Rice bohaterem! Luton 3:4 Arsenal

Rice bohaterem! Luton 3:4 Arsenal 06.12.2023, 00:13, Mateusz Rosłoń 798 komentarzy

Zbyt blisko niespodzianki - takimi słowami można podsumować dzisiejsze wyjazdowe starcie Arsenalu z Luton w ramach 15. kolejki Premier League. O ile trudno narzekać na formację ofensywną Kanonierów, która spisała się wręcz wyśmienicie (tak należy chyba rozpatrywać strzelenie czterech bramek), o tyle formacja defensywna z Davidem Rayą na czele z pewnością ma sobie wiele do zarzucenia.

Oto składy obu drużyn wraz z przeprowadzonymi przez nie zmianami:

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Kiwior (64' Zinczenko); Odegaard, Rice, Havertz; Saka, Martinelli (64' Trossard), Jesus

Luton: Kaminski; Mengi, Osho, Bell; Kabore, Mpanzu (88' Clark), Barkley, Doughty (88' Giles), Townsend (61' Ogbene); Adebayo (61' Morris), Brown (61' Chong)

Arsenal przeważał praktycznie przez cały mecz - gra toczyła się głównie pod bramką Luton i trudno było się spodziewać, że gospodarze nawiążą jakąkolwiek rywalizację z liderem Premier League. Bramka zdobyta w 20. minucie zdawała się tylko potwierdzać łatwy dla Kanonierów scenariusz: Jesus wykonał szybki wyrzut z autu do Saki, ten zaś dośrodkował w okolice jedenastki, gdzie do piłki dopadł Martinelli i strzałem na długi słupek umieścił ją w siatce.

25. minuta przyniosła jednak pierwszą niespodziankę. Po dośrodkowaniu Doughty'ego z rzutu rożnego Osho wpakował piłkę głową do bramki Davida Rayi i mieliśmy remis.

Tuż przed przerwą Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie. Ben White przeprowadził błyskotliwą akcję prawym skrzydłem, po czym posłał wysoką piłkę w pole karne. Do dośrodkowania wyskoczył Gabriel Jesus i pewnym uderzeniem głową umieścił futbolówkę w bramce - Luton 1:2 Arsenal.

Początek drugiej połowy to mocne uderzenie gospodarzy i festiwal kiksów Davida Rayi. Najpierw w 49. minucie Hiszpan wykonał niezdarny wyskok do piłki po raz kolejny wrzucanej w pole karne po rzucie rożnym przez Doughty'ego. Zdecydowanie lepiej od bramkarza Arsenalu odnalazł się w jego polu bramkowym Adebayo - kolejny gol z główki i remis 2:2.

Osiem minut później byliśmy świadkami małej sensacji, kiedy to Luton wyszło na prowadzenie. Akcję lewym skrzydłem przeprowadził Ross Barkley. Anglik oddał piłkę innemu byłemu reprezentantowi Synów Albionu, Androsowi Townsendowi, po czym dostał ją z powrotem w polu karnym i wykonał strzał, zdawałoby się, w zasięgu rąk Rayi, ale ten przepuścił piłkę pod pachą. Stadion gospodarzy ogarnęła euforia.

Na odpowiedź Arsenalu na szczęście nie trzeba było czekać długo. W 60. minucie miękką wrzutkę Jesusa w pole karne wykorzystał Kai Havertz. Niemiec potwierdził swoją dobrą formę z ostatnich spotkań i lekkim strzałem obok bramkarza doprowadził do remisu.

Przez końcowe pół godziny Arsenal konsekwentnie próbował wyjść na prowadzenie, ale próby te pełzły na niczym. W 97. minucie, gdy już wydawało się, że na własne życzenie wywieziemy z Luton tylko jeden punkt, a komentatorzy zapowiadali ostatnią akcję meczu, do piłki wrzuconej w pole karne przez Ødegaarda najwyżej wyskoczył Declan Rice. Anglik strzałem głową (a jakże) pokonał Kaminskiego i tym razem to kibiców Arsenalu ogarnęła euforia. Luton 3:4 Arsenal!

Po dramatycznym widowisku Arsenal zdołał zdobyć trzy punkty w meczu z beniaminkiem i w dalszym ciągu mocno trzyma się fotela lidera Premier League. Kolejny mecz Kanonierzy rozegrają już w sobotę z Aston Villą. Warto zaznaczyć, że za swoją celebrację zwycięskiej bramki Arsenalu trzecią żółtą kartę w sezonie obejrzał Mikel Arteta - oznacza to, że spotkanie na Villa Park będzie musiał oglądać z trybun.

Skrót spotkania:

Luton TownPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Adamarsenal1 komentarzy: 322106.12.2023, 21:59

Będzie dobry meczyk w sobotę, dawno nie widziałem żeby City zostało tak zdominowane.

krzykus1990 komentarzy: 527006.12.2023, 21:53

Już nie wiem czy tak słabego City nie widziałem czy tak mocnej Aston Vill!

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 706.12.2023, 21:52

Mudryk i Jackson to jacyś parodyści. Jak można tyle marnować, źle przyjmować i niecelnie podawać?

1886gunner1886 komentarzy: 147706.12.2023, 21:52

@Freo98: chyba Mudryk go prześciga w kompromitajach

Womanizer komentarzy: 994006.12.2023, 21:51

Wesoły meczyk na OT. Serio gdyby po jednej i drugiej stronie grali poważni piłkarze w ataku. To byłoby jakieś 3:2 albo 3:3 na easy.

