Saka, Laca i... Smith Rowe! Arsenal wygrywa z Newcastle 2-0 po dogrywce!

Saka, Laca i... Smith Rowe! Arsenal wygrywa z Newcastle 2-0 po dogrywce! 09.01.2021, 19:21, Łukasz Wandzel 1250 komentarzy

Choć od ostatniego meczu Arsenalu minął zaledwie tydzień, to po przyzwyczajeniu się do oglądania meczów co trzy dni fanom mogłoby się wydawać, że dla londyńczyków była to dłuższa przerwa zimowa. Podopieczni Mikela Artety powrócili jednak na boisko, by w ramach 3. rundzie FA Cup zmierzyć się z Newcastle United.

Menedżer The Gunners wystawił jedenastkę, w której znaleźli się m.in. Pepe, Willian i Aubameyang. Jeszcze kilka tygodni temu Arsenal z taką trójką z przodu zremisowałby albo przegrał kolejny mecz, ponieważ nie potrafił kreować okazji. Dzisiejszego wieczora ta ofensywna trójka udowodniła, że nie może występować w takim zestawieniu. Podopieczni Mikela Artety pokonali Newcastle dopiero w dogrywce, a bezpośrednio odpowiedzialni za to byli bohaterowie ostatnich tygodni - Saka, Lacazette i Smith Rowe.

Arsenal: Leno - Cedric, Luiz, Mari, Tierney - Elneny, Willock (66' Xhaka) - Pepe (106' Lacazette), Willian (66' Saka), Nelson - Aubameyang.

Newcastle: Dubravka - Krafth (68' Murphy), Lascelles, Clark, Dummett - Almiron (80' Yedlin), Hayden, S. Longstaff, Hendrick - Joelinton (81' E. Anderson), Carroll (106' Gayle).

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego okazało się, że Gabriel Martinelli skręcił kostkę w trakcie rozgrzewki. Brazylijczyk był desygnowany do wyjściowego składu, lecz został zastąpiony przez Reissa Nelsona.

Mecz w pierwszej połowie nie toczył się zawrotnym tempie, a obie drużyny nie spieszyły się z tworzeniem groźnych sytuacji. Poza strzałem oddanym przez Nelsona na początku starcia, dopiero w 25. minucie niezwykle dogodną okazję miał Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk dostał perfekcyjną piłkę za plecy obrońców, ale mimo sporej przestrzeni i czasu na przygotowanie strzału, trafił w Dubravkę.

Bardziej niż strzały wyróżnić można zagrania. Z kilku dośrodkowań Kierana Tierneya jedno było świetnym podaniem, którego nie wykorzystał Reiss Nelson. Wydawało się, że futbolówka została zagrana na tyle lekko, że Anglik bez kłopotu uderzy z pierwszej piłki. Tymczasem próbował ją przyjąć i został zablokowany przez defensorów Srok. Dobre podanie na wolne pole wykonał też Aubameyang do Pepe, ale Iworyjczyk nie zdołał oddać strzału, tylko przewrócił się na murawie po kontakcie z rywalem.

Po przerwie lepiej zaczęli goście. W 54. minucie zaskakujący strzał sprzed szesnastki oddał Andy Carroll, lecz Bernd Leno obronił to uderzenie. Chwilę później, po wrzutce z rzutu wolnego i niezdarnym wybiciu przez piłkarzy The Gunners, futbolówka wylądowała pod nogami Carrolla, który spudłował z 6. metra! Szansę na odwet miał Aubameyang, dostając podanie na dobieg, ale nieudanie próbował przelobować bramkarza. Kontra Arsenalu była jednak dobrym sygnałem do ataku. Gra przeniosła się na połowę Newcastle. Niedługo potem Pepe dośrodkował wprost na głowę Willocka, który zmusił Dubravkę do wysiłku.

Mikel Arteta wsparł drużynę zmianami, na murawie w miejsce Williana i Willocka pojawili się Bukayo Saka i Granit Xhaka. Zespół Newcastle zamurował jednak swoją bramkę. Przez niedokładność Kanonierów zawodnicy Steve'a Bruce zdołali wywalczyć dwa rzuty rożne, a w trakcie doliczonych minut Bernd Leno ratował swoich kolegów, broniąc strzał Carrolla. Zaraz po tym VAR oszczędził Emile'a Smitha Rowe'a przed czerwoną kartką i Anglik za swój faul obejrzał tylko kolor żółty.

