Smutne pożegnanie z Pucharem Anglii

Smutne pożegnanie z Pucharem Anglii 24.01.2010, 15:23, Bartosz Polek 980 komentarzy

Arsenal zasłużenie przegrał na Britannia Stadium ze Stoke City 3:1 w ramach IV rundy Pucharu Anglii i tym samym pożegnał się z rozgrywkami. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Ricardo Fuller, strzelec dwóch bramek, zaś autorem jedynej bramki dla Kanonierów okazał się Denilson. Całe spotkanie w barwach "The Gunners" rozegrał Łukasz Fabiański, ale Polak tego meczu nie mógł zaliczyć do udanych.

Arsene Wegner w porównaniu do poprzednich spotkań, nieco "przewietrzył" podstawową jedenastkę i na ławce rezerwowych zasiedli m.in. Arszawin, Rosicky czy Eduardo. Między słupkami stanął nasz rodak, Łukasz Fabiański. W obronie o prawej strony niedoświadczony Coquelin, w środku dwaj weterani: Silvestre oraz Campbell (to jego drugi debiut w Arsenalu), zaś na lewej Traore. W linii pomocy Fabregasa wspierali Denilsona oraz Eastmond, zaś w ataku szansę otrzymał Emanuel-Thomas, podobnie jak Walcott oraz Vela.

Spotkanie jeszcze dobrze się nie rozpoczęło, a Arsenal już przegrywał! W drugiej minucie z autu piłkę wrzucał Rory Delap, na piątym metrze próbował ją chwycić Łukasz Fabiański, ale uprzedził go Ricardo Fuller, który głową wpakował futbolówkę do siatki. Niestety wina przy utracie tego gola leży głównie na barkach polskiego bramkarza.

Przez następnych kilkanaście minut Kanonierzy częściej utrzymywali się przy piłce, ale w ich grze było sporo niedokładności. Akcje Kanonierów kończyły się zwykle jeszcze przed polem karnym bądź niecelnym dośrodkowaniem.

W 36 minucie gospodarze apelowali o przyznanie rzutu karnego po faulu Mikaela Silvestre'a na Fullerze i jak pokazały powtórki telewizyjne, gdyby sędzia wskazał na "wapno" nikt nie mógłby mieć do niego pretensji.

Podopieczni Arsene'a Wengera wyrównali stan meczu w 42 minucie. Rzut wolny na skraju pola karnego wykonywał Cesc Fabregas, wszyscy spodziewali się dośrodkowania, lecz Hiszpan podał płasko przed pole karne do nadbiegającego Denilsona, a Brazylijczyk potężnym strzałem po ziemi nie dał żadnych szans Soerensenowi! 1:1!

Do końca pierwszej połowy wynik meczu nie uległ zmianie.

W 51. minucie groźnie z 25. metrów uderzał Fabregas, ale Soerensen zdołał odbić piłkę końcówkami palców nad poprzeczkę. Gospodarze bardzo często nękali defensywę "The Gunners" dośrodkowaniami z obu skrzydeł, przy których bardzo niepewnie czuł się Łukasz Fabiański. Jedno z nich przeciął Coquelin, mało co nie pakując piłki do własnej bramki.

W 67. minucie Wenger przeprowadził potrójną zmianę. Boisko opuścili Emmanuel-Thomas, Coquelin oraz Walcott, zaś ich miejsce zajęli Arszawin, Ramsey oraz Eduardo. Na prawą obronę został przesunięty Eastmond.

Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie w 78. minucie. Prawym skrzydłem popędził Mamadou Sidibe, Denilson nie był w stanie go dogonić. Obrońca dośrodkował wprost na głowę Fullera, nieupilnowanego przez Campbella i lekkim, precyzyjnym strzałem nie dał większych szans Fabiańskiemu.

Dwie minuty później z rzutu wolnego mocno uderzał Fabregas, Silvestre zmienił tor lotu piłki, ale niestety powędrowała ona obok słupka. Po chwili z lewej strony dośrodkowywał Traore, ale Ramsey źle złożył się do strzału i fatalnie spudłował.

Tony Pulis zdecyował się na pierwsze zmiany w swoim zespole: boisko puścili strzelec dwóch bramek, Fuller, oraz nękający defensywę Arsenalu rzutami z autu, Delap. Ich miejsce zajęli Tuncay oraz Diao.

Na cztery minuty przed końcem "The Potters" ustalili wynik meczu. Kanonierzy stracili piłkę na własnej połowie, gospodarze przeprowadzili szybki atak zakończony dośrodkowaniem z lewej strony boiska, a formalności z najbliższej odległości dopełnił Whitehead.

