Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal

Remis na zakończenie fazy grupowej. PSV 1-1 Arsenal 14.12.2023, 18:44, Trempa 1083 komentarzy

Arsenal zremisował 1-1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie, którego wynik nie miał żadnego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli, miało spokojny przebieg. Wystąpiło w nim wielu graczy, którzy do tej pory nie byli nadmiernie eksploatowani przez swoich szkoleniowców.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

PSV: Benitez, Teze, Ramalho, Obispo, Mauro, Van Aanholt, Tillman, Saibari, Bakayoko, Pepi, Vertessen
Zmiennicy: Dest, Babadi, Oppegard, Til

Arsenal: Ramsdale, Cedric, Saliba, Gabriel, Kiwior, Jorginho, Elneny, Havertz, Trossard, Nketiah, Nelson
Zmiennicy: Rice, Odegaard, White, Jesus , Smith Rowe

Gospodarze stwarzali więcej szans w pierwszej części spotkania. Już w 6 minucie mogli zdobyć bramkę – po zagraniu z prawej strony piłkę w siatce chciał umieścić Van Aanholt, ale Ramsdale wespół z Salibą zablokowali strzał. Do piłki dopadł jeszcze Pepi, oddał strzał, jednak tym razem to Gabriel stanął na drodze do zdobycia gola. Kolejna groźna sytuacja, to również strzał zawodników PSV. Vertessen w 19 minucie oddał strzał głową, ale trafił w lewy słupek bramki. W rewanżu, 10 minut później, również lewy słupek bramki przeciwnika obił strzałem z dystansu Elneny. Pod koniec pierwszej połowy Cedric z Nelsonem rozegrali akcję po prawej stronie, Anglik podał w pole karne do Nketiaha, a ten po strzale lewą nogą umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1.

Już na początku drugiej części spotkania gospodarze strzeli wyrównującego gola. W 50 minucie wykorzystali błąd w ustawieniu Cedrica i po podaniu z głębi pola znaleźli drogę w pole karne Arsenalu. Pepi podał jeszcze do Vertessena, który ładnym strzałem po długim rogu zdobył bramkę na 1-1. Autorem kolejnego gola w 82 minucie był Jakub Kiwior, ale sędzia nie zaliczył trafienia Polaka, ponieważ na pozycji spalonej znajdował się biorący udział w akcji Gabriel. W ostatniej minucie meczu Kanonierzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Trossard wypracował sobie dobrą pozycję, ale mając przed sobą już tylko bramkarza, uderzył wprost w niego. Dobijał jeszcze Kiwior, ale jego strzał przeleciał ponad bramką.

Drużyny podzieliły się punktami, awansowały do fazy play-off i oczekują teraz na poniedziałkowe losowanie 1/8 finału.

PSV Eindhoven 1-1 Arsenal
Y. Vertessen (50) - E. Nketiah (42)

Skrót meczu:

Liga MistrzówPSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Trempa źrodło: własne
Kris3Tears komentarzy: 442517.12.2023, 16:58

@kubeczek85 napisał: "Ten gol havertza to taki fart,że szok XD on powinien to po rogu zapakować,a to ledwo pod ręką przeszło"

Ja nadal nie jestem do końca przekonany do tego transferu, ale nie umniejszaj mu aż tak.

Patriko komentarzy: 529617.12.2023, 16:58

No i elegancko kolejny dobry, wygrany mecz a dziadygi i tym podobni smutni malkontenci mogą sobie dalej co najwyżej obrażać piłkarzy.

Czeczenia komentarzy: 1249417.12.2023, 16:58

Po tym meczu trzeba powiedzieć jedno. Brighton, srajton.

Zezłomowani.

FlameDood komentarzy: 144217.12.2023, 16:58

Havertz od jakiegoś czasu w końcu zaczął wyglądać lepiej, złapał pewność siebie, zdobywa bramki ale co niektórych aż tyłek chyba boli że zaczyna mu coś wychodzić.

polishbrigadesx komentarzy: 1020917.12.2023, 16:57

Brawo Panowie kolejne 3 pkt

Freo98 komentarzy: 643217.12.2023, 16:57

@Kaczaza: Nie no ile można. Ja nie jestem fanem Kaia, ale on ostatnie mecze gra bardzo dobrze, dzisiaj pierwsza połowa taka troche bezbarwna, ale nie grał słabo, druga juz dużo ciekawiej i do tego dokłada liczbę, nie widze minusów

enrique komentarzy: 1922517.12.2023, 16:57

@timiiiii napisał: "Patrząc samolubnie z perspektywy klubu to chyba lepiej by nam tam remis pasował, a może nawet wygrana United. Ale już nie przesadzajmy bo United to kibicować nikt nie będzie, więc takie 4:4 po ładnym, otwartym meczu bym brał w ciemno"
Normalnie bym się z Tobą zgodził, ale ja uwielbiam słuchać tłumaczenia fantasty Ten Haga po przegranej, o tym ja to zawinili wszyscy inni, tylko nie on.

