Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal!

Sędzia-komediant zadecydował: Chelsea 2-0 Arsenal! 19.09.2015, 14:41, 3357 komentarzy

Zakończyły się derby Londynu otwierające szóstą kolejkę Premier League. Emocji nie brakowało, choć były one głównie negatywne, zaserwowane przez Mike'a Deana - najpierw oszczędził Diego Costę, który uderzył Koscielny'ego w twarz, przewrócił go, wdał się w kłótnię z Gabrielem i szturchnął go w plecy, a wyrzucił brazylijskiego stopera za krzyki i lekkie kopnięcie w nogę Costy. Do tego w drugiej połowie Cazorla został odesłany na trybuny i Kanonierzy kończyli mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie przewagę mieli zawodnicy Chelsea, lecz nie była to dominacja i gra do jednej bramki. Kanonierzy też próbowali, mieli rzuty rożne, a Theo Walcott otrzymał dziś kilka niezłych podań. Po przerwie oczywiście przewagę zyskała ekipa Mourinho, która po dwóch golach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Przejdźmy do składów obu zespołów. Prezentują się one następująco:

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin (45' Chambers), Cazorla - Ramsey, Özil (75' Giroud), Alexis (75' Oxlade-Chamberlain) - Walcott.

Chelsea: Begovic - Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta - Matic, Fabregas - Pedro, Oscar (68' Ramires), Hazard - Diego Costa.

Odważny początek Kanonierów. Ramsey wywalczył rzut rożny już w drugiej minucie i choć dośrodkowanie Cazorli nie było najlepsze, Aaron spróbował z dystanu, jednak został zablokowany. Chwilę później Walcott otrzymał ładne podanie od Bellerina,wygrał wyścig o piłkę z golkiperem Chelsea, ale źle ją przyjął i nie utrzymał jej w boisku. Begovic rozpoczyna grę.

W szóstej minucie Cech spokojnie wyłapał strzał sprzed pola karnego Cesca Fabregasa, natomiast Alexis wywalczył rzut wolny na połowie The Blues, lecz nie doszło do żadnego zagrożenia.

Pierwszy problem gości w tym spotkaniu. Nie jest to stracona bramka, a uraz Francisa Coquelina. Arteta się rozgrzewa, a Francuz schodzi poza linię boczną w towarzystwie lekarza. Na szczęście wszystko z nim w porządku.

Kolejna próba podopiecznych Mourinho - słaby, ale celny strzał Diego Costy obroniony przez Cecha. Arsenal odpowiedział strzałem Theo po ładnym podaniu Mesuta, jednak Begovic wybronił go bez trudu.

Żółta za karta dla Santiego Cazorli za faul na Pedro. Były gracz Barcelony otrzymał po chwili cudowne podanie od Fabregasa, ale nie potrafił skontrolować przyjęcia i golkiper The Gunners zainterweniował; przepychanki Gabriela i Hazarda w szesnastce gości - nie ma karnego.

Zouma i Pedro uderzają z dystansu, ale Petr Cech tylko obserwuje, jak futbolówka przelatuje nad i obok bramki. Mesut rusza lewą stroną, ogrywa Oscara, wrzuca w szesnastkę, Ramsey ma szansę... ale się gubi. Po drugiej stronie próbuje Pedro, jednak 34-letni bramkarz Arsenalu broni.

Czerwona kartka dla Gabriela w 45. minucie. Costa uderzył w twarz Laurenta Koscielny'ego, powalił go i wdał się w kłótnię z Paulistą, otrzymując za to tylko ŻÓŁTĄ kartkę. Brazylijczyk na początku również został ukarany w taki sposób, ale po chwili (znów został sprowokowany przez Costę) sędzia pokazał mu czerwoną i wyrzucił z boiska. Przerwa.

Wenger nie chce się poddawać i zamiast ściągnąć zawodnika ofensywnego, zdejmuje Coquelina, wprowadzając za niego Chambersa. Zaraz po starcie Ivanovic nagrodzony żółtym kartonikiem.

Chelsea strzela. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Fabregas, główkuje Zouma i na Stamford jest już 0-1. Błąd Koscielny'ego, który wyskoczył i nie sięgnął piłki.

W 64. minucie z dystansu spróbował Walcott, ale uderzył za wysoko, a po chwili obok słupka po ziemi strzelił Hazard. Kolejna kartka - tym razem dla Oscara, który został w 70. minucie zmieniony przez Ramiresa.