Arbiter nie zdecydował się obejrzeć powtórki, kiedy Aubameyang wywrócił się w polu karnym na początku dogrywki. Chwilę wcześniej bardzo udanym strzałem popisał się Granit Xhaka. Szwajcar uderzył piłkę z powietrza sprzed szesnastki i zmusił Dubravkę do interwencji. To samo kilkadziesiąt sekund później próbował powtórzyć Mohamed Elneny, ale ogromnie przestrzelił. Extra time należał do londyńczyków, którzy wyraźnie chcieli potwierdzić swoją przewagę przed konkursem jedenastek.

Tylko dlaczego zajęło to prawie 110 minut? W drugiej połowie dogrywki na boisku zameldował się Alexandre Lacazette, który zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu w tym spotkaniu. Emile Smith Rowe przechwycił piłkę na 20. metrze, następnie Saka zagrał do Lacazette'a, a ten odegrał do Smitha Rowe'a, po którego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Przed końcem dogrywki przełamał się też Aubameyang, który podwyższył wynik na 2-0 po podaniu Kierana Tierneya z lewej strony pola karnego. Tym samym Arsenal awansował do następnej rundy FA Cup.

FA CupNewcastle UnitedRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
swistak86 komentarzy: 121209.01.2021, 20:48

Laca, Saka, ESR dziękuję dobranoc

ostriket komentarzy: 665609.01.2021, 20:48

śmieszne, Auba nie ma prawa grać z młodymi razem bo nie ogarnia kombinacji tak jak Laca :D

silvano95 komentarzy: 984509.01.2021, 20:45

@Moegi14 To samo co z Willianem , różnicy między nimi nie ma.

Garfield_pl komentarzy: 2831309.01.2021, 20:45

Trzeba Nilesa jeszcze na karne ewentualnie :D

Moegi14 komentarzy: 177509.01.2021, 20:44

@silvano95: poprawny ale nie beznadziejny, willian był beznadziejny

Oldgunner3 komentarzy: 982409.01.2021, 20:44

Ten mecz wygląda jakbyśmy po nim chcieli skupić się na lidze.Może LE nam wystarcza.?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.01.2021, 20:44

@silvano95: mimo to najlepszy z całej ofensywy.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141909.01.2021, 20:43

Nie mogą się kluby dogadać, że od razu karne. Szkoda kondycji piłkarzy, nikt tu już nic nie strzeli.

Cartman_KG komentarzy: 364209.01.2021, 20:43

@Chakaa: szkoda ze cebuli na lawce nie ma za momo bylby jak znalazl

Craz komentarzy: 359709.01.2021, 20:43

My się dalej męczymy, a tu włoska robota powinna lecieć na kanale

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125109.01.2021, 20:42

@Chakaa: Elneny out, ESR na pozycję numer 8, Laca na śpo i niech Eddie wejdzie za Aubę.

Garfield_pl komentarzy: 2831309.01.2021, 20:42

Dawać Lacazette!!

Szogun komentarzy: 28851 newsów: 309.01.2021, 20:42

@Koroniarz: Wolę właśnie takiego zawodnika któremu zależy niż Wiliana czy Aube.

AaronRambo komentarzy: 128009.01.2021, 20:42

PEPE nie gra dzisiaj tragedii. Tym meczem wywalczył miejsce jak pierwszy zmiennik kosztem bezproduktywnego Willana

bizooon komentarzy: 698809.01.2021, 20:42

Teraz Newcastle 15 minut magii zagra i cyk odpadamy

mruw komentarzy: 413709.01.2021, 20:42

Xhaka potrafi kopnąć piłkę tylko jedną nogą i do tego będąc do niej ustawiony w odpowiedni sposób, troche zły kąt na bezpieczne podanie pasówką i Xhaka nie próbuje nawet

bizooon komentarzy: 698809.01.2021, 20:40

Cedroc na prawej nic Pepito nie pomogl dzisiaj czy mi sie wydaje?

Gunner72 komentarzy: 167809.01.2021, 20:40

Ej, to jak z tym Marim? Dalej szemrane interesy Edu?

TheRealBart komentarzy: 58509.01.2021, 20:38

@Chakaa: I o to też mi właśnie chodziło. Nie była to w żadnym wypadku klarowna sytuacja, niezależnie od ewentualnego zakończenia sprawy

Placio komentarzy: 256309.01.2021, 20:38