Rice bohaterem! Luton 3:4 Arsenal

Rice bohaterem! Luton 3:4 Arsenal 06.12.2023, 00:13, Mateusz Rosłoń 798 komentarzy

Zbyt blisko niespodzianki - takimi słowami można podsumować dzisiejsze wyjazdowe starcie Arsenalu z Luton w ramach 15. kolejki Premier League. O ile trudno narzekać na formację ofensywną Kanonierów, która spisała się wręcz wyśmienicie (tak należy chyba rozpatrywać strzelenie czterech bramek), o tyle formacja defensywna z Davidem Rayą na czele z pewnością ma sobie wiele do zarzucenia.

Oto składy obu drużyn wraz z przeprowadzonymi przez nie zmianami:

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Kiwior (64' Zinczenko); Odegaard, Rice, Havertz; Saka, Martinelli (64' Trossard), Jesus

Luton: Kaminski; Mengi, Osho, Bell; Kabore, Mpanzu (88' Clark), Barkley, Doughty (88' Giles), Townsend (61' Ogbene); Adebayo (61' Morris), Brown (61' Chong)

Arsenal przeważał praktycznie przez cały mecz - gra toczyła się głównie pod bramką Luton i trudno było się spodziewać, że gospodarze nawiążą jakąkolwiek rywalizację z liderem Premier League. Bramka zdobyta w 20. minucie zdawała się tylko potwierdzać łatwy dla Kanonierów scenariusz: Jesus wykonał szybki wyrzut z autu do Saki, ten zaś dośrodkował w okolice jedenastki, gdzie do piłki dopadł Martinelli i strzałem na długi słupek umieścił ją w siatce.

25. minuta przyniosła jednak pierwszą niespodziankę. Po dośrodkowaniu Doughty'ego z rzutu rożnego Osho wpakował piłkę głową do bramki Davida Rayi i mieliśmy remis.

Tuż przed przerwą Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie. Ben White przeprowadził błyskotliwą akcję prawym skrzydłem, po czym posłał wysoką piłkę w pole karne. Do dośrodkowania wyskoczył Gabriel Jesus i pewnym uderzeniem głową umieścił futbolówkę w bramce - Luton 1:2 Arsenal.

Początek drugiej połowy to mocne uderzenie gospodarzy i festiwal kiksów Davida Rayi. Najpierw w 49. minucie Hiszpan wykonał niezdarny wyskok do piłki po raz kolejny wrzucanej w pole karne po rzucie rożnym przez Doughty'ego. Zdecydowanie lepiej od bramkarza Arsenalu odnalazł się w jego polu bramkowym Adebayo - kolejny gol z główki i remis 2:2.

Osiem minut później byliśmy świadkami małej sensacji, kiedy to Luton wyszło na prowadzenie. Akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ross Barkley. Anglik oddał piłkę innemu byłemu reprezentantowi Synów Albionu, Androsowi Townsendowi, po czym dostał ją z powrotem w polu karnym i wykonał strzał, zdawałoby się, w zasięgu rąk Rayi, ale ten przepuścił piłkę pod pachą. Stadion gospodarzy ogarnęła euforia.

Na odpowiedź Arsenalu na szczęście nie trzeba było czekać długo. W 60. minucie miękką wrzutkę Jesusa w pole karne wykorzystał Kai Havertz. Niemiec potwierdził swoją dobrą formę z ostatnich spotkań i lekkim strzałem obok bramkarza doprowadził do remisu.

Przez końcowe pół godziny Arsenal konsekwentnie próbował wyjść na prowadzenie, ale próby te pełzły na niczym. W 97. minucie, gdy już wydawało się, że na własne życzenie wywieziemy z Luton tylko jeden punkt, a komentatorzy zapowiadali ostatnią akcję meczu, do piłki wrzuconej w pole karne przez Ødegaarda najwyżej wyskoczył Declan Rice. Anglik strzałem głową (a jakże) pokonał Kaminskiego i tym razem to kibiców Arsenalu ogarnęła euforia. Luton 3:4 Arsenal!

