Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal

Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal 14.12.2023, 18:44, Trempa 1083 komentarzy

Arsenal zremisował 1-1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie, którego wynik nie miał żadnego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli, miało spokojny przebieg. Wystąpiło w nim wielu graczy, którzy do tej pory nie byli nadmiernie eksploatowani przez swoich szkoleniowców.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

PSV: Benitez, Teze, Ramalho, Obispo, Mauro, Van Aanholt, Tillman, Saibari, Bakayoko, Pepi, Vertessen
Zmiennicy: Dest, Babadi, Oppegard, Til

Arsenal: Ramsdale, Cedric, Saliba, Gabriel, Kiwior, Jorginho, Elneny, Havertz, Trossard, Nketiah, Nelson
Zmiennicy: Rice, Odegaard, White, Jesus , Smith Rowe

Gospodarze stwarzali więcej szans w pierwszej części spotkania. Już w 6 minucie mogli zdobyć bramkę – po zagraniu z prawej strony piłkę w siatce chciał umieścić Van Aanholt, ale Ramsdale wespół z Salibą zablokowali strzał. Do piłki dopadł jeszcze Pepi, oddał strzał, jednak tym razem to Gabriel stanął na drodze do zdobycia gola. Kolejna groźna sytuacja, to również strzał zawodników PSV. Vertessen w 19 minucie oddał strzał głową, ale trafił w lewy słupek bramki. W rewanżu, 10 minut później, również lewy słupek bramki przeciwnika obił strzałem z dystansu Elneny. Pod koniec pierwszej połowy Cedric z Nelsonem rozegrali akcję po prawej stronie, Anglik podał w pole karne do Nketiaha, a ten po strzale lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Już na początku drugiej części spotkania gospodarze strzeli wyrównującego gola. W 50 minucie wykorzystali błąd w ustawieniu Cedrica i po podaniu z głębi pola znaleźli drogę w pole karne Arsenalu. Pepi podał jeszcze do Vertessena, który ładnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na 1-1. Autorem kolejnego gola w 82 minucie był Jakub Kiwior, ale sędzia nie zaliczył trafienia Polaka, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się biorący udział w akcji Gabriel. W ostatniej minucie meczu Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trossard wypracował sobie dobrą pozycję, ale mając przed sobą już tylko bramkarza, uderzył wprost w niego. Dobijał jeszcze Kiwior, ale jego strzał przeleciał ponad bramką.

Drużyny podzieliły się punktami, awansowały do fazy play-off i oczekują teraz na poniedziałkowe losowanie 1/8 finału.

PSV Eindhoven 1-1 Arsenal
Y. Vertessen (50) - E. Nketiah (42)

Skrót meczu:

Liga MistrzówPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Rynkos7 komentarzy: 682417.12.2023, 17:15

Ja dzisiaj też za United. Łysy musi dzisiaj stanąć na wysokości zadania.

Garfield_pl komentarzy: 2821117.12.2023, 17:14

Brighton had scored in 32 straight Premier League games until they met William Saliba and Gabriel Magalhães today.

enrique komentarzy: 1922517.12.2023, 17:14

@GreKa napisał: "Pierwszy raz kibicuje ManU."
Szybko tego pożałujesz, tylko popsujesz sobie humor.

mlody323323 komentarzy: 212317.12.2023, 17:13

@Ashmadia: smutno :( kawał dobrej roboty w United Wykonuje :/

Ashmadia komentarzy: 174817.12.2023, 17:13

@Marcel90 napisał: "Twoje 3 ostatnie komentarze sa na temat Havertza, to nie Niemiec jest problemem tylko Twoje uprzedzenie do niego"
Szlag go trafia, że piłkarz jego ulubionego klubu zaczął nieźle grać. Klasyka XD

Garfield_pl komentarzy: 2821117.12.2023, 17:13

Gabriel Jesus

"Kai Havertz won a Champions League against me and now I want to win one with him."

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 17:12

@Rynkos7 napisał: "Bo jesteś jedyną osobą, która się dzisiaj spłakała a wytykasz to innym :>"

No tak jedyną

GreKa komentarzy: 339417.12.2023, 17:12

Pierwszy raz kibicuje ManU.

Ashmadia komentarzy: 174817.12.2023, 17:12

@mlody323323 napisał: "słuchajcie tak na Luzno to jak myslicie dziś mecz Pożegnalny Eryczka czy mimo wszystko przy srogim Wpier**u zachowa posadę , ja osobiście dał bym mu czas :)"
Pożegnalny, niestety ;)

Marcel90 komentarzy: 816917.12.2023, 17:12

@kubeczek85 napisał: "Ten gol havertza to taki fart,że szok XD on powinien to po rogu zapakować,a to ledwo pod ręką przeszło"

sWinny komentarzy: 784217.12.2023, 17:11

Świetny mecz. Powinno być dużo wyżej dla nas!!

