Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United

Remis w hicie na Emirates, Arsenal 1:1 Man United 28.04.2013, 17:56, Damian Burchardt 4964 komentarzy

Czy istnieje gorsza rzecz dla kibica drużyny piłkarskiej, niż ustawiony przez swoich ulubieńców szpaler ku uhonorowaniu zawodników odwiecznego rywala, w dodatku na jej własnym stadionie? Odpowiedź brzmi: tak, gdy wśród nowych mistrzów znajduje się osoba, która jeszcze rok temu całowała herb ukochanej drużyny, nosząc przy tym jej opaskę kapitańską. Dzisiaj, na The Emirates, właśnie taka sytuacja miała miejsce, do północnego Londynu przyjechał Manchester United a z nim – Robin van Persie - były kapitan Kanonierów. Piłkarze The Gunners powinni potraktować to wydarzenie jednak jako dodatkowa motywacja do zdobycia niezwykle cennych trzech punktów, niezbędnych w walce o TOP 4, a konkretniej o udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Rosicky, Cazorla – Podolski.

Manchester United: De Gea – Rafael, Ferdinand, Evans, Evra – Valencia, Carrick, Jones, Nani – Rooney, van Persie.

ALEŻ POCZĄTEK MECZU! Po fatalnej stracie piłki przez van Persiego futbolówka, dzięki Cazorli i Podolskiemu, trafiła pod nogi Tomasa Rosicky’ego, ten prostopadłym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne rywali Theo Walcotta a Anglik, będąc sam na sam z Davidem De Geą (oraz na minimalnym spalonym), spokojnie wykończył akcję strzałem po dalszym słupku. 1:0!

Pierwsze chwile rywalizacji wyraźnie przebiegały zgodnie z planem Arsene’a Wengera, Arsenal panował nad sytuacją na boisku.

Trzy minuty po pierwszej bramce meczu, na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla. Jego rodak – De Gea - dobrze jednak interweniował po soczystym strzale filigranowego Hiszpana.

Gdy na zegarze widniała 11. minuta, kibice The Gunners mieli kolejny powód do radości. Głośne wiwatowanie rozległo się na The Emirates po wyekspediowaniu piłki w górne sektory stadionu przez Robina van Persiego, który zaliczył pierwszy strzał w tym spotkaniu.

Po kwadransie meczu Phil Dowd pokazał pierwszą żółtą kartkę niedzielnego popołudnia. Otrzymał ją Phil Jones po ostrym wślizgu w Mikela Artetę.

Kartka zmotywowała obrońcę Czerwonych Diabłów. Anglik chwilę później odebrał piłkę w środku boiska, podał ją na lewe skrzydło do Van Persiego, następnie, po dośrodkowaniu Holendra, miał fantastyczną okazję by wyrównać stan spotkania ale przestrzelił, główkując kilka metrów przed bramką Szczęsnego.

W 23. minucie konfrontacji kolejna żółta kartka dla gości. Rafael został ukarany za taktyczny faul po stracie piłki. 4 minuty później następne „żółtko” dla grających w białych koszulkach rywali Arsenalu. Robin van Persie niebezpiecznie zaatakował wślizgiem Pera Mertesackera.

Po pół godzinie gry można śmiało stwierdzić, że United kompletnie nie mieli pomysłu na grę tej niedzieli. Wynikiem tego, oraz dobrego pressingu Kanonierów, była znaczna ilość napomnień dla gości, sporo kontrataków w wykonaniu londyńczyków oraz, do tej pory, korzystny dla gospodarzy wynik.

Sypią się kartki w Londynie. Johnny Evans, przed polem karnym De Gei, starł się z Walcottem a następnie obaj panowie w cztery oczy panowie postanowili sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację. Piłkarz z Manchesteru ukarany został żółtym kartonikiem. Chwilę później jego los podzielił sam Theo po faulu na Evrze. .

SZCZĘSNY!!! Fantastyczna obrona Polaka! W 39. minucie kontratak United - dośrodkowanie Evry dotarło do Van Persiego lecz jego strzał został zablokowany przez stojącego metr dalej Wojciecha, który interweniował „pajacykiem” w stylu Artura Boruca bądź szczypiornisty - Sławomira Szmala.

