Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.09.2015, 22:16

"Sędzia Mike Dean poprowadzi spotkanie w Premier League pomiędzy West Hamem a Norwich - poinformowała angielska federacja."

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 22:14

"Lewy" do zdobycia 4 bramek potrzebował tylko 7 minut i jest to również najszybszy "czteropak" w historii. Dotychczasowy rekord dzierżył Martin Petrov - 4 trafienia na przestrzeni 17 minut.
Podopiecznemu Pepa Guardioli 5-krotne wpisanie się na listę strzelców zajęło zaledwie 10 minut - to również epokowe osiągnięcie. W 1984 roku Dieter Hoeness zdobył w Bundeslidze taką samą liczbę bramek, ale na przestrzeni 21 minut. Strzelecki rekord w jednym spotkaniu należy do Dietera Muellera - 6 trafień w rozegranym w 1977 roku spotkaniu pomiędzy 1.FC Koeln a Werderem Brema (7:2).

K96m komentarzy: 5322.09.2015, 22:14

Jaki serial polecacie? GoT, BB, Flash i TWD odpadają.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:13

illpadrino

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

Przypominam też dodatkowo że Sanogo 4 bramki zdobył w Pucharze a nie jakieś marnej Bundeslidze.

ja8pl komentarzy: 296622.09.2015, 22:13

kurde ja tez raz na orliku walnalem 5 goli w jakies 30 min , to co moze jakies porownanie z lewym? ;p jestem mlodszy o 6 lat wiec jeszcze moge sie bardzo rozwinac ;p

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2015, 22:12

DontCry

urażony? hahaha... Dowcip Masz dobry.
jak się kogoś nie zna to się nie komentuje i tyle.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.09.2015, 22:11

Tu ludzie pisali, że od Girouda są lepsi na Orlikach, więc jaki sens porównywać go z Lewandowskim?

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:11

"- Fastest 5 goals in Bundesliga history
- First sub to score 5
- First player to score 5 goals in BuLi since 91 "

mar12301 komentarzy: 2311522.09.2015, 22:11

kanapka

Aguero, Suarez, Lewandowski i (na razie jeszcze) Ibra.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 22:10

Można sie zastanawiac kto jest najlepszą 9 świata. Przychodzi mi do głowy kilka nazwisk ale ciezko to okreslic.

Kowal96 komentarzy: 1758922.09.2015, 22:09

o LOL, chyba zagrał mecz życia :D

new_star komentarzy: 6851 newsów: 922.09.2015, 22:08

W sumie 15, bo tyle czasu minęło od jego wejścia na boisko do momentu ostatniej bramki.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 722.09.2015, 22:08

Strzelił 4 z Benfiką potwierdzam

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 322.09.2015, 22:08

Chelsea release statement and say they are "extremely disappointed" with verdict.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 22:04

Ostatnia i druga bramka Lewego coś wspaniałego.

Kowal96 komentarzy: 1758922.09.2015, 22:04

Livescore mi się zlagował, czy Lewy rzeczywiście strzelił 5 bramek?! :o

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13022.09.2015, 22:04

Szkoda, że nie 6 czy 7, bo miał okazje, a w końcu jak to się mówi, apetyt rośnie w miarę jedzenia :P

No ale i tak... Ja pierniczę. Niesamowite. Najlepsza 9 świata, zdecydowanie. Przy tym co robi Lewy to Aguero się chowa i nie ma startu do niego. I to nie chodzi o teraz, ale całokształt. Głównie przez to, że strasznie podatny na kontuzje jest Kuń.

