Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:58

marzag
wiem... ;x myślałem, że będzie jakieś bardziej ambitne. Mogli dać chociaż jakieś inne kolory...

Marzag
oj tam wiem ze go lubisz wiec postanowilem Cie troszke podenerwować no. Ma wady i zalety jak wszyscy :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 23:52

Skazana na małżeństwo z gejem

Marzag komentarzy: 41201 newsów: 102.05.2013, 23:51

TakKrzysiu, teraz szału może nie robi, ale jak się poczuje pewniej to będzie lepiej, liczę na niego w przyszłym sezonie

KondzioElite komentarzy: 618702.05.2013, 23:51

Przypomnij jak się zakończył odcinek? Kąpiel Jamiego?

1. stopera (albo dwóch)
Spójrzcie na taki Real ile on ma środkowych obrońców: Ramos Pepe Varane Albiol Carvalho i każdy z nich nadaję się na pierwszy skład. A my? Pique bez formy,def. pomocnik Mascherano, Kapitan kontuzja (Puyol), słabiutki Bartra.
Mo typ: Hummels/Kompany
2. Typowa "9"
Nie chodzi mi tu o zawodnika typu Messi, Rooney,czy Benzema, którzy bardziej klepią przed polem karnym niż strzelają. Tu potrzeba kogoś takiego jak van Persie czy Falcao. Koleś który jest szybki, ma kiwkę i mocne uderzenie. Tylko taki zawodnik odciągnie obrońców wroga od Leo.
Mój typ: Cavani/Yilmaz
3. Typowy skrzydłowy
Ktoś kto nie boi się pojedynku 1 na 1, jest szybki i potrafi dobrze dośrodkować, bądź zejść do środka, może grać na całej szerokości boiska.
Mój typ: Walcott/Milner
4. Nowy trener
Trener który ma jaja jak Mourinho, nie boi się przeprowadzić podwójnej zmiany w połowie meczu, trener który nie patrzy na nazwiska tylko na dyspozycje danego dnia, trener który potrafi narzucić własny styl gry.
Mój typ: Nie wiem, napisałbym Guardiola ale na niego przez najbliższe 3/4 sezony nie ma co liczyć."

adix1994

w pierwszej części film opiera się na 1 bohaterze , ogólnie obie się tak samo podobają ale po 1 aż mi sie chciało poćwiczyć :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 202.05.2013, 23:34

Obejrzałem GoTa, Ygritte ma małe cycki, ogólnie nuda ale końcówa mnie rozwaliła.

Marzag komentarzy: 41201 newsów: 102.05.2013, 23:34

UWAGA SPOILER
okaze sie ze darwin sie mylil, nie bylo zadnych australopitekow ani homo habilis, to byli Sayanie!

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:32

BOG podobno jest super, że sam Akira to tworzył, czyli poziom pewnie będzie. Odnośnie przemiany w SSJ God to podobno ma wyglądać jak Kaio-ken czyli Goku będzie czerwony ;x

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:31

no właśnie to w Japoni było 3.03 także, czytałem że możliwe iż dopiero za rok ;x

TakKrzysiu komentarzy: 893602.05.2013, 23:31

songoku95
Ciekawe co z tego w koncu wyjdzie. Moze wymysla cos ciekawego. Matka Vegety przybedzie podbic Ziebie jako małpa czy cos.

Ars3n komentarzy: 1235402.05.2013, 23:30

Songoku
to dupa. Ciekawe kiedy pojawi sie to w sieci. Przewaznie takie premiery szybko sa wpuszczane do internetow, a tu maj i jeszcze nic nie ma.

Verminator97 komentarzy: 1490002.05.2013, 23:30

RIVALDO700 > Ja mam nadzieję , że w Superpucharze Europy 2013 zgrają ze sobą BVB z Benficą :)

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:29

takkrzysiu
to fake. To jest krótki odcinek specjalny w który poznajemy brata Vegety...

Marzag komentarzy: 41201 newsów: 102.05.2013, 23:28

youtube.com/watch?v=7-2cn6Ez0IE nikt dziś nie napisze tak pięknej i mądrej piosenki do bajki. A tłumacze to nadludzie, nie wiem jak oni to zrobili że tekst jest niemal ten sam co w oryginale i wszystko brzmi świetnie po polsku

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.05.2013, 23:27

@Hans_Zimmer
Czemu debilne? Bo nie potrafisz odpowiedzieć?

TakKrzysiu komentarzy: 893602.05.2013, 23:27

songoku95
znalazlem cos ale to chyba nie to;p na youtube takie cuś
youtube.com/watch?v=B-mTR2sq6aI

TakKrzysiu komentarzy: 893602.05.2013, 23:26

Ars3n
jestem oazą spokoju wiec nie wzbudzaj niepokoju.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747402.05.2013, 23:26

Czyzby finalem superpucharu mialby byc zestaw finalistow LM 2012? Pep vs Mourinho....

Marzag komentarzy: 41201 newsów: 102.05.2013, 23:25

kubanski, robili to razem, teksty pisal tez jeszcze jeden gosc pewnie pisal m.in. do piosenki z intra. Ale teksty Stephena Schwartza sa genialne, pisal teksty m.in. do piosenek Pocahontas, Dzwonnika z Notre Damme, Księcia Egiptu

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:25

ars3n
fake...

Hans_Zimmer komentarzy: 594502.05.2013, 23:24

kubanski lol co za debilne pytanie... jak nie potrafisz się bawić to siedź cicho.

Ars3n komentarzy: 1235402.05.2013, 23:24

Takkrzysiu
uspokoj sie.

edit.
co nie ma? premiera byla w marcu. A jak nie ma to czemu sie glupio pytasz czy mozna obejrzec.

Orandzo komentarzy: 338002.05.2013, 23:22

Ale bramę Luiz dzisiaj walnął... szkoda, że u nas nikt nie ma takiego strzału, a przynajmniej nikomu u nas tak nie wchodzą

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 202.05.2013, 23:22