Fatalny błąd Sagny! W samej końcówce pierwszej połowy Francuz, wycofując piłkę, podał ją prosto pod nogi Van Persiego, następnie podciął napastnika rywali we własnym polu karnym. Koszmarny mecz obrońcy Arsenalu.

Poszkodowany pewnie wykorzystuje jedenastkę. Van Persie i 1:1.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic wartego uwagi. Phil Dowd, po doliczeniu jeszcze 3 dodatkowych minut, zaprosił piłkarzy na 15-minutowy odpoczynek.

Po przerwie obie drużyny rozpoczęły drugą połowę spotkania w niezmienionych składach.

3 minuty później na listę strzelców chciał wpisać się Rosicky. Czech, po wyprowadzeniu kontry, wymanewrował obrońcę United na linii pola karnego i uderzeniem wewnętrzną częścią stopy próbował pokonać De Geę, niestety nieudanie.

Do roboty wzięli się jednak podopieczni Fergusona. Najpierw nikt nie wykorzystał przeszywającego pole karne Szczęsnego płaskiego dośrodkowania z lewego skrzydła, a potem, w 54. minucie, po wymianie sporej ilości podań na połowie Arsenalu z dystansu uderzał Rafael. Następnie strzał Rooneya głową z bliskiej odległości wybronił polski bramkarz.

Pierwszą zmianę we tym spotkaniu wykorzystał Arsene Wenger. W 62. minucie Jack Wilshere zastąpił dobrze grającego Tomasa Rosicky’ego.

Doprawdy fatalną postawę w tym meczu prezentował Bacary Sagna. Myślący o Monaco czy PSG Francuz tym razem w kompromitujący sposób nie przejął lekkiego podania w bocznym rejonie boiska, prezentując Manchesterowi United wyrzut z autu.

North London was… yellow tego dnia. Żółtą kartkę obejrzał Antonio Valencia za zagranie piłki ręką tuż przed własnym polem karnym.

Druga połowa spotkania, przynajmniej do 70. minuty, mogłaby podziałać lepiej niż dobre środki nasenne. Dużo chaosu, gry w środkowej części boiska, błędów indywidualnych a przede wszystkim słaba postawa piłkarzy Wengera pogorszyły jakość widowiska.

W 71. minucie na boisku zameldował się Gervinho, zmieniając Lukasa Podolskiego.

Minutę później, po rzucie rożnym zdobytym przez Aarona Ramseya i jego strzał zza pola karnego, z „woleja” na bramkę De Gei uderzał Koscielny. Ponad poprzeczką.

Pierwsza zmiana Fergusona, w 73. minucie Anderson dał odpocząć Rafaelowi.

Na zegarze widniała 78. minuta a francuski szkoleniowiec Arsenalu dokonał ostatniej zmiany. Chamberlain w miejsce Ramseya, który zaraz po wejściu na boisko otrzymał żółtą kartkę za agresywny atak w nogi Andersona. 3 minuty później Giggs zastąpił Naniego.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry nastąpiła seria dośrodkowań w pole karne Szczęsnego, wszystkie wybite jednak przez obrońców Kanonierów. Atak gości zwieńczył niegroźny strzał Rooneya z dystansu.

Chwilę później De Gea wybija na aut bramkowy dobrze mierzony strzał z dystansu Santiego Cazorli. Również dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło hiszpańskiemu golkiperowi. Natomiast kontra przybyszów z Manchesteru, zakończona strzałem Giggsa, zmroziła krew w żyłach kibiców siedzących na Emirates.

W 88. minucie druga zmiana Fergusona. Chicharito zmienia Rooneya.

Ostatnie dwie minuty jak i doliczone przez arbitra cztery nie dały zmiany wyniku tego spotkania. Arsenal, po bardzo dobrej pierwszej połowie meczu oraz słabszej drugiej remisuje z Manchesterem United 1:1. Co oznacza to dla Kanonierów? Stracone dwa punkty i, w obliczu wygranej Chelsea w tej kolejce, pogorszenie sytuacji w walce o byt w Lidze Mistrzów. Wygląda na to, że wojna o TOP 4 pomiędzy drużynami ze stolicy Anglii będzie bardzo emocjonująca i potrwa aż do zakończenia bieżącej kampanii Premier League. Natomiast dzięki remisowi, Manchester United nie pobije należącego do Chelsea rekordu punktów zdobytych w jednym sezonie (95 oczek w sezonie 2004/2005).

