Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Adrian12543 komentarzy: 15983 newsów: 203.05.2013, 12:33

Fusek15
Może określenie stylu West Hamu drewnianym jest na wyrost. Powiedzmy że grają staroangielskim stylem :) Długie podania, wrzutki i gra w powietrzu. Mało w ich grze techniki.

A Vela to temat zamknięty. Jest to duży talent ale kompletnie nie na PL. Jest wręcz idealny to zniewieściałej La Lipy i niech tam zostanie.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7203.05.2013, 12:33

jak dla mnie Gnabry, Eisfeld czy Akpom powinni być powoli wprowadzani do składu. inaczej mogą skończyć podobnie do innych, którzy się dobrze zapowiadali, a wiadomo jak skończyli.

Topek komentarzy: 13672 newsów: 12603.05.2013, 12:33

Vela musi mieć dużo miejsca, żeby coś zdziałać. Musielibyśmy z niego zrobić drugiego Cazorlę, albo wymyślić pozycję fałszywego SSa czy cuś.

kamil_malin komentarzy: 933203.05.2013, 12:32

Marzag, chłopie rozróżniaj hejt od krytykowania i podawania konkretnych argumentów. Można chwalić i robić z Pera drugiego Adamsa ale po co? Sporo fanów widzi jaki jest, widzi że pomimo dobrej formy to nie jest materiał na podstawowego defensora.

Jego brak dynamiki razi, szczęśliwie dla niego często to nie kończy się stratą bramki.

pronik komentarzy: 516903.05.2013, 12:32

fcbarca.com/47894-milan-wlacza-sie-do-gry-o-cesca.html

Marzag komentarzy: 32487 newsów: 103.05.2013, 12:31

songoku, imo z akpomem moze byc roznie bo narazie widzialem ze jest dobrym dostawnoga, ale w u21 obroncy popelniaja mase bledow to ma duzo latwiej, ale gnabry jak dla mnie napewno w przyszlosci bedzie znanym pilkarzem, fajny drybling, strzaly zza pola karnego, z ostrych katow tez, technika, szybkosc a on ma dopiero 17 lat!

ArseneAl komentarzy: 2341703.05.2013, 12:30

@songoku95
Przecież u nas Vela grał na skrzydle i grał padakę.

songoku95 komentarzy: 2236903.05.2013, 12:29

obecnie gramy padake, nikt nie potrafi zagrać czegoś ciekawego, wrzucamy piłkę na Żiru, jednak kiedy go nie ma to nikt inny nie potrafi się znaleźć w polu karnym a cikorita, to taka wsza, że potrafi wsadzić wszędzie swój łeb ;x

arsenalfann komentarzy: 1024303.05.2013, 12:29

youtube.com/watch?v=RTuBf4BrIgE

Umiecie tak? xd

maciej598598 komentarzy: 184503.05.2013, 12:27

songoku95

o tym żeby sprowadzić Javier pisałem już od razu po sprzedaży pussego więc z miłą chęcią bym go tu zobaczył ;)

Fusek15 komentarzy: 44703.05.2013, 12:26

@adrian

Do jakiego West Hamu ?;d lepiej do Stoke, ponieważ oni grają drewnianą piłkę ;)

songoku95 komentarzy: 2236903.05.2013, 12:26

ale Vela nie musi grać na SZPICY! On może grać jako skrzydłowy zrozumcie to, gościu ma taką technike, szybkośc, że na skrzydle mógłby robić wiatr. Poza tym co powiecie na temat Ciczarito? Obecnie gramy na wrzutki i kontry a w tych 2 aspektach Cikorita świetnie się odnajduje. Jak dla mnie mógłby do nas przyjść bo w United nie gra za duzo

Topek komentarzy: 13672 newsów: 12603.05.2013, 12:25

malyglod, przecież w zeszłym sezonie też bardzo często graliśmy z Perem, bo mieliśmy podziurawione boki. I to był głównym problem zeszłego sezonu. Arteta w gruncie rzeczy łatał jak łata.

Adrian12543 komentarzy: 15983 newsów: 203.05.2013, 12:23

Według mnie ci piłkarze nie zasłużyli na szanse.
Frimpong ma ogromne braki w technice. Jest waleczny ale technicznie odstaje. Niech idzie do West Hamu tam lubią takie drewna.
Lansbury to był taki rozdmuchany talent.
A Vela to nie piłkarz na PL. Udowodnił już że się nie nadaje.

