Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 21:43

Jak myślicie Lord specjalnie się jeszcze wstrzymuje czy trochę zlekceważył Bayern?

mar12301 komentarzy: 2311722.09.2015, 21:40

Słaby ten Lewandowski. Piłka się od niego 5 razy odbiła.

dissault komentarzy: 326822.09.2015, 21:38

" lech 5 goli w 9 meczów, Lewy 5 goli w 9 minut..."

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 122.09.2015, 21:37

Wartość Lewego teraz to pewnie +5 mln

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1522.09.2015, 21:37

Jeśli do meczu z Bayernem nie złapiemy formy to może być tragicznie.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.09.2015, 21:36

Lewandowski wszedł w 46 minucie. Niech go Guardiola zmieni w końcówce by dostał owację na stojąco.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.09.2015, 21:29

Ale ktoś trafnie zauważył - gdyby na boisku był Robben to Polak by tylu goli nie strzelił.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.09.2015, 21:26

Słaby ten Lewandowski 7 strzałów (6 celnych) i tylko 5 bramek.

helzing komentarzy: 327322.09.2015, 21:25

dobra my tu gadau gadu i nagle żaden pokazywany mecz nie jest ciekawy. Bayer po meczu, City po meczu, Milan ewentualnie

illpadrino

Zamiast się cieszyć że Lewy szczelił 5 goli to marudzenie o Giroud i Theo ... weź już wyluzuj.Nie tylko Arsenalem człowiek żyje.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2015, 21:23

Wejdzie Lord i się skończy 5:6

Kwietnik komentarzy: 62722.09.2015, 21:22

Lewandowski pozamiatał :O 5 goli w 9 minut.
A Nojerowi w końcu ktoś taką brameczkę wcisnął o której pewnie marzyła nie jedna osoba :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 122.09.2015, 21:22

Jeśli #kogoś to City wygrywa w 37 min. 4:0 z Sunderlandem.

marcin04c komentarzy: 299222.09.2015, 21:22

Ja myślałem że tylko Krycha strzela 5 bramek ale widze że Lewy nie próżnuje.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52422.09.2015, 21:22

Na szybko sprawdziłem - rekord Bundesligi to 6 bramek w meczu. Dieter Müller (Koeln) 1977.

Koroniarz komentarzy: 1013922.09.2015, 21:22

Lewy pokazuje klase. Brawo !!! (mimo, że za nim nie przepadam)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2015, 21:21

To sobie postawcie teraz Girouda obok takiego Lewego... hahahahaha... Mistrz Anglii z Giroud, Walcotem.

Taki zawodnik wygrywa mecze a nie nasze grajki z przodu...

worldcup komentarzy: 116322.09.2015, 21:21