Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City!

Remis po pasjonującej końcówce. Arsenal 2-2 Man City! 13.09.2014, 14:35, Sebastian Czarnecki 3940 komentarzy

Dla neutralnego kibica mecz pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City mógł być prawdziwą ucztą. Mnóstwo wspaniałych akcji, przepiękne bramki, błędy w obronie i multum niewykorzystanych sytuacji - wszystko, czego oczekują obserwatorzy podczas bezpośredniego spotkania drużyn aspirujących o mistrzostwo Anglii. Dla sympatyków obu zespołów wynik może być jednak sporym rozczarowaniem, mimo że w ogólnym rozrachunku jest jak najbardziej sprawiedliwym rezultatem. Obie drużyny miały swoje niewykorzystane akcje, lepsze i gorsze momenty i każdy równie dobrze mógł wysoko wygrać, jak i przegrać.

Kibice Arsenalu przeżywali dzisiaj prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Po solidnym początku stracili bramkę, a kiedy już udało im się objąć prowadzenie po dwóch wspaniałych golach, utracili je po indywidualnym błędzie, a chwilę później po takiej samej wpadce mogli zakończyć mecz z pustymi rękoma. Dla niektórych będą to stracone dwa punkty, dla innych wywalczony jeden, ale przed pierwszym gwizdkiem wiele osób brałoby taki wynik w ciemno. W końcu mierzyły się ze sobą dwie wspaniałe i ofensywnie usposobione ekipy, które zdolne są do wszystkiego, a mimo wszystko remis w dzisiejszej potyczce jest sprawiedliwym rezultatem.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (81. Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini (90. Arteta), Ramsey - Alexis, Wilshere, Özil - Welbeck (87. Chamberlain)

Man City: Hart - Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy - Navas, Fernandinho (77. Kolarow), Lampard (46. Nasri), Milner, Silva - Aguero (68. Dżeko)

Początek spotkania należał do drużyny gości, którzy zepchnęli Arsenal pod własne pole karne. Warto zauważyć, że w pierwszych trzech minutach najczęściej podającym piłkarzem The Gunners był Wojciech Szczęsny.

Kanonierzy potrzebowali kilku minut, by się przebudzić i narzucić rywalowi swoje tempo. Londyńczycy kiedy jednak już weszli w mecz, opanowali środek pola i to oni kontrolowali przebieg meczu. W siódmej minucie jedna z akcji zakończyła się strzałem Alexisa Sancheza, który jednak bez problemu złapał Joe Hart.

Trzy minuty później z odpowiedzią ruszyli Obywatele, którzy składną akcją rozpracowali defensywę gospodarzy i znaleźli się w ich polu karnym. Dwójkowa akcja Silvy z Aguero zakończyła się jednak odważnym wejściem interweniującego Szczęsnego.

W jedenastej minucie składna akcja lewym skrzydłem zakończyła się podaniem Mesuta Özila do wybiegającego Welbecka, jednak Anglik miał za mało miejsca, by zrobić z tej piłki użytek i w rezultacie uderzył obok słupka.

Zaledwie minutę później Danny Welbeck stanął przed kolejną okazją do strzelenia gola i tym razem prawie mu się udało! Anglik znalazł się w sytuacji sam na sam z Hartem i sprytną podcinką przerzucił piłkę nad angielskim golkiperem. Już wydawało się, że futbolówka znajdzie się w bramce, ale ostatecznie odbiła się od słupka i wyszła w pole. Niewiele brakowało!

Po tej akcji tempo spotkania się uspokoiło i skupiło w środkowej części boiska. Obie drużyny nieco bardziej asekuracyjnie podchodziły do swoich poczynań w ofensywie, przez co w kolejnych minutach nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji strzeleckich.

W 28. minucie Manchester City sprytnie wykorzystał błędy Arsenalu i wyszedł na prowadzenie. Jesus Navas wykorzystał fatalne ustawienie Ignacio Monreala i doszedł do piłki po złym przecięciu Flaminiego. Hiszpan ruszył prawą flanką, podał do wybiegającego Aguero, a ten z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego. 1-0 dla Manchesteru City!

Cztery minuty później mogło być już 2-0. Pablo Zabaleta dobrze wypatrzył wybiegającego Silvę i do niego własnie skierował podanie. Hiszpan bez wahania oddał strzał na bramkę Szczęsnego, ale polski golkiper w porę wyciągnął nogę, którą zdołał odbić lecącą w jego stronę piłkę.

Kolejne minuty nie przyniosły nam większych emocji. Zawodnicy Manchesteru City uspokoili grę i skutecznie uniemożliwiali londyńczykom wyprowadzania akcji zaczepnych, po których mogliby doprowadzić do wyrównania.

