Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal

Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal 14.12.2023, 18:44, Trempa 1083 komentarzy

Arsenal zremisował 1-1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie, którego wynik nie miał żadnego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli, miało spokojny przebieg. Wystąpiło w nim wielu graczy, którzy do tej pory nie byli nadmiernie eksploatowani przez swoich szkoleniowców.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

PSV: Benitez, Teze, Ramalho, Obispo, Mauro, Van Aanholt, Tillman, Saibari, Bakayoko, Pepi, Vertessen
Zmiennicy: Dest, Babadi, Oppegard, Til

Arsenal: Ramsdale, Cedric, Saliba, Gabriel, Kiwior, Jorginho, Elneny, Havertz, Trossard, Nketiah, Nelson
Zmiennicy: Rice, Odegaard, White, Jesus , Smith Rowe

Gospodarze stwarzali więcej szans w pierwszej części spotkania. Już w 6 minucie mogli zdobyć bramkę – po zagraniu z prawej strony piłkę w siatce chciał umieścić Van Aanholt, ale Ramsdale wespół z Salibą zablokowali strzał. Do piłki dopadł jeszcze Pepi, oddał strzał, jednak tym razem to Gabriel stanął na drodze do zdobycia gola. Kolejna groźna sytuacja, to również strzał zawodników PSV. Vertessen w 19 minucie oddał strzał głową, ale trafił w lewy słupek bramki. W rewanżu, 10 minut później, również lewy słupek bramki przeciwnika obił strzałem z dystansu Elneny. Pod koniec pierwszej połowy Cedric z Nelsonem rozegrali akcję po prawej stronie, Anglik podał w pole karne do Nketiaha, a ten po strzale lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Już na początku drugiej części spotkania gospodarze strzeli wyrównującego gola. W 50 minucie wykorzystali błąd w ustawieniu Cedrica i po podaniu z głębi pola znaleźli drogę w pole karne Arsenalu. Pepi podał jeszcze do Vertessena, który ładnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na 1-1. Autorem kolejnego gola w 82 minucie był Jakub Kiwior, ale sędzia nie zaliczył trafienia Polaka, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się biorący udział w akcji Gabriel. W ostatniej minucie meczu Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trossard wypracował sobie dobrą pozycję, ale mając przed sobą już tylko bramkarza, uderzył wprost w niego. Dobijał jeszcze Kiwior, ale jego strzał przeleciał ponad bramką.

Drużyny podzieliły się punktami, awansowały do fazy play-off i oczekują teraz na poniedziałkowe losowanie 1/8 finału.

PSV Eindhoven 1-1 Arsenal
Y. Vertessen (50) - E. Nketiah (42)

Skrót meczu:

Liga MistrzówPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Marcel90 komentarzy: 816917.12.2023, 19:25

@darek250s napisał: "My się martwmy o siebie, bo za tydzień jedziemy na Anfield, a jak dobrze wiadomo wyjątkowo ciężko nam idzie tam granie."

Z Brighton tez nam nie idzie a dzisiaj byla pelna dominacja. Gramy swoje i odskakujemy w tabeli :)

FlameDood komentarzy: 144317.12.2023, 19:25

Krótko i na temat - idealny wynik

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 19:25

@Garfield_pl:
A tak się śmiali z ciebie jak mówiłeś że będzie remis, tak chwalili ten Liverpool że taki cudowny i najlepszy na świecie

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 117.12.2023, 19:24

@Garfield_pl: on dal Martinellemu 2 kartki w jednej akcji i go z boiska wyrzucil, u niego to norma

darek250s komentarzy: 10311 newsów: 517.12.2023, 19:24

djmacius komentarzy: 380617.12.2023, 19:23

No i elegancko. Na Anfield z pozycji lidera.

MuodyWenger komentarzy: 1579 newsów: 1217.12.2023, 19:23

jeszcze minutka i mamy lidera

Garfield_pl komentarzy: 2821117.12.2023, 19:23

Nie kumam tych kartek, w takim momencie, w takim meczu , gdzie nakręceni wszyscy, mógł sobie darować sędzia

Freo98 komentarzy: 643217.12.2023, 19:23

A zdązyłem napisać to wręczył dziwną drugą żóltą XD

Rynkos7 komentarzy: 682417.12.2023, 19:23

Jedna by w zupełności wystarczyła. Widać podniosło ciśnienie sędziemu.

