Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2015, 03:42

No pewnie #Polskanieśpi :P

pLYTEK komentarzy: 410723.09.2015, 03:41

Ogląda ktoś Polaków ? :D

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2015, 02:41

Dobra panowie, jeszcze godzina. Wygrajmy to!

michalm1 komentarzy: 702023.09.2015, 01:31

Historii z Costą przypominać nie trzeba. Temat uchodźców zszedł na dalszy plan. Kibice Arsenalu bojkotują kawiarnie “Costa”, Brazylijczyk dostał karę, a Mourinho zapewne w piątek na konferencji wyjedzie z tekstem, że “wszyscy są przeciwko nam”. Jest trochę strasznie i trochę śmiesznie. Bohater meczu Kurt Zouma pojechał po bandzie w krótkim wywiadzie – Każdy zna Diego, to jest gość, który lubi oszukiwać, żeby pozbyć się przeciwnika z boiska i właśnie to stało się podczas meczu. Na codzień to super gość i jesteśmy z niego dumni. Oczywiście dla bezstronnego obserwatora wyszło zabawnie. Dla fanów Arsenalu i wszystkich tych, którzy jeżdżą po Diego w ostatnich dniach był to dowód na to, że napastnik Chelsea jest wyrachowanym w swoich zachowaniach skurczybykiem. Stosuje brudne gierki, aby złamać rywala.

Nie do śmiechu był natomiast w samym klubie ze Stamford Bridge. Jeden z przedstawicieli klubu wydał nieoficjalne sprostowanie kilku gazetom mówiąc – Nie można brać słów Kurta zbyt dosłownie. On cały czas uczy się języka i nie chciał tego powiedzieć. Jest smutny, że przedstawił kolegę w złym świetle. Poszło szybkie polecenie od działu PR i po kilku godzinach przeprosił sam zawodnik – Przepraszam za zamieszanie. Angielski nie jest moim pierwszym językiem. Nie miałem zamiaru nikogo oskarżać o oszukiwanie. Młodemu zebrało się na szczerość, trochę się wygłupił. Angielski wcale nie był taki zły. Później, zupełnie niepotrzebnie były dwa dementi, które jedynie podsycały dyskusję. Piłkarze, przynajmniej znaczna ich większość, nie są dżentelmenami. Robią wszystko, żeby wygrać i tak było, jest i będzie. Niestety – kiedy ktoś oszuka nas. Do zaakceptowania – jeżeli w taki sposób wygramy. Brutalna prawda.

lays komentarzy: 3987123.09.2015, 01:24

A ten 5 gol Lewego... poezja

rafi_i komentarzy: 421823.09.2015, 01:24

wchodze do domu po pracy i patrze co Lewy zrobil, lapie sie za glowe just WOW

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.09.2015, 01:10

Michalim1

Wielki biały ninja , nic nie słyszałem nic niewidzialem.

MarcinQT komentarzy: 260423.09.2015, 01:04

Wy też w przypadku wypadnięcia Coquelina na dłużej niż dzisiejszy mecz chcecie żeby Ramsey grał w środku zamiast Artety/Flama?

michalm1 komentarzy: 702023.09.2015, 01:03

Poleci ktos jakas komedie ? Tak zebym naprawde sie posmial...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.09.2015, 00:58

A na ten o 3:30, to nie czekam, nie wytrzymam :P

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.09.2015, 00:57

new_star

Dzisiaj Polska - Japonia oglądałem, fajny meczyk :P

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 00:53

Mnie siatka czy inne sporty nie interesują. Tylko piłka nożna.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 00:51

Nie ale spoko piłkarz. Mi się jego imię drugie jak i nazwisko podoba. Szybko czytając fajnie brzmi.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.09.2015, 00:50

Jutro może uda mi się obejrzeć mecz, ciekawe jakim składem wyjdą :P

new_star komentarzy: 6850 newsów: 923.09.2015, 00:46

Kanonier204

Już wiem. To naprawdę jest gwiazda ligi belgijskiej?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 00:43

new_star
Więc już powinieneś wiedzieć kto to.

new_star komentarzy: 6850 newsów: 923.09.2015, 00:43

arsenal159

To zależy :D Aż tak bardzo to nie, są łatwiejsze przedmioty i trudniejsze. Nie jest najgorzej póki co.

arsenal159

Skoro będziesz w Lublinie studiował to widzę Cię w Tifosi na meczach Arsenalu ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.09.2015, 00:34