Teraz odpoczynek i czas na czerwonkę. Z taką grą spokojnie można myśleć o 3 punktach. Trzeba tylko poprawić skuteczność.

Ashmadia komentarzy: 174817.12.2023, 17:11

To już jest szczyt żenady, czy potrafisz napisać coś bardziej Ciebie pogrążającego?

mlody323323 komentarzy: 212317.12.2023, 17:11

@Garfield_pl: Serce by chciało Rozum mówi pora wstać i zmienić prześcieradło . xD

Furgunn komentarzy: 925417.12.2023, 17:10

United to wygra! :D

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11717.12.2023, 17:10

@Rynkos7: U Piotruli takie standardy, że nie ma nic pomiędzy. Albo ktoś jest kapitalny albo fatalny. Nie ma, że ktoś może być średni/niezły. Tak samo jak coś napiszesz nawet lekko krytycznego na Arsenal to nie możesz być kibicem tego klubu

enrique komentarzy: 1922517.12.2023, 17:10

United wychodzi takim składem, że to będzie cud jeśli do przerwy Live im ze 3-ech nie wpakuje.

mlody323323 komentarzy: 212317.12.2023, 17:10

a słuchajcie tak na Luzno to jak myslicie dziś mecz Pożegnalny Eryczka czy mimo wszystko przy srogim Wpier**u zachowa posadę , ja osobiście dał bym mu czas :)

Garfield_pl komentarzy: 2821117.12.2023, 17:09

Fascynujące jest to, że tu ludzie gryzą się po wygranej, a na DP za 2 godziny może być piekło xD ale życzę utd remisu co najmniej i niech to będzie wojna :D

Rynkos7 komentarzy: 682417.12.2023, 17:09

@Piotrek95 napisał: "Sam nakrecasz te dyskusję, nie miej pretensji"

Bo jesteś jedyną osobą, która się dzisiaj spłakała a wytykasz to innym :>

zdyp komentarzy: 456717.12.2023, 17:09

@Rynkos7 napisał: "rany. Piotrek..."
spokojnie, Piotr chce... no wiesz.. ' STRONE ROZRUSZAC '

@Piotrek95 napisał: "XDDD"

Ashmadia komentarzy: 174817.12.2023, 17:09

Nie ukrywam, że co mecz cieszy mnie piękna cisza i brak komentarzy, po zamknięciu mord krytykom Havertza, przez samego Niemca < 3

Furgunn komentarzy: 925417.12.2023, 17:09

@Olczyck napisał: "Jak nasi grali? Ktoś w skrócie napisze bo nie mogłem obejrzeć"

10/10 ale muszą nauczyć się lepiej uderzać na bramkę :]

XandeR komentarzy: 969617.12.2023, 17:09

Eddie dzis jakie podania, asysta klasa, a mial jeszcze kilka swietnych pilek. Chyba mu sie pomylilo i myslal ze za Ode wszedl a nie Jesusa :D

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 17:09

@Rynkos7:Sam nakrecasz te dyskusję, nie miej pretensji

Koszmir komentarzy: 117.12.2023, 17:08

3 pkt są, liverpool tylko żeby nie wygrał i można udanie zakończyć weekendzik :) a przy okazji witam

Olczyck komentarzy: 106117.12.2023, 17:08

Jak nasi grali? Ktoś w skrócie napisze bo nie mogłem obejrzeć

Rynkos7 komentarzy: 682417.12.2023, 17:08

@Piotrek95 napisał: "Brawo, piękny komentarz. Ale jak im wytkniesz takie idiotyczne postępowanie to taki Rynkos się zapowietrzy

Po prostu są śmieszni z tym wymaganiem perfekcjonizmu, nieosiągalnego dla nikogo w świecie a sami siedzą na k.com i pracują pewnie za najniższą krajową"

Ale Ty płaczesz dzisiaj rany. Piotrek...

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.12.2023, 17:06

Ten komentarz to przykład jak powiedzieć, że nie ma się pojęcia o piłce nożnej nie mówiąc wprost o tym, że nie ma się pojęcia o piłce nożnej.

Strzaly po ziemi są najtrudniejszymi strzałami do obrony przez bramkarza.

Rynkos7 komentarzy: 682417.12.2023, 17:06

Piotrek gdy widzi, że ktoś nie podnieca się stratą Martinellego bądź innego piłkarza Arsenalu:

TY PŁACZKU "AKUSTYCZNY" TY!

enrique komentarzy: 1922517.12.2023, 17:06

Na DP nastroje jak na pogrzebie xD

XandeR komentarzy: 969617.12.2023, 17:05

Jedenastka united przypomina ta nasza kiedy dostawalismy od nich 8-2, mainoo i evans w podstawie, na lawce jakies hannibale, palliestrie, gore, kambwala. Piekne to jest :D

Dziadyga komentarzy: 831517.12.2023, 17:05

Oby muły dziś chociaż remis.