Po dramatycznym widowisku Arsenal zdołał zdobyć trzy punkty w meczu z beniaminkiem i w dalszym ciągu mocno trzyma się fotela lidera Premier League. Kolejny mecz Kanonierzy rozegrają już w sobotę z Aston Villą. Warto zaznaczyć, że za swoją celebrację zwycięskiej bramki Arsenalu trzecią żółtą kartę w sezonie obejrzał Mikel Arteta - oznacza to, że spotkanie na Villa Park będzie musiał oglądać z trybun.

Skrót spotkania:

Luton TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Gunner915 komentarzy: 282106.12.2023, 22:49

Panowie Dracula naprawdę daje rade w Aston Villi. Ciekawe jak my sobie tam poradzimy, będzie ciężko na pewno!

ostriket komentarzy: 666106.12.2023, 22:48

Co jak co ale Gvardiol to jest póki co mocno średni transfer jak na takie pieniądze i taki hype

M1eszko komentarzy: 36806.12.2023, 22:48

Oby utrzymali, bo wtedy porażka w sobotę mniej zaboli :v

Ale będzie meczycho w sobotę, dobrze że dzień więcej odpoczynku, boję się o Zimę xd

pablofan komentarzy: 205106.12.2023, 22:45

Ja na miejscu E7H b tego Mctomka na 9tce sprawdził. W środku furory nie robi, ale raz, że go często piłka szuka w polu karnym, a dwa potrafi dobrze wykończyć akcje

bobslej22 komentarzy: 836206.12.2023, 22:44

@Marzag: tak. Myślę że to jedyny sposób szybko ich wypunktować. Nie dać się tak ogrywać. Środka pola Citi dziś nie ma. U nas jest Rice hehe

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 106.12.2023, 22:42

@KapitanJack10 napisał: "Kurde no dawaj Dracula.. rzuć jakieś zaklęcie, bo jak dzisiaj AV nie wygra to nie wiem w jakim meczu miałby City przegrać.."
remis to prawie jak porażka jak się walczy o tytuł

Szogun komentarzy: 28888 newsów: 306.12.2023, 22:41

Fulham postrzelalo sobie dzisiaj.

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 406.12.2023, 22:41

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 106.12.2023, 22:40

@bobslej22 napisał: "Oj wam powiem że sobota to będzie mocny test dla Pana Rai."
Chyba, że szybko strzelimy

bobslej22 komentarzy: 836206.12.2023, 22:39

Oj wam powiem że sobota to będzie mocny test dla Pana Rai.

Dziadyga komentarzy: 839606.12.2023, 22:39

@Damper napisał: "Dziadyga "kibicujący" Havertzowi"

Ej,ale serio mu kibicuje,a że taka ciapa w Chelsea była no i u nas też taki ciapkowaty z zachowania,charakteru,ale ważne,że liczby ruszyły.

executer1 komentarzy: 268606.12.2023, 22:38

City zaraz strzeli, Villa miała już swoje szansy i nie potrafili niczego zamienić na bramkę

MadMax14 komentarzy: 267906.12.2023, 22:37

A Lyon już 0-3 z OM.
Obecnie po 14 spotkaniach jedynie 7 oczek i ostatnie miejsce w lidze.
Będzie dość duży szok jeśli zlecą do drugiej ligi.

Moczyknur komentarzy: 185706.12.2023, 22:36

Ale meczysko na Villa Park!

Damper komentarzy: 242906.12.2023, 22:35

@Dziadyga napisał: "Havertz kopał się po czole,Jesus tym bardziej.Kaiowi kibicuje,bo się wydaje smieszny chłop a Jesuska juz w City nie lubiłem i cóż zrobić...a tym bardziej jak się kopał 90% meczów w tym sezonie po czole,to po jajach całować go nie będę.Ale dobrze,że trochę ruszylo,po to się mu hajs płaci."

z tej mąki chleba już nie będzie,nie ma co ukrywać,że z Kaiem "ciapą" Havertza to samo,ten koleś to się nadaje na księdza a nie piłkarza.