ArseneAl komentarzy: 2341703.05.2013, 12:22

@Arsenalfcfan
Dlatego teraz wiem, że byłem w błędzie.
Nie wiem czemu ale jakoś bardzo go lubiłem :P
A teraz to on nawet mocno nie błyszczy w Nottingham.
Z Frimpongiem będzie podobnie. Jego osiągnięciem na tę chwilę jest to, że usiądzie na ławce Fulham...

malyglod komentarzy: 535503.05.2013, 12:20

Do tego w poprzednim sezonie straciliśmy 49 goli w lidze. Na razie "tylko" 36. Z Perem jako ŚO i Artetą zamiast Songa bronienie wychodzi nam chyba lepiej.

songoku95 komentarzy: 2236903.05.2013, 12:19

W sumie pamiętam jak w 1 meczu grał Lansbry na skrzydle chyba z Live w tamtym sezonie i całkiem dobrze mu to poszło. Szkoda tych młodych. Mam nadzieje, że z Gnabrym i Akpomem tak nie będzie i będą stanowić o naszej sile z OX'em i Ryo.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51194 newsów: 43703.05.2013, 12:19

Marzag
No cóż, na kogoś ponarzekać trzeba.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51194 newsów: 43703.05.2013, 12:17

Oggy
Zgadza się. A zaczęło się wszystko od ukąszenia pająka.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.05.2013, 12:16

Lansbury jest słaby... dobrze, że szansy nie dostał.

ArseneAl komentarzy: 2341703.05.2013, 12:16

@songoku95
Nie dostali bo nie zasłużyli.
Z resztą z tej całej trójki to ja najbardziej byłem za Lansburym.
W Frimpongu to ja kompletnie nie widzę przyszłości w takim klubie jak Arsenal. No chyba, że w rezerwach.

Fusek15 komentarzy: 44703.05.2013, 12:15

Kogo macie na tą kolejkę na kapitana w FPL ?

Marzag komentarzy: 32487 newsów: 103.05.2013, 12:15

ja was ludzie nie rozumiem, per jest najlepszym i najpewniejszym naszym defensorem w tym sezonie, poza ta czerwona kartka i karnym kilka meczow temu nie popelnial przez caly sezon bledow, a wy go hejtujecie tylko dlatego ze sie niezgrabnie porusza

Camillo144 (redaktor) komentarzy: 3354 newsów: 47603.05.2013, 12:14

Tottenham, Arsenal and Manchester City are all interested in signing Real Madrid striker Gonazalo Higuain. The Argentine will leave the Spanish side in the summer and is being targeted by the Premier League trio.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.05.2013, 12:14

Sinclair rozstał się z najseksowniejszą kobietą w Wielkiej Brytanii :D piłkarzom to nikt nie dogodzi :P

songoku95 komentarzy: 2236903.05.2013, 12:14

arsenal
w sumie oni mają potencjał, ale nigdy nie dostali szansy. Tak samo Vela, teraz nagle czytałem komentarze pod ostatnim newsem to wiele osób go chciało. A jak za czasów WBA pisałem, że zasługuje na szanse na skrzydło, bądź szpice to zostałem wyśmiany. Bo taka prawda Dench, Lansbury i Vela, takiej prawdziwej szansy nie dostali.

Oggy komentarzy: 948903.05.2013, 12:13

simplemann- strasznie szkoda człowieka, niesamowicie zasłużony dla środowiska i muzyki. Kolejna po Dimebagu potężna strata dla metalu;/

Sztofort komentarzy: 244903.05.2013, 12:12

Mam pytanie, bo nie moglem ogladac meczu z ManU. Mocno buczeli kibice na Robina, czy jak byl przy pilce? :>

ArseneAl komentarzy: 2341703.05.2013, 12:12

@songoku95
Widzę w nim podobny potencjał co w Lansburym...

songoku95 komentarzy: 2236903.05.2013, 12:10

bo zawodnik z jajami nam jest potrzebny a Dench takim zawodnikiem jest :>

songoku95 komentarzy: 2236903.05.2013, 12:09

arsenal
słaby? W jakim sensie? Fizycznie na pewno nie. Chyba, że piłkarsko tu się zgodzę, bo ma ogromne braki w technice, ale nadrabia brutalnością i wolą walki...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.05.2013, 12:09

Koscielny podpisał kontrakt, ma ważny do 2017 i jak go sprzedamy to dla czystego zysku... bo możemy wprost powiedzieć - zostajesz bo podpisałeś kontrakt... zobaczcie jak Napoli z Cavanim robi, podpisał kontrakt, lecz jednak chce odejść, powiedzieli wprost - dadzą klauzule odejdziesz, inaczej nie , podpisałeś kontrakt tak więc masz go wypełnic.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51194 newsów: 43703.05.2013, 12:09

ArseneAl
No właśnie. Zastępował, bo pewnie mieli nadzieję, że Hanneman wróci do składu. No cóż, tak się już nie stanie...

malyglod komentarzy: 535503.05.2013, 12:08

A wg mnie przecenia się słabą formę Vermy. Błędy zdarzają się każdemu obrońcy. Po prostu inaczej się je ocenia jak zespól wygrywa 3:1 ( mimo błędu obrońcy ), a jak przegrywa 0:1 po błędzie.

A co do Sagny - przecież podanie Sagna - Per to nasze markowe zagranie w tym sezonie. Każdy kto obserwuje nasze mecze wie, że jak zamknąć Sagni prawą stronę to może zagrać tylko do Artety ( w poprzek boiska ) lub odegrać do Pera. A że Per nie jest ani szybki ani zwrotny, a i Sagnia nie ma lewnej nogi do grania to oczywiste jak 2 plus dwa.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 961203.05.2013, 12:08

@Arsenal_1886;

no wlasnie a Gonalons to wedlug francuskich ekspertow od L1 wlasnie typowy DP...

