Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal

Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal 14.12.2023, 18:44, Trempa 1083 komentarzy

Arsenal zremisował 1-1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie, którego wynik nie miał żadnego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli, miało spokojny przebieg. Wystąpiło w nim wielu graczy, którzy do tej pory nie byli nadmiernie eksploatowani przez swoich szkoleniowców.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

PSV: Benitez, Teze, Ramalho, Obispo, Mauro, Van Aanholt, Tillman, Saibari, Bakayoko, Pepi, Vertessen
Zmiennicy: Dest, Babadi, Oppegard, Til

Arsenal: Ramsdale, Cedric, Saliba, Gabriel, Kiwior, Jorginho, Elneny, Havertz, Trossard, Nketiah, Nelson
Zmiennicy: Rice, Odegaard, White, Jesus , Smith Rowe

Gospodarze stwarzali więcej szans w pierwszej części spotkania. Już w 6 minucie mogli zdobyć bramkę – po zagraniu z prawej strony piłkę w siatce chciał umieścić Van Aanholt, ale Ramsdale wespół z Salibą zablokowali strzał. Do piłki dopadł jeszcze Pepi, oddał strzał, jednak tym razem to Gabriel stanął na drodze do zdobycia gola. Kolejna groźna sytuacja, to również strzał zawodników PSV. Vertessen w 19 minucie oddał strzał głową, ale trafił w lewy słupek bramki. W rewanżu, 10 minut później, również lewy słupek bramki przeciwnika obił strzałem z dystansu Elneny. Pod koniec pierwszej połowy Cedric z Nelsonem rozegrali akcję po prawej stronie, Anglik podał w pole karne do Nketiaha, a ten po strzale lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Już na początku drugiej części spotkania gospodarze strzeli wyrównującego gola. W 50 minucie wykorzystali błąd w ustawieniu Cedrica i po podaniu z głębi pola znaleźli drogę w pole karne Arsenalu. Pepi podał jeszcze do Vertessena, który ładnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na 1-1. Autorem kolejnego gola w 82 minucie był Jakub Kiwior, ale sędzia nie zaliczył trafienia Polaka, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się biorący udział w akcji Gabriel. W ostatniej minucie meczu Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trossard wypracował sobie dobrą pozycję, ale mając przed sobą już tylko bramkarza, uderzył wprost w niego. Dobijał jeszcze Kiwior, ale jego strzał przeleciał ponad bramką.

Drużyny podzieliły się punktami, awansowały do fazy play-off i oczekują teraz na poniedziałkowe losowanie 1/8 finału.

kylo100 komentarzy: 372617.12.2023, 16:32

Ode klasa swiatowa, wyjscie z opresji :)

Freo98 komentarzy: 648517.12.2023, 16:32

@Szogun: zarzucić nie, ale przypisać tez nie za bardzo. Taki troche bezbarwny występ

Kris3Tears komentarzy: 442817.12.2023, 16:32

Mitoma xd

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 317.12.2023, 16:31

@Elastico07: Nie dość,że naciska, dobrze przytrzymuje to jeszcze rozsądnie podaje do przodu. Nie ma dziś mu wiele do zarzucenia. Prędzej Zinchenko.

Elastico07 komentarzy: 1256817.12.2023, 16:28

@enrique napisał: "wszyscy grają tak dobrze że nie ma kogo zmieniać"
Havertz

technik93 komentarzy: 15317.12.2023, 16:28

Dunk już po wazektomii

Freo98 komentarzy: 648517.12.2023, 16:28

Ale white to idealnie przedłuzył

zwierz komentarzy: 163017.12.2023, 16:28

Chłop co w Wielkanoc dostał przed Bożym Narodzeniem.

executer1 komentarzy: 268617.12.2023, 16:26

Z Odegarda się drugi Martinelli powoli robi, nie wiem co się z chłopakiem stało w tym sezonie ale coś nie tak z głową to wygląda bo większość decyzji, które podejmuje są złe

mlody323323 komentarzy: 214817.12.2023, 16:26

znowu Jesus osamotniony na 6 metrze na wprost bramki a saka wali na brame .... ehh

technik93 komentarzy: 15317.12.2023, 16:26

Mam nadzieję, że Kiwior wejdzie na ostatnie 15min za Zine, bo ten lubi coś od****ć na koniec :D

Freo98 komentarzy: 648517.12.2023, 16:26

@Czeczeniec: Ale co on miał tu zrobić? Tam nie było komu grać, każdy bardzo dobrze odcinany

Arsenal2004 komentarzy: 381117.12.2023, 16:25

Dzisiaj brakuje bardzo ostatniego podania.

M1eszko komentarzy: 36817.12.2023, 16:25

Dobra cofam o Odegaardzie. Kuwa tyle lat grają i się boją prawej nogi.

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 317.12.2023, 16:25

W bramkę celować nie mogą.

enrique komentarzy: 1937817.12.2023, 16:25

No tutaj Raya świetne podanie, szkoda że znowu skończyło się podaniami.

W koncu dobre podanie Rayi

Czeczeniec komentarzy: 20717.12.2023, 16:25

Co ten Ode robi, Boże kochany

FlameDood komentarzy: 147817.12.2023, 16:24

Saka i prawa nogą to nie idzie w parze.

Furgunn komentarzy: 928517.12.2023, 16:24

A czemu to tak zaczęliśmy podawać do niebieskich?

kylo100 komentarzy: 372617.12.2023, 16:24

Trochę siedliśmy po bramce.

Arsenal2004 komentarzy: 381117.12.2023, 16:23

Ciekawe ile Havertza będzie trzymał Arteta, biorąc pod uwagę że następny jest Liverpool a on jest zagrożony przez kartki.

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5017.12.2023, 16:22

Martinelli jak trzeba górą to wrzuca płasko, a jak trzeba po ziemi to podnosi piłkę, geniusz

M1eszko komentarzy: 36817.12.2023, 16:22

Jakby za Havertza był jakiś taki drugi Odegaard, pod względem intensywności.

Arsenal2004 komentarzy: 381117.12.2023, 16:22

@praptak: ja też jestem dzisiaj zadowolony, tylko ogólnie stwierdzam że takie błędy przytrafiają się coraz częściej.

mlody323323 komentarzy: 214817.12.2023, 16:21

JA wierzę w Pana Jesusa :)

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976217.12.2023, 16:21

@Dziadyga: No nie wiem czy wiesz ale jak Jesus nie strzeli gola to nie znaczy że gra słabo, tobie się tak wydaje po prostu

@Arsenal2004:
Pewnie, w każdym meczu zdarzają się błędy indywidualne lub niecelne podania, imo pierwsza połowa pod względem celności podań była dużo lepsza, akcje się kleiły (w sumie po tę minutę meczu skutecznie tworzymy zagrożenie) także liczę że podtrzymamy trend bo np z AV to czasem jakbyśmy dopiero poznawali się na boisku. Ja tam zadowolony dziś ^

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5017.12.2023, 16:18

Ale Ode dziś zasuwa na boisku, jest wszędzie

damianARSENAL komentarzy: 857417.12.2023, 16:17

Mecz się otworzył a miałybyc kontrola :D

Rynkos7 komentarzy: 690917.12.2023, 16:17

@damianARSENAL napisał: "nie chodzi o to ze była pusta brama. Jesus wie jak się ustawić po prostu."

I mają o tym świadczyć jego kosmiczne 3 bramki w Premier League? Nie przesadzajmy.

Arsenal2004 komentarzy: 381117.12.2023, 16:17