FlameDood komentarzy: 144217.12.2023, 16:56

Ode, Rice i Saliba - szefy totalne

Damper komentarzy: 235717.12.2023, 16:56

@Kaczaza napisał: "Havertz jeden gol na pięć setek, wszyscy wow, odbudował sie."

Haha. Ale ból tyłka tutaj widać.

enrique komentarzy: 1922517.12.2023, 16:56

Zamknął trudny mecz i zagwarantował 3 punkty, czego jeszcze od niego chcesz?

Garfield_pl komentarzy: 2821117.12.2023, 16:55

Są 3pkt i git :) mecz pod kontrolą, trochę nadal nieskuteczność, ale mamy to :D

kubeczek85 komentarzy: 87617.12.2023, 16:55

timiiiii komentarzy: 196317.12.2023, 16:55

@enrique napisał: "Arsenal na czele, lubię takie niedziele.

A teraz czekamy na 7:0."

Freo98 komentarzy: 643217.12.2023, 16:55

@Kiepomen: tu akurat cieżko było się złożyć i tak dużo udało mu się z tego stworzyć

Kaczaza komentarzy: 722717.12.2023, 16:55

Havertz jeden gol na pięć setek, wszyscy wow, odbudował sie.

BizoNxd6 komentarzy: 288117.12.2023, 16:51

Jak myślicie dlaczego nasze skrzydła grają takie padło? Szczególnie Martinelli.
Saka zassze da coś ekstra, czy to różny czy wrzutka milimetry, ale Gabi? Mocny regres i słabe liczby naszych zawodników, ode też z Villą się nie popisał, dziś też ten celownik rozregulowany.

enrique komentarzy: 1922517.12.2023, 16:51

Arsenal na czele, lubię takie niedziele.

A teraz czekamy na 7:0.

mlody323323 komentarzy: 212317.12.2023, 16:50

świetny to obrazek , jak w KAJA wszyscy wierzą i okazują wsparcie odbuduj sie chłopie

Rynkos7 komentarzy: 682417.12.2023, 16:50

@Piotrek95 napisał: "Kai strzela, Rynkos zacznie płakac jeszcze bardziej"

To zacznę płakać czy będę płakał jeszcze bardziej bo widzę nie jesteś zdecydowany :>

kylo100 komentarzy: 371217.12.2023, 16:50

Za moment można w spokoju obejrzeć kompromitacje Manutd :)

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 16:50

@Rynkos7 napisał: "Kai strzela. Może Piotrek przestanie płakać :>"

Kai strzela, Rynkos zacznie płakac jeszcze bardziej

@Piotrek95 napisał: "Widzę że nowy w w internecie jak nie znasz tego wyrażenia, "

Elastico07 komentarzy: 1255617.12.2023, 16:49

@Kiepomen napisał: "Ta bramka w 50 % to zasługa trosarda"
Dokładnie

swistak86 komentarzy: 121017.12.2023, 16:49

Brawo dla Eddiego, że nie zrobił tego co zawsze, czyli nie spieprzył

Havertz to nasz ostatnio najlepszy strzelec ale i tak nasza skuteczność ostatnio to wielki problem.

enrique komentarzy: 1922517.12.2023, 16:49

@BizoNxd6 napisał: "Arczi miał chyba noska co do tego Kaja, dostał zaufanie i patrzcie co się dzieje, chłop od meczu z Newcastle gra co mecz super zawody."
No co Ty przecież od godziny piszą że koleś nic nie gra i powinien zejść.

timiiiii komentarzy: 196317.12.2023, 16:49

Trossard co za ruch z piłką. Kai zamyka usta chyba już wszystkim...

Piotrek95 komentarzy: 964517.12.2023, 16:49

@Rynkos7 napisał: "Przecież właśnie Ty płaczesz. Nikt nigdzie nic nie płakał. Do tego niżej sam wymyślasz jakieś hipotezy i sobie sam na nie odpowiadasz xD A z tym akustykiem to dałeś czadu."

Widzę że nowy w w internecie jak nie znasz tego wyrażenia, a co do płaczu to chyba żartujesz że nie widziałeś tych komentarzy na temat Gabiego i jego beznadziejnej gry i kółek

kylo100 komentarzy: 371217.12.2023, 16:49

Eddie wyjaśnił ;)

Szogun komentarzy: 28749 newsów: 317.12.2023, 16:49

Havertz powoli powiem Wam zaczyna wyglądać jak Pan piłkarz. Ciągle ważne gole.

bizooon komentarzy: 693617.12.2023, 16:48

Dobrze Eddie się ustawił, pięknie zagrał

Freo98 komentarzy: 643217.12.2023, 16:48

Tutaj największą robotę zrobił Leo, polecam zobaczyć jak on zaczał tę akcję

Furgunn komentarzy: 925417.12.2023, 16:48

Faktycznie ciężko polubić grę Havertza, masa pracy wykonanej na boisku, do tego bramka na koniec.

BizoNxd6 komentarzy: 288117.12.2023, 16:48