Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal

Remis na koniec tournee: Kitchee 2:2 Arsenal 29.07.2012, 11:59, Łukasz Kęczkowski 5124 komentarzy

Dzisiaj o godzinie jedenastej czasu polskiego rozpoczął się ostatni mecz Arsenalu podczas tegorocznego tournee po Azji. Tym razem rywalami Kanonierów byli gracze Kitchee, klubu z Hong Kongu. Podopieczni Wengera wyszli na to spotkanie w następującym składzie: Szczęsny - Djourou (c), Miquel, Eastmond, Gibbs - Diaby, Coquelin – Walcott, Oxlade-Chamberlain, Ryo - Chamakh.

Kolejno w 3. i 4. minucie bliscy strzelenia bramki byli gospodarze, najpierw jedenastka, potem Henry. W obu akcjach dobrymi dośrodkowaniami popisał się skrzydłowy drużyny Kitchee.

W 8. minucie po błędzie Miquela prostopadłym podaniem idealnie obsłużony został Yago, który strzałem po długim słupku pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Kitchee!

Dopiero w 12. minucie Kanonierzy zdołali oddać pierwszy strzał w kierunku bramki strzeżonej przez chińskiego bramkarza, jednak Theo Walcott posłał futbolówkę obok słupka.

Po sześciu minutach bardzo ładną kombinacyjną akcję rozegrali Ignasi Miquel z Marouanem Chamakhiem, jednak strzał Marokańczyka był zbyt lekki by zaskoczyć chińskiego bramkarza.

W 24. minucie Diaby agresywnym pressingiem zaatakował obrońcę Kitchee, szybko odegrał do Theo Walcotta, który ładnym strzałem pokonał bramkarza. Mamy remis! 1:1.

W 26. minucie gracze Kitchee w bardzo interesujący sposób rozegrali rzut wolny. Jeden z zawodników przerzucił piłkę nad murem, a Roberto próbował pokonać Szczęsnego efektowną przewrotką, jednak nie udało mu się trafić czystko w futbolówkę, która minęła słupek bramki strzeżonej przez polskiego bramkarza.

29. minuta przyniosła kolejną bramkę dla Kitchee. Szczęsnemu udało się co prawda obronić strzał przewrotką Henry'ego, jednak przy dobitce Canceli był bez szans. 2:1 dla Kitchee!

Siedem minut później bliski zdobycia bramki był Marouane Chamakh. Po dośrodkowaniu Eastmonda Marokańczyk wyszedł najwyżej w powietrze, jednak jego strzał poszybował minimalnie nad poprzeczką bramki Kitchee.

W 42. minucie trener Kitchee postanowił przeprowadzić zmianę. Boisko opuścił kapitan, Roberto, a na murawie zameldował się Chu. Warto nadmienić, że spotkanie to było ostatnim występem Hiszpana w barwach klubu z Hong Kongu.

W 45. minucie Kanonierom udało się wyprowadzić szybki kontratak, Chamakh ładnie wyłożył piłkę do Diaby'ego, jednak strzał Francuza w znacznej odległości minął bramkę Kitchee. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego, a po chwili sędzia wysłał zawodników na krótki odpoczynek. Kitchee 2:1 Arsenal.

W przerwie Arsene Wenger przeprowadził pięć zmian. Na boisku pojawili się Andre Santos, Gervinho, Aneke, Afobe oraz Jenkinson, a zmienili oni Gibbsa, Ryo, Eastmonda, Chamakha i Diaby'ego.

W 47. minucie ładnie między obrońców wbiegł Gervinho i wyłożył piłkę niekrytemu Afobe. Niestety Anglik trafił jedynie w słupek, a jego dobitka poszybowała nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy to Arsenal był stroną dominującą i to podopieczni Wengera prowadzili grę.

W 52. minucie długim podaniem popisał się Cancela, Lo doszedł do piłki i w sytuacji sam na sam z prawie zerowego kąta trafił w słupek.

Już trzy minuty później Yago ładnie przerzucił piłkę na prawą stronę, tam doszedł do niej Lo i ponownie próbował pokonać Wojtka Szczęsnego, jednak tym razem trafił prosto w polskiego bramkarza.

W 59. minucie Yago został zmieniony przez Carrilla, natomiast za Wanga wszedł Liu.

W 62. minucie po strzale z dystansu Aneke Kanonierzy domagali się karnego, gdyż uważali, że piłka trafiła obrońcę Kitchee w rękę. Sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

Kolejne minuty przyniosły kolejne ataki Arsenalu, lecz bardzo dobrze spisywała się obrona Kitchee.