Szczena mi opadła jak włączyłem livesports, a tu patrzę, z 0:1 na 4:1, wchodzę, a tu 4 gole Lewy. Szczena na podłodze. Minutę później wchodzę, 5:1. Myślę sobie, haha, może Lewy. I Lewy.
Mózg wyparował :D

Co gość...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.09.2015, 22:02

Nie zdziwiłoby mnie, gdyby kolejny mecz Lewandowski zaczął na ławce.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 922.09.2015, 22:01

Ale Lewego ostatnia brameczka do szacuneczek.

mar12301 komentarzy: 2311522.09.2015, 22:01

pumeks

Dogrywka. Nie pamiętasz meczu z Reading? :D

MarkOvermars komentarzy: 912322.09.2015, 22:01

Oficjalna strona FA potwierdziła podjęcie sankcji przeciwko zachowaniu Diego Costy w ostatnim meczu przeciwko Arsenalowi. Napastnik został nieodwołalnie zawieszony na trzy najbliższe spotkania.

Mimo, że piłkarz Chelsea został w tym spotkaniu ukarany żółtą kartką, to w pomeczowym raporcie sędziowie przyznali, że nie widzieli wszystkich przewinień zawodnika, które ujawniły dopiero zapisy video.

Główną okolicznością na którą wskazały władze FA była przepychanka z Laurentem Koscielnym w 43 minucie meczu. Chelsea złożyła wyjaśnienia dotyczące incydentu, jednak nie pozwoliło to napastnikowi uniknąć kary.

Urodzonego w Brazylii napastnika zabraknie w najbliższym meczu z Walsall (w którym najprawdopodobniej i tak oszczędziłby go Jose Mourinho) oraz w spotkaniach przeciwko Newcastle i Southampton.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020422.09.2015, 22:00

Lewy pozamiatał dzisiaj ta absencja Robbena mu tylko pomoże.

kubex komentarzy: 574422.09.2015, 22:00

Lewy powinien uczyć skuteczności naszych :)
Pokazał klasę

karmel567 komentarzy: 346622.09.2015, 22:00

Szkoci nas postraszyli hatrickiem Naismitha z Chelsea, no ale Lewy odpowiedział po mistrzowsku.
Kolejny historyczny mecz Roberta, po takim spotkaniu może stać się liderem Monachium.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 922.09.2015, 21:58

Griezmann trzyma formę z zeszłego sezonu.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.09.2015, 21:58

DontCry
We Włoszech zawsze grał najlepiej, więc nie powinno być najgorzej. Może wreszcie wydoroślał.

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 21:57

Znów nie wiem. W Capital One Cup przy remisie jest powtórka meczu?

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 21:57

simpllemann

Ładnie, widziałem właśnie przed chwilą, ale i tak nie wierzę że kiedykolwiek się odbuduje. Strzeli najwyżej parę bramek i mu znowu odbije.

Leicester niech gra jak najdłużej.
Przynajmniej się zmęczą przed meczem z nami.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 21:53

Oho ktoś się poczuł urażony, wybacz nie interesuje mnie Twój fejsbuk.

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 21:53

Po takim numerze to Bayern Lewego juz nie puści w świat........Wenger będzie miał wymówkę

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2015, 21:52

DontCry

Sprawdź sobie mój status na fejsie a nie wypisuj pierdół.
Mam koszulkę Lewego z bayernu na pamiątkę. Jak nie wiesz kolego to nie pisz co kto myśli.

Porównałem do Giroud bo niektórzy tutaj widzieli mistrza w Anglii z Giroud i Walcotem w przodzie. To taki mecz może uświadomić co niektórym ,że nam jeszcze daleko do mistrza a dokładniej daleko o takiego napastnika jak Lewy...

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 21:51

meczyki.pl/obrazki,32495 XD

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52422.09.2015, 21:50

Karl-Heinz Thielen, Rudolf Brunnenmeier, Franz Brungs, Klaus Scheer, Gerd Müller (4 razy), Jupp Heynckes, Manfred Burgsmüller, Atli Eðvaldsson, Dieter Hoeneß, Jürgen Klinsmann, Frank Hartmann und Michael Tönnies - oni strzelili 5 bramek w meczu Bundesligi.
Dziś do tego grona dołączył Robert Lewandowski.

Gorrann komentarzy: 212422.09.2015, 21:49