W doliczonych czterech minutach, Etheringtona zastąpił jeszcze Pugh, a po chwili arbiter zagwizdał po raz ostatni.

Arsenal przegrał w bardzo kiepskim stylu i do końca sezonu będzie rywalizował już tylko na dwóch frontach - lidze oraz Lidze Mistrzów.

Stoke City: Sorensen - Higginbotham, Huth, Shawcross, Collins - Whelan, Whitehead, Delap, Etherington - Fuller, Sidibe

Ławka rezerwowych: Simonsen, Wilkinson, Lawrence, Pugh, Diao, Sanli, Beattie

Arsenal: Fabiański - Silvestre, Traore, Campbell, Eastmond - Fabregas, Walcott, Denilson, Coquelin - Emmanuel-Thomas, Vela

Ławka rezerwowych: Mannone, Bartley, Rosicky, Ramsey, Arszawin, Frimpong, Eduardo.

FA CupStoke City autor: Bartosz Polek źrodło: własne
dnl9 komentarzy: 583 newsów: 525.01.2010, 11:21

Szkoda że WKS odpadło już z PNA, mogliby tam jeszcze trochę pomęczyć Drogbę i Kalou...

Specu1990 komentarzy: 69625.01.2010, 11:20

na Fa cup się nie nastawiałem bardziej właśnie na te spotkania z AV,Manu,Chelsea... tym bardziej ze smerfami to w ogóle nie wiem jak wypadniemy ; /

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 825.01.2010, 11:16

Ja widzę wielki plus z tej porażki:) Niby odpadliśmy ale nasi dostali dobra lekcję by nikogo nie lekceważyć. W składzie na mecz było kilku zawodników z podstawy, więc o takim kompletnie rezerwowym składzie nie możemy tutaj mówić. Na ławce siedział Rosa,Arshavin i Dudu i widzieli co się działo na boisku.Jeśli wygralibyśmy ten puchar nikt by o nim za kilka lat nie pamiętał.Dostaliśmy bęcki w najlepszym dla nas momencie by się podnieść czyli przed wielkim sprawdzianem jaki nas czeka już od środy.Pamiętajcie ze zawsze łatwiej podnieść się po porażce wiedząc ze zagrało się kompletna padake,niż po remisie w którym miało sie 20 strzałów na bramkę z czego 15 w światło bramki a rywal i tak strzelił nam bramkę z niczego i podzielił sie punktami.

szalen komentarzy: 198225.01.2010, 11:13

No to o Pucharze Anglii możemy zapomnieć. Niestety.

Specu1990 komentarzy: 69625.01.2010, 11:10

i co z tego?? skoro dał to pewnie dlatego bo może go to interesuje? ...

adeba14 komentarzy: 2625.01.2010, 10:32

No Fabiański dał Manuelowi książkę tego się nie domyślałem

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 525.01.2010, 10:20

media.arsenal.com/assets/_files/audio//nov_09/gun__1257345791_20091104_vodcast_VODCAST_WEB_1.mp4

Przepraszam bardzo ;).

Nie wiem czy słyszeliście, co Fabiański podarował Manuelowi na te słynne urodziny ?
Książkę o II wojnie światowej, kreatywnie, nie powiem ;P.

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 525.01.2010, 10:19

Clever, howareyou ---> Mały Van Persie nie ma imienia po żadnych koszykarzu ;P. "Shaqueel" to znaczy .. przystojny z arabskiego. xd Dina Layla zresztą też z lekka arabsko brzmi.
Nie wiem czy już to ktoś zamieścił, ale tu Shaq prezentuje całe swoje umiejętności ;P.

gawliq komentarzy: 112125.01.2010, 09:28

Djourou jaka bania;D

grzegorz17 komentarzy: 109825.01.2010, 09:26

A teraz wszyscy pisza jak strasznie brakuje nam Robina..Przeciez nie gra juz od dawna.do tej pory jakos sobie radzilismy.Po prostu to wypadek przy pracy i juz..

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.01.2010, 00:09

On wykorzystuje swoją technikę aby zaginać czasoprzestrzen w efekcie czego mniej zorientowani kibice zauważają jego ruchy.
Opanował też zdolności Milana Barosa i umie cofać się do przodu

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:59

Nie zawsze chce biegać? To on potrafi BIEGAĆ? Jakby mu się tak przyjrzeć przez całe 90 minut, można odnieść wrażenie, że się rusza, ale specjaliści mówią, że to tylko złudzenie optyczne.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:56

I tak fani menczesteru napiszą, że lepszy jest utalentowany Bułgar który nie zawsze chce biegać :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:55

Brakuje go nam, ale takiego piłkarza brakowałoby każdej drużynie. Technika, kreatywność i wykończenie w jednym opakowaniu, ten sezon mógł być dla niego niesamowity. Na razie Cesc za niego nadrabia, ale przecież to pomocnik - nie będzie do końca sezonu strzelał tylu bramek co teraz, to niemożliwe.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:54

Ja się martwię o to, czy Robin po kontuzji odzyska formę... dużo będzie zależało także od mundialu, osobiście kibicować będę właśnie Holendrom, obok nich Francji ;p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:49

olo > a także Fulham xD Swoją drogą to wykończenie było fantastyczne.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:49

Nie ma imienia po koszykarzu ;p
Ładniejsze ma!