Arsenal swoich szans szukał po stałych fragmentach gry, jednak rzuty wolne w wykonaniu Alexisa Sancheza i Mesuta Özila były dalekie od perfekcji.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy zeszli do szatni ze stratą jednej bramki do mistrzów Anglii.

Druga część meczu zaczęła się od bardzo mocnego ciosu ze strony Arsenalu, który w krótkim czasie obległ bramkę Joe Harta. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza Alexis i Welbeck, ale defensywa Manchesteru City nie dała się pokonać.

Sytuacja w środku pola wyraźnie się uspokoiła, a obie drużyny starały się grać bardzo asekuracyjnie. Wydawało się jednak, że inicjatywę przejęli Obywatele, którzy częściej nacierali na bramkę Szczęsnego. Defensywa Arsenalu spisała się jednak na medal i nie dopuściła do straty kolejnego gola.

W 59. minucie przed dogodną okazją na podwyższenie prowadzenie stanął Gael Clichy, który sprytną podcinką chciał zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale zabrakło mu precyzji.

W 64. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania! Aaron Ramsey uruchomił Jacka Wilshere'a, który fenomenalnie minął Gaela Clichy'ego, a po chwili z ostrego kąta przerzucił piłkę nad bezradnym Hartem! 1-1!

Pięć minut później Danny Welbeck wygrał pojedynek z Martinem Demichelisem i wypracował sobie niezłą sytuację, ale Joe Hart w porę naprawił fatalny błąd Argentyńczyka i przejął piłkę.

W 74. minucie Kanonierzy wyszli na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym Manchesteru City Jack Wilshere dograł głową do Alexisa Sancheza, a Chilijczyk fenomenalnym strzałem z woleja wpakował piłkę prosto w okienko bramki Joe Harta!

Trzy minuty później mogło być już 3-1. Kapitalną solową akcją popisał się Jack Wilshere, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zanim dograł ją do Aarona Ramseya. Walijczyk poślizgnął się jednak pod bramką Manchesteru City i akcja spaliła na panewce.

W 81. minucie wymuszona zmiana w obozie Arsenalu. Calum Chambers wszedł na boisko w miejsce kontuzjowanego Debuchy'ego. Kontuzja Francuza nie wygląda najlepiej.

W 84. minucie Manchester City doprowadza do wyrównania. Martin Demichelis wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego, a Wojciech Szczęsny nie zdołał złapać futbolówki, zdjął ją z głowy interweniującemu Flaminiego i od słupka umieścił ją we własnej bramce. 2-2 na Emirates Stadium.

W doliczonym czasie gry The Citizens mogli jeszcze objąć prowadzenie, po tym jak Edin Dżeko wykorzystał błąd Koscielnego i przerzucił piłkę nad Wojtkiem Szczęsnym, który nie wiedzieć po co wychodził do tej piłki. Na całe szczęście Francuza i Polaka, futbolówka odbiła się od słupka i nie wpadła do bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal zremisował na własnym boisku z mistrzami Anglii 2-2.

Manchester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Methess komentarzy: 36015.09.2014, 20:53

Inferno strasznie rozczarowuje jeśli zna się poprzednie części z Langdonem. Więc lepiej zacząć od "Anioły i demony".

A ja od siebie polecam CZARNY ZAKON, wciągająca :)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 115.09.2014, 20:52

zaraz Hull- West Ham. Licze na ciekawy meczyk :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 20:51

NBW
Chodzilo mi tylko o Canal+. Nsport pominalem..

Nie wiem gdzie ty widzisz Galate z Anderlechtem
My na C+sport, na Family Real z Bazyleą, na F2 Olympiakos z Atletico, a na N Sport Liverpool z Ludgoretsem,
Że pokazują mecze zeszłorocznych finalistów to rozumiem, ale serio nie ma ciekawszych meczow niż Liverpool z Ludgoretsem?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 20:41

Juz ktos kupowal bilety na jakis mecz Arsenalu w Lm? np na jutro z Borussia?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 20:39

Waskitcz
Galata vs Anderlecht. Tylko tyle wiem xd

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.09.2014, 20:39

No to niech AW chociaż ściągnie kogoś na lige ...

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 515.09.2014, 20:38

Nie jestem pewny ale chyba tak

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 515.09.2014, 20:35

@ Danielosik, kiedy sie chce, ale np nie będzie można go zarejestrować na LM juz

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2014, 20:34

czytając Inferno miałem ,,mind fuck" ale ogólnie moge polecić.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698215.09.2014, 20:32

Mam pytanie ... jak jest jakiś wolny zawodnik to można go ściągnąć kiedy się chcę czy jest jakiś wyznaczony czas ? dzięki z odp

Waskitcz komentarzy: 448515.09.2014, 20:32

Jakie mecze oprócz naszego na C+ jutro?

