Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 22:54

Ja tak w sumie oglądałem głównie komedie ale jak pooglądałem kilka dobrych filmów min niżej wymienionych to się wciągnąłem :D

mar12301 komentarzy: 2314022.09.2015, 22:52

kanapka

Incepcja świetna. Każdy film Nolana jest świetny.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 22:51

Incepcja i Wyspa Tajemnic są na cda :P

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:51

vipleague.me/football/330494/2/leicester-city-vs-west-ham-united-live-stream-online.html

new_star komentarzy: 6853 newsów: 922.09.2015, 22:51

kamilo_oo

Ją się nie kładę spać, bo nie wstane.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 22:50

Oglądałem jeszcze "Incepcja" tez z Di Caprio i też bardzo mi się spodobał. Taki troche zagmatwany SF o snach. Pamietam, że jakis czas temu była tu dyskusja o OOBE wiec może komuś sie spodoba.

sonda.hanzo.pl/sondy,251358,mzwz.html sory ze tak spamie tą ankietą :D ale jakby ktoś chciał oddac glos to polecam :D

mar12301 komentarzy: 2314022.09.2015, 22:50

ArsenalChampion

Bo my mamy Giroud i Walcotta, którzy razem wzięci są co najmniej połowę gorsi od Lewego.

mar12301 komentarzy: 2314022.09.2015, 22:49

Trzecia część Insidious już trochę zawiewa komedią, horrorem mniej. Ale dwie pierwsze części naprawdę dobre.

ArsenalChampion komentarzy: 808322.09.2015, 22:48

Lewandowski strzelił 5 goli w 9 minut a my 5 goli w 6 spotkaniach

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:47

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2015, 22:46

O Wyspa Tajemnic dobry film

camsbruken komentarzy: 125822.09.2015, 22:44

Polecam Insidious wszystkie części :D Szczególnie na pierwszej byłem trochę obsrany xD

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.09.2015, 22:43

K96m
Jak czytam te tytuły, które podajecie to nie wiem o co chodzi. Z nowościami jestem na bakier.

schnor25
Postawiłbym znak równości.

Alonso komentarzy: 1282422.09.2015, 22:43

youtube.com/watch?v=IhCesezcsEA

Uwielbiam te przeróbki, o uderzeniu Kosy:" Nie uderzyłem go, chroniłem go przed słońcem" xD

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 22:41

Oglądałem ostatnio dobry film. Jak ktoś nie oglądał to polecam :D a jak ktoś oglądał to niech poogląda znowu "Wyspa Tajemnic" tytuł banalny ale film mi sie spodobał

mar12301 komentarzy: 2314022.09.2015, 22:40

"Mordercze mrówki". Świetny jest, polecam.

schnor25 komentarzy: 1854622.09.2015, 22:38

teraz zagwozdka. gdzie emitują lepsze "horrory" na TV4 czy na Pulsie? :E

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2015, 22:38

Wstaje ktoś na siatkę? :P

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 22:38

ah ja pamiętam taki "mocny" horror (po mocnych trunkach), o wyrafinowanym tytule:

Jack Frost 2: Revenge of the Mutant Killer Snowman

mar12301 komentarzy: 2314022.09.2015, 22:37

simpllemann

Filmy z kategorii: "Dla masochistów" :D

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:37

Po co mi horrory, widziałem sędziowanie Dean'a.

K96m komentarzy: 5322.09.2015, 22:36

A w międzyczasie Di Maria znowu strzela w PSG

simpllemann
Nie oglądasz seriali?

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.09.2015, 22:35

E tam Wasze seriale. Na TV4 leci horror "Władca komarów".

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:31

Everton już 2:1.

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 22:30

Oczywiście wiecie, że House of Cards z Kevinem jest to remake brytyjskiego serialu z czasów M. Thatcher

Lei - WHU

cdn.livetv.sx/webplayer.php?t=ifr&c=222280&lang=pl&eid=344146&lid=222280&ci=143&si=1

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:26

illpadrino

Troszkę przeziębiony jestem, ale dzięki za troskę !

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2015, 22:25

DontCry

jeśli na serio porównałeś 4 bramki Sanogo w pucharze Emirates do 5 bramek Lewego dzisiejszych to życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

K96m komentarzy: 5322.09.2015, 22:24

Dobra, przekonaliście mnie do House of Cards! Dzięki.

mar12301 komentarzy: 2314022.09.2015, 22:23

House of Cards warto. Kevin Spacey potwierdza tam swoją genialność aktorską. Zresztą nie tylko tam.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:23

Mihex

Chyba dogrywka. Na 90 %.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.09.2015, 22:23

InArseneWeTrust123
To ich wyniki w klubach. Żaden nie osiągnął takiej liczby w meczu reprezentacji.

K96m

The Sopranos jak dla mnie ciut lepsze niż BB.

The Knick - świetny pierwszy sezon, zaraz rusza drugi, super klimat i pokazane początki XX w. i troszkę mnie znany serial. Również serdecznie polecam.

Mihex komentarzy: 2360422.09.2015, 22:22

Nie pamiętam jak to działało w COC. Przy remisie dogrywka czy rewanż?

COC dogrywka.
/ Breaking Bad odpada bo już oglądałem, chyba najpierw wezmę się za True Detective - dzięki za propozycje, jest w czym wybierać.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.09.2015, 22:19

5 bramek w meczu:
Lewandowski - raz
Messi - raz
Ronaldo - 2 razy

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 222.09.2015, 22:18

Breaking bad miażdży. Moj absolutny top. Teraz kończę 1sdzon hoouse of cards.

ja8pl komentarzy: 296622.09.2015, 22:18

podbijam pytanie pytanie maciek gooner
czy w COC jest dogrywka

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2015, 22:18

DontCry

W pucharze o mistrza podwórka Emirates?

To jest ironia czy Ty tak na serio dzieciaku?

Doktor komentarzy: 770622.09.2015, 22:17

Mieć takiego napadziora jak Lewy w składzie... Dziś mógł z siedem strzelić, raz obrońca wybił piłkę z linii bramkowej, a raz Polak chciał być zbyt dobry dla kolegów zamiast strzelać.