Chambers obejrzał żółtą kartkę za wślizg w nogi Hazarda. Podwójna zmiana u Kanonierów: Mesut i Alexis kończą udział w tej batalii, na murawie pojawiają się Oxlade-Chamberlain i Giroud.

Arsenal już tylko z dziewięcioma piłkarzami... Santi Cazorla otrzymuje swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu za faul wślizgiem na Fabregasie.

Niezadowolony Costa schodzi z boiska i jest zastąpiony przez Remy'ego. Niech się lepiej cieszy, że opuścił plac gry dopiero teraz i to za sprawą Jose Mourinho, nie sędziego.

Giroud próbuje jeszcze coś zrobić, jest faulowany, ale stały fragment wykonany fatalnie. Znów The Blues przy piłce. Rzut wolny Hazarda zablokowany, korner dla gospodarzy.

Eden Hazard uderzył z kilkunastu metrów, piłka trafiła w Caluma Chambersa, zmyliła Petra Cecha i wpadła do siatki. Smutne dziś popołudnie dla fanów Arsenalu, ale to nie wina piłkarzy czy menedżera, że arbiter widzi to, co chce. 0-2.

John Obi Mikel za Fabregasa w 90. minucie. Podopieczni Wengera pokazują swoją wolę walki, ale Ramsey nie potrafi zdobyć gola kontaktowego. Doliczone pięć minut upływa, arbiter gwiżdże. 0-2 w wyniku i czerwonych kartkach.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: źrodło: własne
new_star komentarzy: 6852 newsów: 923.09.2015, 00:15

Kanonier204
Nie zawiedz mnie. Stream do meczu z Dinamem, żeby nie ścinało znalazłem po 30 minutach :D

thegunnersfan4ever komentarzy: 11423.09.2015, 00:13

Oglądałem ten mecz w TV, akurat gdzieś około 50 minuty wyszedłem na szluga, jak wróciłem to było 5-1 :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 00:12

arsenal159
Nie najgorzej. Daleko od rewelacji ale może być lepiej. Zwłaszcza w tym tygodniu : )

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 00:10

Co ze niby streamy? Zobaczę.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.09.2015, 00:09

Cześć Wam, jak się macie?

new_star komentarzy: 6852 newsów: 923.09.2015, 00:04

To będę czekał na ciebie.

Oby tylko nastały kiedy te czasy, żeby Arsenal wygrywał z tymi niemocarnymi z łatwością.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.09.2015, 00:00

Walczą bo nie mają presji. Mentalnie na luzie nie to co ci więksi.

No chyba będę.

Koroniarz komentarzy: 1013922.09.2015, 23:55

Popis Lewego po francusku

streamable.com/64z8

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 23:48

Kanonier204

Będziesz jutro 15 min przed meczem na k.com.
Właśnie te słabe kluby nie podchodzą na luzie, bo często walczą jak równy z równym, bo im zależy. Żeby grali na luzie, to jak by dostali szybko 2 bramy, to by się poddali i przegraliby wysoko, a oni potrafią zdobyć jeszcze punkt albo i punkty.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 23:45

Chciałbym, żeby Arsenal jeszcze w tym roku kalendarzowym rozbił jakiegoś rywala w lidze, takie 5,6 albo i 7 do zera. Nieważne czy to będzie United czy jakiś zespół co będzie ostatni w tabeli w maju.

pLYTEK komentarzy: 411822.09.2015, 23:44

qba555
Widziałem, też świetny chociaż drugi sezon mnie nudził bo ceniłem sobie głównie w tym serialu klimat czarnej ulicy

Gracjanbuli komentarzy: 52922.09.2015, 23:44

Dziękuję

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 23:44

Gracjan
Eleven ma prawa tylko do FA Cup. Coc zostaje na stream.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 23:43

Bo te słabsze kluby podchodzą na luzie do spotkań z tymi lepszymi ekipami. Ci lepsi natomiast czują presję bo muszą wygrać.

mar12301 komentarzy: 2311722.09.2015, 23:43

Gracjanbuli

Nie leci w żadnej polskiej TV. Rozgrywki COC są mało prestiżowe, żeby je pokazywać w innych krajach niż Anglia, choć pewnie gdzieś tam są jeszcze w jakichś TV zagranicznych.

mar12301 komentarzy: 2311722.09.2015, 23:41

new_star

Też prawda. Oby jednak to był wreszcie dobry mecz w wykonaniu Kanonierów, bo na razie średnio to wygląda. 5 goli po 6 meczach i 10 pkt.