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 19:22

XDDDDDDD Dalot to jednak kretyn, dwie żółte za protesty w 10 sekund to trzeba mieć talent, jak teraz wcisną to już nie mam sił do ich farta

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 19:19

5 minut, oby nie przepchnęli po raz n-ty w tym sezonie tego meczu

MuodyWenger komentarzy: 1579 newsów: 1217.12.2023, 19:18

@Piotrek95: dokładnie, piłkarz powinien być karany za nieumiejętne przyjęcie piłki, brak techniki, po prostu za popełniony błąd. Te przepisy to żenada

Ogólnie jak piłka po zagraniu rywala trafi przypadkowo w reke to jest karny

Jak jesteś fajtłapą i nie potrafisz trafić w piłkę tylko bedzie kiks to może trafić w rękę i nie ma problemu XD

z nami też była taka sytuacja w jakimś mecz

alexis1908 komentarzy: 360717.12.2023, 19:15

Taki sam karny jak u nas w tamtym tygodniu :)

Olczyck komentarzy: 106117.12.2023, 19:15

Gdzie wy tutaj karny widzicie to samo jak w naszym meczu było co gościu nabił się w rękę tutaj jeszcze więcej przypadku bo odbiła mu się pilka od stopy przez przypadek

ArekKanonier komentarzy: 191217.12.2023, 19:13

Ciekawe dlaczego ManU tak długo stawia na Anthonego. Przypomina mi on trochę sytuację z Pepe u nas czyli zawodnika który nie za bardzo wiedział co robić na boisku. Z tym że Pepe i charakter miał lepszy i w dryblingu chyba więcej robił i strzał miał całkiem dobry. Mimo to u nas Pepe na dłuższą metę nie zagościł. Anthony mimo wszystko nadal gra. Czyżby to po prostu z biedy w składzie?

Jeśli to będzie karny i wygrają to będzie już chyba 5 mecz w tym sezonie Live przeonchniety w końcówce, niesamowity fart

GreKa komentarzy: 339417.12.2023, 19:12

@mruw napisał: "Premier League zdecydowanie nie dla niego. Miał dobry mundial ale niech sobie idzie grać w jakimś Juve bo tu nie wyrabia."
Na nasze szczęście gra w ManU

Olczyck komentarzy: 106117.12.2023, 19:11

Ale to co robi united to jest najlepszy sposób na live szczelna obrona i kontry tylko ze oni nie mają kim grac z przodu bo by mogli prowadzić już z 0:2

Damper komentarzy: 235717.12.2023, 19:11

@mruw napisał: "Pozdrawiam każdego kto chciał u nas Amrabata xD"

Pamiętam jak przy finale WHU-Fiorentina ludzie tutaj pisali, że Amrabat lepiej wygląda i jego trzeba brać zamiast przepłacać za Rice'a.

mruw komentarzy: 413517.12.2023, 19:10

@GreKa: Premier League zdecydowanie nie dla niego. Miał dobry mundial ale niech sobie idzie grać w jakimś Juve bo tu nie wyrabia.

Furgunn komentarzy: 925417.12.2023, 19:10

@Adamarsenal1 napisał: "prawdę mówiąc mimo wyniku z Villa zagraliśmy dobry mecz"

Ta skuteczność właśnie boli najbardziej, Arteta ma więcej czasu na przygotowanie drużyny. Myślę, że ten punkt chociaż z live ugramy, ale liczę na coś więcej :]

GreKa komentarzy: 339417.12.2023, 19:08

Przecież gościu to jakiś dramat. Każdy kontakt z piłką kończy się stratą. A piłka operuje jak by pił wczoraj

mlody323323 komentarzy: 212317.12.2023, 19:08

@alexis1908: jak by sciagneli Salaha to moze . wieksze szanse by mieli schodzi Diaz to bład moim zdaniem a Salah za bardzo chce bramke zdobyć to widac , pazerny jest wielokrotnie dzis mogł do Diaza wykladac na skrzydło a ten mimo to strzelał

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 217.12.2023, 19:08

Rashford ładuj bramę!

mruw komentarzy: 413517.12.2023, 19:07

Pozdrawiam każdego kto chciał u nas Amrabata xD

mlody323323 komentarzy: 212317.12.2023, 19:07

United na każdego dziś może narzekać ale co jak co Onana ich trzyma jeszcze przy życiu

alexis1908 komentarzy: 360717.12.2023, 19:06

Live wciśnie za bardzo ich cisną

mruw komentarzy: 413517.12.2023, 19:06

Może tego Antonyego na obronę przesunąć, przynajmniej by miał jakąś przydatność xD

MuodyWenger komentarzy: 1579 newsów: 1217.12.2023, 19:05