Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal

Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal 14.12.2023, 18:44, Trempa 1083 komentarzy

Arsenal zremisował 1-1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie, którego wynik nie miał żadnego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli, miało spokojny przebieg. Wystąpiło w nim wielu graczy, którzy do tej pory nie byli nadmiernie eksploatowani przez swoich szkoleniowców.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

PSV: Benitez, Teze, Ramalho, Obispo, Mauro, Van Aanholt, Tillman, Saibari, Bakayoko, Pepi, Vertessen
Zmiennicy: Dest, Babadi, Oppegard, Til

Arsenal: Ramsdale, Cedric, Saliba, Gabriel, Kiwior, Jorginho, Elneny, Havertz, Trossard, Nketiah, Nelson
Zmiennicy: Rice, Odegaard, White, Jesus , Smith Rowe

Gospodarze stwarzali więcej szans w pierwszej części spotkania. Już w 6 minucie mogli zdobyć bramkę – po zagraniu z prawej strony piłkę w siatce chciał umieścić Van Aanholt, ale Ramsdale wespół z Salibą zablokowali strzał. Do piłki dopadł jeszcze Pepi, oddał strzał, jednak tym razem to Gabriel stanął na drodze do zdobycia gola. Kolejna groźna sytuacja, to również strzał zawodników PSV. Vertessen w 19 minucie oddał strzał głową, ale trafił w lewy słupek bramki. W rewanżu, 10 minut później, również lewy słupek bramki przeciwnika obił strzałem z dystansu Elneny. Pod koniec pierwszej połowy Cedric z Nelsonem rozegrali akcję po prawej stronie, Anglik podał w pole karne do Nketiaha, a ten po strzale lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Już na początku drugiej części spotkania gospodarze strzeli wyrównującego gola. W 50 minucie wykorzystali błąd w ustawieniu Cedrica i po podaniu z głębi pola znaleźli drogę w pole karne Arsenalu. Pepi podał jeszcze do Vertessena, który ładnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na 1-1. Autorem kolejnego gola w 82 minucie był Jakub Kiwior, ale sędzia nie zaliczył trafienia Polaka, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się biorący udział w akcji Gabriel. W ostatniej minucie meczu Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trossard wypracował sobie dobrą pozycję, ale mając przed sobą już tylko bramkarza, uderzył wprost w niego. Dobijał jeszcze Kiwior, ale jego strzał przeleciał ponad bramką.

Drużyny podzieliły się punktami, awansowały do fazy play-off i oczekują teraz na poniedziałkowe losowanie 1/8 finału.

PSV Eindhoven 1-1 Arsenal
Y. Vertessen (50) - E. Nketiah (42)

Skrót meczu:

Liga MistrzówPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
notopyk komentarzy: 344219.12.2023, 02:31

Cel zrealizowany, to najważniejsze. 1 miejsce w grupie i awans do 1/8 :)
No i ****ć junajtet, wiadomo :) 4pkt w grupie z galata i Kopenhaga, hahaha co za śmiecie xD

WSP komentarzy: 178418.12.2023, 11:16

To normalne, że jak zawodnik gra słabo i nie robi liczb to jest krytykowany. Patrz Hojlund czy Caceido. Havertz ma coś w sobie, jest to w rzeczy samej zawodnik unikalny, często znajduje się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, gra inteligentnie, nieoczywiście. Ja też nie byłem przekonany do niego, ale teraz, coraz bardziej się do niego przekonuję.

kubeczek85 komentarzy: 87317.12.2023, 22:51

@Patriko: Nie wyśmiewam,słaby strzał i tyle. Gola mu ze statystyk nie odejmuje. Oddał słaby strzał,który na jego szczęście wpadł. Taka moja opinia. Giga spoceńcy tutaj panują XD złego słowa nie można powiedzieć. Spokojnie Alisson obroni jego taki strzał za tydzień i chętnie poczytam komentarze w trakcie spotkania. Z fartem

TlicTlac komentarzy: 600917.12.2023, 20:58

@Damper napisał: "Najśmieszniejsze jest to, że jak Havertz grając przyzwoicie nie dawał liczb to śmiechom nie było końca"

xDD

Dziadyga komentarzy: 826817.12.2023, 20:28

@Damper napisał: "Najśmieszniejsze jest to, że jak Havertz grając przyzwoicie nie dawał liczb to śmiechom nie było końca i był nazywany agentem 007, teraz jak daje te liczby, to nagle one nie są najważniejsze. Niezła beka jak tutaj się zmienia narracje, aby tylko na siłę udowodnić swoje tezy."

Kto takie bzdury pisze? Ja np za Kaiem nie byłem,jeszcze ten słabiutki początek to już całkiem,ale teraz chłop robi sporo dobrego i z zera do bohatera zaczyna rosnąć.I niby dalej taka ciapa jak nawet dziś nie umiał jechać na kolanach przy golu xd ale ma swój urok ten niemiecki osiołek.

