udało mu się trafić czystko w futbolówkę, która minęła słupek bramki strzeżonej przez polskiego bramkarza.

29. minuta przyniosła kolejną bramkę dla Kitchee. Szczęsnemu udało się co prawda obronić strzał przewrotką Henry'ego, jednak przy dobitce Canceli był bez szans. 2:1 dla Kitchee!

Siedem minut później bliski zdobycia bramki był Marouane Chamakh. Po dośrodkowaniu Eastmonda Marokańczyk wyszedł najwyżej w powietrze, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Kitchee.

W 42. minucie trener Kitchee postanowił przeprowadzić zmianę. Boisko opuścił kapitan, Roberto, a na murawie zameldował się Chu. Warto nadmienić, że spotkanie to było ostatnim występem Hiszpana w barwach klubu z Hong Kongu.

W 45. minucie Kanonierom udało się wyprowadzić szybki kontratak, Chamakh ładnie wyłożył piłkę do Diaby'ego, jednak strzał Francuza w znacznej odległości minął bramkę Kitchee. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, a po chwili sędzia wysłał zawodników na krótki odpoczynek. Kitchee 2:1 Arsenal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził pięć zmian. Na boisku pojawili się Andre Santos, Gervinho, Aneke, Afobe oraz Jenkinson, a zmienili oni Gibbsa, Ryo, Eastmonda, Chamakha i Diaby'ego.

W 47. minucie ładnie między obrońców wbiegł Gervinho i wyłożył piłkę niekrytemu Afobe. Niestety Anglik trafił jedynie w słupek, a jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy to Arsenal był stroną dominującą i to podopieczni Wengera prowadzili grę.

W 52. minucie długim podaniem popisał się Cancela, Lo doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam z prawie zerowego kąta trafił w słupek.

Już trzy minuty później Yago ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam doszedł do niej Lo i ponownie próbował pokonać Wojtka Szczęsnego, jednak tym razem trafił prosto w polskiego bramkarza.

W 59. minucie Yago został zmieniony przez Carrilla, natomiast za Wanga wszedł Liu.

W 62. minucie po strzale z dystansu Aneke Kanonierzy domagali się karnego, gdyż uważali, że piłka trafiła obrońcę Kitchee w rękę. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki Arsenalu, lecz bardzo dobrze spisywała się obrona Kitchee.

W 67. minucie strzał głową Afobe minął bramkę Kitchee dosłownie o milimetry. Bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się w tej Akcji Alex Oxlade-Chamberlain.

W 69. minucie kolejne zmiany zaplanował Arsene Wenger. Na boisku w miejsce Chamberlaina, Coquelina, Miquela, Djourou i Walcotta zameldowali się Arteta, Yennaris, Eisfeld, Song oraz Bartley.

W 77. minucie Gervinho popisał się indywidualną akcją z lewej strony, minął kilku obrońców i wyłożył piłkę Eisfeldowi, który bez problemu zapakował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. 2:2!

W 80. minucie żółtą kartkę za taktyczny faul w środku boiska otrzymał Andre Santos.

W 82. minucie Chuks Aneke chciał sprytnie pokonać chińskiego bramkarza, jednak golkiper Kitchee był na posterunku i z największym trudem wybronił strzał młodego Kanoniera.

Przez cały czas Arsenal prowadził grę, jednak w wybornej dyscpozycji była obrona Kitchee. W 91. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Jenkinson, piłkę lekko strącił Gervinho, jednak efektowną paradą popisał się chiński bramkarz i uratował remis dla swojej drużyny. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal na koniec tournee remisuje z Kitchee 2:2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 17:28

Powitać :P Widzę temat korków. Ja chciałbym wejść w posiadanie koreczków Adidasa, najchętniej
kaisery

lub world cup

Wiem, że nie wyglądają jakoś nowocześnie, takie bardziej klasyki ale są mega wytrzymałe i doskonale się w nich gra. Swoje z resztą też kosztują ;P

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2012, 17:27

ale przyznajcie serce troszkę szybciej zabiło co? Mi tak:)

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 17:26

Słaby żart, ja już z siebie wychodzę ;D Mogli by go dzisiaj zaprezentować.

Inny klub ;D
Mały dość bogaty klubik. Spoko atmosfera w klubie,nowa hala + dopiero 1 raz Juniorkę robią więc zaczynamy od najniższej ligi i będę tworzył historię ^^

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:21

@peciak
Dostałeś się jednak..? Czy inny klub? :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:20

Gunner48@
Nie mam pojęcia :P Ja już teraz w korkach nie siedzę bo siatkarz ze mnie jest ;D

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:20

Choina
genialne są^^
Jakoś nie przepadam za najkaczami, predatory mi się znudziły, dlatego czas na ctr360.

Choina komentarzy: 211203.08.2012, 17:15

Gunnr48
Też właśnie te CTR-y sobie wypatrzyłem ;p

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:15

@peciakk
wiesz może kiedy będą w sklepach ów korki? Wczoraj w centrum handlowym ich nie znalazłem..

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 17:13

@Papcio
To co zwykle. Niby po testach, a teraz czekać na A.com. Coś czuje, że prezentacja będzie w poniedziałek, ale on jest już nasz.