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 415.09.2014, 20:32

@NBW

Metro 2033. Podobna swietne postapo, już mam tylko nie mam czasu zacząć.

qwertyu123 komentarzy: 77515.09.2014, 20:29

NBW
Bastion ( jeśli postapo), coś od Nesbo( jeśli kryminał)

pumeks komentarzy: 2080815.09.2014, 20:26

mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-sos-6-free-agent-defenders-4262807

ciekawe nazwiska

songoku95 komentarzy: 2348615.09.2014, 20:25

Inferno? Ciekawa.

Waskitcz komentarzy: 448515.09.2014, 20:22

Ronaldo nie puszcza jeszcze z Realu jeszcze nie teraz, Bale by musiał być lepszy od niego, a i tak by Perez musiał sprowadzić za Crisa innego Cracka,
Do głowy przychodzi mi tylko Hazard i Ibra na ten moment.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 20:21

chómory dopisójo !

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068715.09.2014, 20:16

TEAM: #HullCity starting XI: McGregor, Elmohamady, Robertson, Davies (c), Dawson, Huddlestone, Livermore, Diame, Quinn, Jelavic, Hernandez

TEAM: #WHUFC starting XI: Adrian, Demel, Cresswell, Tomkins, Reid, Kouyate, Noble (c), Zarate, Downing, Sakho, Valencia

karmel567 komentarzy: 346615.09.2014, 20:10

Manchester United are preparing an offer, or have got an offer prepared, for Cristiano Ronaldo and have had for months. He is thinking of going back, but there will undoubtedly be more on that later!
(Sky Sports)

dawidsk komentarzy: 245115.09.2014, 20:09

Bellerin ma wielki talent i cieszę się, że jutro prawdopodobnie zagra :) Martwiłbym się może trochę, gdyby BVB nie było osłabione kontuzjami a tak to chłopak w końcu dostanie szansę.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 20:05

AW On WC Trio: "It was important for me that they'd recover. They have been training for one month and haven't reached 100% physically yet."

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 20:04

AW On Klopp: "What does he do better>me? Maybe a lot of things. I love to see his squad playing dynamic and attractive football. I like it."

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 20:01

AW on Bellerin: "He's personality ¬ fazed by the pressure. That's important when you're a young boy. His transitional game is fantastic"
"He's quick and his final ball is good. He lacks a bit of experience but he's very dangerous."

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 315.09.2014, 19:57

Kuzwa chcialem bilet kupic stalem w kolejce a tu kupowali na Borussie cwaniaki. Dopiero po 1 pazdziernika moge..

kjubol komentarzy: 101015.09.2014, 19:55

Szalony to jest mój kolega.. jeden mecz wygrali i Machinajuz działać i już widzi Mistrzostwo :D

youtube.com/watch?v=h_s600HRt5Q

moze sie czepiam,ale zobaczcie jaki zakres ruchu wykonuje Ozil, a jaki zakres reszta, zwłaszcza przy ruchach na zewnątrz.50sec.- trzeba obejrzeć kilka razy,zeby zauważyć różnice.

kjubol komentarzy: 101015.09.2014, 19:52

Ale beka :D

kolega "KIBIC" Manchester United dodał piosenke o Falcao... ja skomentowałem wstawiając mu HYMN Ligi Mistrzów XD

Marcinb88 komentarzy: 68715.09.2014, 19:49

patrzcie na sam poczatek, Oxa cos chyba pachwina boili... juz od maja...

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 115.09.2014, 19:48

małe video z dzisiejszego treningu

Gerwazy komentarzy: 169815.09.2014, 19:48

widzieli top 20 bramkarzy w fifie? to kpina ze jest tam miniolet a nie ma Szczesnego ...

maciek987 komentarzy: 296615.09.2014, 19:41

thide
Ogólnie są różne sposoby, jak pewnie wiesz ;) Na przykład zmienianie adresu IP i wtedy jakoś leci :P

Jeśli chodzi o mnie to ogladam sporadycznie, jeżeli ktoś ogląda dużo to oczywiscie opłaca sie kupić nc+

maciek987 komentarzy: 296615.09.2014, 19:32

kiepsko bedzie jutro wyglądała nasza obrona...

gunners007 komentarzy: 954315.09.2014, 19:30

Gibbs świeżo po kontuzji, będzie mnóstwo strachu, żeby mu się czasem nie odnowiła bo sytuacja jest tak beznadziejna, że trzeba będzie ryzykować i grać Gibbsem pełne 90 minut.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185215.09.2014, 19:29

po co bawić się w weeb.tv skoro za trochę więcej dostajemy masę kanałów w nc+?

dissault komentarzy: 326815.09.2014, 19:24