Paul77 komentarzy: 976717.12.2023, 20:25

@Damper: a kiedy Havertz grał przyzwoicie? Nawet komentatorzy na viaplay mówili że zawodnicy Arsenalu omijają Niemca...

Damper komentarzy: 227617.12.2023, 20:11

Rafson95 komentarzy: 1053317.12.2023, 20:07

@maniekuw napisał: "najlepsze jest to, że ten wyszydzany Havertz z miesiąca na miesiąc gra lepiej."
Biorąc pod uwagę jego początku w AFC, to byłoby wręcz niemożliwe do osiągnięcia, aby grał gorzej :D @marcin04c napisał: "Pamiętam jak wiele osób pisało że Liverpool potrafił zainwestować 70mln w Szoboszlai a tymczasem to Havertz ma lepsze statystyki na papierze."
Bez oceniania kto jest lepszym transferem - to nie jest dobra praktyka, aby oceniać pomocnika po statystykach na papierze.
Przykłady można mnożyć, ale choćby Havertz w CFC miał lepsze statystyki niż Bernardo Silva w City. Czy to świadczy o tym, że jest lepszy?

Damper komentarzy: 227617.12.2023, 20:06

@Paul77 napisał: "@Piotrek95: tylko oni takie mecze jaj Havertz mają rzadko,, a Havertz żądło tak dobre jak oni."

Ile razy użądlił Szoboszlai?

gabilondo komentarzy: 102217.12.2023, 20:02

Szkoda, że Tomi kontuzjowany, White któryś kolejny mecz w defensywie jest tragiczny…. Dzisiaj mecz praktycznie idealny, brakuje skuteczności, szczególnie u Odegarda.

Paul77 komentarzy: 976717.12.2023, 19:59

Dziadyga komentarzy: 826817.12.2023, 19:58

Kurcze,jak Piotrek taki ekspert to czemu nie siedzi jeszcze w MOTD na BBC czy chociaż tu na viaplay :D

Dziadyga komentarzy: 826817.12.2023, 19:52

A pisałem przed meczem,żeby jakimś cudem remis muły zrobiły.. I cud się stał xD

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 19:46

@marcin04c napisał: "Pamiętam jak wiele osób pisało że Liverpool potrafił zainwestować 70mln w Szoboszlai a tymczasem to Havertz ma lepsze statystyki na papierze."

Dla tych osób specjalnie zrobiłem filmik, polecam

maniekuw komentarzy: 263817.12.2023, 19:43

najlepsze jest to, że ten wyszydzany Havertz z miesiąca na miesiąc gra lepiej.

pablofan komentarzy: 185117.12.2023, 19:38

@marcin04c: lepszy marketing

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 117.12.2023, 19:37

Bardzo dobry wynik dla Arsenalu, im dluzej Ten Hag trenuje United i forsuje takich zawodnikow jak Antony tym lepiej dla Arsenalu.

pablofan komentarzy: 185117.12.2023, 19:37

@Garfield_pl: Ale czego spodziewać się po takim sędzim, który toleruje łamanie nóg i to bez kartek :) (wjazdy kovacica w Ode czy Rice,a) a za jakieś pierdniecia daje dubel żółtych. Sędzie mem i tyle. W dodatku też i on tolerowal sroki gdy boksowały na boisku gdy graliśmy przeciwko nim.

thegunners101 komentarzy: 247717.12.2023, 19:37

Warto również wspomnieć, że Nunez mając żółtą z krzywym uśmiechem bił brawo sędziom za decyzję i czerwa jakimś cudem uniknął. Nie da się obronić decyzji Olivera, patałach totalny.

marcin04c komentarzy: 299217.12.2023, 19:36

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 19:36

Warto zauważyć że jakby Havertz zagrał taki mecz jak dzisiaj Gravenbench i Szoboszlai to byłby wywieziony na taczkach i zwyzywany od kalek

kaman17 komentarzy: 498617.12.2023, 19:35

Oliver coś sobie upodobał to pokazywanie dwóch zółtych kartek w jednej akcji. ;)

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 19:35

@zdyp: bardzo dobrze. To tylko zabawa, bez napinki

kaman17 komentarzy: 498617.12.2023, 19:34

@Ranczomen:
Zwracam honor, nie załapałem. Rzadko tu ostatnio zaglądam.

Womanizer komentarzy: 991217.12.2023, 19:34

Havertz już ma tyle samo goli w lidze, co Antony przez 1,5 roku :)

thegunners101 komentarzy: 247717.12.2023, 19:33

Czerwona skandaliczna, nie oszukujmy się. Mecz o taką stawkę, taki prestiż, na styku i końcówka. Oliver się ośmieszył, zwłaszcza że po jego ślepocie sytuacja.