Manchester UnitedRaport pomeczowy autor: Damian Burchardt źrodło: własne
Hans_Zimmer komentarzy: 594502.05.2013, 23:17

barti89 wiesz nie wnikam w to ;d to jest moja pasja i robie to co kocham, a czy dostanę za to jakąś statuetkę to jest mało ważne ;d

Santiago komentarzy: 154302.05.2013, 23:17

oo co ja widze to jest NVB 2 ?

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52402.05.2013, 23:16

Hans_Zimmer
Osobę Hansa Zimmera poznałem po współpracy z jednym z moich ulubionych wykonawców- Bryanem Adamsem. Stworzyli razem muzykę do filmu "Mustang z dzikiej doliny".

DeptaGUNNER komentarzy: 209702.05.2013, 23:16

Tylko oby nasz Boss nie wystawiał Sange na QPR..

JakubBurak13 komentarzy: 24802.05.2013, 23:16

adix1994

ja oglądałem 1 i 2 :D

podobno 3 ma wyjść

barti89 komentarzy: 62002.05.2013, 23:15

@Hans_Zimmer
a tak swoją droga to śmieszne, że masz w swoim dorobku Oscara tylko za Króla Lwa, a TYLKO nominację m.in za Gladiatora czy Incepcję:)

@Marzag
Lepszy rydz niż nic. Wyobrażasz co by się działo u nas, gdybyśmy wygrali LE? Pewnie parade w Londynie by zrobili :-)))

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 402.05.2013, 23:14

@barti

Raczej wszystko co jest w top100 filmwebu widziałem:) pojedyncze wyjątki tylko...

Co do Listy, to część zdjęć powstawała u mnie w mieście (Skarżysko-Kamienna), taka mała ciekawostka:)

JakubBurak13 komentarzy: 24802.05.2013, 23:13

Ja też jestem zdania że Giroud wystrzeli w następnym sezonie , troche wiary w naszych ... bo Ronaldo nie będziemy mieli ...

amadeo komentarzy: 514902.05.2013, 23:13

Szkoda, że Cardozo nie jest już taki młody, bo dzisiejszy mecz tylko utwierdził mnie w przekonaniu, iż to kawał dobrego napadziora i taką kolejną "lewą armatę" chętnie bym zobaczył na Emirates ;)

Hans_Zimmer komentarzy: 594502.05.2013, 23:13

Hans_Zimmer tak, komponuje również do filmów akcji.

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:13

takkrzysiu
jakbym miał angielskie napisy to myślisz, że spamowałbym z wami ;D?

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:12

a ja wam mówię, że jak Żiru wystrzeli w następnym sezonie to wszystkim zamknie japy!! Tak samo było z Aaronem czy Jenkiem, czy nawet Gibbsem (fail z United w 1/2)

TakKrzysiu komentarzy: 893602.05.2013, 23:12

songoku95@ a gdzie mozna obejrzec DBZ battle of gods po angielsku? Powiesz..?:P

adix1994 komentarzy: 256102.05.2013, 23:11

SAntiago ;D
MI pasuje :D Wygryze Giroud z pierwszego skladu :)

Santiago komentarzy: 154302.05.2013, 23:11

fajny jest film pt. przeklęta liga ?;p

barti89 komentarzy: 62002.05.2013, 23:10

@MikelArteta
To ja widzę, że mam jeszcze sporo zaległości do nadrobienia. Chętnie zobaczę je wszystkie, ale zacznę od Donniego. A Listę Schindlera widziałeś?

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 102.05.2013, 23:10

no to Chelsea bedzie miala szczescie w nieszczesciu, nie wygraja LM, ale wygraja LE :D

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7202.05.2013, 23:09

ktoś kto chce urwać ci głowę i nasrać do środka wzywa cię do tego abyś go szanował. xd

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 102.05.2013, 23:09

Hans_Zimmer, to ty komponowałeś piosenki do bajek disneya z lat 90tych?

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:08

on jak Alex lubi jakoś fajnie za*******ić...

Ars3n komentarzy: 1235402.05.2013, 23:08

David Luiz spotka sie w finale ze swoja byla druzyna. Moze jakas ciekawa bramke znow strzeli.