Dziadyga "kibicujący" Havertzowi.

kubex komentarzy: 575506.12.2023, 22:33

Aston Villa attempted 13 shots in the first half against Man City
The most City have faced in the opening 45 minutes of a Premier League match since Pep Guardiola became manager

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.12.2023, 22:33

@Dziadyga napisał: "Ja tylko fakty stwierdzałem, a Ty zawsze emocjonalnie podchodzisz do tego jak ktoś powie inaczej niż Ty xD"

No nie podchodzę emocjonalnie, lubię po prostu coś ostrzej napisać żeby nudy nie było, wywalone mam w to naprawdę

I nie pisałem tego bo mówisz inaczej niż ja, z Havertzem wierzyłem na początku, potem mniej, więc mnie też trochę wyjaśnił

pablofan komentarzy: 205106.12.2023, 22:29

@Piotrek95: Hooper oddaje to co zabrał w meczu z totkami

Dziadyga komentarzy: 839606.12.2023, 22:28

@Piotrek95 napisał: "Ty tego nie rozumiesz bo dla ciebie Jackson jest lepszym piłkarzem od Jesusa"

O i jeszcze te twoje debilne przyklady zawsze :D nigdzie tak nie pisałem,więc nadajesz się do polityki idealnie,bo wmawiasz coś co człowiek nawet tak nie pomyślał w swojej mózgownicy xD a co dopiero pisać.

Dziadyga komentarzy: 839606.12.2023, 22:26

@Piotrek95 napisał: "Tak, dobrze że jesteś ty, wielki hejter Havertza, uważający Jesusa za beznadziejnego piłkarza, szkoda że cię wyjaśniają na każdym kroku."

vergil99111 komentarzy: 128906.12.2023, 22:13

United-Chelsea wygląda jak jakiś mecz pokazowy legend albo conajmniej pierwszy z okresu przygotowawczego. Tyle przestrzeni, strzały mizerne, Mudryk vs Antony. Tandeta, niski poziom, ale śmiesznie się to ogląda coś jak WWE.

Olczyck komentarzy: 107006.12.2023, 22:12

@coooyg11: jeszcze dwa sezony na spokojnie :)

sWinny komentarzy: 786106.12.2023, 22:10

Gabriel Jesus has never lost a Premier League match in which he has scored in.

58 matches
53 wins
5 draws
0 losses

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.12.2023, 22:10

@Dziadyga napisał: "Emery dracula zbudował potwora.Piotrus mówił,że mega slabiak xD ech ten nasz znawca."

Co do Emery'ego i jego potwora to on zawsze w średnim klubie sobie poradzi, w dużym nie daje rady, po prostu.

Ale to Chelsea jest beznadziejna

Za to zauważyłem że kibice Chelsea już nie piszą o zamianie Havertza na Jacksona z uśmiechem na ustach, już jednak zaczynają trochę myśleć

PtoOk komentarzy: 220006.12.2023, 22:02

hehehe Mudryk

krzykus1990 komentarzy: 527006.12.2023, 22:02

Dziwie sie że oglądacie te sredniaki. W meczu City Aston Villa jest naprawdę poziom a AV miażdży. Teraz strzelili gola nawet tak jak nam Newcastle tyle że im tego nie uznali . Sędzia słusznie uznał że polka przekroczyła obwodem boisko.

sWinny komentarzy: 786106.12.2023, 22:02

AV poszła na wymianę ciosów z City. Świetnie się to ogląda, ale jest mocno ryzykowne. Warto sobie przypomnieć spotkanie City na Emirates. Tam oba zespoły mocno zamknięte, żeby się na nic nie narazić. Dużo szczęscia mieliśmy z wygraną.

Douglas Luiz genialnie wygląda. Mocno by się nam przydał przy nieobecności Tomka

Freo98 komentarzy: 648506.12.2023, 22:01