Furgunn komentarzy: 925417.12.2023, 17:05

@Pires9999 napisał: "Szkoda ze aston wygrała. Też są mocni"

Emery walczy o mistrzostwo

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11717.12.2023, 17:05

Rice! Jaki to jest czołg w środku pola. Coraz bardziej mi zaczyna przypominać Tata Toure. On w przyszłym sezonie zrobi +10 goli

Ashmadia komentarzy: 174817.12.2023, 17:04

Ależ dominacja! Wow!

Pires9999 komentarzy: 118317.12.2023, 17:04

Szkoda ze aston wygrała. Też są mocni

alexis1908 komentarzy: 360717.12.2023, 17:04

@Kaczaza: 5 setek ? Może wypiłeś tyle dzisiaj miał 2 okazję 1 z główki co ciężko było skończyć i ta co strzelił bramkę jemu obecnie najmniej sytuacji potrzeba z całego naszego składu żeby strzelić bramkę fakt nie opinia . Ale stękaj se dalej

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 17:04

@SMAEY napisał: "Malkontenci zmieńcie portal. Wyobrażacie sobie, żeby ktoś np. w urodziny wasze wam składał takie życzenia: "nooooo, ogólnie słaby jesteś, coś ci tam wyszło nieźle, ale nie umiesz być perfekcyjny, więc na pewno się to zemści na tobie i wydarzy ci sie coś złego"
Takie życzenia składacie swojemu "ulubionemu" klubowi. Weźcie odpowiedzialność, to ma wpływ.

Dzisiaj Arsenal grał koncertowo, malutko błędów w defensywie. Brakowało pewnych aspektów przez większość spotkania, ale w końcu się znalazły. ODE odżył i ciągnął zespół jak koń pociągowy, próbował z każdej akcji stworzyć 2-3 okazje strzeleckie :D
Malkontenci zmieńcie portal."

SMAEY komentarzy: 5017.12.2023, 17:03

Pressing w 3-4 w polu karnym przeciwnika :) Ja już klikałem u buka, że wpadnie w 10minut gol, ale nie zdążyłem :D Musiał Arteta puścić motivational speech w szatni :D ... i Jezus na ratunek :D aż buziaka od Ziny dostał :P

Womanizer komentarzy: 992817.12.2023, 17:01

Havertz jak utrzyma formę do końca sezonu. To kibice zrobią drugą zrzutke żeby dopłacić Chelsea. Bo Arteta z Edu nakradli xD

Furgunn komentarzy: 925417.12.2023, 17:01

Gabriel Jesus zdobył w meczu z Brighton swoją 59. bramkę w Premier League, a za każdym razem, gdy wpisywał się na listę strzelców, jego drużyna nigdy nie przegrała.

Cartman_KG komentarzy: 363817.12.2023, 17:01

@timiiiii: ja dziś kibicuje Mułom. W imię dobra naszego 1 miejsca. Wiec nie mów że nikt. Zreszta obu tych klubów nienawidzę tak jak KFC

Armata500 komentarzy: 4365 newsów: 13017.12.2023, 17:00

Zgadzam się. Powinien wbiegając w pole karne podrzucić sobie piłkę do góry, obrócić się i uderzyć w przewrotki pod poprzeczkę, a nie walić będąc sam na sam obok bramkarza. Kto tak robi? Na pewno nie piłkarz klasy Arsenalu.

Paul77 komentarzy: 986217.12.2023, 17:00

Nie jestem fanem Havertza, ale ostatnio spisuje się dobrze.
Jak to mówią jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz.

timiiiii komentarzy: 196317.12.2023, 17:00

@enrique napisał: "Normalnie bym się z Tobą zgodził, ale ja uwielbiam słuchać tłumaczenia fantasty Ten Haga po przegranej, o tym ja to zawinili wszyscy inni, tylko nie on."

Przekonałes mnie. Niech kępka trawy znowu zawazy na tej minimalnej przegranej pięcioma bramkami

zdyp komentarzy: 456717.12.2023, 17:00

3pkt sa, brawo
...ale ta nasza skutecznosc to mnie juz slabi!

bizooon komentarzy: 693617.12.2023, 16:59

Widać że chłopaki wierzą w Kaia. Pokazują mu że jest częścią zespołu. Ciężko Xhakę zastąpić więc fakt że mu to zajęło 12 czy 13 meczów to tylko się cieszyć że się cały czas w okolicy 1 miejsca w tabeli krecimy

Cartman_KG komentarzy: 363817.12.2023, 16:59

@kubeczek85: to może sam wybiegnie na murawę i dojdź najpierw do takiej sytuacji i ją wykończ zamiast cwanaiczyc zaś monitora

zwierz komentarzy: 160517.12.2023, 16:59

Dobra gra i bez kontuzji przed Liverpoolem. Za tydzień śmiało można jechać co najmniej po 1 punkt.

SMAEY komentarzy: 5017.12.2023, 16:58