Freo98 komentarzy: 648506.12.2023, 21:49

Ten Jackson to dowcip

1886gunner1886 komentarzy: 147706.12.2023, 21:48

Tragiczne jest to Chelsea, trzecia setka zmarnowana

Pires9999 komentarzy: 118506.12.2023, 21:45

Mamy najlepszego SPD na świecie. Tak mi mówi kolega który zawsze drwił z Arsenalu ze sprzedają zaraz jakiś lepszych itd 4arsnenal itd ale wiadomo ja też mu coś tam odpowiedziałem ale on jest kibicem mu
I zawsze miał przewagę wiadomo wtedy wygrywali i nas lali
.piękne uczucie słyszeć wkoncu takie słowa po latach upokorzeń, tylko teraz to potwierdzić trofeum w lidze ,bo ml to jeszcze chyba czas a może nie :D

krzykus1990 komentarzy: 527006.12.2023, 21:45

Masakra jak Aston Villa miażdży City. Aston Villa wygląda jak Mistrz Anglii a City puki co jak ofsajder. Aż strach pomyśleć, że gramy z nimi za pare dni.

Gunnerowiec komentarzy: 85006.12.2023, 21:43

Chelsea nie radzi sobie w środku pola, widać jaką różnicę im robi Gallagher. Fajny zawodnik, szkoda ze nie u nas.

timiiiii komentarzy: 198306.12.2023, 21:40

Ten mecz MU z Chelsea wygląda jak jakiś pokaz cyrkowy.

PatrickVieira komentarzy: 6006.12.2023, 21:40

Dobry ten McGinn

Womanizer komentarzy: 994006.12.2023, 21:39

Ten Jackson i Mudryk to palą Chelsea wszystkie akcje. Przy dwóch akcjach 3 vs 3 podają do rywali. Dramat

bigMick komentarzy: 108706.12.2023, 21:38

Jak ta Chelsea zremisowała z City i LFC xD. United rozwozi ich jak chce

1886gunner1886 komentarzy: 147706.12.2023, 21:32

I damski bokser bez kartki za takie coś :)

1886gunner1886 komentarzy: 147706.12.2023, 21:30

Antony teraz strzelał czy podawał do bramkarza?

coooyg11 komentarzy: 320806.12.2023, 21:29

Kurde nie mogę przeżyć tego że Viaplay ucieka z Polski…

Człowiek ogląda sobie multilige, wszystko jak na tacy, a zaraz wróci Canal + i ruskie streamy, kabaret

Womanizer komentarzy: 994006.12.2023, 21:29

Mudryk chłopie ale ty słaby jesteś

1886gunner1886 komentarzy: 147706.12.2023, 21:28

Dziękujemy wszyscy tutaj zgromadzeni Bogu że ten flop Mudryk do nas nie trafił. Gość w 2 minuty nie trafił sam na sam, a teraz w kontrze 3 na 1 podał za plecy xd

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 306.12.2023, 21:28

Mudryk co robi xD

Garfield_pl komentarzy: 2835606.12.2023, 21:27

Emile Smith Rowe & Eddie Nketiah are two names that are likely to generate interest this winter, but so far, there is no indication Arsenal are prepared to sell at this moment in time. That stance could change further down the line. [@RyanTaylorSport]

Garfield_pl komentarzy: 2835606.12.2023, 21:26

Defence - alongside central midfield - is now expected to be an area of priority for Arsenal this winter. Fiorentina right-back Michael Kayode & Girona left-back Miguel Gutierrez are among those to have been scouted this season. The club could also seek to explore the loan market. [@RyanTaylorSport] #afc

Various sources contacted by Mirror Football have provided mixed signals on reported interest in Joao Palhinha. While he is believed to be internally appreciated by Arsenal, no talks have taken place over a deal to date & he is expected to be out of their price range anyway. [@RyanTaylorSport] #afc

harry86 komentarzy: 81906.12.2023, 21:26

Identyczna sytuacja wczoraj, Saka podaje do Trossarda zawodnik Luton wpada w Anglika i go wycina i nie ma karnego xdd
United ta sama sytuacja i karny.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.12.2023, 21:25

No ja przełączyłem teraz to Villa nie może z połowy wyjsc XD

3rdpitch komentarzy: 458206.12.2023, 21:25

Łysy gad już ma wymówkę dla porażki

Garfield_pl komentarzy: 2835606.12.2023, 21:25

City bez Rodriego męczy się .. Villa niezły początek, a muły nie strzelają karnego xD

kyryl15 komentarzy: 87506.12.2023, 21:24

Ta Villa tak turbo fajnie gra, że będzie mega trudno z nimi.

gbn komentarzy: 381406.12.2023, 21:23

No, dziś zauważył faul w polu karnym dla Maniurów, a na Varze wczoraj pacan nie widział, ciągnięcia za rękę Gabriela xD

pablofan komentarzy: 205106.12.2023, 21:23

Mogl ciągnąć za ręce. Bez sensu. Za to karnych nie ma.

Dziadyga komentarzy: 839706.12.2023, 21:23

Strach w sobotę na Dracule wychodzić.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.12.2023, 21:23

Karny dla United, Enzo faulował

dan komentarzy: 59806.12.2023, 21:22

Ale Villa ciśnie, będzie piekielnie trudno w sobotę .

Sebastiansuski komentarzy: 21806.12.2023, 21:15

Co byście powiedzili o Olise na zastępstwo Saki?

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.12.2023, 21:12

@ksowa90 napisał: "Co oglądacie? Ja chyba pierwsza połowa City a druga United. Choć zależy jak to się wszystko rozwinie."

Ja derby ministerstwa zdrowia, chyba że Villa będzie wygrywać to wtedy na nich przełącze

Marcel90 komentarzy: 819206.12.2023, 21:12

@pablofan napisał: "I jak oceniacie goła VVD? Był czy nie był faul?"