Santiago komentarzy: 154302.05.2013, 23:07

Powody: - wulgaryzmy
- obrażanie użytkowników
- "Ty gnoju uważaj co piszesz... ****a jak mnie drażnią takie pedały co siedzą przed komputerem i zgrywają bohaterów. Bym Cię spotkał to bym Ci urwał głowe i nasrał do środka.... Trochę więcej szacunku. Nie musisz się zgadzać z moim zdaniem ale uważaj co piszesz" - poniżej zera, trzydziestoletni bohaterze

dobry kolo był
;p
a tak wogole
zauwazyliscie ze 2 razy strzelilismy gola w 2 minucie i 2 razy zremisowalismy ?

a no tak to chelsea przeszła.. boze jaki fail;d

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 402.05.2013, 23:07

@barti

Donnie Darko świetny, jeden z moich ulubionych, genialna fabuła i klimat

Bracia, dobry dramat z piękną Natalie Portman:) remake duńskiego filmu, moim zdaniem amerykańska wersja lepsza

No i jeszcze dla miłośników kina skandynawskiego:
-Nasza Klasa, estoński film o przemocy w szkole, klimat skandynawskiego kina (wiem Estonia to nie Skandynawia ale jest coś skandynawskiego w tym filmie)
-Uno, norweski dramat
-Zło, genialny
-Wyspa skazańców, tytuł lipny ale film również genialny:)

@Santiago
Ale ja nie jestem aż tak kreatywny w tej swojej pomocy. Poza tym mam dosyć wygórowane żądania finansowe.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52402.05.2013, 23:04

Hans_Zimmer
Tak to często jest. Film osiąga sukces to potem robi się kontynuacje. Nie zawsze jest to potrzebne.

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 102.05.2013, 23:04

songoku95, jak przetlumaczysz to bedzie ;d

ArseneAl komentarzy: 2341702.05.2013, 23:04

Do dzisiaj trzymam w skrzynce wspaniałą wiadomość od kwiatinho na pamiątkę :)

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 102.05.2013, 23:03

Santiago, to byl dorosly gosc, po prostu nerwowy i wkurzalo go ze mu gowniazeria pyskuje ;p

songoku95 komentarzy: 2348602.05.2013, 23:03

eeeeeh a kto mi powie kiedy będzie DBZ battle of gods po polsku ;x

Santiago komentarzy: 154302.05.2013, 23:03

ciekawe czy koguty co nie piejo awansują;p

simpllemann, mnie tez, ale i tak sie kilka razy z nim posprzeczalem, czasem przesadzal w swojej agresji w wypowiedziach

Santiago komentarzy: 154302.05.2013, 23:02

kur ale on musiał mieć coś z głową pewnie koledzy tak do niego mówili :|

Verminator97 komentarzy: 1490002.05.2013, 23:02

Coś nie chce mi się wierzyć , że ten cały kwiatinho miał ok. 30 lat.

barti89 komentarzy: 62002.05.2013, 23:01

ooo powiem Ci, że zabierałem się kiedyś za DD, ale nie wiem czemu właściwie nie obejrzałem. Okey ściągam:) A ten drugi?

Santiago komentarzy: 154302.05.2013, 23:01

kot
co prawda to prawda nie da się porównać ale never back down kozacki;p

Hans_Zimmer komentarzy: 594502.05.2013, 23:01

kot masz racje, zrobiony jest mega na sile. ZERO klimatu.

Verminator97 komentarzy: 1490002.05.2013, 23:00

Santiago > Kwiatinho na atak bo wszystkich atakował , jak napisałeś coś nie tak to zaraz miałeś na PW wiadomość od niego , że cię zabije , urwie ci łeb , pobije itd.

Santiago komentarzy: 154302.05.2013, 23:00

marzag nie wiedziałem ;d to pewnie byłby lepszy niż te falkała i mesjasze i judasze

kot komentarzy: 151402.05.2013, 22:59

Hooligans 2 moim zdaniem nie umywa się do pierwszej części.

Hans_Zimmer komentarzy: 594502.05.2013, 22:59

nie wiem czy akurat Ty placzecz czy nie, nie wnikam w to i nie zapisuje sobie na karteczce co kto pisze, taka tylko sugestia z mojej strony bo to sie da zauwazyc.