Rynkos7 komentarzy: 678217.12.2023, 19:33

@Marzag napisał: "A to prawidłowo, zawodnik po pierwszej kartce pyskował dalej to świadomie zgodził się na dostanie czerwonej kartki, taka była po prostu decyzja Dalota."

No niekoniecznie. Drugi raz machnął ręką, ale nie powiedziałbym że się "szarpał" z sędzią czy mu się sprzeciwiał. Sędzia też musi zdawać sobie sprawę z tego w jakiej "temperaturze" była rozgrywana ta końcówka a tym bardziej nie powinien chcieć aby taki mecz został rozstrzygnięty przez tego typu kartki. Żółta kartka i ostra reprymenda by wystarczyła w mojej opinii.

Ranczomen komentarzy: 1232517.12.2023, 19:31

@kaman17 napisał: "Bez przesady. Czerwona w ostatniej minucie meczu, a takie przeciąganie jest czymś normalnym, bo słabsze drużyny właśnie w doliczonym czasie przeciągają najbardziej. Trochę hipokryzja, bo my w taki sposób już w tym sezonie strzelaliśmy."

Parodiuje tylko przyjacielu :P

kaman17 komentarzy: 498617.12.2023, 19:30

@Ranczomen napisał: "Sędziowie, jak zwykle ciągnęli LiVARpool, jak mogli. Wyrzucili w końcówce zawodnika, przeciągali doliczony czas gry. Szkoda, że United nie zachowało się lepiej podczas którejś z kontr gdzie powinni zdobyć bramkę."

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 117.12.2023, 19:30

@Rynkos7 napisał: "On dostał 2 żółte za "pyskówki". Żadna z kartek nie była za faul."

Rynkos7 komentarzy: 678217.12.2023, 19:28

@Marzag napisał: "Nie wiem gdzie byl faul na żółtą w tej akcji, ale za pyskowanie jak najbardziej powinny lecieć żółte z miejsca."

On dostał 2 żółte za "pyskówki". Żadna z kartek nie była za faul.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 117.12.2023, 19:27

@Garfield_pl napisał: "Dlatego napisałem, że znów się odpalił, bo serio ,gdyby po tym stracili bramkę , byłby to kolejny kamyczek do ogródka sędziów, w takich spotkaniach to kartki za poważne przewinienia , a nie za to że Ci odpysnął zawodnik, no chyba że tam mu pojechał po rodzinie, bo ale bez jaj."

bigMick komentarzy: 108517.12.2023, 19:27

Sedzia niepowazny, dalot mial racje, w****ił się i sędzia daje czerwoną w 95 minucie, smieszne

zdyp komentarzy: 455317.12.2023, 19:27

@Piotrek95 napisał: "Eksperci z k.com"
Piotruniu dalej przezywa

@Piotrek95 napisał: "niesamowite"

D14 komentarzy: 436617.12.2023, 19:27

Myślałem, że po weekendzie będę miał kaca poimprezowego, a nie niestrawności po takim gównianym "daniu głównym" w Premier League xD

To nie my powinniśmy się bać za tydzień. Jedziemy po swoje.

marcin04c komentarzy: 299217.12.2023, 19:26

Liverpool zrobił to co my z Villą, zlekceważył rywala
Z tą różnicą że Villa jest obecnie lepsza od MU.

ozzy95 komentarzy: 1938 newsów: 117.12.2023, 19:26

Wracamy tam gdzie nasze miejsce :)

Garfield_pl komentarzy: 2799917.12.2023, 19:26

@Marzag napisał: "on dal Martinellemu 2 kartki w jednej akcji i go z boiska wyrzucil, u niego to norma"

alexis1908 komentarzy: 360317.12.2023, 19:26

Świetny wynik na Anfield z pozycji lidera i z punktem przewagi

Womanizer komentarzy: 991217.12.2023, 19:26

Piękny remis który nikomu nic nie daje :)
United dalej miejsce w tabeli nieciekawe, jeszcze AV dzisiaj wygrała to zrobili kolejne -2 do LM.

Pires9999 komentarzy: 118017.12.2023, 19:26

Brawo United. Mógł to wygrać każdy. Gdyby nie paralitycy jak Antony czy hojlund United miało setki ale piękny wynik i tak

MuodyWenger komentarzy: 1572 newsów: 1217.12.2023, 19:25

@BizoNxd6: rok temu od meczu w Liverpoolu w Wielkanoc wszystko się posypało

zdyp komentarzy: 455317.12.2023, 19:25

fajnie ze remis ale qrcze... mecz slabiutenki! extraklasowe mordownie na 0-0 poradza byc ciekawsze