A co do Andrieja, to się niestety opierdziela, sam mówił, że jest leniwy i ma rację... troche mi przypomina mnie samego ;p

W pewnym momencie meczu ze Stoke, Arshavin stoi tuż przed 11stką, i tak kulnął tę piłkę w stronę jednego z naszych zawodników, oczywiście ta nie doleciała, mimo że partner stał 2 metry dalej - to był taki moment w którym przestałem wierzyć w zwycięstwo.

CLEVER komentarzy: 197924.01.2010, 23:47

imie ma po koszykarzu, nazwisko po piłkarzu a będzie grał w ręczną mówie wam ;P

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:47

właśnie super bramka... bramkarz typowo wycykany jak nie wiem, jeśli mówimy o tym samym trafieniu:)

Bob_Marley komentarzy: 43724.01.2010, 23:46

Vpr--> Ciekawe jak Cesc będzie miał syna czy odziedziczy te same geny, czy będzie jeszcze lepszym rozgrywającym:D a Syn Robina też lewonożny,i już niezłe kopyto ma w nodze :D no no:D niech tak skauci go pilnują żeby go nikt nam go nie zwinął:D

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:45

siema wszystkim, zapomnijmy tę porażkę dzisiaj chłopakom:), będzie dobrze i mistrzostwo dla nas!!! :P
elo;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:45

Gol Arshavina z piętki był strasznie kiepski...
Za to ten z Blackburn był fajny z zeszłego sezonu, i te 4 z L'poolem. Ten w tym sezonie też ;D

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:45

howareyou > nie wiem czy prawą też ma "chocolate", ale w lewej ma bombę, jak tata :P

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:43

O, Robina syn też lewonożny... Ciekawe czy ma prawą "chocolate leg" ? :D

Fajnie imię mu dali... ciekawe czy długo nad tym myśleli.

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:43

a ja mam ferie jutro, i jadę udoskonalac gre w futsal z kumlami:P szkoda że od wczorajszej libacji ręka zwichnięta ale w nogę grać się da:) często trenuję strzelanie takich bramek jak arsha kiedyś strzelił z piętki ale nie pamietam w jakim meczu :P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56724.01.2010, 23:41

Jak już mamy drążyć życie prywatne Gunners, powinniśmy się zainteresować ich potomkami - w końcu to przyszłość naszego klubu xD

Shaqueel van Persie

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34124.01.2010, 23:40

Trzeba iść spać bo szkoła jutro :/

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:39

howareyou---> tez to czytałem.... no szkoda go, bo piłkarz dobry:) pasowałby nawet do naszego stylu gry:P

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:38

ja tez spadam
Nara.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:37

Byłem w Holandii, nadal mi się laska RVP podoba :P

A co do Ramosa to ostantio podobno pozował do jakiegoś gay magazynu, a w jakimś wywiadzie mówił, że nie miał dziewczyny odkąd skończył 19 chyba lat, dlatego boję się o to co robi w szatni z Ronaldo.

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:34

howareyou---> to jest jego żona..... nie wiem czy byłeś w holandii kiedyś, ale to taka typowa holenderka:P pod każdym względem:)

fabregas444 komentarzy: 169624.01.2010, 23:33

howareyou mnie jakos nie kreca tematy lasek pilkarzy :P z wiadomych przyczyn

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:33

howsreyou---> pierwszy raz sie zgodzę z Tobą:) jak słysze te historie prywatne o CR7, że miał do czynienia z laska Ramosa, albo nereidą gallardo czy jeszcze tam kimś :) haha.,, to dopiero playboy

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:33

I tak laska Van Persiego jest fajna...

Arsenal1994 komentarzy: 749724.01.2010, 23:31

Vpr --> haha, skąd ty takie coś znajdujesz :D

cescfabregas1991 komentarzy: 136624.01.2010, 23:31

olo_18---> często i niejednokrotnie już czytałem że almunia jest bardzo lubiany wśród zawodników naszych:) zresztą wpisz sobie w googlach"imprezka urodzinowa u almunii" i obejrzyj jakie Ci zdjęcia wyskoczą:P i komentarze pod nimi

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 724.01.2010, 23:31