Gracjanbuli komentarzy: 52922.09.2015, 23:41

Drodzy kibice ;) ktoś z was się orientuje czy jutro jest gdzieś transmisja naszego meczu w polskiej TV ? Jakieś 11sports czy coś ?

K96m komentarzy: 5322.09.2015, 23:40

new_star

Wątpie, żeby nadeszły. W tej lidze kluby z dolnej części tabeli robią wyśmienite transfery, są zmotywowane przy grze przeciwko lepszym i potem są męczarnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 23:39

Ja osobiście słabo widzę ten mecz z Lisami. No ale najpierw zobaczymy co nam przyniesie jutrzejszy mecz.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 23:38

Chodzi mi o to, że klub który co roku mówi, że walczy o mistrza i trofeum LM, nie powinien mieć respektu dla takiego Leicester, bo to powinna być formalność. Niestety rzeczywistość jest inna. i przez takie podejście trenera i zawodników jeśli w ogóle wygramy to 2-0/2-1, a powinno być szybkie i bezproblemowe załatwienie sprawy. Może jeszcze kiedyś takie czasy nadejdą.

K96m komentarzy: 5322.09.2015, 23:38

O to chodzi, aby nie wychodzić na mecz z przeświadczeniem, że wygra się na stojąco. W Premier League tak nie można, dlatego jest taka ciekawa, a zresztą przecież to wiecie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.09.2015, 23:37

Ten właśnie "klubik" nas bije a konkretnie Gomis.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 122.09.2015, 23:22

my strzelamy 5 bramek w 6 spotkaniach z pomocą Own Goala,a Lewy takie rzeczy w 9 minut załatwia...

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 23:22

mar12301

Różnica między meczem z Dinamo a z Leicester jest taka, że środowego meczu mało kto się bał, a przed tym meczem już wielu się boi. Porażki to rzecz normalna, nawet z Dinamo porażki się mogą przytrafić. Chodzi o to, że taki klub jak nasz nie powinien się bać Leicester, ale to nie oznacza, że w meczu z takim przeciwnikiem są z góry 3 pkt.

ja8pl komentarzy: 296622.09.2015, 23:19

lisy takim skladem wygrac eh

mar12301 komentarzy: 2311722.09.2015, 23:17

new_star

Z Dinamo przegrywają to z Leicester nie można.

ziomek1245 komentarzy: 106722.09.2015, 23:17

Jeśli chodzi o seriale to polecam Jekyll. James Nesbitt zagrał w tym genialnie. Oglądałem kilka lat temu, a do tej pory chyba nie widziałem lepszego serialu.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 922.09.2015, 23:13

Do czego to doszło, żeby taki klub jak Arsenal bał się meczu z jakimś tam Leicester. Smutne.

MarkOvermars komentarzy: 913222.09.2015, 23:12

Leicester
2 - 1
West Ham

DzAno komentarzy: 35522.09.2015, 23:11

jeśli rozmawiacie o serialach to polecam Peakly Blinders, fajny klimat, bardzo ciekawa fabuła, dobra ścieżka dźwiękowa i świetna gra aktorska. Polecam gorącą :P

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 23:06

Oz jest strasznie ciężkie i przytłaczające. Po kilku odcinkach trudno juz się to oglada. Ale jest niezłe.
The Wire zdecydowanie lepsze.

DontCry komentarzy: 760822.09.2015, 23:06

Leicester już dawno powinno prowadzić, to fakt.

pumeks komentarzy: 2080822.09.2015, 23:05

Co ten Mahrez wyprawia ... tyle setek skopał.

qba555 komentarzy: 797 newsów: 122.09.2015, 23:04

Sporo osób "Oz" poleca, trzeba spróbować.
@plytek widziałeś The Wire?

Mihex komentarzy: 2360422.09.2015, 23:04

Waham się wewnętrznie czy wstać na tą 3:30 na mecz :C Może się zmuszę póki mam wakacje :P

bobslej22 komentarzy: 829422.09.2015, 23:04

Przy okazji tematu filmów/seriali. Widział ktoś z Was Ziarno Prawdy? Bo mam i nie mogę się zabrać.

bobslej22 komentarzy: 829422.09.2015, 23:03