W 67. minucie strzał głową Afobe minął bramkę Kitchee dosłownie o milimetry. Bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się w tej Akcji Alex Oxlade-Chamberlain.

W 69. minucie kolejne zmiany zaplanował Arsene Wenger. Na boisku w miejsce Chamberlaina, Coquelina, Miquela, Djourou i Walcotta zameldowali się Arteta, Yennaris, Eisfeld, Song oraz Bartley.

W 77. minucie Gervinho popisał się indywidualną akcją z lewej strony, minął kilku obrońców i wyłożył piłkę Eisfeldowi, który bez problemu zapakował piłkę do bramki i doprowadził do wyrównania. 2:2!

W 80. minucie żółtą kartkę za taktyczny faul w środku boiska otrzymał Andre Santos.

W 82. minucie Chuks Aneke chciał sprytnie pokonać chińskiego bramkarza, jednak golkiper Kitchee był na posterunku i z największym trudem wybronił strzał młodego Kanoniera.

Przez cały czas Arsenal prowadził grę, jednak w wybornej dyscpozycji była obrona Kitchee. W 91. minucie ładnym dośrodkowaniem popisał się Jenkinson, piłkę lekko strącił Gervinho, jednak efektowną paradą popisał się chiński bramkarz i uratował remis dla swojej drużyny. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Arsenal na koniec tournee remisuje z Kitchee 2:2.

Asia Tour 2012Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Aturoz komentarzy: 13903.08.2012, 15:57

s

Agher komentarzy: 278403.08.2012, 15:57

Ja myślę, że ktoś z jego rodziny pracuje w klubie i stąd ma różne przecieki i tyle. Władze klubu nigdy oficjalnie nie podają wszystkich informacji w eter, a widać tolerują takie przecieki bo poniekąd podsycają zainteresowanie ;)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 15:57

Dla tych co mają jeszcze wątpliwości młodzik U-17 napisał na twitterze, że widział dziś Cazorle na treningu w London Coloney :)

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 15:57

Demostenes@
Chyba ma swojego twittera ; ]

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 15:55

A to jeszcze mi powiedzcie gdzie można znaleźć info bezpośrednio od tego Sandersona?

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 15:54

armata--> no czaje czaje taki dżołk ;p;p a sanderson od kiedy mniej wiecej pisuje? gdzieś widziałem że od 2004...

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 15:54

Agher -> aaa... w takim razie muszę się z Tobą w 100% zgodzić :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 15:53

Oggy -> gdy myślimy o słowie "ułamek", niematematycznie, można sobie wyobrazić malutką część "ułamaną" z całości i właśnie ja tak sobie pomyślałem ^^

Agher komentarzy: 278403.08.2012, 15:53

armata_PL - może trochę źle napisałem. Chodzi mi o to, że nawet jak podaje błędne info, to i tak jakiś ułamek w takiej błędnej informacji i tak się sprawdził. W sensie - że nie widziałem aby podał informację w 100% błędną. ;)

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 15:52

RvPersie
A coś zachciało mi się coś zmienić, a jestem wielkim fanem E. Nortona, i American History X :)

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 15:51

armata wystrzeliła 3% to ułamek 3/100 ;p;p;p od razu weselej

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 15:51

Dzięki, dzięki, dzięki :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 15:50

Agher -> ułamek? Jakieś 97% tego co napisze zwykle się sprawdza. A sprawa z Santim jest zbyt gruba aby pisząc o tym nie był w 100% pewnym.

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 15:50

Demonstenes@
Czemu Tipa usunąłeś z avataru?;x

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 15:49

Bodajże dziennikarz ale wie więcej o Arsenalu niż ludzie w nim pracujący.

Agher komentarzy: 278403.08.2012, 15:48

Demostenes - związany z Arsenalem dziennikarz i fan AFC, w którego słowa wszyscy wierzą. Czasami walnie coś co się nie potwierdza w 100%, ale w sumie bardzo, bardzo rzadko i zwykle jakiś tam ułamek tego co napisze się sprawdzało.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 15:48

J. Sanderson i wszystko jasne. Ogłaszam Arsene'a sępem roku!!! krąży nad upadłą malagą może jeszcze isco ;p

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 15:47

fabik
dzięki za info. Wiem, że teraz mogę wyjść na debila, ale kim takim jest Senderson w tej sytuacji? To agent Cazorli, ktoś z klubu, czy kto?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.08.2012, 15:47

jak to z jakim z 13:D

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 15:45

fabik -> otóż to. No i może jeszcze jedna niepewność z jakim numerem będzie grał ;P

Agher komentarzy: 278403.08.2012, 15:45

Dobra, ale akurat Sky Sports zawsze pisze jak cytują za jakimś chłamem. Nie ma tak, że podają informacje jako swoją, a za źródło biorą jakiś daily mail itp.