@peciakk
W predatorach gram teraz. Poluję na coś takiego: youtube.com/watch?v=ScwLKt0rT1M&feature=related
:D

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 17:10

Peciakk@
Nike to żałoba i odpadają. Dotego chociaż mam 164 cm to rozmiar 46 więc odpadam na starcie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 503.08.2012, 17:09

Gunner48,RvPersie@
Adidas Predator 43 1/3
Nike Tiempo 44.5
I cudo Nike CTR360 takie jak kiedyś Wojtek miał, raz w nich grałem dokładnie 40 minut i już nieużywane.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2012, 17:09

@papcio- cierpliwości:)

PapCio123 komentarzy: 107703.08.2012, 17:07

cos wiadomo o santim?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 17:06

@Maq
Fiora to ma ciekawą pake może coś powalczą w Serie A :)

maq komentarzy: 996 newsów: 15503.08.2012, 17:04

Nie wiem czy juz bylo, ale ciekawe:
liverpoolfc.com/news/latest-news/lfc-confirm-aquilani-transfer

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 17:02

@Peciakkk
Wyślij do London Colney. Bo ostatnio coś prezentuja piłkarzy bez butów.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2012, 17:02

Ja pierdziele zamiast korków przeczytałem ogórków.

magmat komentarzy: 63803.08.2012, 17:01

ja stawiam na dziure na prawym duzym palcu :D

charlie360x komentarzy: 83703.08.2012, 17:01

Oficjalnie, co prawda nie Cazola, ale Kyle wraca i idzie do pierwszego skladu:

‘It’s an honour to be part of the first team’ - Kyle Bartley

We are delighted to welcome Kyle back after a successful season on loan at Ibrox, helping Rangers to a second place finish in the SPL.

Now officially part of the Arsenal first team, Kyle is looking to continue his run of form to get the team off to strong start in this campaign.

Show Kyle your support below.

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 17:01

Peciakk jak nówki oryginalne to możesz śmiało pisać.

Gunner48 komentarzy: 792903.08.2012, 17:00

@peciakk
Podaj szczegóły ..

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 17:00

Ale co jak co kopnięcie to on miał. Czego Henry nie potrafił ? Chyba tylko bronić, choć pewnie jakby pograł z 10 meczy na bramce to i tam by grał :D

Wajdos komentarzy: 163503.08.2012, 16:58

Z 30sci. Ze stojacej pilki dobre przylozenie mial Henryk.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 16:55

youtube.com/watch?v=f7sYSEOm4dE&feature=related

2:09 - Ile to gdzieś metrów ? 30 ? czy więcej ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41203.08.2012, 16:54

Na tym Chelsealive najlepszy jest fragment:

"źródło: Twitter"

:]

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 16:52

@Drynek
Miał sposób taki, że każdą piłkę wykorzystywał. Jak z nami nie grał to dostawali lanie, bo nikt tam takiej skuteczności nie ma.

mskafc komentarzy: 579603.08.2012, 16:49

GKS

zebys Ty tez sie czasem nie przeliczyl :)

TheKomar komentarzy: 69603.08.2012, 16:49

na chelsealive mają fajne forum ;>.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 16:48

@Drynek
Wiesz, ale był okres kiedy to my baty dostawaliśmy. Od meczu z Chelsea na ES w sezonie 2008/09 dostaliśmy 4-1, a potem kolejno 3-0, 2-0, 2-0, ale teraz to my mamy lepszą serie z nimi.

Wajdos komentarzy: 163503.08.2012, 16:47

Dobra dobra Panowie dmuchacie te swoje baloniki, a tak naprawde nie mamy zielonego pojecia jak nabytki graja. Plus caly czas najwazniejszy czlowiek w druzynie ma niepewna przyszlosc. Wiec tu nie ma co sie podniecac, bo rownie dobrze moze byc gorzej niz lepiej. We will say what time we will tell.

LoveTheGunners komentarzy: 914003.08.2012, 16:47

widac ze do twarzy mu z armatka na piersi

DryneK komentarzy: 226903.08.2012, 16:47

@Tomo_18
Drogba to miał na nas jakiś sposób, ale skoro go nie ma to Chelsea już taka skuteczna z nami nie będzie ^^

DryneK komentarzy: 226903.08.2012, 16:46

Jakoś Chelsea z Romkiem nie mogą z nami wygrać od 3 meczów :P ktoś mi przypomni jaki był ostatnio wynik na SB? :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1503.08.2012, 16:44

@A_1886
Ja mam bardziej polew z komentów. Dostali kolejno 3-5 na SB oraz 3-1 na ES, a w tym sezonie na ES zrobili "Obrona Częstochowy". Mi tam Chelsea niestraszna, bo nie mają tak zabójczo skutecznego piłkarza jakim jest Drogba, a to zwykle on wygrywał im mecze z nami. Dostawał 2 piłki na mecz i strzelił 2 bramki, ale teraz ? Już widzę jak Torres strzela 2 bramki na 2 próby

GKS_AFC komentarzy: 871803.08.2012, 16:43

"Widać że Arsenal będzie walczył o mistrza w następnym sezonie. Tacy piłkarze jak Podolski i Cazorla są dużymi wzmocnieniami ale i tak myślę że z nimi wygramy."