ArseneAl komentarzy: 2341703.05.2013, 12:07

@songoku95
Frimpong jest za słaby i po sezonie odejdzie za free.

ArseneAl komentarzy: 2341703.05.2013, 12:06

@simpllemann
No niby teraz od jakiegoś czasu zastępuje go Gary Holt ale co będzie później to nie wiadomo...

Ars3n komentarzy: 1235403.05.2013, 12:05

jak Koscielnego sprzedadza, to sie dopiero wk..e. Klub z ambicjami finansowymi.

songoku95 komentarzy: 2236903.05.2013, 12:05

A1886
ktoś taki jak Francis, który jak dla mnie musi zostać. Albo może Dench, tak typowy ,,harpagan" do środka, który nie boi się przyje... przeciwnikowi ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1951803.05.2013, 12:02

DB > Wątpię, że Wenger chce kupić typowego DP.
Piłka się powoli zmienia, więc DP musi już coś więcej oferować niż tylko odbiór piłki i podanie do najbliższego kolegi. Wenger zapewne będzie szukał coś na podobieństwo Artety.

Topek komentarzy: 13672 newsów: 12603.05.2013, 12:01

Kościelny jest aktualnie chyba jedynym gościem o którego można się obawiać, że będzie celem transferowym innych klubów. Ja się nie zdziwię jak Barca będzie go miała na liście (pewnie nie jako pierwszy wybór). A jak ktoś da 20milionów, to pójdzie z hukiem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 961203.05.2013, 11:59

@Arsenal_1886;

to why francuzcy dziennikarze od L1 wlasnie nie widza transferu Gonsalosa, wlasnie z powodu jego charakterystyki jako DM...

Topek komentarzy: 13672 newsów: 12603.05.2013, 11:59

Nie no powolność Pera to widać. Nawet jak Sagna w meczu z MU stracił piłkę to ten pościg Niemca był trochę komiczny. W wielu sytuacjach nie jest taki pewny, nie nadąża. Ale na razie nie mamy nikogo ciekawszego. Oczywiście nie odmawiam mu też rozwoju, bo w pierwszym sezonie był pomiatany, teraz jest lepiej.

Ars3n komentarzy: 1235403.05.2013, 11:59

O Jeffie mialem wam pisac 2h temu, ale czekalem na Belzebuba. Na wykopie juz to bylo.

Arsenal_1886 komentarzy: 1951803.05.2013, 11:58

goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2013/05/03/3948950/bayern-munich-make-enquiry-for-arsenal-defender-koscielny

Niech spierd***** !!!
Won od naszego najlepszego stopera. Niech sobie wezmą Vermaelena i dadzą te 20 mln funtów :D Oby Kosa nie chciał odejść, a zarząd go nie chciał sprzedać. Kosa jak zagra parę meczy pod rząd to jest w świetnej formie. Mam nadzieje, że nowa umowa podpisana przez Laurenta rok temu oraz transfer Oliviera do nas w poprzednie lato przekonały Francuza do pozostania w północym Londynie.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 51194 newsów: 43703.05.2013, 11:58

Oggy
Ciekawe czy zakończą karierę czy zastąpi Go nowy gitarzysta.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7203.05.2013, 11:56

R95
jego osiągnięcia w bundeslidze nic do tego nie mają. Premier League była wtedy dużo lepsza od bundesligi.

Oggy komentarzy: 948903.05.2013, 11:55

AL- holly f* shit ja się dowiaduje z k.com.... Makabra... Jeff odpowiadał za "diaboliczne" riffy, chyba to koniec Slayera;/

Frytek komentarzy: 315203.05.2013, 11:53

Arsenal_1886
Poczytaj dokładnie co napisałem.

Rafson95

100% racji.

Arsenal_1886 komentarzy: 1951803.05.2013, 11:52

DB > Ja bym się wstrzymał z nową umową dla Wengera do końca przyszłego sezonu. Ostatnia szansa dla niego na trofea. Gdybym był w zarządzie to poczekałbym z nową umową dla niego.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City19125241
2. Manchester United20124440
3. Leicester20123539
4. West Ham20105535
5. Liverpool1997334
6. Tottenham1896333
7. Everton18103533
8. Chelsea2086630
9. Arsenal2093830
10. Aston Villa1892729
11. Southampton1985629
12. Leeds1982926
13. Wolves2065923
14. Crystal Palace2065923
15. Burnley1964922
16. Newcastle20541119
17. Brighton2039818
18. Fulham19271013
19. West Brom20251311
20. Sheffield Utd2022168
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah Ghaly133
Harry Kane1211
Heung-Min Son126
Bruno Fernandes117
Jamie Vardy115
D. Calvert-Lewin110
Patrick Bamford102
Callum Wilson83
Wilfried Zaha82
M. Rashford75
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6
Gracz grudnia wybór redaktorów Gabriel Magalhaes
Gabriel Magalhaes
7.15
Gracz grudnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl