Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
kubanski komentarzy: 2392 newsów: 203.05.2013, 01:08

@Czajnik17
Ja do Unii nic nie mam. Jestem jednak za luznym związkiem gospodarczo-politycznym niepodległych państw, a nie socjalistycznym molochem w którym centrala w Brukseli narzuca wszystkim co mają robić.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 103.05.2013, 01:07

polska powoli przestaje byc polska

Frytek komentarzy: 319403.05.2013, 01:05

czajnik, tak. U mnie w miejście też flaga UE. Przy każdej latarni. Eh..

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7203.05.2013, 01:00

a tak btw strasznie irytuje mnie to, że na słupach w moim mieście obok flag Polski wywiesili flagi ue. u was też tak jest?

kubonski
ogólnie jest jeszcze jedna sprawa którą obiecywał tusek, a o której mało kto dziś pamięta - przysięgał, że każdy kto w jego rządzie zaproponuje podwyżkę podatków zostanie przez niego wyrzucony. kryzys to wyzysk i tak na prawdę najbardziej tracą na nim zwykli ludzie, bo gruboskórne świnki zawsze jakoś się ustawią naszym kosztem.

lucasnoline komentarzy: 541403.05.2013, 00:53

Ja osobiście Korwine-Mikke odbieram na podobnych falach co Cejrowskiego.

Z wieloma ich poglądami się nie zgadzam, ale są sprawy, w których ich popieram. Obydwu również cenię za szeroką wiedzę.

Frytek komentarzy: 319403.05.2013, 00:50

Prawda jest taka, że z Kaczyńskich media zrobiły nie wiadomo kogo.. A to najlepsi politycy jakich mamy..

lucasnoline komentarzy: 541403.05.2013, 00:49

Nie wiem czy ktoś to tutaj wstawiał, bo dopiero wszedłem, ale - zorro się rozszalał.

Verminator97 komentarzy: 1490003.05.2013, 00:48

angliakopie.pl/news/Co-z-tego-ze-swietny-skoro-gryzie-Suarez-dostal-1-glos-w-wyborach-na-Pilkarza-Sezonu-375

Szkoda , że tak go na wyspach nie lubią. Niech ucieka do innej ligi najszybciej jak się da.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 103.05.2013, 00:43

kubanski, najsmutniejsze jest to ze tusk ma doskonalych psychologow i prowcow ktorzy mu pomagaja zdobywac zaufanie ludzi :|

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 203.05.2013, 00:41

@Czajnik17
Może i komuch, ale obniżył podatek CIT - jego zasługi w tej sprawie są niekwestionowane. Z tego co pamiętam to Tusk w swojej kampani obiecywał nie tylko obniżenie wszystkich podatków, ale także wprowadzenie podatku liniowego. Co się dzieje - wszyscy widzimy. Według mnie Tusk to najgorszy premier III RP.

@Marzag
Korwin-Mikke to jedyna opcja polityczna w tym kraju, dlatego mimo że niezgadzam się z wieloma jego poglądami życia społeczno-obyczajowych, to gospodarczo jego poglądy popieram niemal w 100%.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.05.2013, 00:41

ja to tez ostatnio sie smieje aby Bayern spuscil powietrze , bo przy ich obecnej sredniej od 4 lat , to wychodzi ze prawie co roku final LM z udzialem Bayernu boring....

Verminator97 komentarzy: 1490003.05.2013, 00:39

Teraz w sobotę:
o 18:00 Lech - Wisła
o 18:30 QPR - ARSENAL
o 18:30 BVB - Bayern
o 19:00 Grand Prix na żużlu

Dlaczego wszystko o tym samym czasie!? Lipa.

mrsomebody komentarzy: 602103.05.2013, 00:38

Całkiem śmieszne ;p

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747403.05.2013, 00:37

jesli sie z czegos smiac po Arsenalu , to tak jak napisales yeni z Realu ktory marzy o 10 pucharze LM a od...11 lat nie moze chocby dotrzec do finalu...

yeni komentarzy: 163903.05.2013, 00:34

Ale nas pojechali na facebooku. Trollfootball wrzuciło mema, plakat filmu Goal 2 i napis "Ostatnio Real Madryt LM wygrał... w filmie."