David92 komentarzy: 640003.08.2012, 15:45

Nie wiecie moze czy sa Fantasy ligi ale np. niemiecka, hiszpanska itp?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2703.08.2012, 15:44

koxiarz14, do wszystkich, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości. Skoro nawet Sanderson pisał, że Cazorla już po testach i nawet spotkał się z drużyną, to nie widzę możliwości, żeby nie stał się Kanonierem. Jedyne co pozostaje niepewne, to kiedy będzie oficjalne potwierdzenie.

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 15:41

kox@
Akurat w NBA jest świetnym prezesem ; ] Do tego ma pod ręką genialnego trenera więc świetne transfery mu wychodzą i to bez straty kasy ; ]

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 15:41

Bali -> Sky Sports, BBC, L'Equipe potwierdzają, + masa w miare wiarygodnych osób na twitterze i chyba sam Santi przyznał że jest zawodnikiem AFC. Mogę dać sobie rękę uciąć że Cazorla pojedize na zgrupowanie do Niemiec.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2012, 15:41

ArseneAl

Tak apropo, Euro podskoczyło na rzecz funtów i teraz 19 mln.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2012, 15:39

@rvpersie- nasz kochany właściciel:) gdyby nie on, to Arsenal stoczyłby się na dno:)

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2012, 15:38

@fabik- jeśli to do mnie to żartowałem z tym, że nie wierzę nikomu:)

RvPersie komentarzy: 1145803.08.2012, 15:37

kox@
O widzę masz Kroenke, mojego ulubionego prezesa w NBA.

SkySport to nie 100 % info ale jest coś na rzeczy.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2012, 15:36

a tak na serio to sky sports to obok bbc jedno z najlepszych źródeł

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2012, 15:36

Tylko za ile jest nasz ?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2703.08.2012, 15:36

No ogarnijcie się już z tym sceptycyzmem. Santi jest nasz i już.

Demostenes komentarzy: 233903.08.2012, 15:35

gossip.ladyarse.com/2012/08/malaga-keeper-hopes-money-from-arsenal-for-cazorla-will-help-club/

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35503.08.2012, 15:34

@tidzejj- ja tam nie wierzę nikomu, nawet arsenal.com:)

tidzejjj komentarzy: 138503.08.2012, 15:33

Sky Sports to jest pewne info? Mi się wydaje, że jak oni coś mają to jest to rzetelna informacja i jest coś na rzeczy.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 15:33

Demostenes---> dziękować :)...yeah Titi!

Bali komentarzy: 40903.08.2012, 15:30

armata skąd wiesz że jest nasz? To jest pewne na 100%?

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 15:18

Bywają też sytuację "na chaos" jak w końcówce Z NUFC ale szczerze mówiąc to nie jest atak pozycyjny tylko "na hurra" na chaos;p

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 403.08.2012, 15:17

tidzejjj => Cazorla jest nasz, wszystko załatwione. Ogłoszony zostanie jednak w następnym tygodniu. Zostały jakieś formalności.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 15:17

Arsenal23--> a co dzieje sie na miejscu Vermy heh? to jest wymiana pozycji mistrzu nic trudnego. tekst "Podłączanie się" jest bardzo mylący sugeruje podział na stojącą ekipe na defie i robiących atak pozycyjny. U nas tak nie ma jest wymiana pozycji.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.08.2012, 15:14

Nie ma czegoś takiego jak podłączanie się w ataku pozycyjnym ? Czyli jak Vermaelen wbiegnie w pole zabierając obrońce i robiąc miejsce dla Songa żeby podał czystemu RVP to nie jest podłączenie się, wtf.

Oggy komentarzy: 948903.08.2012, 15:10

ArseneAl==> troche źle dobrane pojęcia mieszaja Ci obraz. Nie ma czegoś takiego jak "podłączanie się" gra w ataku pozycyjnym powoduje że piłka krąży często po obwodzie i teraz raz może zostać (za linią pomocy + podchodzących LO i PO) być Arteta raz Song kto był częściej? to głupie pytanie lepsze jest takie co się dzieje jak sie bronimy?

tidzejjj komentarzy: 138503.08.2012, 15:10

Jak się mają sprawy z Cazorlą? Wyciekły jakieś informacje, których nie ma na polskich stronkach?

Nie wiem jak to z naszym składem będzie. Pewne jest tylko, ze Kolumb nie żyje i ze w tym sezonie Wenger zbije niejedną plastikową butelke.